PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نرم افزار گنو/لینوکس

A_O
09-14-2008, 12:53 AM
با سلام
در این بخش نرم افزار های مربوط به گنو/لینوکس گذاشته میشه

با تشکر

موفق باشید

A_O
09-14-2008, 01:01 AM
PDFedit is an open source pdf editor available for Linux based Operating Systems.. Finding a PDF editor in Linux is pretty tough since there is lack of editors … Most of the users used Image editor to edit Pdf files .. So its time to use a real pdf edior PDF EDIT..

[Only registered and activated users can see links]

Free editor for PDF documents. Complete editing of PDF documents is possible with PDFedit. You can change raw pdf objects (for advanced users) or use many gui functions. Functionality can be easily extended using a scripting language (ECMAScript).

Download : SourceForge.net ([Only registered and activated users can see links])
Home Page : PDF Editor ([Only registered and activated users can see links])

A_O
09-14-2008, 01:14 AM
Gmount-iso is a small tool written using PyGTK and Glade. It allows you to easily mount your cd images. This is a frontend to the ‘mount -o loop -t iso9660 foo.iso /mountpoint‘ command…

Convert your CDs and unprotected DVDs into “virtual CDs” — disc images that run directly on your hard drive, replacing physical discs and saving wear and tear on your CD-ROM drive. Share virtual CDs over a network, and enjoy access rates up to 200 times faster than physical CDs, boosting the performance of PC games, photo CDs, and disc-based applications. Play disc-based applications directly on your hard drive..

Download: Gmount ([Only registered and activated users can see links](gmount))
Home Page:CRANS ([Only registered and activated users can see links])

A_O
09-14-2008, 01:29 AM
Nvidia Linux Display Driver version 169.07 was released yesterday. If you own a GeForce 8800 GT, GeForce 8800 GTS 512 or 8800M graphics card, you should know that this driver offers support for them.

The highlists of this release are:

* Added CUDA driver to .run file.
* Improved modesetting support on Quadro/GeForce 8 series GPUs.
* Fixed several X rendering issues.
* Fixed problems scrolling ARGB X drawables in Qt.
* Improved support for interlaced DVI, HDMI, and HDTV modesetting.
* Fixed stability problems with some GeForce 8 series GPUs.
* Fixed stability problems with some GeForce 6200/7200/7300 GPUs multi-core/SMP systems.
* Improved hotkey switching support for some Lenovo notebooks.
* Fixed a problem with Compiz after VT-switching.
* Improved RENDER performance.
* Improved interaction with Barco and Chi Mei 56″ DFPs, as well as with some Gateway 19″ DFPs.
* Added an interface to monitor PowerMizer state information.
* Fixed rendering corruption in Maya’s Graph Editor.
* Improved interaction between SLI AFR and swap groups on certain Quadro FX GPUs.
* Fixed a bug that caused corruption with redirected XV on GPUs without TurboCache support.
* Improved display device detection on GeForce 8 series GPUs.
* Improved usability of NVIDIA-settings at lower resolutions like 1024×768 and 800×600.
* Improved GLX visual consolidation when using Xinerama with Quadro/GeForce 8 series and older GPUs.
* Added experimental support for running the X server at Depth 30 (10 bits per component) on Quadro G8x and later GPUs.
* Worked around a Linux kernel/toolchain bug that caused soft lockup errors when suspending on some Intel systems.

Download : Linux Display Driver - x86 ([Only registered and activated users can see links])

A_O
09-15-2008, 06:48 AM
Light Crafts, the producing company of LightZone, announced yesterday the availability of a beta release for the photo-editing software. With the help of this version, Linux users now have all the LightZone tools for editing and improving digital photos that Windows and Mac users have already had, including the ZoneMapper and Re-Light tools.

With LightZone, you can improve any photo regardless of camera type. It doesn’t matter if you take a photo with a mobile phone, a point and click or a professional camera. The application is very intuitive, applies very fast changes and can eliminate some repeatable tasks, such as red eye or back lighting.

With ZoneMapper and Zone Tools, digital photographers can easily apply the ZoneSystem, developed by Ansel Adams in 1941, in order to produce photos with exceptional exposure and tonal ranges. The ZoneMapper Tool helps the users to find similar exposure areas within a photo, and the Zone Tool adjusts these tonal groups.

The LightZone Relight feature recaptures the High Dynamic Range (HDR) images a person saw when he/she took a photograph. LightZone doesn’t require any special purpose camera settings or multiple exposures.

Fabio Riccardi, CEO, Light Crafts said: “The Linux release is our latest initiative to make LightZone available to as many users on as many operating systems as possible. Light Crafts serves a diverse Linux community consisting of many creative individuals who want the same high quality, robustness and powerful commercial photo-editing tools that are available for Windows and Mac users. With LightZone for Linux, we can provide even more photographers with easy-to-use and innovative software.”

The new version, 3.3B Beta, was tested on popular Linux distributions like Ubuntu, Red Hat, Debian, etc. The tests will continue on other distros, too.

The new version, 3.3B Beta, was tested on popular Linux distributions like Ubuntu, Red Hat, Debian, etc. The tests will continue on other distros, too.

Download : Light Zone ([Only registered and activated users can see links])

A_O
09-15-2008, 06:58 AM
اگر تعداد زیادی دانلود روزانه دارید و اهل خط فرمان نیز هستید، ابزار aria2 یکی از ابزارهای مفید برای شماست. این ابزار بسیار شبیه به مدیر دانلودهای محتلف موجود در سیستم عامل های دیگر است، از جمله قابلیتهای این ابزار پشتیبانی از BitTorrent و HTTP و FTP است، همچنین می توانید تعداد زیادی فایل را از سرورهای مختلف و یا یک فایل را از سرورهای مختلف دریافت کنید، حتی میتوانید از طریق این ابزار یک فایل را از طریق پروتوکل های مختلف مانند HTTP یا FTP یا BitTorrent دریافت کنید، فایلهایی را که از طریق دریافت BitTorrent خراب شده اند را نیز می توانید با این ابزار دریافت و تصحیح کنید. برای دریافت برنامه و یا دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت اصلی برنامه مراجعه کنید. aria2c یک برنامه ی آزاد است و تحت مجوز GPL منتشر شده است. همچنین در سایت اصلی لینک دریافت رابط گرافیکی این برنامه نیز وجود دارد. این برنامه در مخازن دبیان موجود است.

دانلود ([Only registered and activated users can see links])

WAHID
09-09-2009, 07:17 PM
سلام
خوب اونهایی که با توزیعی از لینوکس سر و کار دارن حتما حداقل یه بار کارشون به خط فرمان و کنسول اون افتاده. گرچه لینوکس با ارایه چند دسکتاپ مشکل شلوغ شدن صفحه ی نمایشگر رو حل کرده ولی خوب بعضی وقت ها این قابلیت هم چاره ساز نمی شه و میون خیل کثیری از پنجره ها گم میشیم.
اما با نرم افزاری که امروز معرفی می کنم حداقل خیالتون راحت هست که خط فرمان صفحه رو اشغال نیمکنه.
این نرم افزار (Yakuake) این امکان رو میده که همیشه خط فرمان رو در دسترس داشته باشین بدون اینکه مزاحمتی برای شما داشته باشه چنانکه با یک دکمه فعال و با همان دکمه غیر فعال شده و فضای دسکتاپ رو آزاد می کنه. از قابلیت های اون تنظیمات ظاهری و پشتبانی از تب ها هست . البته اگه نصب و استفاده کنین به اهمیت وجود این برنامه رو سیستم پی خواهید برد.

تصویر نمونه ([Only registered and activated users can see links])
در اینجا من ورژن 2.8.1 رو برای شما ضمیمه کردم که بعد از خارج کردن اون به راحتی قابل نصب هست.
امید وارم خوشتون بیاد و به دردتون بخوره.
موفق باشید!

taghva
10-19-2009, 06:52 AM
سلام به دوستان.

امروز میخوام نرم افزار Sbackup رو به شما معرفی کنم! همون طور که از عنوان معلومه این یه نرم افزار برای گرفتن کپی پشتیبان از فایلهای سیستم شماست. شما با این نرم افزار

میتونید از فایلهای سیستم خود backup بگیرید تا در مواقع بحرانی بتونید با استفاده از اون پشتیبان سیستم خود را restore کنید.

این نرم افزار بسیار کم حجمه و دارای محیط GUI هست و منابع کمی رو از سیستم اشغال میکنه! این نرم افزارو برای همه و مخصوصا برای دوستانی که از رمستر backtrack استفاده

میکنن توصیه میکنم چون توی backtrack برای داشتن یه دسترسی کامل باید به صورت root لاگین شد و همین مساله ریسک کار ر و احتمال آسیب رسیدن به سیستم رو بالا میبره به خاطر

همین کاربران این remaster خوبه که از سیستم خودشون یه backup داشته باشن!

خوب اینم لینک ([Only registered and activated users can see links]) user manual هست که خیلی واضح در مورد نحوه کار با برنامه توضیح داده.

نکته: وقتی که شروع به گرفتن backup میکنید پنجره ای باز میشه و به شما اعلان میکنه برنامه به صورت background تحت مثلا process id: 5660 داره کار میکنه!

همون موقع شما میتونید اون پنجره رو ببندید و از برنامه خارج بشید. بهتره با دستور top پروسس ها رو مانیتورینگ کنید تا از اتمام کار مطلع بشید!

یا حق!

taghva
10-21-2009, 06:50 AM
سلام به دوستان!

شاید برای شما دوستان هم پیش اومده که مثل من دنبال یه نرم افزار پویشگر آسیب پذیری وب گشته باشین! من paros رو به شما پیشنهاد میکنم!

خوب شاید بی راه نگفته باشم که توی نرم افزارهای متن باز این نرم افزار شماره ۱ هست! بهتر از این نرم افزار توی linux فکر نکنم گیر بیاد! این software با java نوشته شده و

از قدرت اجرای این زبان فوق العاده بهره میبره!

نصب و اجرا: شما باید فایل zip مورد نظر و extract کنید توی همون root و به directory مورد نظری که فایل paros.jar وجود داره برید و توی اونجا دستور:

syntax: java -jar paros.jar

رو اجرا کنید! این برنامه برای اسکن به صورت server p-r-o-x-y اجرا میشه ! پس شما

برای استفاده از این برنامه باید مرورگر خودتونو تنظیم کنید: HTTP P-R-O-X-Y: 127.0.0.1 PORT:8080

وبعد با مرورگر به صفحات سایت مورد نظر crawl کنید و نتایج درخواستها رو روی paros مشاهده کنید بعد هم میتونید با scan اون crawled page ها رو اسکن کنید.

taghva
10-26-2009, 11:38 PM
سلام به همه دوستان!

خوب امروز میخوام نرم افزار firestarter رو به شما معرفی کنم!

همون طور که از عنوان معلومه این نرم افزار علاوه بر اینکه یه فایروال قویه! به عنوان یه share کننده اینترنت بین سیستم های دیگه میتونه ایفای نقش کنه.

و میتونه روی سیستم شما نصب بشه و سیستم رو تبدیل به یه gateway امن کنه! البته استفاده از این قابلیت اختیاریه و شما میتونید فقط به عنوان فایروال برای desktop تون

استفاده کنید. قابلیتهاش هم مثل بقیه دیوار آتش هاست.

قابلیت نمایش رخداد ها و ثبت وقایع و همچنین قرار دادن سیاست گذاری امنیتی برای ترافیک ورودی و خروجی سیستم.

یا حق!

taghva
10-28-2009, 06:28 AM
سلام به شما دوستان !

خوب میریم سراغ یه نرم افزار دیگه از سری نرم افزارهای متن باز . مثل همیشه توی عنوان

معرفی میکنم. نرم افزار :Kdenlive

این نرم افزار یه نرم افزار video editor هست که قابلیتهاش مثل بقیه نرم افزارهای هم سبک خودشه! مثل:

جدا کردن و چسباندن صدا و تصویر با هم یا جدا از هم - ایجاد افکت روی تصاویر - استفاده از فیلتر های تصویری - قابلیت تبدیل انواع فرمتهای صوتی و تصویری و ...

از مزایای این نرم افزار سبک بودن و گرفتن حافظه و پردازش کم ! و رندر کردن سریع هست!

دوستان این برنامه ها رو خودم test میکنم! و اگر مناسب بود توی این قسمت قرار میدم!

خوب از این لینک ([Only registered and activated users can see links]) می تونید دانلود و نصب کنید!

یا حق!

taghva
10-29-2009, 09:37 PM
سلام به دوستان!

بعد از استفاده از انواع و اقسام نرم افزارها و سوزاندن 7-8 تا dvd بلاخره به این برنامه رسیدم!

بله GnomeBaker!

دیگه توضیح دادن نداره! قابلیتهاش به پای برنامه های هم سبک خودش نمیرسه! اما کارش رو

خیلی خوب بلده ! برای دو محیط KDE و GNOME هم ساخته شده!

یا حق!

taghva
11-01-2009, 01:51 AM
سلام به همه دوستان!

این نرم افزارو قبلا حمید خان معرفی کردم بودند! ولی در جواب یکی از دوستان و البته به صورت گذرا!

گفتم این نرم افزار خوب رو رسما در اینجا معرفی کنم! البته با اجازه حمید خان!

بله! نرم افزار PLAYONLINUX

خوب همون طور که از عنوان معلومه این نرم افزار برای نصب و اجرای application های ویندوز به کار میره.در داخلش یه لیست از نرم افزار ها و البته بازیهایی رو که میتونه ساپورت

کنه تعریف شده! البته نرم افزارهای دیگه و هم میتونید باهاش نصب و اجرا کنید! کار کردن باهاش که واقعا ساده ست و یه محیط user friendly داره!

در آخر اینو اضافه کنم که البته این نرم افزار بر پایه موتور wine بنا شده!

شما میتونید از این لینک ([Only registered and activated users can see links]) خیلی راحت و بر روی تعداد زیادی از distro ها نصب کنید.

یا حق!

taghva
11-02-2009, 11:29 PM
سلام به دوستان!

امروز میخوام یکی از محبوبترین دیکشنری های لینوکس رو بهتون معرفی کنم!

*** StarDict ***

خوب درباره برنامه توضیح نمیدم چون احتیاجی نیست! یه راست میریم سراغ نصب:

اول نصب برنامه در دو حالت source و debian package :

بعد از اینکه stardict با موفقیت نصب شد میریم سراغ نصب فرهنگ لغت انگلیسی به فارسی ۵۰ هزار لغته.

ابتدا این فایل رو دانلود کنید:

بعد با دستور زیر از حالت فشرده خارج کنید:

tar -xf stardict-quick_eng-persian-2.4.2.tar.bz2

tar -xf stardict-quick_eng-persian-2.4.2.tar

بعد پوشه استخراج شده و به مسیر مورد نظر کپی کنید:

cp -R stardict-quick_eng-persian-2.4.2 /usr/share/stardict/dic

و تمام!

یا حق!

taghva
11-03-2009, 06:45 AM
سلام به همه دوستان!

حتما یادتونه زمانی که با سیستم عامل DOS کار میکردید یه نرم افزار بود که خیلی به کار میومد!

بله nc یا norton commander ! خوب این نرمافزار که امروز براتون معرفی میکنم دقیقا همون حالت رو برای شما در لینوکس به وجود میاره!

mc یا midnight commander

خوب خصوصیاتی که توی nc بود دقیقا توی mc هم وجود داره! کارهایی مثل جستجو در پوشه ها - کپی کردن - پاک کردن - انتقال دادن و ... با سرعت زیادی توی این نرم افزار انجام میشه!

از این نرم افزار لذت ببرید!

یا حق!

taghva
11-04-2009, 12:54 AM
سلام به همه دوستان!

قبلا میومدیم با استفاده از نرم افزار های pc emulator سیستم عامل های مختلف رو روی ویندوز به صورت مجازی اجرا میکردیم!

امروز که ویندوز رو کنار گذاشتیم میخوام به شما یکی از pc emulator های قوی رو برای لینوکس معرفی کنم:

*** Qemu ***

خوب مزیت این نرم افزار نسبت به بقیه حجم کم این برنامه هست! اما عیبی که این برنامه داره

اینه که به تنهایی سرعت کمی داره و برای حل این مشکل شما باید برنامه جانبی Kqemu یا Qemu accelerator رو در کنارش نصب کنید!

برای نصب در حالت source میتونید به این لینک ([Only registered and activated users can see links]) مراجعه کنید.

اما من به شما نصب به وسیله بسته های استاندارد مثل deb یا rpm رو پیشنهاد میکنم.من خودم از مخازن به راحتی نصب کردم!

طریقه استفاده:

بعد از نصب کامل. باید با این دستور یه فضا با پسوند img برای نصب سیستم عامل بسازید:

qemu-img create myimage.img mysize

برای مثال:

qemu-img create /root/OS/OS.img 4G

چک کنید که فایل درست شده باشه.بعد cd سیستم عامل مورد نظر رو داخل cdrom بگذارید و فرمان زیر رو اجرا کنید:

qemu -cdrom /dev/cdrom -boot d -m 192 /root/OS/OS.img

اگر همه چیز درست باشه پنجره qemu باز میشه و شروع به نصب میکنه! دقت کنید cdrom device سیستم خودتونو باید وارد کنید.

خوب بعد از نصب برای اجرای سیستم عامل میتونید از دستور زیر استفاده کنید:

qemu /root/OS/OS.img

این نکته و در نظر بگیرید که در هنگام نصب سیستم عامل یا باید به اینترنت وصل بشید یا برای etc/resolv.conf/ یه مقدار مثل این قرار بدید:

nameserver 217.218.155.104

و تمام! این برنامه و تست کردم و عالیه! امیدوارم لذت ببرید!

یا حق!

WAHID
11-04-2009, 02:46 AM
سلام به دوستان!

امروز میخوام یکی از محبوبترین دیکشنری های لینوکس رو بهتون معرفی کنم!

*** StarDict ***

خوب درباره برنامه توضیح نمیدم چون احتیاجی نیست! یه راست میریم سراغ نصب:

اول نصب برنامه در دو حالت source و debian package :

بعد از اینکه stardict با موفقیت نصب شد میریم سراغ نصب فرهنگ لغت انگلیسی به فارسی ۵۰ هزار لغته.

ابتدا این فایل رو دانلود کنید:

بعد با دستور زیر از حالت فشرده خارج کنید:

tar -xf stardict-quick_eng-persian-2.4.2.tar.bz2

tar -xf stardict-quick_eng-persian-2.4.2.tar

بعد پوشه استخراج شده و به مسیر مورد نظر کپی کنید:

cp -R stardict-quick_eng-persian-2.4.2 /usr/share/stardict/dic

و تمام!

یا حق!

با تشکر ویژه از taghva به خاطر معرفی این مترجم خوب .
خواستم این نکته رو هم اضافه کنم که برای کلماتی که فایل man دارن (میون فایل های man موجود در سیستم) توضیحات اون رو هم به همراه توضیحات داخل دیکشنری نشون میده.
--------------------------و-اما--------------------

خواستم برنامه Rhythmbox رو که یک پخش کننده ی فایل های صوتی و تصویری هست رو معرفی کنم که خودش کدک های لازم رو برای پخش دانلود و نصب میکنه.

(می گن برای این کار mplayer خوب هست ولی برای من کدک دانلود و نصب نمی کنه به کنار هیچ فایلی رو هم پخش نمیکنه.)

برای دانلود و نصب این می تونید بین مخازنتون دنبال اسم "Rhythmbox" بگردید یا سورس اون رو از لینک زیر دریافت و نصب کنید.

لینک دانلود از سایت icewalkers.com ([Only registered and activated users can see links])

WAHID
11-04-2009, 03:17 PM
سلام
امروز می خوام یه برنامه برای کاربران Gnome و طرفداران دانلود از سایت های torrent معرفی کنم به اسم "Deluge" :

با این برنامه خوب می تونید فایل های torrent رو به راحتی و با امکانات برنامه های دیگر دانلود کنید.
البته این برنامه به زبان python نوشته شده و اگه شما می خواهید اون رو از طریق سورس نثب کنید توجه داشته باشید که مفسر این زبان رو سیستمتون نصب باشه.

WAHID
11-05-2009, 02:55 PM
تقریبا همه ی افرادی که هم با ویندوز و هم با لینوکس کار کردن اعتراف کردن که محیط و گرافیک لینوکس بهتر و زیباتر از ویندوز هست حتی با تلاش هایی که از طرف شرکت ماکروسافت جهت بهتر شدن گرافیک سیستم عامل تولیدی این شرکت موسوم به Windows در چند نسخه ی اخیر انجام گرفته است گرافیک لینوکس طرفداران خود را حفظ کرده است.
خوب توی این پست می خوام برنامه ای رو معرفی کنم که به کار Gnome کار ها میاد و برای دانلود و نصب انواع Theme ها, تصاویر پس زمینه, آیکون ها, splash screen ها و ... از سایت art.gnome.org بسیار مفید و راحت هست. چنانچه دیگر نیازی به گشتن در میان سایت ها و وبلاگها برای پیدا کردن تم ها و تصاویر پس زمینه ی دلخواه نیست.

به اونهایی که حتی تصمیم به تغییر ظاهر لینوکس خودشون ندارن هم پیشنهاد می کنم یک بار این برنامه رو تست کنن به احتمال زیاد به استفاده از آن و هر چه زیباتر کردن چهره ی لینوکسشان ترغیب خواهند شد.

برای نصب این برنامه توی نخازنتون به دنبال اسم برنامه یعنی "GNOME Art" بگردید یا می توانید سورس آن را از لینک زیر دریافت و نصب کنید.
توجه داشته باشید برای نصب و استفاده از آن به بسته های :

Ruby >= 1.8.2
Ruby-Gnome2 >= 0.12.0
ReXML
نیاز دارید پس قبل از همه از وجود آنها بر روی سیستم خود اطمینان حاصل کنید.

لینک زیر ([Only registered and activated users can see links]) :cool:

بعد از نصب برای اجرای آن می توانید از یکی از طرق زیر اقدام کنید :

1) عبارت "Gnome-art" را در Run Application یا Application Launcher تایپ کنید.
2) دستور "sh setup.sh" را در داخل ترمینال در مسیری که برنامه را نصب کردید اجرا کنید.

WAHID
11-05-2009, 04:06 PM
اغلب کابران لینوکس از نبود یه برنامه خوب برای ضبط تصاویر ویدیویی از دسکتاپ شان اضهار ناخرسندی می کنند. برای همین تصمیم گرفتم یکی از این برنامه خوب و کم حجم و مفید را معرفی کنم. به نام istanbul (بازم ایول به ترکا :cool:)

استفاده از برنامه فوق العاده راحت هست و با یک کلیک می تونید ضبط تصاویر رو شروع و با یک کلیک پایان دهید.
برای نصب آن ابتدا از وجود بسته های :

· GStreamer 0.8.10
· GStreamer Plugins 0.8.9
· PyGTK 2.6
· gst-python
بر روی سیستم خود اطمینان حاصل کنید. سپس در میان مخازن خود به دنبال عبارت "istanbul" بگردید و بعد از پیدا کردن آن به راحتی با دستور

apt-get install istanbul
آن را نصب کنید.
یا می توانید بسته دبیان آن را از طریق این لینک ([Only registered and activated users can see links]) با حجم 74 KB دانلود و با دستور

dpkg -i istanbul_0.2.2-4_i386.deb
نصب کنید.
همچنین اگر تمابل دارین آن را از طریق کامپایل سورس کد نصب کنید می توانید سورس آن را از طریق این لینک ([Only registered and activated users can see links]) با حجم 341 KB دانلود و با استفاده از دستورات

./configure
make
make install
نصب کنید.

taghva
11-05-2009, 08:00 PM
سلام به همه دوستان!

نرم افزاری رو که امروز میخوام به شما معرفی کنم Ardour نام داره!

یک استودیوی بسیار مجهز برای ضبط ،ویرایش، و میکس انواع فایلهای صوتی!

در نوع خودش یه نرم افزار عالی به حساب میاد! اما تنها ایرادی که میشه بهش گرفت پشتیبانی

نکردن از فرمت مشهور mp3 هست! اما فرمت هایی مثل BWF, WAV, WAV64, AIFF, CAF رو ساپورت میکنه!

خوب شما میتونید از فرمت خوب wma استفاده کنید. برای تبدیل mp3 به wma میتونید از این دستور استفاده کنید:

ffmpeg -i MP3FILE.mp3 -ab 128000 WMAFILE.wma

این مشکلی نیست که باعث بشه از این برنامه استفاده نکنید!

یا حق!

taghva
11-05-2009, 08:53 PM
سلام به دوستان عزیز!

خوب با یه برنامه دیگه خدمت رسیدم!

*** GIMP ***

خوب دیگه احتیاج به توضیح نداره! یه برنامه حرفه ای ویرایشگر عکس!

تمام امکاناتی رو که شما برای ویرایش یک عکس میخواید رو در خودش داره!

شما میتونید آخرین نسخه این برنامه و که gimp 2.7 هست و از اینجا ([Only registered and activated users can see links]) دانلود کنید!

یا حق!

taghva
11-06-2009, 05:19 AM
سلام به دوستان عزیز!

UbuDsl عنوان نرم افزار امروزه!

این نرم افزار رو برای دوستانی میزارم که با نصب مودم های USB ADSL مشکل دارن!

حوب کار با این نرم افزار بسیار آسونه و با چند کلیک ساده میتونید مودم تونو config و راه اندازی کنید!

این نرم افزارو میتونید از اینجا ([Only registered and activated users can see links]) دانلود کنید!

یا حق!

taghva
11-06-2009, 06:23 AM
سلام دوباره به دوستان!

با یک نرم افزار جالب خدمت رسیدم!

*** Stellarium ***

نرم افزار نمایش دهنده سه بعدی آسمان!

خوب این یه نرم افزار کاملا علمی آموزشی و البته سرگرم کننده که هم برای لینوکس و هم برای ویندوز تدارک دیده شده!

از امکانات این نرم افزار میشه به رصد آسمان با چشم غیر مسلح، با دوربین دو چشم و یا با تلسکوپ اشاره کرد

همچنین شما میتونید آسمان هر جایی از زمین و ببینید! کافیه مختصات جغرافیایی نقطه مورد نظر و وارد کنید! حتی آسمان تهران!(البته اگه هوا کثیف نباشه!:))

همچنین قابلیت دیدن آسمان رو در کرات دیگر داره!این نرم افزارو به همه دوستاران نجوم توصیه میکنم!

این نرم افزارو میتونید از اینجا ([Only registered and activated users can see links]) دانلود کنید.

سایت رسمی نرم افزار ([Only registered and activated users can see links])

یا حق!

WAHID
11-07-2009, 02:30 AM
سلام و شب خوش
این بار می خوام برنامه ای رو معرفی کنم که احتیاجی به معرفی نداره :D
بله google desktop

البته با توجه به سیاست های خاله زنکی گوگل این تولز برای ما ایرانی ها تحریم هست ولی از اونجایی که ما از حقمون به طور کامل دفاع می کنیم این برنامه رو برای دانلود شما عزیزان میزارم اینجا:

البته این نسخه ی دبیانش هست اگه کسی واسه یه توزیع دیگه و یه فرمت دیگه می خواد پیغام خصوصی کنه در خدمتش هستیم.مثل اینا :

* Free Download (.rpm) - for Red Hat/Fedora/Suse/Mandriva x86
* Free Download (.deb) - for Debian/Ubuntu x86
*

* Free Download (.rpm) - for Red Hat/Fedora/Suse/Mandriva x86-64
* Free Download (.deb) - for Debian/Ubuntu x86-64

اینم از راهنمای نصب و استفاده :

taghva
11-07-2009, 05:01 AM
سلام به دوستان عزیز!

خوب دیگه این نرم افزار احتیاجی به معرفی نداره! چون اکثر دوستان حداقل یک بار این

نرم افزارو نصب کردن و ازش استفاده کردن!

اما از چند وقت پیش به دلیل تحریم و سیاست بازی آمریکا این کمپانی دسترسی به این نرم افزارو برای کاربران ایرانی متوقف کرد!

به خاطر همین تصمیم گرفتم این نرم افزارو در این قسمت برای شما دوستان بزارم.

خوب شما میتونید از اینجا ([Only registered and activated users can see links]) این نرم افزارو با حجم ۲۴ مگابایت دانلود کنید!

طریقه نصب:

بعد از دانلود فایل مورد نظر با این دستور از حالت فشرده خارج کنید:

rar e GoogleEarthLinux.rar

بعد هم اجازه دسترسی به فایل binary مورد نظر:

chmod +x GoogleEarthLinux.bin

بعد هم نصب:

ٍ
./GoogleEarthLinux.bin

خوب همینجا جا داره از دوست خوبم V4H!D تشکر کنم ! به خاطر دانلود و تست این نرم افزار و من با اجازه ایشون این پست و نوشتم!

یا حق!

taghva
11-07-2009, 05:36 AM
سلام دوباره به دوستان!

با یک نرم افزار دیگه خدمت دوستان رسیدم!

این نرم افزار Pacpl نام داره!

درباره این نرم افزار میتونم به جرات بگم که قویترین audio converter برای لینوکس محسوب میشه!

قابلیت تبدیل پسوندهای زیر رو به همدیگه داره!

AAC, AC3, AIFF, APE, AU, AVR, BONK, CAF, CDR, FAP, FLA, FLAC, IRCAM, LA, LPAC, M4A, MAT, MAT4, MAT5, MMF, MP2, MP3, MP4, MPC, MPP, NIST, OFR, OFS, OGG, PAC, PAF, PVF, RA, RAM, RAW, SD2, SF, SHN, SMP, SND, SPX, TTA, VOC, W64, WAV, WMA, and WV

همچنین میتونه فرمتهای تصویری زیر و به صوتی تبدیل کنه!

RM, RV, ASF, DivX, MPG, MKV, MPEG, AVI, MOV, OGM, QT, VCD, SVCD, M4V, NSV, NUV, PSP, SMK, VOB, FLV, and WMV

شما میتونید از اینجا ([Only registered and activated users can see links]) این نرم افزارو دانلود کنید.

اگه هر گونه مشکلی با نصب این نرم افزار داشتید توی سوالو جوابهای لینوکسی مطرح کنید! تا رسیدگی کنیم!

یا حق!

taghva
11-07-2009, 11:40 PM
سلام به شما عزیزان!

امروز میخوام یه برنامه مدیریت دانلود خوب رو برای دسکتاپ gnome معرفی کنم.

*** Gwget ***

قابلیتها:

resume :که برای هر download manager واجبه!

drag & drop: که اجازه میده لینک و بکشید و توی صفحه اصلی Gwget رها کنید.

اجرا در background : یعنی میتونید پنجره برنامه و ببندید اما برنامه همچنان در حال اجرا باشه.

Recursivity: یا قابلیت بازگشتی بودن که شما میتونید url یه صفحه html , asp و یا php رو بهش بدید و بعد از شما میپرسه که چه فایلهایی از این صفحه و میخواهید دانلود کنید

و همچنین دارای افزونه برای firefox.

شما میتونید این نرم افزارو از اینجا ([Only registered and activated users can see links]) دانلود کنید.

یا حق!

taghva
11-09-2009, 04:39 AM
سلام به همه دوستان!

خوب با یه نرم افزار خوب خدمت رسیدم!

نرم افزار Gyache:

همون طور که توی عنوان مشخصه ! این نرم افزار به عنوان معادلی برای یاهو مسنجر ویندوزمحسوب میشه! این نرم افزار تمام امکاناتی رو که نرم افزار yahoo messenger داره و شامل میشه!

از امکاناتش میشه به قابلیت webcam , voice و photo sharing رو اشاره کرد! تا الان که من مسنجری رو ندیدم که توی لینوکس این قابلیت هارو داشته باشه!

این برنامه و به همه کسانی که با نرم افزار های مسنجری مانند pidgin مشکل دارن توصیه میکنم چون نصبش بسار راحته ! تستش کردم!

طریقه نصب:

من نصب از طریق مخازن و روی ubuntu 8.10 توضیح میدم که البته توی وب سایت رسمی این نرم افزار روشهای دیگه نصب و توضیح داده.

ابتدا sources.list رو باز کنید:

sudo vim /etc/apt/sources.list

خط زیر و به لیست اضافه کنید:

deb [Only registered and activated users can see links] intrepid main

ذخیره و خروج. سپس Authentication key و وارد کنید:

sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys D0D3C959DB2035A6

لیست مخازن و به روز کنید:

sudo apt-get update

و بعد نرم افزارو نصب کنید:

sudo apt-get install gyachi

خوب شما میتونید از اینجا ([Only registered and activated users can see links]) این نرم افزارو دانلود کنید.

یا حق!

eychenz : جهت ویرایش فایلهای متنی به یکی از دو جبهه متعهد باشید ( یا vim یا emacs ) اینکه بیطرفانه از nano استفاده کنید باعث ترد شدن شما توسط هردوگروه میشه.

جواب: به روی چشم ! حمید خان!:) اصلاح شد!

taghva
11-09-2009, 10:46 PM
سلام به دوستان عزیز!

امروز میخوام برای دوستان برنامه نویس یه IDE خوب معرفی کنم!

نرم افزار Code::Blocks

یک IDE بسیار خوب برای کدنویسی به زبانهای C و ++C در لینوکس ، ویندوز و mac os.

قبلا که از ویندوز استفاده میکردم با نصب cygwin و code::blocks یه محیط ایده آل و برای برنامه نویسی درست کرده بودم!

خود نرم افزار به صورت متن باز هست و اصلا برای کار در سیستم عامل های متن باز ساخته شده!

میتونید با نصب این نرم افزار و match کردن اون با gcc توی یه محیط گرافیکال و دلچسب شروع به کد زدن کنید.

برای دانلود این نرم افزار میتونید به این لینک ([Only registered and activated users can see links]) مراجعه کنید.

یا حق!

taghva
11-11-2009, 03:47 AM
سلام !

نرم افزار نقاشی کشیدن در لینوکس!

*** MyPaint ***

توضیح خاصی وجود نداره! فقط اینو بگم که با python نوشته شده.

سورس این نرم افزارو میتونید از اینجا ([Only registered and activated users can see links]) دانلود کنید.

طریقه نصب:

نرم افزارو از حالت فشرده خارج کنید:

sudo tar -xf mypaint-0.7.1.tar.bz2

چک کنید که scons به طور کامل روی سیستم نصب باشه. scons به شما قدرت اجرای اسکریپت های python رو میده.

به پوشه نرم افزار برید:

cd mypaint-0.7.1

اگر بخواهید نرم افزارو کامپایل و اجرا کنید اما نصب نکنید به ترتیب دو دستور زیر و وارد کنید:

sudo scons

./mypaint

اما اگه بخواهید نصب کنید:

sudo scons prefix=/usr/local install

و بعد با تایپ mypaint در ترمینال میتونید از این نرم افزار لذت ببرید.

یا حق!

taghva
11-11-2009, 05:10 AM
سلام مجدد!

نرم افزار امروز Amaya نام داره.یک Web Editor حرفهای که همه امکانات لازم

برای ایجاد و ویرایش صفحات وب و در اختیار شما میگذاره.

قابلیت ایجاد و به روز رسانی صفحات و به طور مستقیم بر روی وب داره.

پشتیبانی از HTML , CSS , XML

آخرین ورژن این نرم افزارو میتونید از اینجا ([Only registered and activated users can see links]) دانلود کنید.

وب سایت رسمی ([Only registered and activated users can see links])

یا حق!

WAHID
11-11-2009, 09:03 PM
خوب خدمتتون رسیدم با مرورگر وب گوگل برای لینوکس به نام کروم

شما میتونید فایل deb رو از لینک مستقیم زیر با حجم حدودی 12 مگابایت دانلود کنید

که برای نصب باید از دستور :

dpkg -i google-chrome-unstable_current_i386.deb
استفاده کنید.

WAHID
11-11-2009, 09:43 PM
با این برنامه کم حجم (در حدود 2.4 مگابایت) می تونید gadget های گوگل رو نصب و اجرا کنید.

برای نصب باید اون رو کامپایل و سپس نصب کنید.

برای دانلود می تونید از لینک مستقم :

استفاده کنید.

taghva
11-12-2009, 10:34 PM
سلام به دوستان!

امروز میخوام یه سرویس تحت وب و رابط کاربری اونو معرفی کنم!

سرویس Ubuntu One:

خوب شما به وسیله این سرویس تحت وب میتونید فایلهای خودتونو آپلود کنید و برای هر کسی که مخواید با استفاده از Email فایلها رو با هاش share کنید!

دو نوع plan داره که پلن ۲ گیگا بایتش مجانی هست! اول باید با استفاده از این لینک ([Only registered and activated users can see links]) یه account بسازید. بعد log in کنید و پلن ۲ گیگ رو انتخاب کنید.

نرم افزار ubuntuone-client-gnome:

این نرم افزار فقط روی ubuntu 9.04 به بالا قابل نصبه!

نصب از مخازن:

خوب من نصب بر روی ubuntu 9.04 رو توضیح میدم!

این خط رو به لیست مخازن سیستم اضافه کنید:

deb [Only registered and activated users can see links] jaunty main

فایل ubuntuone.key.txt رو که ضمیمه کردم دانلود کنید . پسوند txt رو بردارید و با این دستور کلید مخزن رو اضافه کنید:

sudo apt-key add ubuntuone.key

بعد لیست مخازن و به روز کنید:

sudo apt-get update

سپس ubuntuone-client-gnome رو نصب کنید:

sudo apt-get install ubuntuone-client-gnome

همچنین فایل source این برنامه و هم اضافه کردم!

البته اگه نخواید از ubuntuone-client-gnome استفاده کنید ، میتونید از امکان رابط کاربری که در خود سایت وجود داره با استفاده از مرورگر خودتون کار کنید.

یاحق!

WAHID
11-13-2009, 02:44 PM
اینم یکی دیگه از سرویس های گوگل برای لینوکسی های عزیز :x

Picasa 3 for Linux

لینکهای دانلود (مستقیم-سرور گوگل ;) )

* rpm, for Red Hat/Fedora/Suse/Mandriva i386 or x86_64:
* deb, for Debian/Ubuntu i386:
* deb, for Debian/Ubuntu amd64:

System Requirements:

* Linux system with x86-compatible processor
* Glibc 2.3.2 or greater, and a working X11 display system
* 256MB RAM
* 100MB available hard disk space
* Desktop Integration features require a current version of Gnome or KDE.
* Downloading from Picasa Web Albums requires a Mozilla-based browser like Firefox.

با این لینک هم میتونید مشکلات احتمالی رو حل کنید (البته اگه گوگل ندید بدید بازی در نیاره و این لینک رو هم تحریم نکنه):

(دوستانی که دسترسی دارن اگه ممکنه لینکها رو بیارن رو سرور خودمون)

taghva
11-13-2009, 08:58 PM
سلام به دوستان عزیز!

Prism عنوان نرم افزار امروزه!

این نرم افزار توسط کمپانی mozilla عرضه شده و بر پایه XULRunner کار میکنه.

شما به وسیله این نرم افزار میتونید بدون باز کردن مرورگر تمامی صفحات وب و برخی از ابزارهای اینترنتی و استفاده کنید!

بعد از نصب prism میتونید این ابزارهای اینترنتی و از مخازن سیستم نصب کنید:

prism-google-mail
prism-google-reader
prism-google-talk
prism-twitter
prism-google-groups
prism-google-docs
prism-google-calendar
prism-google-analytics
prism-facebook

و تمامی این سرویس های آنلاین و به صورت یک shortcut روی دسکتاب خود داشته باشید.

میتونید این نرم افزارو از اینجا ([Only registered and activated users can see links]) دانلود کنید.

taghva
11-13-2009, 09:36 PM
سلام!

خوب دیگه معلومه! یه مبدل صوتی برای دسکتاپ gnome.

خوب قابلیت تبدیل تمامی فرمتهایی که توسط GStreamer audio پشتیبانی میشه و به هم داره!

نصب از طریق مخازن سیستمهای debian base

این روش برای ubuntu 8.10 میباشد:

این خط و به مخازن سیستم اضافه کنید:

deb [Only registered and activated users can see links] intrepid main

سپس فایل gnac.key.txt رو که ضمیمه کردم دانلود کنید، پسوند txt رو بردارید و با این دستور اونو اضافه کنید:

sudo apt-key add gnac.key

sudo apt-get update

و نرم افزارو نصب کنید:

sudo apt-get install gnac

برای دانلود source برنامه اینجا ([Only registered and activated users can see links]) کلیک کنید.

یا حق!

taghva
11-16-2009, 04:43 AM
سلام به دوستان گرامی!

خیلی از شما با این نرم افزار آشنا هستید!

*** Avast ***

خوب درسته که لینوکس واقعا یه سیستم عامل امنه و ویروس نمیگره! اما فرض کنید که مثلا بخواید یه flash memory رو توی لینوکس ویروس کشی کنید...

من این آنتی ویروس آزاد و به شما پیشنهاد میکنم!

طریقه نصب:

ابتدا نرم افزارو از اینجا ([Only registered and activated users can see links]) دانلود کنید.

من از بسته دبیان استفاده کردم.حالا باید از اینجا ([Only registered and activated users can see links]) یه license key تهیه کنید که پس از پر کردن فیلدها به ایمیل شما ارسال میشه.

نرم افزارو نصب کنید:

sudo dpkg -i avast4workstation_1.3.0-2_i386.deb

بعد به این مسیر برید:

cd /usr/lib/avast4workstation/share/avast/desktop

و این دستور و وارد کنید:

sudo ./install-desktop-entries.sh install

و تمام!به محض اجرا کردن نرم افزار از شما license key پرسیده میشه که اونم به ایمیل شما فرستاده شده.

یا حق!

taghva
11-16-2009, 06:58 AM
سلام مجدد!

داشتم دنبال یه نرم افزار رمز نگاری میگشتم که به این نرم افزار برخورد کردم!

*** TrueCrypt ***

دیگه با این برنامه خیالتون از بابت فایلهای حساس تون راحته!!

این نرم افزار به صورت کد منبع باز بوده و برای اجرا بر روی پلتفرم های لینوکس ، مکینتاش و ویندوز تدارک دیده شده.این نرم افزار با ایجاد یک درایو مجازی رمز نگاری شده مقداری از فضای

دیسک شما رو برای نگهداری اطلاعات بسیار محرمانه اشغال میکنه.که تمام این option ها در داخل برنامه توسط شما تعیین میشود.شکستن قفل این فایلها کاری بسیار دشوار و یه جورایی غیر ممکنه!

الگوریتم پیش فرض این نرم افزار AES 256 bits هست. البته الگوریتم های دیگه ای هم داره!همچنین این برنامه قابلیت رمز نگاری کامل یک درایو و یا یک حافظه flash رو داره

در مورد فلش وقتی که رمز نگاری بشه برنامه یه autorun برای شما میسازه که هر وقت flash رو دوباره وارد کنید به صورت auto رمز و برای ایجاد دسترسی از شما میپرسه.

برای دانلود نرم افزار اینجا ([Only registered and activated users can see links]) کلیک کنید.

کار با این نرم افزار بسیار راحته اما اگه دوستان عزیز مشکلی داشتن حتما توی سوالو جوابهای لینوکسی مطرح کنن!

یا حق!

taghva
11-18-2009, 12:51 AM
سلام به دوستان!

عنوان نرم افزار امروز Kompile هست.

خوب این نرم افزار برای دوستانی هست که هم حوصله کمی دارن و هم از نصب نرم افزار ها از طریق source فراری هستن!

با این برنامه میتونید به صورت اتوماتیک و بدون گذراندن مراحل نصب از طریق سورس ،تنها با فشردن یک کلیک برنامه خودتونو نصب کنید!

این پسوندها رو هم که غالبا برای فشرده سازی سورس کد ها استفاده میشن و پشتیبانی میکنه:

tar, .tar.gz, .tar.bz, .tar.bz2

یا حق!

taghva
11-21-2009, 02:55 AM
سلام!

عنوان نرم افزار امروز BleachBit هست.

برنامه ایست برای حذف فایلهای اضافی و غیر ضروری مثل: cache , temporary files , cookies و ...

خوب این برنامه با حذف این فایلها کمک میکنه فضایی از دیسک سخت خود را آزاد کنید!

این فایلها معمولا توسط برنامه هایی مثل Firefox , KDE , Opera , RealPlayer , vim و ... ایجاد میشن!

این نرم افزار هم برای لینوکس و هم برای ویندوز نوشته شده!

برای دانلود این نرم افزار اینجا ([Only registered and activated users can see links]) کلیک کنید.

یا حق!

taghva
11-22-2009, 06:16 AM
سلام به دوستان!

با یه نرم افزار علمی خدمت رسیدم!

*** Oregano ***

خوب از عنوان که دیگه معلومه! نرم افزار برای شبیه سازی مدارهای الکتریکی!

با این نرم افزار میتونید به صورت مجازی مدارهای دلخواه رو طراحی و تست کنید!

این نرم افزار آزاد و تحت لیسانس GPL میباشد.

برای دانلود نرم افزار اینجا ([Only registered and activated users can see links]) کلیک کنید.

یا حق!

taghva
11-24-2009, 05:08 AM
سلام به دوستان عزیز!

فکر میکنم که توی ویندوز تا به حال اسم on+speed به گوشتون خورده باشه!

این نرم افزار معادل لینوکسیش هست!

این نرم افزار هم مانند on+speed هم یک pro+xy server هست ! هم با compress کردن تمامی عکسها

باعث افزایش سرعت باز شدن صفحات وب میشه! اما نمیشه باهاش fil+ter دور زد!

این نرم افزارو به همه دوستانی که با سرعت باز شدن صفحات مشکل دارن پیشنهاد میکنم!

آخرین نسخه این نرمافزار 2.7.2 هست!

یا حق!

taghva
11-26-2009, 12:15 AM
سلام به دوستان عزیز!

PeaZip عنوان نرم افزار امروزه!

یک نرم افزار بسیار قوی و GUI برای مدیریت فایلهای فشرده.

قابلیت پشتیبانی از این فرمت هارو داره:

Full support (read and write)
7Z, 7Z-sfx, ARC/WRC, BZ2/TBZ2, custom, GZ/TGZ, PAQ/LPAQ, PEA,QUAD/BALZ, split, TAR, UPX, ZIP

Read only (browse, extract, test)
ACE, ARJ, CAB, CHM, COMPOUND (MSI, DOC, XLS, PPT), CPIO, ISO, Java (JAR, EAR, WAR), Linux (DEB, PET/PUP, RPM,
SLP), LHA/LZH, LZMA, Mac (DMG/HFS), NSIS, Open Office files, PAK/PK3/PK4, RAR, SMZIP, U3P, UDF, VHD, WIM, XAR,
XPI, XZ, Z/TZ

Repair
ARC

این نرم افزار هم برای لینوکس و هم ویندوز تدارک دیده شده.

برای دانلود این نرم افزار اینجا ([Only registered and activated users can see links]) کلیک کنید.

تشکر ویژه از دوست خوبم وحید (V4HID.IR).:x

یا حق!

taghva
11-28-2009, 05:19 AM
سلام به دوستان گرامی!

امروز با یه مرورگر جالب خدمت رسیدم!

*** Flock ***

خوب این یه مرورگر اجتماعی ست که توسط کمپانی mozilla و بر پایه موتور firefox تهیه شده.

از قابلیتهای این مرورگر اجتماعی میشه به عضویت آسان در سایتهای و شبکه های اجتماعی و مدیریت اشتراکها اشاره کرد!

البته تفاوت زیادی با firefox نداره! چون از همون موتور پایه استفاده میکنه!

دانلود نرمافزار برای ubuntu 8.10 از اینجا ([Only registered and activated users can see links]).

یا حق!

taghva
11-28-2009, 05:47 AM
سلام مجدد!

عنوان این نرم افزار Gufw هست!

یه نرم افزار برای مدیریت فایروال ubuntu به صورت گرافیکال.

این نرم افزار در جقیقت به عنوان رابط گرافیک فایروال پیش فرض ubuntu یعنی ufw عمل میکنه!

کار باهاش بسیار سادست !! پس توضیح اضافی نمیدم!

یا حق!

taghva
11-29-2009, 04:12 AM
سلام به دوستان عزیز!

عنوان نرم افزار امروز XBMC هست.

خوب همون طور که معلومه یه نرم افزار media center حرفه ای هست که تمام قابلیتهای

multimedia و در اختیار شما میزاره!

این نرم افزار برای mac , windows و linux کد زده شده!

نصب از مخازن ubuntu:

خط زیر و به مخازن اضافه کنید:

فایل xbmc.key.txt رو دانلود کنید، txt رو حذف کنید و کلید و با دستور زیر به لیست اضافه کنید:

sudo apt-key add xbmc.key

sudo apt-get update

و نصب نرم افزار:

sudo apt-get install xbmc

یا حق!

taghva
11-29-2009, 04:43 AM
سلام مجدد!

عنوان این نرم افزار Amarok:

یه music player بسیار قوی برای mac , windows , linux و unix !

یا حق!

WAHID
12-01-2009, 10:20 PM
امروز با یه برنامه به درد بخور (البته برای برنامه های قبلی جسارت نشه :) ) آشنا شدم گفتم معرفیش کنم شما هم استفاده کنین :)

XCHM

خوب همونطور که از اسمش معلوم هست برای باز کردن فایل های CHM که اغلب فرمت کتاب های الکترونیکی هست به کار میاد به جرعت میتونم بگم یکی از بهرین های این کار هست (حداقل از نظر من :p )
برای نصب و استفاده اون میتونید عبارت "Xchm" رو توی مخازنتون بگردین یا می تونید سورس کد ورژن 1.17 اون رو از لینک زیر دانلود و کامپایل کنید. ;)

taghva
12-02-2009, 05:26 AM
سلام به دوستان گرامی!

عنوان نرم افرار امروز jUploadr هست.

خوب شاید شما هم از اون دسته افرادی باشید که دوست داشته باشید فایلهای خودتون از قبیل عکس ،تصویر ،صدا و یا حتی متن رو توی سایتهایی نظیر: Flickr , Picasa , Facebook , Friendfeed

قرار بدید! اما سرعت کم اینترنت و خیلی چیزای دیگه کار آپلود و سخت و اعصاب خرد کن میکنه! اما Pixelpipe این مشکل و حل کرده!

Pixelpipe عنوان یک وب سرویس هست که به شما امکان آپلود همزمان فایلهاتون و به روی سایت های مورد علاقه میده!

شما علاوه بر این که میتونید از خدمات این وب سرویس از طریق سایتش بهره مند بشید میتونید با نرم افزار های تحت کلاینت این شرکت از خدماتش استفاده کنید!

jUploadr یکی از این نرم افزار های کد باز هست! البته نرم افزار های سیستمی این شرکت برای پلتفرم های لینوکس ، ویندوز ، مک و حتی برای موبایل هم نوشته شده!

یا حق!

taghva
12-04-2009, 08:55 PM
سلام به دوستان عزیز!

Quanta Plus عنوان نرم افزار امروزه.

یه نرم افزار web developer حرفه ای که قابلیت پشتیبانی از PHP , CSS و دارای editor حرفه ای...

همچنین قابلیت طراحی در دو محیط گرافیکی و source code و مشاهده تغییرات به صورت همزمان رو داراست.

یا حق!

taghva
12-07-2009, 12:59 AM
سلام به دوستان عزیز!

عنوان نرم افزار امروز GTKeyboardمیباشد.

شاید تا به حال برای شما هم پیش اومده باشه که کیبورد از کار بیوفته! وضعیت بد و اعصاب خرد کنی هست!

این نرم افزار یک virtual keyboard بسار ساده اما پر کاربرد هست! که توی این جور مواقع خیلی کمک میکنه!

همچنین در زمان وارد کردن اطلاعات حساس خود برای جلوگیری از به سرقت رفتن آنها توسط keyloger های سخت افزاری و نرم افزاری از این برنامه استفاده کنید.

یا حق!

taghva
12-09-2009, 04:36 AM
سلام به دوستان عزیز!

عنوان نرم افزار امروز Ekiga میباشد.

Ekiga عنوان یک سروس دهنده مجانی VoIP هست که قابلیت video conferencing رو هم برای ما فراهم میکند!

فقط قبلش باید یک account روی سایت register کنید.برای ثبت از اینجا ([Only registered and activated users can see links]) اقدام کنید.

نصب از مخازن ubuntu:

ابتدا این خط رو به لیست مخازن سیستم اضافه کنید:

سپس فایل ekiga.key.txt که ضمیمه کردم رو دانلود کنید، پسوند txt رو حذف کنید و با این دستور به سیستم اضافه کنید:

sudo apt-key add ekiga.key

sudo apt-get update
و نصب نرم افزار:

sudo apt-get install ekiga

برای دانلود source نرم افزار اینجا ([Only registered and activated users can see links]) کلیک کنید.

یا حق!

koroush_ariyana
12-09-2009, 11:24 AM
با سلام
نرم افزار امنیتی EnGarde Secure Linux :
نرم افزار امنیتی که مناسب برای داشجویان،علاقمندان و ادمینهای سرور طراحی و پایه ریزی شده است در ادامه مختصر به المانهای بسیار بالای این برنامه اشاره میکنم و لینک دانلود رو هم قرار میدم !
امیدوارم شما نیز بهره کافی ببرید.

1.دیریت ساده و قیق Remote یا کنترل از راه دور
2. تشخیص قدرتمند برای شناسایی هکرها
3. پشتیبانی داخلی و هشدارها
4. دسترسی سریع و ایمن به وب ، ایمیل ، DNS(Domain Name Service) ، FTP
5.فایروال بسیار قوی
6.محافظت در برابر داده ها
و ....

لینک نرم افزار رو در تاگ قرار میدم

ftp://distro.ibiblio.org/pub/linux/distributions/engarde/3.0/community/iso-images//engarde-community-3.0.22.i686.iso

koroush_ariyana
12-10-2009, 06:31 AM
اینهم Vexira برای لینوکس که نیاز به معرفی نداره !

Central Command Vexira Antivirus for Linux provides real time protection for workstations as well as servers with the ability to scan email, files, and downloads from external sites. Updates can be downloaded automatically via the Internet, relieving some administration chores. Vexira also has the ability to scan files automatically as they are accessed, and it offers configurable path protection. It also provides email virus notification, blocks access to infected files, and has options for repair - move - rename - deletion of infected files. Vexira provides a command-line scanner, scans archives (.zip, .gz, .tar, etc), and allows for scalable concurrent scanning. Vexira does not provide support for SMP.

taghva
12-12-2009, 01:04 AM
سلام به دوستان گرامی.

عنوان نرم افزار امروز D4x میباشد.

یک ابزار گرافیکی برای دانلود فایلها از طریق دو پرتکل FTP و HTTP ،پشتیبانی از resume ،

ایجاد صف برای دانلود چندین فایل به صورت هم زمان.

این نرم افزار با ++C نوشته شده و از +GTK برای رابط گرافیک استفاده شده.

یا حق!

taghva
12-13-2009, 05:12 AM
سلام به دوستان عزیز.

عنوان نرم افزار امروز GSmartControl میباشد.

یک رابط گرافیک کاربری مناسب ،برای نرم افزار smartctl.

یک نرم افزار برای گرفتن اطلاعات در مورد وضعیت دیسک سخت ،تست و کنترل آن و همچنین درباره پارتیشن ها.

این نرم افزار برای mac OS X , windows , freeBSD و شمار زیادی از distribution های لینوکس ساخته شده.

یا حق!

taghva
12-15-2009, 05:04 AM
سلام به دوستان عزیز!

عنوان نرم افزار امروز Avidemux میباشد.

یک ویرایشگر فایل های ویدئویی که دارای قابلیتهایی مثل برش تصاویر ، اعمالfil-ter های

مختلف روی تصاویر و همچنین قابلیت encoding!

پشتیبانی از فرمتهایی مثل AVI - MPEG - MP4 - ASF و فرمتهای DVD ...

این نرم افزار برای free BSD - mac OSX - windows - linux کد زده شده.

یا حق!

taghva
12-18-2009, 04:13 AM
سلام به دوستان عزیز!

یه نرم افزار جالب!

*** eViacam ***

نرم افزار enable viacam یک نرم افزار جایگزین برای mouse سیستم میباشد.

شما با فعال کردن این نرم افزار میتوانید به جای mouse با استفاده از حرکات سر خود نشانگر mouse را کنترل کنید.

برای استفاده از این نرم افزار شما فقط به یک webcam نیاز دارید و هیچ سخت افزار اضافی نیاز نیست!

فقط source این نرم افزار موجوده! اما من یک debian package قابل اجرا روی i386 درست کردم که کار رو راحت میکنه.

یا حق!

taghva
12-19-2009, 04:45 AM
سلام به دوستان عزیز!

عنوان نرم افزار امروز FatRat هست.

یک نرم افزار مدیریت دانلود کد منبع باز که با ++C و با استفاده از کتابخانه QT4 نوشته شده.

از امکانات نرم افزار میشه به:

پشتیبانی از پرتکل های HTTP / FTP و SFTP برای دانلود
پشتیبانی از پرتکل های FTP و SFTP برای upload
پشتیبانی از RSS feed و توابع مخصوص برای نمایش TV
پشتیبانی از BitTorrent
قابلیت جستجوی فایلهای Torrent
پشتیبانی از SOCKS5 و HTTP PRO+XY
دانلود آزاد از rapidshare
قابلیت آپلود در rapidshare
قابلیت تصدیق لینک و استخراج پوشه در rapidshare
رمزگذاری روی لینکهای rapidsafe
تشخیص MD4/MD5/SHA1
کنترل از راه دور با نرم افزار jabber
کنترل از راه دور با استفاده از رابط کاربری web
قابلیت دانلود فایلهای تصویری از youtube

یا حق!

taghva
12-20-2009, 04:52 AM
سلام به دوستان گرامی!

با یک music player حرفه ای خدمت رسیدم!

*** Songbird ***

این player محصولی از کمپانی mozilla هست! و طبق معمول سیاست این کمپانی ،که یک سری خصوصیات باید توی نرم افزارهاش رعایت بشه ،توی این نرم افزار هم وجود داره!

که از این جمله میتوان به یک سری add-ons جالب مخصوص این player اشاره کرد!

طبق ادعای این شرکت این نرم افزار روز به روز در حال Expansion میباشد.

یا حق!

taghva
12-23-2009, 03:49 AM
سلام به دوستان عزیز!

عنوان نرم افزار امروز Audacious میباشد.

Audacious یک نرم افزار پخش کننده فایلهای صوتی است که ظاهر آن بسیار شبیه به نرم افزار winamp میباشد.

یک نرم افزار بسیار سبک بر پایه GTK2.قابل اجرا بر روی بسیاری از پلتفرم های هم خانواده لینوکس.توجه اصلی سازندگان این نرم افزار بیشتر به کیفیت بالای پخش و پشتیبانی

از تعداد زیاد audio codec ها بوده. این نرم افزار و به همه دوستان توصیه میکنم!

دانلود ([Only registered and activated users can see links]) این نرم افزار برای توزیع های مختلف لینوکس.

یا حق!

koroush_ariyana
12-23-2009, 03:35 PM
با سلام و وقت بخیر به همگی دوستان
امروز یک مدیا خوب براتون لینک میکنم امیدوارم به کارتون بیاد:

ّ

yum install banshee

taghva
12-24-2009, 05:30 AM
سلام به دوستان عزیز!

عنوان نرم افزار امروز CinePaint میباشد.

یک نرم افزار حرفه ای برای edit و روتوش فیلم و همچنین برای عکسبرداری حرفه ای.

با قابلیت پشتیبانی از کانالهای تصویری 8bit , 16bit و 32bit.

برای توضیحات بیشتر به وب سایت این نرم افزار مراجعه کنید.

دانلود ([Only registered and activated users can see links]) برای توضیع های مختلف لینوکس.

یا حق!

koroush_ariyana
12-24-2009, 07:06 AM
xFarDic یک مترجم چند زبانه برای سیستم عامل گنو/لینوکس می باشد که تحت مجوز GNU/GPL منتشر شده است، این مترجم توسط دو هموطن عزیز آقایان آلن باغومیان و آرمن باغومیان نوشته و منتشر شده که تا به حال باعث جلب توجه بسیاری از کاربران ایرانی و غیر ایرانی شده است، در حال حاضر این مترجم به همراه بانک اطلاعاتی انگلیسی به انگلیسی گنو/لینوکس و انگلیسی به فارسی الکترونیک منتشر می شود، البته شما می توانید با دریافت Generic XMLDB بانک اطلاعاتی مترجم انگلیسی به فارسی عمومی را نصب و استفاده کنیدد.

قابلیت های این نرم افزار به شرح زیر می باشد :
- ترجمه خودکار با انتخاب یا کلیک بر روی کلمه در برنامه*های کاربردی مختلف.
- ترجمه برعکس نادقیق بر روی بانک*های اطلاعاتی موجود.
- ترجمه خودکار از روی کلیپ بورد.
- جستجوی کلمات مشابه.
- تاریخچه لغات ترجمه شده.
- تصحیح اشکالات املایی.
- مرورگر لغات موجود در بانک*های اطلاعاتی.
- بخش تنظیمات جهت سفارشی سازی تنظیمات برنامه برای هر کاربر.
- پشتیبانی همزمان از چندین بانک اطلاعاتی.
- ساختار بانک اطلاعاتی مبتنی بر XML.
- ارسال خروجی به کلیپ بورد.
- منو و آیکون نوار وظیفه.

koroush_ariyana
12-25-2009, 08:03 PM
با سلام
امروز plugin Adobe Flash Player For all Browser رو براتون میزارم

نصب :

flash-plugin-10.0.42.34-release.i386
Uninstall:

rpm -e flash-plugin

tar xvzf <File>

/flashplayer-installer

taghva
12-25-2009, 08:55 PM
سلام به شما دوستان گرامی.

امروز با یک backup tool بسیار کاربردی خدمت رسیدم.

*** Back In Time ***

Back In Time یک نرم افزار پشتیبان گیری از فایل است که کار کردن با آن بسیار ساده میباشد.

این نرم افزار با الهام از flyback project و TimeVault ساخته شده و با در نظر گرفتن نسخه پشتیبان اقدام به گرفتن کپی از فایلهای مورد نظر میکنه.

یا حق!

taghva
12-29-2009, 04:30 AM
سلام به دوستان عزیز!!

عنوان نرم افزار امروز QNokiaCommander میباشد.

این نرم افزار یک رابط کاربری ساده بین گوشی های همراه و سیستم عامل شماست که با python و PyQt4 نوشته شده است.

این نرم افزار با گوشی هایی که از رابط obex استفاده میکنند (مانند گوشی های nokia) هماهنگ میباشد.

از اینجا ([Only registered and activated users can see links]) میتوانیید اطلاعات کاملی از ابزار obexftp بدست بیارید.

برای ارتباط باید از DKU-2 usb cable (کابل اورجینال خود نوکیا) بر روی گوشی های 6630,3250 و N70 استفاده کنید.

چک کنید که این نرم افزارها هم نصب باشه:

· Python (2.5.1)
· PyQt4 (4.3.1)
· Pyxml
· obexftp

یا حق!

taghva
01-01-2010, 11:12 PM
سلام به دوستان عزیز!

عنوان نرم افزار امروز Misfit Model 3D است.

یک نرم افزار مدل سازی سه بعدی بر پایه OpenGL که بر اساس مدلهای مثلثی کار میکنه.

قابلیت اسکلت بندی انیمیشن ،پردازش دسته ای ،حاوی plugin های کاربردی برای اضافه کردن مدل ها و فیلتر های تصویری!

قابل اجرا بر روی پلتفرم های windows - Free BSD - mac Os x - linux.

یا حق!

taghva
01-04-2010, 11:13 PM
سلام به شما دوستان عزیز!!

خوب امروز با یک نرم افزار خوب خدمت رسیدم!

*** WebcamStudio ***

نرم افزار WebcamStudio به شما برای ایجاد یک وبکم مجازی کمک میکند.قابلیتهای نرم افزار عبارتند از:

۱.نمایش وبکم تان را که نمیخواهید با سایتهای فلش کار کند.

۲.جایگزینی صفحه دسکتاپ به جای وبکم!! (از قابلیت های جالب نرم افزار میباشد.) که در این حالت میتوانید یک فیلم یا تصویر دسکتاپ خود را به عنوان تصویر وبکم خود جا بزنید!!

۳.قابلیت ایجاد افکتهای تصویری بر روی (دسکتاپ / وبکم)

۴.سازگار با سایت های فلش.

یا حق!

taghva
01-09-2010, 01:55 AM
سلام به دوستان عزیز!

نرم افزار امروز Exaile نام دارد.

یک نرم افزار برای مدیریت و پخش فایلهای صوتی بر پایه +GTK که با زبان python نوشته شده.

به عنوان یک اصلاح از amarok به حساب میاید.محیط این برنامه بسیار شبیه به amarok میباشد.البته با اصلاحاتی جزئی در مدیریت لیست آهنگها و ...

یا حق!

taghva
02-11-2010, 11:08 PM
سلام به دوستان عزیز!

با یک نرم افزار کاربردی خدمت رسیدم:

*** Webmin ***

یک نرم افزار برای مدیریت سیستمهای مبتنی بر unix ، به صورت رابط کاربری وب.

این نرم افزار با استفاده از هر مرورگری که بتواند جداول ، فرمها و همچنین جاوا را پشتیبانی کند قابل استفاده است.

به وسیله این نرم افزار میتوان اکانت های کاربری ،آپاچی ،DNS ، اشتراک فایلها و غیره را پشتیبانی کرد.چون این نرم افزار دسترسی کاملی برای مدیریت سیستم فراهم میکند و از طریق

شبکه هم در دسترس است ،برای امنیت بیشتر از پرتکل SSL و همچنین احراز هویت به وسیله نام کاربری و رمز عبور استفاده میکند.

اگر در نصب ،راه اندازی و config نرم افزار به مشکل خوردید توی سوال و جوابهای لینوکسی مطرح بفرمایید.

یا حق!

taghva
02-24-2010, 09:48 PM
سلام به شما دوستان عزیز!

امروز با یک نرم افزار بسیار خوب و کاربردی خدمت رسیدم.

*** Tor ***

Tor در حقیقت یکی از بهترین روش های عبور از فیلترینگ و ضد ردیابی میباشد.

در حقیقت tor با ایجاد یک شبکه مطمئن از کامپیوترهایی در سراسر جهان که در داخل شبکه خودش میباشند بستر بسیار امنی را برای تبادل اطلاعات فراهم میکنه و یکی از بهترین

شبکه های امن زیر زمینی در اینترنت محسوب میشه!اصلا هدف این سرویس این است که ارتباط ساده شما روی شبکه را با پیچیده ترین شکل ممکن انجام دهد!! واین کار را

با گذرهای متوالی ارتباط شما به سرورهایی در نقاط مختلف دنیا انجام میدهد.

دانلود و نصب:

من نصب بر روی ورژن های مختلف ubuntu را توضیح میدم.تاکید میکنم برای ارتباط بهتر و سرعت بالاتر از آخرین ورژن این نرم افزار استفاده کنید.

ابتدا خط زیر را به لیست مخازن سیستم اضافه کنید:

deb [Only registered and activated users can see links] <DISTRIBUTION> main
به جای عبارت <DISTRIBUTION> از یکی از توزیع های زیر استفاده کنید:

ubuntu 9.10 --> karmic
ubuntu 9.4 --> jaunty
ubuntu 8.10 --> intrepid
ubuntu 8.04 --> hardy
حالا کلید احراز هویت نرم افزار را نصب کنید:

gpg --keyserver keys.gnupg.net --recv 886DDD89

و اضافه کردن آن به لیست:

gpg --export A3C4F0F979CAA22CDBA8F512EE8CBC9E886DDD89 | sudo apt-key add -
حالا لیست مخازن را به روز کنید:

apt-get update
و در آخر هم نصب نرم افزار:

apt-get install tor tor-geoipdb

برای راه اندازی و توقف این سرویس از این مسیر اقدام کنید:

root@backtrack:~# /etc/init.d/tor
Usage: /etc/init.d/tor {start|stop|restart|reload|force-reload}

طرز استفاده:

برای استفاده از tor بعد از راه اندازی سرویس کافیست مرورگر خود را برای استفاده از pro-xy تنظیم کنید.به این شکل که SOCKS host را برای آیپی 127.0.0.1 و پورت را

روی 9050 تنظیم کنید و تمام!

دانلود ([Only registered and activated users can see links]) نرم افزار برای توزیع های مختلف.

یا حق!

@(-..-)@
03-06-2010, 01:00 PM
سلام
احساس کردم جای نرم افزارهای قدرتمندی مانند Autocad خالی بود و بر همین منظور هم نسخه معادل آنرا لینک میکنم.

VariCAD is a 3D/2D CAD solution for mechanical engineering. In addition to standard tools for 3D modeling and 2D drafting, the CAD system provides tools for sheet metal unbending and crash tests, libraries of standard mechanical parts (ANSI, DIN) and symbols, mechanical part calculations and tools for working with bills of materials (BOMs) and title blocks.VariCAD supports STEP, STL, IGES, DWG and DXF file formats.

Key Features:

Quick Demonstration:
· Watch how to create your 3D models or 2D drawings with VariCAD. This online demostration shows you how the VariCAD interface looks and how easy it is to design with the program.

User Interface and System Environment:
· VariCAD's Graphical User Interface (GUI) has been designed to allow quick and intuitive 3D/2D orientation. We carefully tailored and tuned the GUI to reflect the thought process of a designer, so that ideas can be captured and communicated with a minimal number of steps. All commands were created with a focus on ease of use. An intelligent cursor, numerous detection and selection modes, 2D construction lines, and the orthogonal grid are just some of the tools that make working with VariCAD so easy.
· You can start by creating a 3D model and then use it to automatically create drawings files, or you can draw only in 2D. Designing in 3D is generally more "natural," in that it closely represents actual parts and assemblies. The 3D approach is usually more intuitive than 2D drafting. Models created in 3D are easily converted into conventional 2D documentation.

3D Modeling:
· VariCAD provides a library of basic 3D solids (prism, cylinder, cone, etc.), which are easily modified by editing the original profile or parameters. Solids can also easily be created by profile rotation, extrusion, or lofting. More complex tools include rotation blending between two profiles, lofting between a circle and rectangle, and creation of helical surfaces.
· Solids can be added or subtracted, thus forming Boolean trees representing real mechanical parts. Boolean operations have options for automatic trimming, or automatic removal of subtracted volumes. Predefined operations like hole drilling, face milling, groove milling and edge beveling/filleting are also available. Boolean trees are very easy to edit.

3D Tools - Assemblies, Groups, Parts etc:
· VariCAD also provides tools for assembly support. If the link between a part and assembly is defined, any changes made to the part file are reflected in the assembly file and vice-versa. Linked copies can also be defined. In this case, editing of one object causes all its linked copies to be updated. Solid groups can be defined as well, making selection and visibility changes simple for multiple objects.

Crash Tests (Interferences):
· One excellent feature of 3D modeling is component interference checking. VariCAD can check 3D assemblies for possible collisions (overlapping volume) between components.

Calculations:
· VariCAD can calculate 2D section area, surface area, volume, mass, center of gravity, and moment of gyration. A library of mechanical calculations is also included, for standard parts used every day by mechanical designers. These mechanical parts include tension and compression springs, pre-stressed bolted connections, pins and parallel keys, grooved shafts, bearings, beams under combined stress (bending and torsion), spur and bevel gearing geometry, and belt drives.

Surface Development (Sheet Metal Unbending):
· VariCAD can also create developed (flattened) surfaces of 3D solids. The XY coordinates of the developed surfaces can be saved to a text file for further processing. You can input bending coefficients in order to customize your calculations.

Mechanical Part and Symbol Libraries:
· VariCAD contains libraries of standard mechanical parts (ANSI, DIN), such as bolts, nuts, pins, plugs, cotters, gaskets, bearings, rolled and drawn shapes, and hydraulic, pneumatic, and electronic symbols. You can add items to these libraries or modify existing parts - all 2D and most 3D dimensions can be edited.
· Non-graphical information can also be assigned to parts, such as type of material or supplier. This information is incorporated into an assembly and can be used for material requisitions, bills of materials (BOM), title blocks, or other purposes.

3D - 2D Export:
· 3D models are easily converted into 2D drawings to produce conventional drafting documentation. You can create 2D views of one or more selected solids by defining the views in 3D. In addition, you can also export specified sections. VariCAD supports updates of a 2D drawing after changes in 3D.

2D Drawing and Editing:
· Drawing functions are geared toward easy use in engineering. Some handy features of 2D drawing include: an intelligent cursor that automatically detects objects and snap points, numerous snap modes, flexible item selectability, auxiliary construction lines, ortho mode, rectangular grid, drawing layers (up to 250), block creation, hatching with automatic border detection, advanced dimensioning, surface texture symbols, welding symbols, tolerance symbols, and more. Dimensions can be in millimeters or inches.

BOM and Title Blocks:
· VariCAD provides tools for maintaining drawing databases, which represent the data structure of the product. Databases can be created manually (using data extraction from the assembly), or by loading a file. There are constraints between data in part and assembly drawing title blocks and the assembly database. You can build a bill of material (BOM) from the database, then easily modify the database using commands like mass attribute changes, sorting of information, etc.
· The data structure of the product (BOM) can be exported into other systems or into a spreadsheet. Automatic BOM and title block creation is another one of VariCAD's useful tools. A mask is used for customization; if you create masks for BOM and title blocks, you can use them until a change is necessary. The CAD system provides default masks which can be adjusted to suit your needs.

Compatibility:
· VariCAD can interchange files with other CAD systems. You can import STEP (3D), DWG (2D), DXF (2D) and IGES (2D) files, and export STEP (3D), STL (3D), IGES (3D and 2D), DWG (2D), DXF (2D). The files can be converted individually or in batch routines, thereby converting multiple files in one step.

Printing and Plotting:
· Printing within VariCAD is highly customizable. You can use Windows or KDE Linux printer drivers, or VariCAD built-in drivers. Postscript printing is also available.

Summary:
· VariCAD is a total CAD solution for mechanical engineering. It is compact, fast, easy to use, and contains everything you need for mechanical engineering design. The high performance and powerful tools of our fully loaded package make VariCAD a superb investment. And at our price, no other product is a better value.

@(-..-)@
03-10-2010, 04:44 PM
سلام
حتما تا بحال برنامه ها و بازیهای زیادی رو با Nero رایت و استفاده کردید؟؟؟
امروز نسخه لینوکسی این برنامه را که بر پایه دبیان هست لینک میکنم.

The Next-Generation Burning Application for the Linux OS

Nero Linux 3 is the definitive burning application for the Linux operating system. Based on the award-winning current Nero Burning ROM platform, Nero Linux 3 is the most powerful and versatile burning application available for Linux, and the only application to offer Blu-ray Disc and HD DVD data burning support.

Experience the most comprehensive burning application for the Linux OS

Enjoy the same functionalities as in the newest version of Nero Burning ROM
Burn data using any optical disc format, including CD, DVD, Blu-ray Disc, and HD DVD
Ensure a quick and easy setup using SmartDetect automatic drive support
Manage your music collection with integrated audio capabilities such as high speed digital audio extraction and FreeDB, which automatically searches for disc information over the Internet

[CENTER]

NeroLinux 3.5.1.0 X86 RPM

taghva
03-16-2010, 07:00 AM
سلام به شما دوستان عزیز!

عنوان نرم افزار امروز amule میباشد.

بله! همان نسخه لینوکسی نرم افزار معروف emule که برای اتصال به شبکه های eDonkey و Kad طراحی شده است.

تمام قابلیتهای نرم افزار emule در نسخه لینوکسی آن وجود دارد! پس توضیح اضافی نمیدم و میریم سراغ نصب نرم افزار.

طریقه نصب:

برای نصب بر روی ورژن های مختلف توزیع ubuntu ،یکی از خطوط زیر را با توجه به توزیع خود به لیست مخازن اضافه کنید:

deb [Only registered and activated users can see links] <Distribution> main
به جای عبارت <Distribution> از یکی از ورژن های زیر استفاده کنید:

ubuntu 9.04 --> jaunty
ubuntu 8.10 --> intrepid
ubuntu 8.04 --> hardy
سپس فایل ضمیمه شده amule.key.txt را دانلود کرده ،پسوند txt آن را حذف کرده و بعد با دستور زیر آن را به سیستم اضافه کنید:

sudo apt-key add amule.key
بعد update کردن لیست بسته ها:

sudo apt-get update
و در نهایت نصب نرم افزار:

sudo apt-get install amule amule-daemon amule-common amule-utils amule-utils-gui
دقت کنید مشکلی که در این نرم اقزار وجود دارد این است که قادر به به روز رسانی لیست سرورها از فایل پیش فرض نمیباشد و شما باید لیست سرورها را به صورت دستی

وارد کنید.که از آدرس زیر میتوانید جدیدترین لیست سرورها را بدست بیارید:

برای اطلاعات بیشتر در مورد نرم افزار amule به این لینک ([Only registered and activated users can see links]) مراجعه بفرمایید.

یا حق!

mohammad6006
06-13-2010, 12:11 PM
سلام

دیدم تو تاپیک برنامه های مفید قرار داده شده حیفم اومد golden dict رو معرفی نکنم

با استفاده از این دیکشنری میتونید از گلوساری های بابیلون استفاده کنید خیلی خوبه من که از این دیکشنری استفاده میکنم

میتونید از soft center خود ubuntu نصب کنید بعد گلوسری های بابیلون رو بهش اضافه کنید من حدود 60 مگابایتی گلوسری دانلود کردم و استفاده میکنم

Features
The latest release has the following features:

* Use of WebKit for an accurate articles' representation, complete with all formatting, colors, images and links.
* Support of multiple dictionary file formats, namely:
o Babylon .BGL files, complete with images and resources
o StarDict .ifo/.dict./.idx/.syn dictionaries
o Dictd .index/.dict(.dz) dictionary files
o ABBYY Lingvo .dsl source files, together with abbreviations. The files can be optionally compressed with dictzip. Dictionary resources can be packed together into a .zip file.
o ABBYY Lingvo .lsa/.dat audio archives. Those can be indexed separately, or be referred to from .dsl files.
* Support for Wikipedia, Wiktionary, or any other MediaWiki-based sites to perform lookups in.
* Ability to use arbitrary websites as dictionaries via templated Url patterns.
* Hunspell-based morphology system, used for word stemming and spelling suggestions.
* Ability to index arbitrary directories with audio files for pronunciation lookups.
* Full Unicode case, diacritics, punctuation and whitespace folding. This means the ability to type in words without any accents, correct case, punctuation or spaces (e.g. typing 'Grussen' would yield 'grüßen' in German dictionaries).
* Scan popup functionality. A small window pops up with the translation of a word chosen from another application.
* Support for global hotkeys. You can spawn the program window at any point, or directly translate a word from the clipboard.
* Tabbed browsing in a modern Qt 4 interface.
* Cross-platform: Linux/X11 and Windows + portable to others.
* Free software: GNU GPLv3+ license.

screenshot: [Only registered and activated users can see links]

download : [Only registered and activated users can see links]

ebl335
06-13-2010, 04:34 PM
این پکیج توصیه میکنم دانلود کنید چون خیلی باحاله
برای اوبونتو
sudo apt-get install w3m-img
برای فدورا
su -c 'yum install w3m-img'

WAHID
08-03-2010, 03:47 PM
امروز با برنامه جالبی آشنا شدم که برای دوستاران موزیک خیلی مفید هست.
اسمش «CoverChooser» هست که کارش پیدا کردن کاور آلبوم برای تک آهنگ یا یک آلبوم کامل هست.
برای این کار از اسم خواننده و اسم آلبوم استفاده می کنه.
منابعی هم که برای پیدا کردن کاور استفاده می کنه توی شکل به طور کامل مشخص هست.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
فایل کانفیگ این برنامه در مسیر etc/ قرار داره که اسمش coverchooser.conf هست.
بعد از نصب برنامه اون رو از مسیر Applications -> Accessoires -> CoverChooser اجرا کنید که بعد از اولین اجرا گزینه مربوط بهش در منوی راست کلیک اضافه میشه!
در ضمن برای استفاده ازش باید اسم خواننده و اسم آلبوم توی متاتگ های آهنگ وجو داشته باشند.:66:

برای نصبش می تویند توی مخازنتون به دنبال اسم برنامه بگردید یا فایل ضمیمه شده برای سیستم های پایه ی دیبان دانلود و استفاده کنید!

The Smith
08-25-2010, 01:29 PM
Mozilla Firefox 4.0 Beta 4 for Linux 32 & 64 bit

Download 64 bit ([Only registered and activated users can see links])

Download 32 Bit ([Only registered and activated users can see links])

S.programer
08-27-2010, 09:09 PM
با سلام
داشتم دنبال نرم افزاري براي پارتيشن بندي ميگشتم چيزي نديدم براي همين يه نرم افزار خوب مشابه Partion Magic
پيدا كرم .2.2 parted .
شرح امكانات:
انتقال،کپی،ساختن،پاک کردن،کوچک و بزرگ کردن پارتیشن های هارد دیسک
کپی کردن هارد دیسک و ساختن نسخه پشتیبان کامل
تست هارد دیسک جهت آمادگی از خرابی احتمالی
پاک کردن امن تمام هارد دیسک،پاک کردن تمامی اطلاعات شما

WAHID
08-29-2010, 07:07 PM
اگر مدتی با لینوکس کار کرده باشید قطعا با برنامه ی «System Monitor» برای کنترل پردازش های در حال انجام بر روی سیستم و مقدار منابع مورد استفاده توسط اونها آشنا شدید توی این پست با برنامه ای آشنا میشیم که همین کار روی توی خط فرمان انجام می ده البته شاید بشه گفت خیلی حرفه ای تر از برنامه های مشابه مانند «top»!!

اسم این برنامه «htop» هست. از قابلیت های قابل ذکرش میشه به امکانات زیر اشاره کرد:

نمایش مقدار CPU . Ram و Swap های مصرفی به صورت های bar, graphic, text و LED .
قابلیت اسکرول پردازش های در حال انجام *
پشتیبانی از ماوس *
شروع سریعتر نصبت به top *
و ...

*=از نقاط قوت این برنامه نصبت به top

نحوه ی نصب:
برای نصب از داخل مخازن می تونید به صورت دستورات زیر عمل کنید:

Debian and Debian based distros:

# apt-get install htop
RedHat, Fedora, CentOS and fedora based distros:

# yum install htop
برای نصب از روی کد منبع (ضمیمه!) به ترتیب زیر عمل کنید:

# cd htop-0.8.3
# ./configure
# make
# make check
# make install برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ی کامپایل به فایل INSTALL موجود در داخل بسته مراجعه کنید.

More ScreenShots:

Home Page:

r_cyber2001
09-06-2010, 11:33 AM
با سلام خدمت اساتید و دوستان.:78:
درست نبود جرعت کنم و وارد بحث اساتید بشم. ولی فکر کردم شاید این نرم افزار به کار بیاد.
چندتا از طرفدارهاش گفتن واسه لینوکس رو هم بزار. البته اصلش واسه لینوکس نوشته شده.
این برنامه برای Jabber Clients هست و میتونید با انواع JabberID مثل Nimbuzz لوگین بشین.

حجم: حدود 5MB
نصبش هم راحته, کافیه تو terminal بزنی:

sudo apt-get install gajim

سایت اصلی ([Only registered and activated users can see links])

باز هم معذرت از اساتید. :68:
با تشکر.

FieldMarshal
09-06-2010, 05:56 PM
Anjuta is a very versatile Integrated development environment for c and c++ Gnu/Linux. Written in gtk/gnome and written for gtk/gnome, it features many advanced programming tools and utilities. Besides many other, it has project management, application wizards, onboard interactive debugger, and a powerful source editor with source browsing.

DOWNLOAD ([Only registered and activated users can see links])

FieldMarshal
09-06-2010, 06:03 PM
Gthumb is an Image browser and viewer for the GNOME Desktop.With Gthumb you can view single images ( BMP, JPEG, GIF, PNG, TIFF, ICO, XPM - including GIF animations), rotated, flipped, in black and white, and in fullscreen mode.

Browse your hard disk with gthumb to see thumbnails of your image files (saved in the same database used by Nautilus so you don't waste disk space), copy, move, delete images and folders.

Gthumb also allows you to add comments to images, organize images in catalogs, catalogs in libraries, print images and comments, search for images on you hard disk and save the result as a catalog, change image hue, saturation, lightness, contrast and adjust colors, and more ...

Download ([Only registered and activated users can see links])

FieldMarshal
09-06-2010, 06:04 PM
Bugzero™ is a web-based bug tracking, defect tracking, issue tracking, and change management system used in a distributed team environment to track software bugs, hardware defects, test cases, or any other issues. It can also be used for use case, test case management, or as a helpdesk customer support, trouble ticketing, or email management system to collect and manage customer feedbacks, incidents, requests, and issues (ActiveLog).

Bugzero provides a cost-effective enterprise-grade solution to increase team work efficiency. It is easy to use and also flexible, and can be configured to fit to your organization's unique business process and workflow. Bugzero empowers you and puts you in full control, and allows you to accomplish your tasks in the best way possible.

DOWNLOAD ([Only registered and activated users can see links])

FieldMarshal
09-06-2010, 06:06 PM
VivaDesigner is a professional typesetting, layout and illustration software, with which complex graphic layout documents are created quickly and comfortably. Examples here are newspapers and journals, magazines, brochures and catalogs, books and all types of printed material. VivaDesigner is the successor of the award-winning layout program "VivaPress" for Mac OS 7-9, which has been setting standards in the layout program field since 1992.

View page Download ([Only registered and activated users can see links])

FieldMarshal
09-06-2010, 06:08 PM
OpenOffice.org is a full-featured office productivity suite that provides a near drop-in replacement for Microsoft(R) Office.

View page Download ([Only registered and activated users can see links])

djpashmak
09-06-2010, 06:29 PM
این هم اخرین ورژن پلیر وی ال سی vlc برای لینوکس که می تونیدازاینجا دریافت کنید

:64:

taghva
09-06-2010, 07:04 PM
وحید جان دلیل داشت اون پستی رو که برای اطلاع رسانی داده بودی پاک نکردم! به خاطر این سه ،چهار تا پست بالا!!

دوستان خیلی خوبه که دارین روی این تاپیک کار میکنید! و این فعالییت و حتما ادامه بدید! اما چند نکته و سعی کنید که توی پستها تون حتما رعایت کنید.

اول اینکه یه توضیح مختصر به زبان فارسی در مورد نرم افزار بدید.دوم اینکه screen shot از نرم افزار هم بگذارید خیلی بهتر میشه!.سوم اینکه حتما

نرم افزار و روی سیستم خودتون تست کنید!. و در آخر اگه نحوه نصب نرم افزار و هم بگذارید خیلی بهتره!

موفق باشید!

B3HR0Z
02-01-2011, 05:58 PM

آشنایی با این نرم افزار را دارید !

download

نحوه نصب مثل ویندوز نصب میشه اگر با کلیک کردن روی فایل اجرا نشد دستور زیر رو در مسیر فایل دانلود شده

local@localhost:~$ chmod a+x ueav.i386.en.linux

منبع ([Only registered and activated users can see links])

B3HR0Z
02-03-2011, 02:06 AM

برنامه ای برای مدیریت دانلود !

Download

inStall

localhost@localhost:~$chmod a+x skdownloader_linux_installer.sh

M3QD4D
07-22-2011, 06:18 PM
با عرض سلام من یه مدت میشه که یه سیستمعامل لینوکس در کنار یه ویندوز روی لپ تاپم نصب کردم ولی به دلیل اینکه از اینترنت ایرانسل برای لپ تاپ استفاده میکنم نمیتونم به وسیله ی اون سیستم عامل به اینترنت کانکت بشم یه چیزی شبیه Nokia PC Suite و یا چیز دیگه لازم دارم که مثل ویندوز از طریق اون کانکت بشم،اگه کسی همچین چیزی سراغ داره لطف کنه و لینک دانلودشو قرار بده یا اسم این برنامه را بگه تا خودم اونو پیدا کنم.

sajjads24
08-09-2011, 05:45 AM
دوست عزیز شما نیازی به برنمامه ی خاصی ندارید فقت بعد از اتصال موبایل باید یک کانکشن برودباند موبایل بسازید همین
اگه سوالی بود یک تاپیک دیگه باز کن .

sajjads24
08-09-2011, 06:00 AM

رم افزار Guitar Pro یکی از بهترین و پر طرفدارترین نرم افزار ها در زمینه آموزش گیتار زدن می باشد. شما با استفاده از این نرم افزار می توانید به یک گیتاریست فوق حرفه ای تبدیل شوید چرا که بسیاری از گیتاریست های معروف نیز این برنامه را تحسین می کنند. در این نرم افزار بر اساس روشی که برنامه به کاربر اعلام می کند ، کاربران قادرند تا اقدام به یادگیری ساز گیتار به روش جدیدی نمایند. این نرم افزار ابزارهای متعدد دیگری را نیز دارا می باشد که به وسیله آن ها کاربران قادر به انجام اموری همانند کوک کردن گیتار و تنظیم آن می باشند.
برای اطلاعات بیشتر به سایت ان مراجعه کنید :
لینک دانلود :

sajjads24
08-09-2011, 06:06 AM

BitRock InstallBuilder نرم افزاری توسعه دهنده برای ساخت Setup یا Crossplatform Installer سرور و نرم افزار ها می باشد. با InstallBuilder ، به سرعت می توانید Installer حرفه ای برای سیستم عامل های لینوکس ، ویندوز ، سولاریس و سیستم عامل های دیگر طراجی کنید. علاوه بر این این نرم افزار با گذاشتن امکانات و ابزار های لازم در دست شما این امکان را میدهد که حتی بتوانید پکیج های RPM و Debian و همچنین MultiPlatform CD/DVD را به راحتی ساخته و طراحی کنید. این نرم افزار با داشتن توابع مخصوص آپدیت این امکان را به کاربران میدهد که به صورت مستقیم برنامه را بعد از نصب آپدیت نمایند.
سیستم عامل های پشتیبانی شده :
Windows 98, ME, 2000, XP, 2003, Vista, Mac OS X, FreeBSD, OpenBSD, Solaris (Intel & Sparc), AIX, HP-UX, IRIX, and Linux (Intel x86/x64, Itanium, s390 & PPC).
برای اطلاعاط بیشتر به [Only registered and activated users can see links] مراجعه کنید.
لینک دانلود با حجم 114 مگابایت : (برای اولین بار برنامه بدون Crack گذاشتم)
OR

sajjads24
08-09-2011, 06:08 AM

کی از مشکلات کاربران در لینوکس اجرای برنامه های ویندوز در لینوکس هست که با استفاده از برنامه ی Cross Over میتوان برنامه هایی مثل Microsoft Office و Photoshop و . . . را اجرا کرد .
البته روشهای مختلفی هست مثل :
WINE
Virtualbox
و . . .
اما این برنامه نسبت به دیگر روشها از عملکردی بهتر برخوردار هست برای اطلاعات بیشتر به سایت ان مراجعه کنید :
لینک دانلود :

sajjads24
08-09-2011, 06:12 AM

با توجه به نیاز های کاربران مخصوصا تازه کاران که از ویندوز به لینوکس مهاجرت می کنند لازم دیدم تا این نرم افزار عالی را برای اجرای بازی های ویندوز در لینوکس که یکی از مشکلات کاربران این سیستم عامل هست را اینجا معرفی کنم.
البته راه های زیادی برای اجرای بازی های ویندوز در لینوکس هست مثل :
WINE
CROSSOVER
Virtualbox
و . . .
اما این برنامه واقعا در این ضمینه خوب عمل کرده و بازی های گرافیک بالا مثل : Need For Speed را به راحتی اجرا میکنه .
برای اطلاعات بیشتر و لیست بازی های پشتیبانی شده توسط این برنامه به سایت ان مراجعه کنید :
لینک دانلود :

sajjads24
08-12-2011, 03:52 PM
این هم انتی ویروس محبوب مکافی هست که دیگه نیازی به معرفی نداره و دوستان میتونید با حجم 270 MB از لینک های زیر دانلود کنید:
FILESERVE

sajjads24
08-12-2011, 04:03 PM
نرم افزار مهندسی Mathematica این بار برای لینوکس که این نرم افزار کاربرد فراوانی برای دانشجویان ریاضی دارد .
برای اطلاعات بیشتر به سایت ان مراجعه کنید :
دانلود :
Download Fileserve:

sajjads24
08-12-2011, 05:39 PM

It includes most of the web browser with latest version for Windows x86, x64; *.nix OS, Mac OS X

1.Internet Explorer:
IE 9 Prev
IE 8 for WindowsVista x86
IE 8 WindowsVista x64
IE 8 for WinXP x86
IE 8 for WinXP x64
IE 8 WindowsServer2003 x86
IE 8 for Win2003 x64
IE 8 AOL
Homepage: [Only registered and activated users can see links]

2.Mozilla:
-FireFox:
Firefox 3.6.6 for Win
Firefox 3.6.6 for Mac OSX
Firefox 3.6.6 for Linux
-Thunderbird:
Thunderbird 3.1 for Linux
Thunderbird 3.1 for Mac OSX
Thunderbird 3.1 for Win

3.Google Chrome:
-Google Chrome for Linux:
Google Chrome For Debian - Ubuntu
Google Chrome For Fedora - openSUSE
-Google Chrome for Mac OSX
-Google Chrome for Win

4.Safari:
Safari 5.0 for WinXP - Seven
Safari 5.0 for SnowLeopard
Safari 5.0 for Leopard

5.Maxthon:
Maxthon 3.0.12.8
Maxthon 2.5.13.166

6.Avant:
Avant Browser 2010 Build 7 (6.25.2010)

7.Netsurf:
NetSurf 2.5 for RISC OS
NetSurf 2.5 for .nix
NetSurf 2.0 for Haiku
NetSurf 2.5 for AmigaOS

8.Flock:
flock 2.6.0 win32 for Win
flock 2.6.0 for Mac
flock 2.6.0 for Linux

9.K-Meleon:
K-Meleon1 5.4

10.Phoenix:
PWB_Setup

How to use:
1.DOwnload
2.Join file
3.Extract file: Collection_Web_Browser.rar
4.Choose the web browser you want and install!

sajjads24
08-14-2011, 05:39 AM
[Only registered and activated users can see links] ox5NxCVJrv8RdiIbOFZBQ
با استفاده از این برنامه میتوانید برنامه ها و بازی های ویندوز را در لینوکس اجرا کنید برای دانلود به ادرس زیر مراجعه کنید :

sajjads24
08-18-2011, 11:44 AM

یک دانلودر عالی با امکانات خوب برای دانلود به این ادرس مراجعه کنید :

sajjads24
02-24-2012, 03:46 AM
Dr.Web نام نرم افزاری قدرتمند می باشد که به وسیله آن کاربران می توانند از سیستم های خود در مقابل برنامه های مخرب و ویروس ها حفاظت نمایند. این نرم افزار با پویش سیستم کامپیوتری کاربران در صورت وجود مشاهده فایل های آلوده با هشدار به کاربر و ارسال فایل به قرنطینه در زمانی کوتاه توانایی کنترل ویروس ها و نابود سازی آن ها را می دهد و ابزاری قدرتمند جهت اسکن و از بین بردن ویروس ها و همچنین دارای فایروالی قدرتمند در برار نفوذهای مخرب است. توسط این برنامه به راحتی می توانید به اسکن و از بین بردن هرگونه ویروس، تروجان، کرم، کد مخرب و… بپردازید و امنیت سیستم خود را با پایگاه داده ی به روز Dr.Web تضمین کنید.این نرم افزار از ویژگی های متعددی برخوردار می باشد که از میان آن ها می توان به ویژگی چندزبانه بودن نرم افزار به صورت هوشمند برای ارتباط به کاربران اشاره نمود.
ویژگی های نرم افزار Dr.Web :
* اسکنر پیشرفته و بهبود یافته برای شناخت انواع تهدیدات
* خنثی سازی انواع ویروس، تروجان، کرم و نرم افزارهای مخرب دیگر
* بانک اطلاعاتی گسترده Dr.Web برای شناسایی نرم افزارهای جاسوسی، مخرب و حملات سایبری
* نظارت مدادم و بدون وقفه بر روی عملکرد سیستم و برنامه های آن و راه های ورودی و خروجی مانند اینترنت، سی دی رام، فلش درایو
* اسکن پنهانی سیستم به منظور شناسایی هرچه بهتر و دقیق تر ابزارهای مخرب
* حفاظت از حملات در محیط شبکه توسط فایروال بسیار قدرتمند
* حفاظت در برابر کرم های مخرب که از طریق ایمیل به صورت دسته جمعی ارسال می شوند
* کنترل عبور و مرور اطلاعات حساس بر روی شبکه و مسدود سازی ارتباط های مشکوک
* ارائه گزارش کامل از تمام فعالیت ها
* به روز رسانی خودکار بانک اطلاعاتی Dr.Web
* و…
دانلود :

FieldMarshal
05-15-2012, 01:30 PM
Angry IP Scanner

برنامه ای سریع برای اسکن آی پی

Download Page ([Only registered and activated users can see links])

FieldMarshal
05-15-2012, 01:38 PM
Free File Sync

Detect moved and renamed files and folders
Copy locked files (Volume Shadow Copy Service)
Detect conflicts and propagate deletions
Binary comparison
Full support for Symbolic Links
Automate sync as a batch job
Multiple folder pairs
Copy NTFS extended attributes (compressed, encrypted, sparse)
Copy NTFS security permissions
Support long path names > 260 characters
Fail-safe file copy

FieldMarshal
05-15-2012, 01:54 PM
PAC Manager

PAC is a Perl/GTK replacement for SecureCRT/Putty/etc (linux ssh/telnet/... gui)... It provides a GUI to configure connections: users, passwords, EXPECT regular expressions, macros, etc.

FieldMarshal
05-15-2012, 01:58 PM
KeePass Password Safe

برنامه ای برای ذخیره سازی پسورد های شما در یک دیتابیس امن و مطمئن که با یک پسورد مستر یا کلید شما میتونید از امنیت پسورد هاتون مطمئن باشید.

FieldMarshal
05-15-2012, 02:11 PM
FileZilla 3.5.3

[Only registered and activated users can see links]@sf.net/64px-Filezilla_logo.png

FileZilla is a cross-platform graphical FTP, FTPS and SFTP client a lot of features

FieldMarshal
05-15-2012, 02:15 PM
GNS3

GNS3 is a graphical network simulator that allows you to design complex network topologies. You may run simulations or configure devices ranging from simple workstations to powerful Cisco routers. It is based on Dynamips, Pemu/Qemu and Dynagen.

Download Page (sourceforge.net/projects/gns-3/screenshots/127765/182/137)

__HiSh3ll__
06-07-2012, 01:20 PM
اینم بک ترک5 در ورژن های مختلف

backtrack5 R2 ([Only registered and activated users can see links]
)

backtrack5 R1 ([Only registered and activated users can see links]
)

backtrack ([Only registered and activated users can see links])

__HiSh3ll__
07-11-2012, 12:05 AM
اینم لینوکس ردهت9 برای دانلود

CD1 ([Only registered and activated users can see links])

CD2 ([Only registered and activated users can see links])

CD3 ([Only registered and activated users can see links])

jchacker
07-17-2012, 11:15 AM
سلام دوستان
با اینکه در لینوکس بسیار تازه واردم و هنوز خیلی چیزها از شما باید یاد بگیرم اما حیفم اومد این نرم افزار رو نذارم

مطمئنا کسانی که به تازگی از ویندوز به اوبونتو مهاجرت میکنن با مشکل باز نشدن بسیاری از فرمت های صوتی و تصویری مواجه خواهند شد. همونطور که برای من هم این مشکل وجود داشت

با این نرم افزاری که در اینجا معرفی می کنم می توانید تمام فایلهای صوتی و تصویری را با هر برنامه ای باز کنید.
این نرم افزار دارای بسیاری (شاید هم تمام) کدک های صوتی و تصویری هست.

برای این کار می تونید از Software Center خود اوبونتو ، همین واژه Ubuntu Restricted Extras رو سرچ کنین

همچنین میتونین از طریق ترمینال با استفاده از این دستور دانلود کنین

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

حجمش حدود ۱۰۶ مگابایت هست

sajjads24
01-26-2013, 12:51 AM
Renoise 2.8 يکی از Tracker های حرفه ای در زمینه ساخت ملودی و ترتیب سنجی موسیقی های پیچیده و پردازش بر روی آنهاست که همواره سعی داشته تا امکانات خود را مطابق خواسته ها و نیازهای کاربران افزایش دهد و بر خلاف نرم افزارهای ديگر در اين سبک که پيشرفت قابل توجهي نداشتند، Renoise بهترين گزينه برای علاقمندان به اين سبک از نرم افزارهاست .

برخی از ویژگی های نرم افزار:
1- قابليت ورودي VST-VSTi_DX-i,VSTfx, LADSPA و AudioUnits و با پشتيباني از AISO
2- تبديل پروژه به فايل صوتي با کيفيت بالا به فرمت WAVE
3- سرعت بالا و کم حجم

دانلود :

HAMIDx9
09-08-2013, 01:10 AM
سلام

در این پست می خوام ۲ نوع ترمینال رو معرفی کنم که خودم شخصا خیلی ازشون استفاده می کنم و کارهاتون رو بسیار راحت می کنن.

توی این ترمینال ها شما دیگه نیازی از شرتکات های عجیب غریب استفاده کنید تا بالا بیاد، همه شل ها در کنار هم هستن و راحت می تونید تغییرشون بدید و ...

Guake برای Gnome

86306

و

Yakuake برای KDE

البته Guake رو من ترجیح می دم که روی KDE هم مشکلی نداره و می تونید استفاده کنید

سایت رسمی Guake :

نصب Guake در Kali :

apt-get install guake

نصب Yakuake در Kali :

apt-get install yakuake