PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مرجع سوال و جوابهای شبکه و موضوعات مرتبط

صفحه ها : [1] 2 3 4

neda_majd
09-28-2008, 01:58 AM
با سلام

من مایلم بدونم مهمترین پورتهای کامپیوتر برای هک کردن یا بدست آوردن اطلاعات کدوم پورتها هستند.وظیفه هر کدام چیست؟
با تشکر

abdozzahra
09-28-2008, 03:22 AM
سلام و عرض ارادت

خوش اومدی

[Only registered and activated users can see links] بهترین مرجعه برا آموزش

لطفا این 50 صفحه رو بخون بعدش دربست مخلصتم

سوالی بود خوشحال میشم جواب بدم

omid_s
09-28-2008, 03:23 AM
با سلام

من مایلم بدونم مهمترین پورتهای کامپیوتر برای هک کردن یا بدست آوردن اطلاعات کدوم پورتها هستند.وظیفه هر کدام چیست؟
با تشکر
بيا اين ليست
بحثت تکراری بود دفعه بعد سرچ کن

[Only registered and activated users can see links]

elahe80
08-13-2009, 04:21 PM
.

سلام به همه اساتید و دوستان گرامی :

- دوستان من شنیدم سیستم عامل ویندوز به صورت پیش فرض تمامی درایوهای سیستم را جهت استفاده در شبکه Share میده !! آیا این مطلب صحیحه ؟

- من روی دو تا سیستم ( با XP-SP3 ) که به صورت WORKGROUP با هم شبکه هستند و به فولدرهای Share شده از در دو سیستم دسترسی دارم / اما به این درایوهای Share شده نه !! برای اینکار در Run از دستور زیر هم استفاده کردم :

Run==>Open:----- \\192.168.100.2\d$ l
امابرای دسترسی به درایو Share شده از من پسوردی می خواد که با پسورد لاگین کامپیوتر کار نمی کنه!!(یه پسورد دیگه می خواد ؟؟؟) / قابل ذکر است من روی هر دو سیستم Admin هم هستم / حتی به صورت دستی هم که درایوها را Share می دم بازم دسترسی پیدا نمی کنم و بازم همون پسورد رو می خواد و این در حالی است که با فولدرهای Share شده چنین مشکلی رو نـــدارم !!angry
خوب عزیزان کسی می دونه چرا ؟؟ میشه کمی راهنماییم کنید ...

پیشاپیش از یاری سبزتون سپاسگزارم ... .thumbsup

.

blue_f0x
08-13-2009, 06:26 PM
.

سلام به همه اساتید و دوستان گرامی :

- دوستان من شنیدم سیستم عامل ویندوز به صورت پیش فرض تمامی درایوهای سیستم را جهت استفاده در شبکه Share میده !! آیا این مطلب صحیحه ؟

- من روی دو تا سیستم ( با XP-SP3 ) که به صورت WORKGROUP با هم شبکه هستند و به فولدرهای Share شده از در دو سیستم دسترسی دارم / اما به این درایوهای Share شده نه !! برای اینکار در Run از دستور زیر هم استفاده کردم :

Run==>Open:----- \\192.168.100.2\d$ l
امابرای دسترسی به درایو Share شده از من پسوردی می خواد که با پسورد لاگین کامپیوتر کار نمی کنه!!(یه پسورد دیگه می خواد ؟؟؟) / قابل ذکر است من روی هر دو سیستم Admin هم هستم / حتی به صورت دستی هم که درایوها را Share می دم بازم دسترسی پیدا نمی کنم و بازم همون پسورد رو می خواد و این در حالی است که با فولدرهای Share شده چنین مشکلی رو نـــدارم !!angry
خوب عزیزان کسی می دونه چرا ؟؟ میشه کمی راهنماییم کنید ...

پیشاپیش از یاری سبزتون سپاسگزارم ... .thumbsup

.

حرف اولتون غلطه و اون هایی رو که share نکردید که اگه بخواید بهش دسترسی پیدا کنید رو حتما باید share*کنید تا pass نخواد (در ضمن منظور از دستی و خودم share کردم چیه ) در ضمن برای یک درایو شما می توانید از دستور net share استفاده کنید مثال
net share c$=c:

در ضمن اگر فرمت NTFS هست می تونید تنظیمات بهتری رو اعمال کنید و همچنین اگر نشد از remote connection استفاده کنید (اطلاعات بیشتر خیلی کمک می کنه )

F03
08-18-2009, 11:49 PM
ممنونم.
حالا وقتي روي C$ مي زنيم توش خاليه ..
من ويندوز به BackTrack كار مي كنم ..
c$ توي ويندوز با دستور شما share مي كنم و توي backtrack باز ميشه ولي خاليه و بعد از چند لحظه Error مي ده !!
بايد چيكار كنم
حالا زماني خواستيم چه جوري بايد اين C$ از share بيرون در آورد ؟

arshia200
08-30-2009, 05:59 AM
با سلام خدمت دوستان
من در یک شهرک هستم که حدودا 9 هزارنفر جمعیت داره
ولی با این وجود امکان بهره گیری از اینترنت پرسرعت وجود نداره
من قصد دارم اینترنت وایرلس بکشم...حالا چند تا سوال دارم
اینم بگم که نزدیکترین مرکز آی سی پی به من 8 کیلومتر فاصله داره
آیا من میتونم با داشتن اینترنت وایرلس به بقیه مردم این شهرک سرویس بدم؟
یعنی میشه اونها از طریق من به اینترنت وصل بشن ومثل یه آی اس پی بهشون اکانت بفروشم؟
اگر جواب مثبته باید چه تجهیزاتی داشته باشم؟ با وجود فاصله 8کیلومتری من با آی سی پی
خواهشا به سوالهای من پاسخ بدین..با سپاس از همه
و بخصوص تجهیزات رو نام ببرید...یک دنیا تشکر

Mehdy007
08-30-2009, 07:11 AM
با سلام خدمت دوستان
من در یک شهرک هستم که حدودا 9 هزارنفر جمعیت داره
ولی با این وجود امکان بهره گیری از اینترنت پرسرعت وجود نداره
من قصد دارم اینترنت وایرلس بکشم...حالا چند تا سوال دارم
اینم بگم که نزدیکترین مرکز آی سی پی به من 8 کیلومتر فاصله داره
آیا من میتونم با داشتن اینترنت وایرلس به بقیه مردم این شهرک سرویس بدم؟
یعنی میشه اونها از طریق من به اینترنت وصل بشن ومثل یه آی اس پی بهشون اکانت بفروشم؟
اگر جواب مثبته باید چه تجهیزاتی داشته باشم؟ با وجود فاصله 8کیلومتری من با آی سی پی
خواهشا به سوالهای من پاسخ بدین..با سپاس از همه
و بخصوص تجهیزات رو نام ببرید...یک دنیا تشکر

سلام

شما به اون نزدیک ترین مرکز دید مستقیم دارید؟ میشه توضیح بدید؟!؟
اگه مجوز داشته باشین میتونین به بقیه هم اینترنت بفروشین!

arshia200
08-30-2009, 08:22 AM
سلام

ممنونم
تقریبا بله دید دارم ولی منظورتون از مجوز چیه؟مجوز از خود اون مرکز؟
میشه بگین چه تجهیزاتی لازم دارم...با نام مثلا روتربورد..و میکروتیک...دقیقا چی لازم خواهم داشت؟
با سپاس

Mehdy007
08-30-2009, 08:33 AM
ممنونم
تقریبا بله دید دارم ولی منظورتون از مجوز چیه؟مجوز از خود اون مرکز؟
میشه بگین چه تجهیزاتی لازم دارم...با نام مثلا روتربورد..و میکروتیک...دقیقا چی لازم خواهم داشت؟
با سپاس

ببین دوست من این کاری که میخوای انجام بدی یعنی اینکه می خوای نقش یه ISP رو بازی کنی حالا یه خورده کوچیک تر ... بنابر این باید مجوز داشته باشی از سازمان مقرراات رادیوی مخابرات و چند جای دیگه! مگر اینکه بری مخ یه ISP رو بزنی و نماینگی بگیری ...
تجهیزاتم شما میتونی از nano station 5 ([Only registered and activated users can see links]) استفاده کنی که بالای 10 کیاومتر رو جواب میده ...

arshia200
08-30-2009, 08:04 PM
ممنونم حالا فارغ از سوال بالا برای وایرلس خانگی که من مراجعه کردم اینا گفتن چیزی حدود 200 هزار تومن هزینه خواهدداشت آیا این به صرفه هست یعنی قیمتی که گفتن می ارزه؟
تجهیزاتی که میخوام مگه چیه؟ نمیتونم خودم جدا بگیرم و ارزونتر در بیاد؟میشه بگین برای داشتن وایرلس خانگی با فاصله 8کیلومتر چی میخوام؟

Mehdy007
08-30-2009, 08:14 PM
ممنونم حالا فارغ از سوال بالا برای وایرلس خانگی که من مراجعه کردم اینا گفتن چیزی حدود 450 هزار تومن هزینه خواهدداشت آیا این به صرفه هست یعنی قیمتی که گفتن می ارزه؟
تجهیزاتی که میخوام مگه چیه؟ نمیتونم خودم جدا بگیرم و ارزونتر در بیاد؟میشه بگین برای داشتن وایرلس خانگی با فاصله 8کیلومتر چی میخوام؟

سلام

ببینید چون احتمالا اونا سمت شما آنتن ندارند پس بنابراین شما باید تجهیزات دو طرف رو تهیه کنید. برای همینم هست که هزینش زیاده. برای این هم شما باز می تونی از nano station استفاده کنی.
یا اینکه از رادیو های دست دوم استفاده کنی که من پیشنهاد نمیدم.
آگه می تونی بگو تو کدوم منطقه هستی؟

arshia200
08-30-2009, 08:38 PM
سلام

ببینید چون احتمالا اونا سمت شما آنتن ندارند پس بنابراین شما باید تجهیزات دو طرف رو تهیه کنید. برای همینم هست که هزینش زیاده. برای این هم شما باز می تونی از nano station استفاده کنی.
یا اینکه از رادیو های دست دوم استفاده کنی که من پیشنهاد نمیدم.
آگه می تونی بگو تو کدوم منطقه هستی؟
من در خوزستان و شهر دزفول هستم و در شهرکی بین دزفول و شوش و آی سی پی هم در شهر کناری ماست...اگه بخوام خودم تجهیزات بخرم فقط باید بگم نانو استیشن میخوام دیگه چیزی لازم ندارم؟
با سپاس

masud-000000
08-31-2009, 04:40 PM
من در خوزستان و شهر دزفول هستم و در شهرکی بین دزفول و شوش و آی سی پی هم در شهر کناری ماست...اگه بخوام خودم تجهیزات بخرم فقط باید بگم نانو استیشن میخوام دیگه چیزی لازم ندارم؟
با سپاس
سلام دوست عزیز
من هم شوش زندگی می کنم...
حالا از کدوم شرکت می خوای وایرلس بگیری؟؟؟پیشرو؟؟اینترنت شوش؟؟؟شوش نت؟
خوب تو که داری وایرلس میگیری یه کافی نت راه بنداز عزیز:ii دردسرشم کمترهthumbsup

arshia200
09-01-2009, 07:41 AM
سلام دوست عزیز
من هم شوش زندگی می کنم...
حالا از کدوم شرکت می خوای وایرلس بگیری؟؟؟پیشرو؟؟اینترنت شوش؟؟؟شوش نت؟
خوب تو که داری وایرلس میگیری یه کافی نت راه بنداز عزیز:ii دردسرشم کمترهthumbsup

نه من از صفی آباد میگیرم تازه افتتاح شده :cool:naughty

FOTROS
09-01-2009, 01:34 PM
سلام

سلام دوست عزيز
با توجه به تکنولوژي OFDM ديگه نيازي با line of sight بودن نيست و ميشه بصورت NLOS هم عمل کرد.

FOTROS
09-01-2009, 01:40 PM
ببین دوست من این کاری که میخوای انجام بدی یعنی اینکه می خوای نقش یه isp رو بازی کنی حالا یه خورده کوچیک تر ... بنابر این باید مجوز داشته باشی از سازمان مقرراات رادیوی مخابرات و چند جای دیگه! مگر اینکه بری مخ یه isp رو بزنی و نماینگی بگیری ...
تجهیزاتم شما میتونی از nano station 5 ([Only registered and activated users can see links]) استفاده کنی که بالای 10 کیاومتر رو جواب میده ...

دوست عزيز براي استفاده از باند فرکانسي مورد استفاده اين راديو ها که همان 2.4 و 5.8 گيگاهرتز باشد، شما نيازي به اخذ مجوز از سازمان تنظيم مقررات نداريد.

arshia200
09-19-2009, 08:33 AM
دوست عزيز براي استفاده از باند فرکانسي مورد استفاده اين راديو ها که همان 2.4 و 5.8 گيگاهرتز باشد، شما نيازي به اخذ مجوز از سازمان تنظيم مقررات نداريد.
منظور شما اینه که من میتونم اینکار رو بکنم و مجوز نمیخواد خوب حالا تجهیزات چی لازم دارم من الان نانو استیشن2دارم همین الان به چی احتیاج دارم میکروتیک؟و دیگه چی؟
با سپاس

voip
09-20-2009, 12:54 PM
دوست عزيز سلام من دقيقا عين كاره شما رو الان انجام دادم
البته براي گرفتن از اي اس پي اگه اي اس پي سرويس وايرلس ميده و چه نوع دستگاهايي گذاشته اگر دستگاهاي عادي هم گذاشته باشه و مثلا چه باند فركانسي 2.4 يا 5.8 بستگي داره اونها چه فركانسي كار مي كنند اگر 2.4 راديو هاي زيادي هستند ولي به صرف تر از همه نانو هست كه هم قيمتش خوبه هم جمع و جور تره و خيلي هم طرف دار داره شما يه نانو2 و اگه 5.8 نياز به نانو5 داريد به هر صورت اگر هم اونها اصلا سرويس وايرلس نمي دن يا شايد تا محل شما دستگاهاشون اصلا سيگنال پخش نكنه بايد دوتا اكسس پوينت بگيري يكي بزاري طرف اونها يكي هم طرف خودت مي توني دو تا نانو بگيري رو فركانس 5.8 با خيال راحت تا 25 كيلومتر هم جواب مي ده البته بستگي به موقيعت شما داره اگر موقيعت شما در شرايط مثلا 50 درصد ديد نامناسب باشه براتون كار ميكنه اگر نكرند من نياز دارم ازتون مي خرم
بعد كه لينك برقرار شد بين شما و آي اس پي براي اينكه اينترنتو پخش كني به گفته دوستان نياز به مجوز هست ولي كسي نمي تونه بفهمه يا اينكه نبايد تبليغ كنيد چون شايد واستون دردسر ساز بشه تو تهران خيلي ها هستند كه اين كاو مي كنند پس مي توني نياز به هيچ مجوزي هم نيست چون بخواهي مجوز بگيري پشيمون مي شي من نمي خاهم قوانين ملتم رو زير پا بزارم ولي خود سازمان ارتباطات راديويي اين حرفه منو جدي نمي گيره پس مشكلتون از نظر مجوز هيچ نگران نباشيد باز هم ميگم به شرطي كه تبليغ نكنيد و مي تونيد به اونهايي كه مي خواهيد سرويس بديد
---------------
خوب اين تا اينجا براي پخش كردن اينترنت بستگي داره بخواهيد تا چه مسافتي و چقدر خرج كنيد اگر كه تا 8 كيلومتر ارزونترين نانو هست كه قيمتش 100 تومانه و اگه بخواهي 360 درجه رو پوشش بديد نياز به سه تا از اين ها داريد و طرف اون كسي كه مي خواهد اينترنتو بگيره مي تونيد تا فاصله هاي كم از كارت وايرلس بدون انتن مثلا تا 100 متر و با انتن مي تونيد تا 2 كيلومتر البته بسته به ديدتون جواب بگيريد من در بد ترين شرايط گفتم چون با آنتن من خودم الان 5 كيلومتر سرويس مي دم كه مي توني براي فاصله هاي دورتر از اون از نانو استفاده كني كه اگه بتونند يوزرهات خرج كنند نانو دو خيلي جواب مي ده تا 20 كيلومتر هم ميشه جواب گرفت اكه اونها طرف خودشون بزارند اگه نمي تونند تا اون حد هزينه كنند مي تونيد همون كارت وايرلس +آنتن 14 ديبي كه قيمتش 35 تومنه يه كارت هم 20 تومنه +يك كابل پيگتيل 12 تومان تقريبا 60 توماني ميشه ولي اگه 40 تومان روش بزاري خيلي بهتره مي توني نانو بگيري
در ضمن اگه مي خواهن اينترنتو هم روي لپ تاپ و گوشيموبايل بدي بايد از 2.4 استفاده كني چو همه ي موبايل ها 2.4 دارند و بيشتر لپ تاپ ها هم 2.4 اگر نه 5.8 كار كني بهتره
-------------
براي نرم افزار هم اگه بخواهيد رايگان براتون بشه مي تونيد از ميكروتيك استفاده كنيد كه كارتون رو خيلي راحت ميكنه +براي اكانتينگ هم مي تونيد از سيب ()اگر كمتر از 30 كاربر داشته باشي بسيار عاليه)+ibsngنسخه 1.24 اون رايگانه مي توني دانلود كني و رو يه لينوكس نصب كين كه حجمش خيلي كمه 3 مگابايت خوبي سيب اينه كه خودش لينوكسيه و حجمش 300 مگه و نياز به نصب لينوكس نيست و بعد مي توني درويندوز ريموت بگيري +نرم افزار ويندوزي هم ان تي تك هست اينهم خوبه ولي خيلي محيطش ساده و كار باهاشون خيلي آسونه و نامحدود مي توني روش يوزر داشته باشي بنظر من سيب از همه بهتره اگه كمتر از 30 كاربر داريد فكر نكنم هم بيشتر داشته باشي اگر داشتي از ان تي تك پلاس استفاده كن چون سيب نسخه رايگانش بيشتر از 30 تا كاربر رو ساپورت نيم كنه و نسخه كاملش هم 400 تومانه
اگر تعداد كاربرهات زياد نيستن و نمي خواهي زياد خرج كني براي ميكروتيك مي توني از رو vwmareنصب كني براي اكانتينگ هم از ان تي تك ساتفاده كني يعين كلا با يك كامپيوتر مي توني همه ي اين كارها رو انجام بدي البته در ميكروتيك مي توني يوزر تعريف كني ولي زياد امكانات مديريتي بالايي در حسابرسي يا بيلينگ نداره مثلا مي توني يك كاربر 2 ساعته 10 ساعته و 1 ماهه يعني كلا زماني +مثلا پهناي باند هم ميشه كنرتل كرد مثلا ميخواهي به يكي 64 بدي 2 ماهه ولي نمي توني بگي مثلا دو گيگ اگه نيازي به اين نيست و نميخواهي مديريتي روي اينترنتت داشته باشي بدون هيچ چيزي ميتوني از ics-internet conection sharing استفاده كني كه هركسي مي تونه از اينترنتت استفاده كنه رايگان بدون اينكه كنترلي داشته باشي البته نرم افزارهاي ويندوزي زيادي هستند كه اين كارو ميكنند بنظرم هيچي تا حالا براي من مثل ميكروتيك نبوده _
-------------------
دوست عزيز من از سير تا پياز براتون كامل توضيح دادم چه خبره خودتون مي تونيد انتخاب كنيد بسته به نيازتون اگر هم مشكلي داشتيد من درخدمتم با تشكر

pardazandeh
09-20-2009, 09:29 PM
سلام به همگی

با کسب اجازه از همه اساتید بزرگوار و مدیریت فروم و بخشها

من دارای یک شبکه داخلی هستم با 40 سیستم و با سه دستگاه سرور (دومین) + سرور2003
1- من میخوام اینترنت پرسرعت رو داخل این شبکه بیارم و نمیخوام به همه ایستگاهها هم اینترنت برسه واسه یه سری میخوام اینترنت بدم . چه جوری میتونم اینکارو بکنم ؟
2- بعد از انجام این پروسه میخوام بر روی یکی از سرورها برنامه ای رو بزارم که کاربرها بیان و از طریق اینترنت اطلاعاتشون رو ثبت کنن و پاسخ بگیرن. روی همین یه پایگاه داده دارم که برام مهمه.
3- میخوام از هرجا که مشکلی پیش اومد راحت بتونم به این سرورها ریموت بشم . امکانش هست ؟ چه سرعت اینترنتی برای اینکار خوبه ؟
یه ریموت خوب و بدون دردسر . برنامه خیلی خوبی به جز ریموت خود ویندوز وجود داره که اگه یه وقت خواستم بدونم کسی که اجازه بهش دادم و ریموت کرده به سیستمم چیکار داره میکنه ؟ اگه لینک یا نام نرم افزار رو دارین بزارین ممنون

4- آیا امکان داره کسی بتونه از طریق اینترنت سرور من رو هک کنه و اطلاعات اون سرور و بقیه سرورها رو پاک کنه ؟ یا سایت من رو کاملا هک کنه ؟ میتونه برای دومین من مشکل پیش بیاره ؟
چه راه حل هایی میتونین بهم پیشنهاد بدین که امنیت فوق العاده ای رو داشته باشه و به قولی خیالم راحت باشه ؟ در ضمن هزینه اش هم زیاد مهم نیست .
در ضمن در کار با شبکه در حد متوسط هستم .

از تمامی دوستانی که توی این زمینه کار کردن و میتونن راهنمایی بکنن ممنون میشم نظراتشون رو بگن .

بازهم ممنون

rasool661
09-23-2009, 08:39 AM
سلام دوست عزيز

سلام به همگی

با کسب اجازه از همه اساتید بزرگوار و مدیریت فروم و بخشها

من دارای یک شبکه داخلی هستم با 40 سیستم و با سه دستگاه سرور (دومین) + سرور2003
1- من میخوام اینترنت پرسرعت رو داخل این شبکه بیارم و نمیخوام به همه ایستگاهها هم اینترنت برسه واسه یه سری میخوام اینترنت بدم . چه جوری میتونم اینکارو بکنم ؟

يله شدن امكانش هست و مي تونيد براي كاربرانتون بخواهند از اينترنت استفاده كنند پسورد انتخاب كنيد

2- بعد از انجام این پروسه میخوام بر روی یکی از سرورها برنامه ای رو بزارم که کاربرها بیان و از طریق اینترنت اطلاعاتشون رو ثبت کنن و پاسخ بگیرن. روی همین یه پایگاه داده دارم که برام مهمه. ؟ اين سوالتون رو متوجه نشدم اگه جواب براتون مهمه كاملتر توضيح بديد
3- میخوام از هرجا که مشکلی پیش اومد راحت بتونم به این سرورها ریموت بشم . امکانش هست ؟ چه سرعت اینترنتی برای اینکار خوبه ؟
بله بايد اي پي وليد داشته باشيد براي اينكار

یه ریموت خوب و بدون دردسر . برنامه خیلی خوبی به جز ریموت خود ویندوز وجود داره که اگه یه وقت خواستم بدونم کسی که اجازه بهش دادم و ریموت کرده به سیستمم چیکار داره میکنه ؟ اگه لینک یا نام نرم افزار رو دارین بزارین ممنون

بله برنامه هاي زيادي هستند اگه با نام ريموت دستكاپ سرچ كنيد برنامه هاي زيادي پيدا مي كنيد يكيش هم vnc هست

4- آیا امکان داره کسی بتونه از طریق اینترنت سرور من رو هک کنه و اطلاعات اون سرور و بقیه سرورها رو پاک کنه ؟ یا سایت من رو کاملا هک کنه ؟ میتونه برای دومین من مشکل پیش بیاره ؟

بله امكانش هست بيشتر هكرها هم به سايته ايي نفوذ مي كنند كه اطلاعات مهمي درنشون باشه مثلا اگه سايتشما شخصي باشه زياد توجي نمي كنند به هر حال بايد امنيت رو رعايت كنيد جواب سوالتتون رو هم خودتون داديد چه راه حل هایی میتونین بهم پیشنهاد بدین که امنیت فوق العاده ای رو داشته باشه و به قولی خیالم راحت باشه ؟ در ضمن هزینه اش هم زیاد مهم نیست .
در ضمن در کار با شبکه در حد متوسط هستم .

از تمامی دوستانی که توی این زمینه کار کردن و میتونن راهنمایی بکنن ممنون میشم نظراتشون رو بگن .

بازهم ممنون

shaltookei
09-24-2009, 02:45 PM
بهتره هزینه نکنی پهنای باند موجود در منطقه 512 تا بیشتر نیست در ضمن اونی که ازش وایرلس میگیری خودش همون کاری کرده که تو می خواهی انجام بدی اصطلاحا میشه شیر تو شیر share to share تجهیزات میمونه رو دستت بعدش باید به جای اینترنت فیلم share کنی
اسم شهرک رو بده من امکاناتش رو می آرم اونجا اگه تو فکر پول در اوردنی بیخیالش شو کافی نت بزن خودم ساپورتت می کنم پول بیشتر داره
ا ینم گراف شیر اول که ازش میخواهی اشتراک بگیری

دوستان isp زدن که خرید تجهیزات و رادیو نیست لطفا کامل راهنمایی کنید

hossenbor
11-13-2009, 04:11 PM
من از اینترنت ما-هوا-ره ای استفاده می کنم اما در کنار نیروی انتظامی هستیم و بدبختی دیگه اینکه نیروی انتظامی یک دکل مثل مخابرات داره و صدای اونا روی تلویزیون ما هست با تشکر :cool:

mohammad-q
12-24-2009, 06:59 AM
دوستان من وقتی فایلی از یکی از کلاینت های شبکه دانلود میکنم یه نسخه از اون فایل کپی میشه جای دیگه !! که فکر میکنم کش سرور باشه ..ایا روشی هست که از این کار جلوگیری بشه .البته با دسترسی کلاینت؟

lale_s
01-16-2010, 03:51 AM
سلام
من میخوام یه کارت *******(wrieless) رو تو لینوکس نصب کنم،کسی میتونه توضیح بده چطوری؟

bestdownload
01-18-2010, 11:53 PM
سلام دوستان عزيز

چه جوری یه سری اطلاعات رو از سرور به یکی از کلاینت ها ارسال کنم؟
چه کار کنم که مانیتور کلاینت هارو توی سرور نمایش بدم؟

در مورد اينا خيلي جست و جو كردم اما چيزي پيدا نكردم تا آخر اين انجمن رو پيدا كردم

يه مثال هم براي سوال اول مي ذارم

eyes
01-19-2010, 01:12 AM
Net Control-Net Support,...
سرچ کنی میتونی فایل دانلود پیدا کنی
جز نرم افزار، مگه اینکه یه رابطه مثل telnet یا Remote desktop connection تعریف کنی
بهترین کار استفاده از نرم افزاره

bestdownload
01-19-2010, 03:54 PM
سلام دوستان عزيز
ممنون اما منظور من اين نبود.
من مي خوام خودم برنامه تحت شبكه بنويسم با vb.net

اگر در اين مورد كمكم كنيد خيلي ممنون مي شم

Behzad.Ahmadpou
02-10-2010, 03:41 AM
سلام
دوستان میخواستم بدونم چه طوری میشه یوزر اکانت روتر dsl-2640t رو بدست آورد حالا یا از طریق کنسول یا گرافیک فرقی نداره ! در ضمن سیستم عامل متصدی روتر لینوکس است !با این پیش فرضیات میخواهم بدانم در کدام قسمت میشه یوزر و اکانت رو دید؟؟؟

@(-..-)@
02-10-2010, 03:50 AM
سلام
دوستان میخواستم بدونم چه طوری میشه یوزر اکانت روتر dsl-2640t رو بدست آورد حالا یا از طریق کنسول یا گرافیک فرقی نداره ! در ضمن سیستم عامل متصدی روتر لینوکس است !با این پیش فرضیات میخواهم بدانم در کدام قسمت میشه یوزر و اکانت رو دید؟؟؟

سلام بر شما
خوب در ابتدا باید متذکر شما که نوع سیستم عامل زیاد ملاک نیست شما میتوانید با رفتن به آدرس Home و ویزارد روتر به راحتی به صفحه لاگین یوزر به صورت Step By Step رفته و با راست کلیک بر روی Page و با فایند کردن یوزر و در پایین همان خط یوزر واژه پسورد رو ببینید و پسورد رو استخراج کنید.
موفق باشید;)

WAHID
02-10-2010, 03:41 PM
سلام بر شما
خوب در ابتدا باید متذکر شما که نوع سیستم عامل زیاد ملاک نیست شما میتوانید با رفتن به آدرس Home و ویزارد روتر به راحتی به صفحه لاگین یوزر به صورت Step By Step رفته و با راست کلیک بر روی Page و با فایند کردن یوزر و در پایین همان خط یوزر واژه پسورد رو ببینید و پسورد رو استخراج کنید.
موفق باشید;)

اين راهي كه شما فرمودين براي پيدا كردن يوزر و پسورد خط اينترنت هست. چون براي رفتن به home مودم و استفاده از ويزارد بايد يوزر و پسورد مودم رو داشته باشي!

سلام

اين مورد بارها و بارها توي فروم به صورت فيلم و مقاله بحث شده.
اگر از گزينه ي سرچ استفاده بفرماييد بي شك چيز هاي ديگه اي هم ياد خواهيد گرفت.

@(-..-)@
02-10-2010, 07:00 PM
اين راهي كه شما فرمودين براي پيدا كردن يوزر و پسورد خط اينترنت هست. چون براي رفتن به home مودم و استفاده از ويزارد بايد يوزر و پسورد مودم رو داشته باشي!

دوست گرامی اگر کمی به نوشته ایشان دقت کنید کاملا مشخص است که یوزر و پسورد روتر رو گرفتند !چون به دنبال جستجوی یوزر اکانت قربانی هستند ! و مشکل ایشان قاعدتا در یافتن یوزر اکانت قربانی میباشد.

|)/-\p\|< S|-|311ep\

hossenbor
02-14-2010, 01:34 PM
اینترنت از طریق ******* 3 نوع است:
1-گل سرسبد اینترنتها اینترنت آفلاین: فرق این اینترنت با پائینی اینه که پول نمی دی دانلود می کنی البته چه دانلودی فایلهای که سایرین دانلود می کنند شما آنها را دانلود می کنید و شاید حق انتخابی نداشته باشی اگه حرفه ای باشی اون بحثش جداست
1-ارسال از سایر روشهای اتصال مثل adsl یا مودم دیال آپ یا وایرلس و دریافت از *******. برای استفاده از این اینترنت باید اشتراک داشته باشید این البته شاید برای کاربران adsl و وایرلس شاید به صرفه نباشد اما برای کاربران دیال آپ و کسانی که از این اینترنت به عنوان دانلود استفاده می کنند به صرفه است
2-ارسال از طریق ******* و دریافت از آن این اینترنتش خیلی گرونه چه از لحاظ جانی (اگه با این اینترنت بگیرنند مجازاتهایی مثل حل کردن در اسید اعدام با سیم لخت شده برق متصل به برق یا نیمسوز کردن و یا تیر باران بوسیله RPG )جرم بودنش به این لحاظ به دلیل که به عنوان جاسوس شناخته می شید برای استفاده از این اینترنت باید مجوز داشته باشی این نوع اینترنت تجهیزاتش هم گرونه ارسالش از طریق سندر یا transmitter و از طریق lnb مخصوص دریافت می شه
ملزومات
برای استفاده از اینترنت باید سخت افزار لازم و تجهیزات آن را داشته باشی سخت افزارهای مناسب برای این اینترنت یا امکانات لازم سیستم عامل ویندوز 98 به بالا intel 4.2میگاهرتز یا پنتیوم 4 گیگا هرتز رم هم اگه 1gig باشه خوبه فضای نصب برنامه هم حداقل 40مگ باشه وبرای دانلود 3 گیگ باشه گرافیک هم 512 باشه
سخت افزار
کارت dvb
این نوع کارتها دو نوعند :1دارای cpu که برای پردازش نیازی به cpu کامپیوتر ندارند مثل skystar1 یا nexus و در درایو USB نصب میشوند
2 کارتهای بدون cpu که: روی اسلات PCI مانند سایر کارتها مثل مودم نصب می شود و از cpu کامپیوتر استفاده می کند مثل ویژن پلاس یا skystar2.8
دیش
برای استفاده از اینترنت از دیشهای معمولی هم می توانید استفاده کنید پیشنهاد من با توجه به این پارازیتها سرطان آور قوی خطرناک 120
ال ان بی
برای ال ان بی هم می توانید از ال ان بی معمولی استفاده کنید ولی سعی کنید از بهترینها استفاده کنید
کابل
برای یک رابط بین ******* و کامپیوتر کابله باید کابل خوبی باشه و اتصاله خوبی داشته باشته تا گلوگاه ایجاد نکنه
نرم افزار
اینترنت آفلاین
برای استفاده از این اینترنت باید نرم افزار مخصوص آن را داشته باشی این نوع اینترنت چون مخصوص نیست نرم افزار رسمی هم ندارد از جمله نرم افزار های معروف آن می توان به skygrabber اشاره کرد بحثش مفصله و طولانی اگه تونستم براتون میزارم
اینترنت یک طرفه
برای استفاده از این اینترنت نیاز به نرم افزار خاصی نیست فقط یک سری تنظیمات میخواد و برای اتصال هزینه آن برای این کار باید یک اکانت *** بسازی با یوز و پسوردی خریدی اول به اینترنت متصل می شی بعد با اکانت *** می شی حالا یک چیز دانلود کن ببین سرعتش چقدره
پیشنهاد ما به شما
کارت dvb skystar 2.6 یا 2.8
دیش 135
ال ان بی پرمیوم x
راستی یکی از دوستای عزیز پرسیده بود آیا میشه رایگانش کرد این به علم هک تو بستگی داره که به سایت نفوذ کنی و یک اکانت برای خودت بسازی ولی برخی از سایتها هستند که این اکانت ساخته شده رو همراه با تجهیزات می فروشند

salarbahari
02-19-2010, 01:13 AM
سلام
چند روزی میشه که در شبکه محل کار بنده یه مشکل خیلی اذیت کننده افتاده و هنوز نتونستم این مشکل رو حل کنم
وقتی میخوام کامپیوتر های توی شبکه رو در پنجره اکسپلورر ویندوز ببینم این اررو رو میده:
server .... is not accessible. you might not have permission to use this network resource. contact the administrator of this sever to find out if you have access permission.
the network is not present or not started.
حالا این مشکل خیلی هم بزرگ نیست . مشکل اصلی اینه که وقتی از درایوها یا پوشه های کامپیوتر مورد نظر(معیوب) properties میگیرم تب sharing رو ندارم.
این در صورتیه که همه جا از جمله سرور رو میتونم ping کنم و میتونم remote بشم.
در ضمن اگر کامپیوتر مورد نظر رو ری استارت کنم برای دقایقی مشکل حل میشه ولی دوباره همین مشکل بعد از گذشت دقایقی تکرار میشه یه چیز دیگه هم اینکه موقعی این اتفاق می افتد که سرویس computer browser هم stop میشود
این مشکل اول روی یه کامپیوتر بود ولی الان چند تا کامپیوتر دیگه هم اینجوری شدن
نمیدونم چی کار کنم؟ کلافه شدم
اگه میشه راهنماییم کنید.
مخصوصا کسانی که خودشون تا حالا به این مشکل بر خوردن
پیشاپیش از همکاریتون ممنونم
التماس دعا
خدانگهدار

omid_poyan
02-19-2010, 03:15 PM
مشکل بخاطر ویروس کانفیکر هستش پچهای امنیتی مایکروسافت رو نصب کن ویه برنامه برای از بین بردن اونا که فری توی اینترنت هست دانلود کن مشکلت حل میشه

salarbahari
02-19-2010, 07:51 PM
سلام دوست عزیز ممنون از جوابت ولی مطمئنی این چیزهایی که من گفتم از آثار ویروس Conficker هست؟ :)

omid_poyan
02-20-2010, 03:55 PM
WindowsXP-KB894391-x86-ENU.exe
WindowsXP-KB921883-x86-ENU.exe
WindowsXP-KB957097-x86-ENU.exe
WindowsXP-KB958644-x86-ENU.exe
WindowsXP-KB958687-x86-ENU.exe
WindowsXP-KB960714-x86-ENU.exe
WindowsXP-KB960803-x86-ENU.exe

و
windows-kb890830-v2.12.exe
اینها رو از اینترنت بگیر ونصب کن اگه مشکلی بود بهم بگو؛ کمکت میکنیم

sahar-f
02-23-2010, 03:32 PM
سلام
ديروز كل شبكه قطع شد
سوئيچ عوض كرديم چون كاليژن زياد بود.شبكه حل شد
اينترنت برقرار شد
ولي ديگه سرور ping ندارم سرور هم منو ping نداره . حتي سرور خودش رو هم ping نداره
ولي تمام سيستم ها اينترنت دارن
مشكل از كجاست؟

N4H
02-23-2010, 04:20 PM
سلام
ديروز كل شبكه قطع شد
اينترنت برقرار شد
ولي ديگه سرور ping ندارم سرور هم منو ping نداره . حتي سرور خودش رو هم ping نداره
ولي تمام سيستم ها اينترنت دارن
مشكل از كجاست؟

دلیل زیاده برای ping نداشتن مثلا
روشن بودن فایروال و یا تنظیم انتی برخی از انتی ویروس ها
یا تنظیمات روتر یا سویچ شما
یا ....
این دو دلیل از همه رایج تر است
یک چک بکن این دو تا رو

FOTROS
02-23-2010, 05:36 PM
سلام

مگه سوئيچ چه مدلي بود؟

mahi11
03-06-2010, 05:06 PM
سلام
من دو کانکشن اینترنت adsl دارم چگونه می توانم این دو کانکشن را جمع کرده و برای شبکه زیر مجموعه شیر کنم
چه نرم افزاری مورد نیاز است
ایا با نرم افزار kerio winroute قابل انجام است

با تشکر

mhosseing
03-07-2010, 01:03 AM
سلام

میخواستم سوالم رو در پیام خصوصی از آقای رئیس (haji) :) و مدیران دیگه بپرسم ولی فکر کردم شاید دیگران هم سوال مشابهی داشته باشن و شاید جوابای بیشتری هم بگیرم.

من میخواستم یکی از دوره های تخصصی بین المللی شبکه رو بگذرونم، البته بخاطر شرایط تحصیلم و برنامه دانشگاه مجبورم بصورت کمپینگ دوره ها رو بگذرونم و برای 3منظور از مدرکش استفاده کنم:

1- کار در ایران
2- پذیرش تحصیلی
3- مهاجرت دائم

ولی چند تا مساله وجود داره:

1- نمیدونم شرکت کاریار ارقام که کمپینگ رو برگزار میکنه چقدر از نظر آموزشی قویه (البته معتبر هست ولی نمیدونم در کمپینگ چطور اون حجم مطالب رو آموزش میدن)

2- چند وقتیه تحریمها شدیدتر شده و بخاطر همین دیگه موسسات معتبر (سایبرتک، کهکشان نور، و همین کاریار ارقام) برای امتحان کسی رو به دوبی اعزام نمیکنن، یعنی موقتا اصلا امتحان های سیسکو رو برگزار نمیکنن.

3- اگه من مدرکم رو بگیرم واقعا بازار کار قابل قبولی داخل کشور وجود داره؟

4- اصولا گذروندن CCNA بصورت کمپینگ رو پیشنهاد میکنید؟

عذر میخوام که طولانی شد
ممنونم

M4tRix
03-07-2010, 03:24 AM
سلام

میخواستم سوالم رو در پیام خصوصی از آقای رئیس (haji) :) و مدیران دیگه بپرسم ولی فکر کردم شاید دیگران هم سوال مشابهی داشته باشن و شاید جوابای بیشتری هم بگیرم.

من میخواستم یکی از دوره های تخصصی بین المللی شبکه رو بگذرونم، البته بخاطر شرایط تحصیلم و برنامه دانشگاه مجبورم بصورت کمپینگ دوره ها رو بگذرونم و برای 3منظور از مدرکش استفاده کنم:

1- کار در ایران
2- پذیرش تحصیلی
3- مهاجرت دائم

ولی چند تا مساله وجود داره:

1- نمیدونم شرکت کاریار ارقام که کمپینگ رو برگزار میکنه چقدر از نظر آموزشی قویه (البته معتبر هست ولی نمیدونم در کمپینگ چطور اون حجم مطالب رو آموزش میدن)

2- چند وقتیه تحریمها شدیدتر شده و بخاطر همین دیگه موسسات معتبر (سایبرتک، کهکشان نور، و همین کاریار ارقام) برای امتحان کسی رو به دوبی اعزام نمیکنن، یعنی موقتا اصلا امتحان های سیسکو رو برگزار نمیکنن.

3- اگه من مدرکم رو بگیرم واقعا بازار کار قابل قبولی داخل کشور وجود داره؟

4- اصولا گذروندن CCNA بصورت کمپینگ رو پیشنهاد میکنید؟

عذر میخوام که طولانی شد
ممنونم

برا پدیرش تحصیلی ماله Error رو بخون :

mhosseing
03-07-2010, 03:37 AM
M4tRix عزیز، ممنونم از راهنماییت. من بحثای پذیرش و مهاجرت رو تاحدی که نیاز داشتم بررسی کردم. بذارید ارتباطش با سیسکو و مدارکش رو توضیح بدم:

تا اونجا که میدونم، برای آزمونای سیسکو و مایکروسافت باید به کشوری مثل ترکیه، دوبی، هند یا ... بری. اونا طی 1 قرارداد با شرکت یا موسسه ایرانی (البته در گذشته اینطور بوده، الان که عرض کردن دیگه برگزار نمیکنن) شما رو بعنوان دانشجوی خودشون (دانشجوی هندی یا ...) معرفی میکنن و شما مدرک رو بعنوان 1 دانشجوی هندی - مثلا - میگیرید.

حالا فرض کن میخوای استرالیا پذیرش بدی. تو رزومه مینویسی مدرک ccna. اونا هم چک میکنن میبینن تو مدرکت نوشته دانشجوی هندی، ولی تو ایرانی هستی پس => هم این از رزومه حذف میشه هم احتمالا اونا بهت شک میکنن و پذیرش پــــــــــــــــــــــــ ــــــــر :ii

درضمن بااینکه عرض کردم بحثم اصلا پذیرش بطورخاص نیست ولی پیشنهاد میکنم برای کسب اطلاعات در این مورد علاوه بر وبلاگ خوبی که جناب M4tRix معرفی کردن به applyabroad.com هم سر بزنید. هرچند من تازگی پیداش کردم ولی در این زمینه بینظیره.

بازم ممنونم آقا/خانم M4tRix

موفق باشید

Dj.Drummer
03-07-2010, 03:47 AM
سلام
در مورد سیسکو که کلا باید بی خیالش بشی چون شدیدا تحریم هستیم
اما ازمون های ماکروسافت در داخل کشور به صورت انلاین برگزار میشه
در داخل کشور داشتن مدرک از اموزشگاه های معتبر کافیه ولی برای خارح از کشور باید مدرک بین المللی داشته باشید
تنها اشکال ازمون ها ی انلاین اینه که پاسپورت شما مهر ورود به اون کشوری که در ان مثلا امتحان دادید را نمی خورد و بعضی از کشورها این قضیه را کنترل می کنند
در داخل کشور هم برای متخصصین سیسکو کار زیاده اما صرف مدرک نیست شما باید تخصص ان را هم داشته باشید چون الان بخصوص ایرانی ها متخصص گرفتن نمره 1000 شدن البته با فقط با خواندن تست کینگ و نه گذراندن دوره های اموزشی
الان ccna داره زیاد میشه اگر دنبال یه کار خوب هستی سعی کن ccnp را هم کسب کنی
برای رفتن به خارج از کشور هم برای اینکه موفق باشی بهتره یکم سابقه ی کاری در شرکت های خارجی که در داخل کشور نمایندگی دارند را کسب کنی که می تونی به سایت ایران تلنت مراجعه کنی
استرالیا و کانادا بهترین مکان برای متخصصین است که البته گفتم باید تخصص داشته باشید تا حتی تا IBM هم پیش برید

mahi11
03-08-2010, 05:17 PM
سلام
من دو کانکشن اینترنت adsl دارم چگونه می توانم این دو کانکشن را جمع کرده و برای شبکه زیر مجموعه شیر کنم
چه نرم افزاری مورد نیاز است
ایا با نرم افزار kerio winroute قابل انجام است

با تشکر

سوال سختی نبود
ایا نرم افزار دیگری که این کار را انجام دهد می شناسید

با تشکر

FOTROS
03-08-2010, 06:36 PM
سوال سختی نبود
ایا نرم افزار دیگری که این کار را انجام دهد می شناسید

با تشکر

اينکه چه نرم افزاري ميتونه اين کار رو انجام بده اطلاعي ندارم، اما توسط يه روتر و با استفاده از Gateway Load Balancing Protocol ميتوني اين کار رو انجام بدي. که Confige سختي هم داره.:x

lale_s
03-13-2010, 11:43 AM
سلام
اگه ممكنه ترتيب رنگ كابل a و b رو بذاريد.
اين درسته ترتيب رنگ a:
قهواي
سفيد قهوه اي
نارنجي
سفيدآبي
آبي
سفيدنارنجي
سبز
سفيدسبز

Satanic2000
03-14-2010, 02:49 AM
سلام
اگه ممكنه ترتيب رنگ كابل a و b رو بذاريد.
اين درسته ترتيب رنگ a:
قهواي
سفيد قهوه اي
نارنجي
سفيدآبي
آبي
سفيدنارنجي
سبز
سفيدسبز

دروووووووووووووووووووودد:x

يادم بودا ولي يه كم يادم رفت..........:ii
. بيا اين با عكس هست راحت كاره تو راه ميندازه .[Only registered and activated users can see links]

Virangar
03-14-2010, 03:50 AM
مهم اینه که اون استاندارد base رو رعایت کنی . یعنی هر رنگی که این طرف سوکت میندازی طرف دیگه هم همون شماره همون رنگ باشه . ولی اکثراً اینجوری میزنن کابل های Straight رو :

سفید - سبز
سبز
سفید - نارنجی
آبی
سفید - آبی
نارنجی
سفید - قهوه ای
قهوه ای

یا

سفید - نارنجی
نارنجی
سفید - سبز
آبی
سفید - آبی
سبز
سفید - قهوه ای
قهوه ای

mahi11
03-17-2010, 09:43 PM
زحمت نکشید
کریو با داشتن گزینه network load balancing در ورودی اینترنت مشکل را رفع کرده است

The Smith
04-12-2010, 03:08 AM
سلام
من میخوام یه کارت *******(wrieless) رو تو لینوکس نصب کنم،کسی میتونه توضیح بده چطوری؟

با سلام
اول نسخه لینوکسو بهم بگو تا ببینم میشه بهت کمک کنم!

lale_s
04-14-2010, 01:47 PM
با سلام
اول نسخه لینوکسو بهم بگو تا ببینم میشه بهت کمک کنم!

لينوكس فدورا12

The Smith
04-14-2010, 10:43 PM
لينوكس فدورا12

سلام امیدوارم این فایل Word بهتون کمک کنه!

lale_s
04-14-2010, 11:57 PM
سلام
من دارم كد snort رو ميخونم اما راه به جايي نميبرم كسي هست بتونه بگه چه جوري كدش رو تحليل كنم؟؟
اصلا كسي ميتونه يه پي دي اف فارسي درباره كدش بذاره؟
من ميخام از كدش استفاده كنم يعني يه قسمت هاييش رو بردارم اما نميفهمم با اين همه كد چطوري رفتار كنم.
ممنون

The Smith
04-15-2010, 12:27 AM
سلام
من دارم كد snort رو ميخونم اما راه به جايي نميبرم كسي هست بتونه بگه چه جوري كدش رو تحليل كنم؟؟
اصلا كسي ميتونه يه پي دي اف فارسي درباره كدش بذاره؟
من ميخام از كدش استفاده كنم يعني يه قسمت هاييش رو بردارم اما نميفهمم با اين همه كد چطوري رفتار كنم.
ممنون

سلام جانم اینم چیزی که خواسته بودی!!

lale_s
04-15-2010, 11:09 AM
مرسي
ولي من توضيح كد ميخام يعني مثلا يه دياگرام كه كدش رو تشريح كنه.درواقع ميخام يه قسمتهايي از كدرو بردارم.منتها هميشه يه جاي كار ميلنگه. بازم ممنون

The Smith
04-16-2010, 01:00 PM
مرسي
ولي من توضيح كد ميخام يعني مثلا يه دياگرام كه كدش رو تشريح كنه.درواقع ميخام يه قسمتهايي از كدرو بردارم.منتها هميشه يه جاي كار ميلنگه. بازم ممنون

سلام شما میبایست این پست رو توی قسمت ابزار های هک میدادید!
امیدوارم که این یکی بهتون کمک کنه! البته من از هک 1 چیزایی میدونم اما هکر نیستم!

اینم لینک دانلود:

lale_s
04-17-2010, 02:19 PM
سلام به همه
من يه شبكه workgroup بستم و دارم همه جيو روش امتحان ميكنم.آيا به غير از موارد زير مطلب ديگه اي هست كه بايد كار كنم.
1-كابل ها
2-ip دادن و workgroup تعيين كردن
3-share كردن فولدر درايو اينترنت و...
مرسي

Dj.Drummer
04-17-2010, 02:42 PM
NTFS Permission
Share Permission
Policy
MMC
RDP
Remote assistance
backup and system restore
encryption
RIS
.
.
.
.

mzhacker
04-17-2010, 03:22 PM
سلام به همه
من يه شبكه workgroup بستم و دارم همه جيو روش امتحان ميكنم.آيا به غير از موارد زير مطلب ديگه اي هست كه بايد كار كنم.
1-كابل ها
2-ip دادن و workgroup تعيين كردن
3-share كردن فولدر درايو اينترنت و...
مرسي
با سلام شما باید ببینی Customer از شما چه چیزهایی میخواهد و بنا به Policy های Customer شبکه خودتان را Design کنید.
ولی برای یک Workgroup ساده که متشکل از 2 یا 3 node میباشد نصب Anti-virus و share کردن printer و تعیین Permission علاوه بر مواردی که ذکر کردید شامل میشود.
اگر تعداد Pc ها هم افزایش یافت به فکر Active-Directory باشید.

ÞaÞaRaŽŽi™
04-18-2010, 01:00 PM
بحث های مدیریتی در ورک گروپ بسیار سطح پایننه
من اگر به جای شما بودم سریع یه ویندوز سرور 2003 نصب می کردم و یک دامین راه اندازی می کردم
شادیان آرزوست

ÞaÞaRaŽŽi™
04-19-2010, 12:32 PM
مباحث کلی

8 steps to protect your Cisco router ([Only registered and activated users can see links])

Cisco Unity Default Account Passwords Let Remote Users Gain Administrative Access ([Only registered and activated users can see links])

Video Training

The Complete Video Training for CCNA 640 – 802 ([Only registered and activated users can see links])

A Lot Of Cisco Sources & Enjoy ([Only registered and activated users can see links])

CCNA_Pack ([Only registered and activated users can see links])

Complete Series of SolarWinds in 1 Package ([Only registered and activated users can see links])

Exploit And White Paper

Cisco IOS exploit ([Only registered and activated users can see links])

Cisco IOS Interface Blocked by IPv4 Packets ([Only registered and activated users can see links])

(Tools)Ripper v.1.3 ([Only registered and activated users can see links])

Cisco Systems IOS 11.x UDP echo memory leak remote sniffer ([Only registered and activated users can see links])

cisco-bug-44020 ([Only registered and activated users can see links])

Exploiting Cisco Routers (Part One) ([Only registered and activated users can see links])

Vomit 0.2c ([Only registered and activated users can see links])

Win32 Cisco Exploit ([Only registered and activated users can see links])

ICMP dangers hiding on non-protected Cisco routers & Flood... ([Only registered and activated users can see links])

Cisco Router Handbook ([Only registered and activated users can see links])

Cisco IOS Shellcode And Exploitation Techniques ([Only registered and activated users can see links])

Effective Data Investigation on Cisco Routers ([Only registered and activated users can see links])

CCNASim 3.2 ([Only registered and activated users can see links])

Boson NetSim for CCNP 6.0 ([Only registered and activated users can see links])

Nice Cisco Material ([Only registered and activated users can see links])

Cisco Collection-2006 cisco press ([Only registered and activated users can see links])

Multiple Cisco Exploit Codes ([Only registered and activated users can see links])

مقاله در زمینه Asdm ([Only registered and activated users can see links])

Cracker And Decryptor

Cisco BruteForce Tools ([Only registered and activated users can see links])

GetPass (networking tool) decrypts passwords ([Only registered and activated users can see links])

cisco IOS type-7 password Cracker ([Only registered and activated users can see links])

Cisco PIX Firewall password calculator for Windows 9x/NT/2000/XP ([Only registered and activated users can see links])

CCna 640-801 cheat sheet ([Only registered and activated users can see links])

در حال تکمیل

bios2bb
06-15-2010, 12:19 AM
سلام.

چطور میتونم بدون گرفتن تجهیزات اضافه، 2 تا اینترنت ADSl که از دو خط تلفن مجزا میان و از یک ISP گرفته شدن، رو در ویندوز XP لود بالانس کنم؟ روی هر پورت تو مخابرات برای مودم هام 1Mbps پهنای باند تعریف شده و متوسط سرعتم 120KBps، بنابراین بعد از لود بالانس پهنای باندی معادل 2Mbps و متوسط سرعت حدودا 240KBps خواهم داشت؟

در ضمن هر دو مودم من ASUS AM602 هستند و در حالت NAT کانفیگ شدن...

با تشکر...

mzhacker
06-17-2010, 06:19 PM
کسی نبود؟؟!! :27:
دوست عزیز صبور باشید
در مورد سوالتون
اگر بدون تجهیزات اضافه میخواید میتونید اkerio winroute l استفاده کنید قابلیت Load-balancing داره.
همچنین از یک pc معمولی با 3 تا interface نیز میتونید استفاده کنید که بر روی ان Mikrotik نصب کنید و config اش بکنید.

bios2bb
06-17-2010, 09:51 PM
حالا چجوری کانفیگش کنم این keiro رو؟؟ :51:

mzhacker
06-17-2010, 10:59 PM
حالا چجوری کانفیگش کنم این keiro رو؟؟ :51:
از دوست خوبمون Google ([Only registered and activated users can see links]) کمک بگیرید قطعا به نتیجه میرسید. در ضمن زمانی که 2mb پهنای باند را Load-balance میکنید نه خیر با 240kb نمیتونید Dl داشته باشید.

gitaro
06-28-2010, 07:45 PM
سلام به همه دوستان:43:
من چند وقتی هست که میخوام یه موسسه راه اندازی شبکه تاسیس کنم
که برای شرکتهای مختلف شبکه راه اندازی کنم
(شبکه کردن lan رو بلدم و کارم تعمیرات pc هست)
اما نمیخوام بی برنامه جلو برم
میخواستم راهنمایی کنید که چه کارایی لازمه انجام بدم
راه اندازی شبکهlan, wan ,wireless, و ترکیب اینها 100% لازمه
و از همه اینها مهم تر امنیت!
از کجا شروع کنم؟
آموزشگاه برم یا از کتاب یاد بگیرم؟
اگه پیشنهادتون کتابه منبع معرفی کنید
اگر هم آموزشگاه رو پیشنهاد میکنید چند تا آموزشگاه خوب معرفی کنید
بعد راجع به اینکه چه تجیزاتی لازمه خریداری کنم و آماده داشته باشم لطفا توضیح بدید
از همه دوستانی که پاسخ میدن یه دنیا تشکر:66:

The Smith
06-28-2010, 08:28 PM
سلام به همه دوستان:43:
من چند وقتی هست که میخوام یه موسسه راه اندازی شبکه تاسیس کنم
که برای شرکتهای مختلف شبکه راه اندازی کنم
(شبکه کردن lan رو بلدم و کارم تعمیرات pc هست)
اما نمیخوام بی برنامه جلو برم
میخواستم راهنمایی کنید که چه کارایی لازمه انجام بدم
راه اندازی شبکهlan, wan ,wireless, و ترکیب اینها 100% لازمه
و از همه اینها مهم تر امنیت!
از کجا شروع کنم؟
آموزشگاه برم یا از کتاب یاد بگیرم؟
اگه پیشنهادتون کتابه منبع معرفی کنید
اگر هم آموزشگاه رو پیشنهاد میکنید چند تا آموزشگاه خوب معرفی کنید
بعد راجع به اینکه چه تجیزاتی لازمه خریداری کنم و آماده داشته باشم لطفا توضیح بدید
از همه دوستانی که پاسخ میدن یه دنیا تشکر:66:

ببینید دوست عزیز خودتون به صورت خود آموز میتونید این کارو انجام بدید!

البته دیدن اموزش های سطح بالا مثل MSCE, CCNA نیاز هست!

آموزش های زیادی در این تاپیک شبکه ارائه شده!

که بستگی به نظر خودتون داره! 1 جستجو توی فروم انجام بده به چیز هایی که میخوای دست پیدا میکنی!

از تجربه مدیران عزیز Virangar ,
mzhacker
paparazzi

میتونی استفاده کنی!

موفق باشی :43:

gitaro
06-30-2010, 07:54 AM
لطفا چند تا کتاب خوب معرفی کنید
ممونheart

The Smith
06-30-2010, 08:04 AM
لطفا چند تا کتاب خوب معرفی کنید
ممونheart

دوست عزیز این لینک رو دنبال کن!
و آن چیز هایی که میخواهی میتونی پیدا کنی!

موفق باشید

mesripour.66
07-30-2010, 12:55 PM
با سلام
موقع share کردن یه folder یه قسمت هست که users limits هستش و می تونیم تعداد کاربرانی که می توانند به این فولدر share شده دسترسی داشته باشند رو تعیین کنیم
سوالم اینه که گزینه ی maximum allowed به چه معناست؟و حداکثر تعداد کابران توی ویندوز سرور 2003 چند نفر هستش؟آیا به تعداد license که موقع نصب ویندوز انتخاب میکنیم بستگی داره یا نه؟
اگه میشه یه reference معرفی کنید تا 100% مطمئن بشم
ممنون

یه سوال دیگه توی مراحل back up گرفتن یه تیک هست با این عنوان :backup migrated remote storage data
کسی میدونه این یعنی چی؟و برای چی استفاده میشه؟

شاید سوالاتم خیلی سطح پایین باشه چون تازه شبکه رو شروع کردم و الان 70-290 رو تموم کردم.
ممنون از دوستان عزیز

The Smith
07-30-2010, 01:28 PM
با سلام
موقع share کردن یه folder یه قسمت هست که users limits هستش و می تونیم تعداد کاربرانی که می توانند به این فولدر share شده دسترسی داشته باشند رو تعیین کنیم
سوالم اینه که گزینه ی maximum allowed به چه معناست؟و حداکثر تعداد کابران توی ویندوز سرور 2003 چند نفر هستش؟آیا به تعداد license که موقع نصب ویندوز انتخاب میکنیم بستگی داره یا نه؟
اگه میشه یه reference معرفی کنید تا 100% مطمئن بشم
ممنون

یه سوال دیگه توی مراحل back up گرفتن یه تیک هست با این عنوان :backup migrated remote storage data
کسی میدونه این یعنی چی؟و برای چی استفاده میشه؟

شاید سوالاتم خیلی سطح پایین باشه چون تازه شبکه رو شروع کردم و الان 70-290 رو تموم کردم.
ممنون از دوستان عزیز

ببین دوست عزیز maximum Allow یعنی بیشترین اجازه یا دسترسی به کاربران! این اجازه میتونه شامل

Read , write , Modify باشه.

در مورد کلایت ها هم در ویندوز 2003 مهم نیست که چندتا باشن! محدودیتی وجود نداره!

درمورد مراجع هم به این لینک مراجعه کن!

mesripour.66
07-31-2010, 04:02 PM
ببین دوست عزیز maximum allow یعنی بیشترین اجازه یا دسترسی به کاربران! این اجازه میتونه شامل

read , write , modify باشه.

در مورد کلایت ها هم در ویندوز 2003 مهم نیست که چندتا باشن! محدودیتی وجود نداره!

درمورد مراجع هم به این لینک مراجعه کن!

ببخشید ولی این معنیش این نیست
این مربوط به حداکثر تعداد کاربری هستش که می تونند از فولدر به اشتراک گذاشته شده استفاده کنند
من فقط میخام بدونم حدااکثر تعداد توی ویندوز 2003 رو چه چیزی تعیین میکنه؟؟

Dj.Drummer
07-31-2010, 05:51 PM
ببخشید ولی این معنیش این نیست
این مربوط به حداکثر تعداد کاربری هستش که می تونند از فولدر به اشتراک گذاشته شده استفاده کنند
من فقط میخام بدونم حدااکثر تعداد توی ویندوز 2003 رو چه چیزی تعیین میکنه؟؟

maximum allow تعدا خاصی را در بر نمی گیرد اما به تجهیزات شبکه شما هم بستگی دارد ممکن است که تجهیزات شما ترافیک ایجاد شده را پشتیابنی نکند
در لینک زیر هم با remote storage ها اشنا می شوید
جواب سوالتون هم در لینک زیر هست

To back up data that has been designated for Remote Storage, select Backup Migrated Remote Storage Data. Placeholder files for Remote Storage are then archived with the backup, which ensures that you can recover an entire file system with necessary Remote Storage references intact.

666666666666
08-08-2010, 03:10 AM
سلام دوستان کسی در مورد شبیه سازی شبکه مطلب فارسی داره؟
اگه آموزش نرم اقزار: opnetو glomosim وns2 هرکدوم که باشه خوبه
می خوام شبیه ساری رو شروع کنم اگه کسی راهنمائی داره ممنون می شم

barbapapa021
08-13-2010, 03:35 AM
من وارد یک شبکه وایرلس شدم که دی اچ سی پی فعال نیست و آی پی ها به صورت دستی داده شده و چون رنج آی پی رو نمیدونم به هیچی دسترسی ندارم آیا راهی یا نرم افزاری وجود داره که بشه رنج آی پی اون شبکه رو فهمید؟
من 192.186.1
192.168.0.
192.168.2
172.16.0
172.16.1
172.16.2
10.1.1
حدود ده حالت برای رنج های بالا امتحان کردم ولی نبود
لطفا حرفه ای ها کمک کنن:92:

HIDDEN-HUNTER
09-06-2010, 03:07 AM
سلام این تاپیک رو امروز یه نگاهی انداختم عنوان خوبی داره

تا اونجایی هم که تو بعضی از تاپیک ها رفتم و بعضی سوالات رو دیدم که مربوط به مفاهیم و اصول شبکه هست و خیلی ها تو این مفاهیم مشکل دارند که دونستنش میتونه کمکشون کنه.

بهترین جا برای بیان این سوالات و راه حل ها میتونه همین تاپیک باشه که انگار مدتی هست فعالیت نداره

ازین به بعد تمام سوالاتتون رو در مورد شبکه و هر چیز که به شبکه مربوط میشه اینجا مطرح کنید تا با کمک همه بچه ها این تاپیک رو به یه مرجع تبدیل کنیم.

من به شخصه تضمین میکنم اگه سوالی در این تاپیک مطرح بشه بدون جواب نمیمونه!

موفق باشید!

HIDDEN-HUNTER
09-06-2010, 12:12 PM
من وارد یک شبکه وایرلس شدم که دی اچ سی پی فعال نیست و آی پی ها به صورت دستی داده شده و چون رنج آی پی رو نمیدونم به هیچی دسترسی ندارم آیا راهی یا نرم افزاری وجود داره که بشه رنج آی پی اون شبکه رو فهمید؟
من 192.186.1
192.168.0.
192.168.2
172.16.0
172.16.1
172.16.2
10.1.1
حدود ده حالت برای رنج های بالا امتحان کردم ولی نبود
لطفا حرفه ای ها کمک کنن:92:

باید بری تو cmd و بزنی ipconfig بعد ip خودت رو میبینی که میتونی متوجه بشی از چه رنجی استفاده میکنن.

omid22
09-07-2010, 03:54 AM
سلام به همه دوستان و استادان گرامی

من این نرم افزار رو دانلود کردم

NetSupport Manager Control

یکی میگفت با این نرم افزار میشه فقط با داشتن ip قربانی وارد سیستمش بشی و نظارت کامل داشته باشی.

حالا میخوام بدونم آیا درست گفته ؟ و با این نرم افزار اینچنین کاری رو میشه کرد؟

توی این سایت هم یه توضیحاتی در موردش نوشته + دانلود خود نرم افزار .

اگه آموزشی هم برای این نرم افزار دارید لطف کنید قرار بدهید چون من ازش زیاد سر در نیاوردم:92:

لینک:

[Only registered and activated users can see links]كنترل-سيستم-از-راه-دور-باNetSupport-Manager-11..html

HIDDEN-HUNTER
09-07-2010, 04:06 AM
سلام دوسته من این یه ابزاری هست باری مدیریت و مانیتور کردن کار پرسنل در یک شبکه کامپیوتری مثل یه اداره یا یه سازمان تو این فاصله کمی که راجعبش Search کردم ابزار هک و نفوذ تلقی نمیشه چون شما باید یک Username و Password با دسترسی Admin داشته باشید تا بتونید به سیستم مورد نظر وصل بشید و اون رو کنترول کنید و معمولا جون Admin یه شبکه رو هر سیستم کلاینت یه Account ادمین داره میتونه به راحتی از این ابزار استفاده کنه.

نکته:
البته هر کسی میتونه از این ابزار استفاده دیگه ای هم بکنه مثل خیلی از ابزار ها که جنبه مثبت دارن ولی میشه از اونها برای مقاصد دیگه استفاده کرد

در مورد کار با این ابزار هم من دانلود میکنم و باهاش کار میکنم اگه سوالی داشتید مطرح کنید انشهالله که بتونم چوابتون رو بدم

HIDDEN-HUNTER
09-07-2010, 04:06 AM
سلام دوسته من این یه ابزاری هست برای مدیریت و مانیتور کردن کار پرسنل در یک شبکه کامپیوتری مثل یه اداره یا یه سازمان تو این فاصله کمی که راجعبش Search کردم ابزار هک و نفوذ تلقی نمیشه چون شما باید یک Username و Password با دسترسی Admin داشته باشید تا بتونید به سیستم مورد نظر وصل بشید و اون رو کنترول کنید و معمولا چون Admin یه شبکه رو هر سیستم کلاینت یه Account ادمین داره میتونه به راحتی از این ابزار استفاده کنه.

نکته:
البته هر کسی میتونه از این ابزار استفاده دیگه ای هم بکنه مثل خیلی از ابزار ها که جنبه مثبت دارن ولی میشه از اونها برای مقاصد دیگه استفاده کرد

در مورد کار با این ابزار هم من دانلود میکنم و باهاش کار میکنم اگه سوالی داشتید مطرح کنید انشالله که بتونم چوابتون رو بدم

آموزش کامل شبکه از سطح مبتدی تا پیشرفته ([Only registered and activated users can see links])

سوال و جواب های شبکه و مطالب مرتبط با شبکه ( [Only registered and activated users can see links]
)

آموزش کامل هک اکانت ADSL ([Only registered and activated users can see links])

omid22
09-07-2010, 10:57 PM
سلام دوسته من این یه ابزاری هست برای مدیریت و مانیتور کردن کار پرسنل در یک شبکه کامپیوتری مثل یه اداره یا یه سازمان تو این فاصله کمی که راجعبش search کردم ابزار هک و نفوذ تلقی نمیشه چون شما باید یک username و password با دسترسی admin داشته باشید تا بتونید به سیستم مورد نظر وصل بشید و اون رو کنترول کنید و معمولا چون admin یه شبکه رو هر سیستم کلاینت یه account ادمین داره میتونه به راحتی از این ابزار استفاده کنه.

نکته:

در مورد کار با این ابزار هم من دانلود میکنم و باهاش کار میکنم اگه سوالی داشتید مطرح کنید انشالله که بتونم چوابتون رو بدم

آموزش کامل شبکه از سطح مبتدی تا پیشرفته ([Only registered and activated users can see links])

سوال و جواب های شبکه و مطالب مرتبط با شبکه ( [Only registered and activated users can see links]
)

آموزش کامل هک اکانت adsl ([Only registered and activated users can see links])

سلام به همه ی دوستان بخصوص جناب آقای hidden-hunter

آقا خیلی ممنون از پاسختون

انشاالله که بشه راهی پیدا کرد برای نفوز از طریق این نرم افزار

منتظرم

بازم خیلی ممنون

mamalhacker
09-17-2010, 11:16 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز
من می خواستم بدونم کسی در مورد دکل های ایرانسل که داخل حیاط بعضی خانه ها نصب شده اطلاعاتی داره که بشه ازش از طریق کابل شبکه اینترنت پر سرعت استفاده کرد؟
من تو خونمون دکل ایرانسل نصب هست درش بازه رفتم توش فقط یک پرت lan پیدا کردم با لپ تاپ با کابل شبکه بهش وصل کردم ولی نمیتونه به شبکه وصل بشه سیستم متوجه میشه به یه شبکه وصل هست ولی رسیو نداره حتی شبکه رو نمیشناسه انگاری یه قفل داره یا سخت افزاری یا نرم افزاری
ولی مطمئن هستم برای lan هست چون زیرش نوشته. .. . .
دوستان اگه کسی اطلاعاتی داره بزاره مرسی

mzhacker
09-17-2010, 11:45 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز
من می خواستم بدونم کسی در مورد دکل های ایرانسل که داخل حیاط بعضی خانه ها نصب شده اطلاعاتی داره که بشه ازش از طریق کابل شبکه اینترنت پر سرعت استفاده کرد؟
من تو خونمون دکل ایرانسل نصب هست درش بازه رفتم توش فقط یک پرت lan پیدا کردم با لپ تاپ با کابل شبکه بهش وصل کردم ولی نمیتونه به شبکه وصل بشه سیستم متوجه میشه به یه شبکه وصل هست ولی رسیو نداره حتی شبکه رو نمیشناسه انگاری یه قفل داره یا سخت افزاری یا نرم افزاری
ولی مطمئن هستم برای lan هست چون زیرش نوشته. .. . .
دوستان اگه کسی اطلاعاتی داره بزاره مرسی
ببین دوست عزیز شما با یک کابل LAN وصل کردن نمیتونی بری Irancell رو هک کنی اگرر اینجوری بود خیلی ها زودتر از شما اینکارو میکردن .
جهت راهنماییت اون Port LAN واسه Managment و Config کردن BTS.

HIDDEN-HUNTER
09-18-2010, 12:42 AM
اگه قرار بود به این راحتی هک بشن همینطوری نمیزاشتن در دسترس باشه ولی کار نشد نداره شاید کسی که با این BTS ها آشنایی داشته باشه و از علوم مخابراط سر در باره بتونه کمکتون کنه!

)

آموزش ByPass کردن FireWall در زمان Injection ([Only registered and activated users can see links])

mamalhacker
09-18-2010, 11:43 AM
با سلام و تشکر از دوستان عزیز
منم نگفتم ک آقا ب همین راحتیه بریم Ip عوض کنیم تمام وصل بشیم می خواستم بدونم کسی هست مقاله ای یا آشنایی با این جور دکل های مخابراتی داره یانه؟
بازم مرسی

Prof.Hell
09-18-2010, 05:10 PM
ببخشید
لایه های شبکه توی دو تا سیم تلفن ما با یک کانال انتقال پیدا می کنند

مثلا هر پروتکلی داده های خودش رو در سیم انتقال می ده؟
بهتر بگم اگر من از پروتکل html استفاده می کنم آیا خود این از پروتکل tcp/udp استفاده می کند یا نه
اگر استفاده می کند پس چرا گاهی لایه ها مجزا عمل می کند مثلا بسته های خاص tcp به رو تر ها ارسال می شه

یا بهتره سوالم رو اینگونه بگم که داده ای در مدل tcp/ip از لایه ی 4 به لایه ی اول میاد و در هر قسمت پردازش می شه
. بعد بوسیله ی سیم انتقال پیدا می کنه یا نه؟

ممنون:p:46:cigar

HIDDEN-HUNTER
09-18-2010, 05:23 PM
سیم تلفن فقط نقش بک رسانه برای انتقال سیگنال از مبدا به مقصد رو داره و کاری با نوع بسته حجم بسته و هر نوع خاصیت دیگه که میتونه هر بسته داشته باشه نداره اصلا رسانه که در مثال شما سیم تلفن هست چیز پیشرفته و هوشمندی نیست که این کارهارو انجام بده و برخی ار تنظیمات هم که روی رسانه های انتقال اعمال میشه مثل فرکانس و یا تقسیم بندی رسانه به کانال هایی با حجم های مختلف توسط سخت افزار های بخوصوصی انجام میشه.
در نتیجه رسانه به خودی خود هیج نقش و تاثیری در نتظیمات بسته های موجود در شبکه نداره و فقط کار انتقال سیگنال رو انجام میده.

)

آموزش ByPass کردن FireWall در زمان Injection ([Only registered and activated users can see links])

zebelkh@n
09-18-2010, 06:17 PM
شرمنده من دیر به دیر میام تو بخش ولی خوب امروز تاپیک های بخش رو میخوندم اوضاع خیلی خوب شده
فقط یک مورد اون نرم افزار نت ساپورت که سوال شده بود تو پاسخ کاملا توضیح داده نشده بود
این نرم افزار یک نرم افزار مانیتورینگه و اصلا به عنوان نرم افزار نفوذ نمیشه حسابش کرد
مثل نرم افزارهای زیادی مثل team viewer / Remote admin / pc anywhere / و....
این برنامه شامل دوتا سرویس هست که یک سرویس رو باید سمت سیستم کلاینت نصب کنی به عنوان نسخه سرور
و نسخه کلاینتی شو هم برای خودتون نصب کنید بعنوان viewer
بعد هم با ای پی و پورت بازی که فایروال اون رش چشم پوشی میکنه میتونیم به سیستم مقابل متصل بشیم
ناگفته نماند اون یوزر هم یوزر مختص خود برنامه هستش که در بعضی برنامه ها این قابلیت وجود داره که با یوزرهای ویندوز ترکیب بشه و از اونا بعنوان اعتبار سنجی کمک بگیره

mzhacker
09-19-2010, 02:14 PM
اگه قرار بود به این راحتی هک بشن همینطوری نمیزاشتن در دسترس باشه ولی کار نشد نداره شاید کسی که با این BTS ها آشنایی داشته باشه و از علوم مخابراط سر در باره بتونه کمکتون کنه!

)

کسی که اطلاعات در زمینه BTS داشته باشه هم نمیتونه کمک بکنه . معماری شبکه GSM از 4 قسمت تشکیل شده MS.1 که همون موبایل شماست و 2.BSS که وظیفه رادیویی سیستم ها را بر عهده دارد که BTS ها درون این قسمت قرار دارند. 3. NSS سیستم سوچینگ شبکه 4. NMS که برای مانیتورینگ شبکه استفاده میشه.
اما گفتیم BTS زیر مجموعه BSS هست و درون BSS دارای 2 ساختار BTS و BSC هستیم . BTS ها برای ارتباط با BSC ها از طریق لینکهای پرسرعت E1 استفاده میکنند که معمولا به صورت فیبر و Interface مورد استفاده آن را Abis interface میگوییم.
از مهمترین وظایف BSC ها میتوان:
1.مدیریت شبکه رادیویی
2.مدیریت کردن BTS ها
3.مدیریت شبکه انتقال
پس به فکر استفاده از Hack کردن BTS ها نباشید. خود BTS ها هم با نرم افزارهای خاصی و فرامین MML میتوان آن را Config نمود
موفق باشید.

HIDDEN-HUNTER
09-20-2010, 03:43 AM
کسی که اطلاعات در زمینه BTS داشته باشه هم نمیتونه کمک بکنه . معماری شبکه GSM از 4 قسمت تشکیل شده MS.1 که همون موبایل شماست و 2.BSS که وظیفه رادیویی سیستم ها را بر عهده دارد که BTS ها درون این قسمت قرار دارند. 3. NSS سیستم سوچینگ شبکه 4. NMS که برای مانیتورینگ شبکه استفاده میشه.
اما گفتیم BTS زیر مجموعه BSS هست و درون BSS دارای 2 ساختار BTS و BSC هستیم . BTS ها برای ارتباط با BSC ها از طریق لینکهای پرسرعت E1 استفاده میکنند که معمولا به صورت فیبر و Interface مورد استفاده آن را Abis interface میگوییم.
از مهمترین وظایف BSC ها میتوان:
1.مدیریت شبکه رادیویی
2.مدیریت کردن BTS ها
3.مدیریت شبکه انتقال
پس به فکر استفاده از Hack کردن BTS ها نباشید. خود BTS ها هم با نرم افزارهای خاصی و فرامین MML میتوان آن را Config نمود
موفق باشید.

از توضیحات کاملت ممنونم ولی این درست نیست که بگیم این سیستم های مخابراطی هم 100% safe هستن و هیچگونه راه نفوذی ندارن چون ما اطلاعاتمون تو این زمینه کمه نمیتونیم ولی اگه شخصی به سیستم ها تسلط داشته باشه قطعا نقاط ضعف و قوت این سیستم رو به خوبی میشناسه و میتونه از اونها اسفاده کنه.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

)

آموزش ByPass کردن FireWall سرور Windows با یه متود Priv8! ([Only registered and activated users can see links])

mersad1031
10-24-2010, 05:32 PM
سلام من يك يوزر ادمين تو يه لن دارم كه روي يه دامينه،چطور ميتونم تو اين دامين يوزرهاي ديگه اي بسازم يا پسوردش رو عوض كنم؟ممنون

HIDDEN-HUNTER
10-24-2010, 11:44 PM
سلام من يك يوزر ادمين تو يه لن دارم كه روي يه دامينه،چطور ميتونم تو اين دامين يوزرهاي ديگه اي بسازم يا پسوردش رو عوض كنم؟ممنون

باید اول یوزرت رو تو Group ی که تو Active Directory هست و اسمش Enterprise Administrator هست عضو کنی بعد از اون از داخل Active Directory میتونی اقدام به ساخت یوزر کنی

-------------------------------------------------------------------------------

)

آموزش ByPass کردن FireWall سرور Windows با یه متود Priv8! ([Only registered and activated users can see links])

بالابردن امنیت سایت های PHP با یه ترفند ساده ([Only registered and activated users can see links])

mesripour.66
10-30-2010, 05:58 PM
شرح پرسش: برای اینکه تعیین کنیم 2 تا ip در یک شبکه قرار دارند یا خیر عملیات and استفاده میشه ولی در صورتی که subnetmask ها یکی باشه
اگه ip ها توی یه رنج باشه ولی از subnet mask های مختلف استفاده میکنه چه جوری میفیهمه که توی شبکه داخلی نیستند؟
جواب and یکی در میاد و میگه که توی یه شبکه هستند در صورتی که اشتباهه و توی یه شبکه نیستند!!
کسی اطلاعاتی راجع به این موضوع داره که منبع بهم بده

یه مثال میزنم
ip:192.168.100.1
subnetmask:255.255.255.0

IP:192.168.100.2
subnet mask :255.255.0.0

حالا در نظر بگیریم که کامپیوتر اول اطلاعاتی رو به کامپیوتر دوم میخاد ارسال کنه. طبق صحبت خودم و دوستان و کتابها ip کامپیوتر اول یعنی مبدا با subnet mask and میشه که میشه 192.168.100.0
درسته تا اینجا؟
خب باز هم
ip کامپیوتر دوم با subnet mask فرستنده(یعنی 255.255.255.0) and میشه که اونم میشه 192.168.100.0
در نتیجه 2 تا کامپیوتر در یک شبکه هستند در صورتی که چون subnet maskها متفاوت هست این 2 کامپیوتر در یک شبکه نیستند!!
در تمامی کتابها مثالی ذکر شده که subnet mask ها یکی است و درست میشه
سوالم کلا اینه که وقتی کامپیوتر مبدا اطلاعاتی رو ارسال میکنه آیا subnet mask گیرنده رو میدونه یا نه؟
اگه بدونه که خب مشکلی نیست شاید همون اول وقتی ببینه که subnet mask ها متفاوت میباشند میفهمه که توی یه شبکه نیستند

HIDDEN-HUNTER
10-30-2010, 08:17 PM
یه مثال میزنم

دوست من مابرای این که به یک شبکه ip بدیم مبحثی داریم به نام IPplaning که دارای یک سری قوانین و استاندارد ها میباشد

استاندارد subnet Mask برای کلاس های مختلف IP به شرح زیر است.

کلاس A

255.0.0.0

کلاس B

255.255.0.0

کلاس C

255.255.255.0

کامپیوتر های مبدا و مقصد از روی همین مقادیر subnet mask متوجه میشوند که در یک Subnet قرار دارند یا خیر.

محدوده IP های هر کلاس:

Class A 0 - 127

Calss B 128 - 191/16

Class C 192 - 223/24

این مثال شما غلط است چون شما از محدوده ip های کلاس C استفاده کرده اید ولی از subnet mask کلاس B

)

بالابردن امنیت سایت های PHP با یه ترفند ساده ([Only registered and activated users can see links])
---------------------------------------------------------------------------------

mesripour.66
10-30-2010, 09:02 PM
دوست من مابرای این که به یک شبکه ip بدیم مبحثی داریم به نام IPplaning که دارای یک سری قوانین و استاندارد ها میباشد

استاندارد subnet Mask برای کلاس های مختلف IP به شرح زیر است.

کلاس A

255.0.0.0

کلاس B

255.255.0.0

کلاس C

255.255.255.0

کامپیوتر های مبدا و مقصد از روی همین مقادیر subnet mask متوجه میشوند که در یک Subnet قرار دارند یا خیر.

محدوده IP های هر کلاس:

Class A 0 - 127

Calss B 128 - 191/16

Class C 192 - 223/24

این مثال شما غلط است چون شما از محدوده ip های کلاس C استفاده کرده اید ولی از subnet mask کلاس B

)

---------------------------------------------------------------------------------
خیلی معذرت میخام ولی اون بحثی که شما مطرح کردید مربوط میشه به class full ip addressing
و چیزی که من مثال زدم مربوط میشه به class less ip addressing
از استادتون راجع به مثالی که زدم بپرسید احتمالا براتون این مبحث مهم و اساسی رو توضیح ندادند

HIDDEN-HUNTER
10-30-2010, 09:43 PM
فکر کنم منظورتون CIDR Classless Inter-Domain Routing باشه که من با این مطالب هم آشنایی دارم و کار کردم

کمی مطالعه میکنم حتما جوابش رو براتون پیدا میکنم!

HIDDEN-HUNTER
10-30-2010, 10:52 PM
شرح پرسش: برای اینکه تعیین کنیم 2 تا ip در یک شبکه قرار دارند یا خیر عملیات and استفاده میشه ولی در صورتی که subnetmask ها یکی باشه
اگه ip ها توی یه رنج باشه ولی از subnet mask های مختلف استفاده میکنه چه جوری میفیهمه که توی شبکه داخلی نیستند؟
جواب and یکی در میاد و میگه که توی یه شبکه هستند در صورتی که اشتباهه و توی یه شبکه نیستند!!

یه مثال میزنم

حالا در نظر بگیریم که کامپیوتر اول اطلاعاتی رو به کامپیوتر دوم میخاد ارسال کنه. طبق صحبت خودم و دوستان و کتابها ip کامپیوتر اول یعنی مبدا با subnet mask and میشه که میشه 192.168.100.0
درسته تا اینجا؟
خب باز هم
ip کامپیوتر دوم با subnet mask فرستنده(یعنی 255.255.255.0) and میشه که اونم میشه 192.168.100.0
در نتیجه 2 تا کامپیوتر در یک شبکه هستند در صورتی که چون subnet maskها متفاوت هست این 2 کامپیوتر در یک شبکه نیستند!!
سوالم کلا اینه که وقتی کامپیوتر مبدا اطلاعاتی رو ارسال میکنه آیا subnet mask گیرنده رو میدونه یا نه؟
اگه بدونه که خب مشکلی نیست شاید همون اول وقتی ببینه که subnet mask ها متفاوت میباشند میفهمه که توی یه شبکه نیستند

من در باره بسته ip کمی مطالعه کردم و همونطوری که میدونید تو بسته IP دو قسمت هست به نام های Source IP و Destination IP که طبق مطالعات من در زمان ارسال بسته ی IP این مقادیر Source IP و Destination IP به صورت منطقی مثلا 192.168.100.1/24 یا 192.168.100.2/16 ارسال میشه که pc ارسال کننده پکت ip از روی همون مقادیر /24 یا /16 میفهمه که pc مقصد تو چه subnet ی قرار داره.

AR455
10-30-2010, 11:21 PM

یه مثال میزنم

ip:192.168.100.2

درسته تا اینجا؟
خب باز هم

دوست عزیز لطفا سوال خودتون رو واضح تر بپرسید
شما مشکل خودتون رو بفرمایید و در رابطه با پروتکل های ارتباطی شبکه توضیح نفرمایید لطفا

[SIZE="2"]کلا وقتی دوتا سیستم با subnet mask های متفاوت میخوان با هم ارتباط برقرار کنند باید بین اینها یه Routr قرار بگیره در اینجا هم Route وظیفه چک کردن و پیگیری بسته های ارسالی رو داره.

mesripour.66
10-30-2010, 11:44 PM
من کاملا توضیح دادم و حتی با مثال هم توضیح دادم
نمی دونم دیگه چه جوری بگم!!:22:
ببینید موقعی که یه کامپیوتری میخاد اطلاعاتی واسه یه مقصدی ارسال کنه اولین کاری که میکنه باید تعیین کنه که packet رو توی local subnet ارسال کنه یا بفرسته واسه default gatway.
برای اینکار میاد و ipفرستنده رو با subnet mask فرستنده and میکنه و یه جوابی به دست میاد که در حقیقت همون net ID هستش.
بعد میاد ip گیرنده رو هم با subnet mask فرستنده and میکنه و جواب به دست میاد . حالا این 2 تا نتیجه رو با هم مقایسه میکنه اگه یکی بودند یعنی در اصل net ID ها یکسان بودند میفهمه که گیرنده توی local قرار داره و اگه یکسان نباشه میفرسته برای default gatway.

منبع :از کتاب 291 مایکروسافت از چپتر2 صفحه ی 45

حالا اگه کسی این مطلب رو کامل میدونه لطف کنید بگید تا سوال اصلیم رو بپرسم.ممنون میشم

AR455
10-31-2010, 12:39 AM
ببینید موقعی که یه کامپیوتری میخاد اطلاعاتی واسه یه مقصدی ارسال کنه اولین کاری که میکنه باید تعیین کنه که packet رو توی local subnet ارسال کنه یا بفرسته واسه default gatway.
برای اینکار میاد و ipفرستنده رو با subnet mask فرستنده and میکنه و یه جوابی به دست میاد که در حقیقت همون net id هستش.
بعد میاد ip گیرنده رو هم با subnet mask فرستنده and میکنه و جواب به دست میاد . حالا این 2 تا نتیجه رو با هم مقایسه میکنه اگه یکی بودند یعنی در اصل net id ها یکسان بودند میفهمه که گیرنده توی local قرار داره و اگه یکسان نباشه میفرسته برای default gatway.

حالا اگه کسی این مطلب رو کامل میدونه لطف کنید بگید تا سوال اصلیم رو بپرسم.ممنون میشم

دوست من شما سوالتون رو بفرمایید
اگه بدونیم جواب میدیم اگه ندونیم جوابش رو پیدا میکنیم
این که مساله ای نیست

HIDDEN-HUNTER
10-31-2010, 01:03 AM
برای اینکار میاد و ipفرستنده رو با subnet mask فرستنده and میکنه و یه جوابی به دست میاد که در حقیقت همون net id هستش.
بعد میاد ip گیرنده رو هم با subnet mask فرستنده and میکنه و جواب به دست میاد . حالا این 2 تا نتیجه رو با هم مقایسه میکنه اگه یکی بودند یعنی در اصل net id ها یکسان بودند میفهمه که گیرنده توی local قرار داره و اگه یکسان نباشه میفرسته برای default gatway.

َشما تو سوال اولتون پرسیدین که.....

منم جواب رو براتون گفتم.....

من در باره بسته ip کمی مطالعه کردم و همونطوری که میدونید تو بسته ip دو قسمت هست به نام های source ip و destination ip که طبق مطالعات من در زمان ارسال بسته ی ip این مقادیر source ip و destination ip به صورت منطقی مثلا 192.168.100.1/24 یا 192.168.100.2/16 ارسال میشه که pc ارسال کننده پکت ip از روی همون مقادیر /24 یا /16 میفهمه که pc مقصد تو چه subnet ی قرار داره.

فکر میکنم شما دقیقا نمیدونید سوالتون چیه!

بازم اگر سوالی داشتید مطرح کنید!

mesripour.66
10-31-2010, 07:35 PM
َشما تو سوال اولتون پرسیدین که.....

منم جواب رو براتون گفتم.....

فکر میکنم شما دقیقا نمیدونید سوالتون چیه!

بازم اگر سوالی داشتید مطرح کنید!

ممنونم
اگه فرستنده subnet mask گیرنده رو بدونه خب مشکل حل میشه
ممنونم دوستان عزیز

digitalist
11-01-2010, 01:43 AM
سلام دوستان
من قصد دارم برای یک شرکت که دارای دوساختمان مجزا است.شبکه راه اندازی کنم .

مشخصات ساختمان اول
1سیستم+اینترنت که قراره بقیه شبکه از اوون استفاده کنن.
فاصله تا ساختمان شماره 2 حدود50متر است.

مشخصات ساختمان دوم
3سیستم داخل 3اتاق هستند که فاصله اولین و آخرین سیستم 20متر است.

توضیحات:
امکانات شبکه هیچی
سرعت و امنیت مهم
دسترسی به اینترنت بدون اینکه سیستم به اشتراک گذارنده روشن باشه یا خاموش(استفاده از روتر)
----------------------------------------
نظر خودم استفاده از وایرلس است اما ممکنه برای شرکت هزینه مهم باشه.
من باید برای تخمین هزینه هردو روش (وایر و وایرلس)رو تخمین بزنم.
تا اونا خودشون انتخاب انجام بدهند.

لطفا منو راهنمایی کنید!

1-تجهیزات لازم(چه نوع استاندارد-روتر-اکسس پونت)تهیه کنم؟
2-هزینه وایرلس؟
3-هزینه وایر

اصولا برای انجام این پروژه چقدر هزینه بگیرم معقولانه است.
نکته(این شرکت از نوع دولتی می باشد;))

باتشکر از اعضای محترم آشیانه

The Smith
11-01-2010, 09:09 AM
سلام دوستان
من قصد دارم برای یک شرکت که دارای دوساختمان مجزا است.شبکه راه اندازی کنم .

مشخصات ساختمان اول
1سیستم+اینترنت که قراره بقیه شبکه از اوون استفاده کنن.
فاصله تا ساختمان شماره 2 حدود50متر است.

مشخصات ساختمان دوم
3سیستم داخل 3اتاق هستند که فاصله اولین و آخرین سیستم 20متر است.

توضیحات:
امکانات شبکه هیچی
سرعت و امنیت مهم
دسترسی به اینترنت بدون اینکه سیستم به اشتراک گذارنده روشن باشه یا خاموش(استفاده از روتر)
----------------------------------------
نظر خودم استفاده از وایرلس است اما ممکنه برای شرکت هزینه مهم باشه.
من باید برای تخمین هزینه هردو روش (وایر و وایرلس)رو تخمین بزنم.
تا اونا خودشون انتخاب انجام بدهند.

لطفا منو راهنمایی کنید!

1-تجهیزات لازم(چه نوع استاندارد-روتر-اکسس پونت)تهیه کنم؟
2-هزینه وایرلس؟
3-هزینه وایر

اصولا برای انجام این پروژه چقدر هزینه بگیرم معقولانه است.
نکته(این شرکت از نوع دولتی می باشد;))

باتشکر از اعضای محترم آشیانه

1 - ببین دوست عزیز در مورد تجهزات باید بگم که تا زمانی شما نوع شبکتون رو مشخص نکردین نمیشه نظری درموردش داد! فرضا اگه شما شبکتون کابلی باشه شما به 2 switch نیاز دارید ( تعداد پورت هاش به کامپیوتر هاتون بستگی داره!) 1 روتر برای متصل کردن 2 شبکه بهم نیاز دارید(روتر های سیسکو پیشنهاد می شود) به تعداد کامپیوتر ها کارت شبکه وایر. ( در ضمن visio یا نقشه شبکه هم نیازه!!!!) و متراژی که نیاز به کابل داری!!

وایرلس: بنظر من شما 2 اکسس پوینت خوب با قابلیت های fire wall و routing بخر خیلی بهتره!! همینطور که خودتون میدونید کارت شبکه وایرلس هم لازمه!!!

2 -3 هم بستگی به نوع کالا و مدل هایی که انتخاب می کنید داره!! اما معمولا شبکه های وایرلس 1 خورده قیمتشون بالاتره!!!

درمورد اینترنت هم بهت پیشنهاد می کنم اگر شبکتون وایرلس بود اینترنت وایرلس باشه!!

درمورد امنیت هم باید بگم بستگی بخودت داره!!

1 - استفاده از فایروال ( سخت افزاری - نرم افزاری)
2 - سیستم تشخیص نفوذ (IDS)
3 - تعیین درست سطح دسترسی کاربران

digitalist
11-02-2010, 07:20 PM
1 - ببین دوست عزیز در مورد تجهزات باید بگم که تا زمانی شما نوع شبکتون رو مشخص نکردین نمیشه نظری درموردش داد! فرضا اگه شما شبکتون کابلی باشه شما به 2 switch نیاز دارید ( تعداد پورت هاش به کامپیوتر هاتون بستگی داره!) 1 روتر برای متصل کردن 2 شبکه بهم نیاز دارید(روتر های سیسکو پیشنهاد می شود) به تعداد کامپیوتر ها کارت شبکه وایر. ( در ضمن visio یا نقشه شبکه هم نیازه!!!!) و متراژی که نیاز به کابل داری!!

وایرلس: بنظر من شما 2 اکسس پوینت خوب با قابلیت های fire wall و routing بخر خیلی بهتره!! همینطور که خودتون میدونید کارت شبکه وایرلس هم لازمه!!!

2 -3 هم بستگی به نوع کالا و مدل هایی که انتخاب می کنید داره!! اما معمولا شبکه های وایرلس 1 خورده قیمتشون بالاتره!!!

درمورد اینترنت هم بهت پیشنهاد می کنم اگر شبکتون وایرلس بود اینترنت وایرلس باشه!!

درمورد امنیت هم باید بگم بستگی بخودت داره!!

1 - استفاده از فایروال ( سخت افزاری - نرم افزاری)
2 - سیستم تشخیص نفوذ (IDS)
3 - تعیین درست سطح دسترسی کاربران

سلام

خب یه چیزایی تو ذهنم هست میخوام شما کاملش کنید(محیط شبکه رو هم پیوست کردم!!)

قصد دارم کلاینت های ساختمان 2رابا کابل بهم وصل کنم تا هزینه پایین بیاد.

دیروز برای گرفتن قیمت رفتم پاساژ رضا

فکر کنم چیزهایی که لازم دارم اینا باشن

اکسس پونت tp-link 300m /n قیمت:85000
مودم وایرلس سری N قیمت:48000
50متر کابل Cat6 قیمت:30000

در ساختمان اول که دسترسی به اینترنت وجود داره-مودم وایرلس بزارم
در ساختمان دوم-اکسس پونت و با کابل به کلاینت ها متصل کنم(چهار تا خروجی داره)

با این روش اگر در ساختمان دوم کلاینت جدید بیسیم هم بخواد اضافه بشه میتونه سریع راه اندازی بشه.
سوال)اگر بخواهیم اتصال به اینترنت دائمی باشه از چه مودمی باید استفاده کنم
سوال)برای شناسایی اکسس پونت و مودم به چیز دیگری نیاز دارم-تنظیمات رو چطوری ست کنم
لطفا اگر چیزی از قلم افتاده راهنمایی کنید.
ممنون

The Smith
11-02-2010, 09:20 PM
سلام

خب یه چیزایی تو ذهنم هست میخوام شما کاملش کنید(محیط شبکه رو هم پیوست کردم!!)

قصد دارم کلاینت های ساختمان 2رابا کابل بهم وصل کنم تا هزینه پایین بیاد.

دیروز برای گرفتن قیمت رفتم پاساژ رضا

فکر کنم چیزهایی که لازم دارم اینا باشن

اکسس پونت tp-link 300m /n قیمت:85000
مودم وایرلس سری n قیمت:48000
50متر کابل cat6 قیمت:30000

در ساختمان اول که دسترسی به اینترنت وجود داره-مودم وایرلس بزارم
در ساختمان دوم-اکسس پونت و با کابل به کلاینت ها متصل کنم(چهار تا خروجی داره)

با این روش اگر در ساختمان دوم کلاینت جدید بیسیم هم بخواد اضافه بشه میتونه سریع راه اندازی بشه.
سوال)اگر بخواهیم اتصال به اینترنت دائمی باشه از چه مودمی باید استفاده کنم
سوال)برای شناسایی اکسس پونت و مودم به چیز دیگری نیاز دارم-تنظیمات رو چطوری ست کنم
لطفا اگر چیزی از قلم افتاده راهنمایی کنید.
ممنون

1 - دوست عزیز شما می تونید از مودمتون مرتبا کار بکشید و مرتبا هم روشن باشه!!! این نیاز به مودم خاصی نداره!
2 - باید به کنسولش وصل شید!!!! مثلا : ای پی شما 127.0.0.0 باشه این ای پی رو تو ادرس بار مرورگرتون تایپ می کنید و وارد کنسول مودم یا اکسس پوینت میشه!!
البته باید بگم که ازتون یوزر و پسورد میخواد که اینارو میتونید توی دفترچه راهنمای این دستگاه ها پیدا کنید!!

behnam_sys
11-02-2010, 11:52 PM
عزیزم شما به این روشی که میگم هم فکر کن و بعد بهترین روش رو انتخاب کن

ADSL تو ساختمان2 باشه (فکر نمیکنم واسه شرکت دولتی فرقی داشته باشه ،اما واسه این روشی که میگم واجبه)
هر دو ساختمان دقیقا رو به روی هم باشن و مانعی بینشون نباشه (حتی یه ساختمان)

با این شرایط ذکر شده :
1.نیاز به 1 مودم داری به شرح زیر :
wireless ADSL 2/2 Router
share ADSL 2/2

به عبارت ساده تر این مودم اینترنت ADSL رو از خط تلفن میگیره و به 4 تا کامپیوتر از طریق پورت و به تعداد دلخواه وایرلس ، Share میکنه

حتما Turbo-G یا سری N باشه که بتونه مسافت بیشتری رو پوشش وایرلس بده

2.نیاز به کابل CAT5e بسته به مسافت هر سیستم تا مودم داری واسه اون سه تا کامپیوتری که تو ساختمان2 وجود داره

3.نیاز به 1 عدد کارت شبکه ی وایرلس داری واسه کامپیوتری که در ساختمان 1 وجود داره

4.نیاز به یه عدد اسپلیتر داری

طرز استفاده :
شما مودم رو میزاری تو ساختمان2 ،طوری که مشرف به ساختمان1 باشه
یکی از سیستمها رو از طریق کابل به مودم وصل میکنی
اسپلیتر رو به طور صحیح ،به پریز تلفن وصل میکنی و خروجی اسپلیتر رو به مودم اتصال میدی
تنظیمات مودم رو به طور صحیح روی سیستم انجام میدی تا مودم از طریق سیستم شناسایی شه
تنظیمات ADSL رو که از شرکت ارائه دهنده ی ADSL کرفتی (منظورم VPI و VCI هستش) رو روی مودم ست میکنی

تا ایجا کار راحت بود

حالا ،اون 2 تا سیستم دیگه که تو ساختمان2 وجود داره رو از طریق کابل (مثله سیستم اول) به مودم وصل میکنی و مودم رو به اون 2 تا سیستم میشناسونی (از طریق Wizard خوده مودم)
تا اینجا سیستمهای ساختمان2 همگی اینترنت دارن
از طریق یکی از سیستمها به تنظیمات مودم میری و قسمت Wireless مودم رو Active میکنی (یادت باشه تنظیمات Internet روی حالت Bridge Mode نباشه) و بهش کد رمز میدی و برای امنیت شبکه باید قسمت firewall مودم رو enable کنی و رمز ورود به تنظیمات مودم رو عوض کنی

کار ما تو ساختمان2 تموم شد
حالا میری تو ساخمان1 و کارت شبکه ی وایرلس رو روی سیستم اسمبل میکنی و به سیستم میشناسونیش
یه سرچ کوچولو واسه پیدا کردن Access point میزنی و وقتی Access Point مودم رو پیدا کردی روش ok میکنی و کد رمزی که واسه Wireless انتخاب کردی رو وارد میکنی

کار تموم

هر 4 تا سیستم اینترنت دارن با کمترین هزینه ی ممکن و بیشترین بازده
خیلی به زبون ساده و عامیانه گفتم ، تا همگی استفاده کنن
شرمنده که طولانی شد

mesripour.66
11-06-2010, 04:59 PM
با سلام
آیا در ویندوز 2003 سرور امکانش وجود داره که گروههای security va distribution عضو همدیگر شوند؟
و اگه امکانش وجود داشته باشه چه به سر permission هاشون میاد؟اگه منبعی در اختیار دارید ممنون میشم لطف کنید

AR455
11-06-2010, 07:20 PM
با سلام
آیا در ویندوز 2003 سرور امکانش وجود داره که گروههای security va distribution عضو همدیگر شوند؟
و اگه امکانش وجود داشته باشه چه به سر permission هاشون میاد؟اگه منبعی در اختیار دارید ممنون میشم لطف کنید

همیشه بالاترین سطح دسترسی به User اعمال میشه
یعنی اگه یه user هم عضو Users Group باشه هم عضو Administrators اون user در واقع Administrator هست

mesripour.66
11-07-2010, 02:08 PM
همیشه بالاترین سطح دسترسی به User اعمال میشه
یعنی اگه یه user هم عضو Users Group باشه هم عضو Administrators اون user در واقع Administrator هست

ممنونم بابت وقتی که گذاشتید و سوالم رو جواب دادید ولی جواب سوال من این نیست
من در رابطه با نوع گروهها سوال کردم (security و distribution)

SIlIC0N
11-14-2010, 10:46 PM
با سلام

mesripour.66: جان گره Distribution فاقد SIDs و برای Email Application است، پس نمیشه بهش Security Permission داد. و گروه بدون Security Identifier نمیتونه عضو گروه Security Group بشه.

Ali.ASgari2006
11-22-2010, 02:37 AM
سلام
من سه تا سوال دارم اگر کسی میدونه کمک کنه :
1. اگر در شبکه ای محدودیت برای سرعت اینترنت باشه آیا میشه اونو دور زد ؟

2 . اگر بالایی نمیشه , میشه با یک سیستم عامل چندین ip با هم گرفت و جوری با هم ترکیب کرد که سرعت اینترنت برابر مجموع اون ها بشه ؟

3 .اگر دومی هم نمیشه من با vmware تونستم تا 9 تا backtrack 4 r1 رو با هم اجرا کنم (فقط همین دم دسنم بود) و 9 تا لینک رو هرکدام با سرعت 120kB بزنم ولی این ورژن خیلی سنگین بود .میخواستم سبکترین ورژن لینوکس که با 128 رم به راحتی اجرا بشه و کم حجم باشه و به راحتی از شبکه ip بگیره و روش firefox ورژن 3.5 به بالا باشه رو معرفی کنید .
اگر vmware image باشه که دیگه عالی میشه , چون تو نسب vmware tool مشکل دارم ؟

با تشکر فراوان

HIDDEN-HUNTER
11-22-2010, 02:41 PM
سلام
من سه تا سوال دارم اگر کسی میدونه کمک کنه :
1. اگر در شبکه ای محدودیت برای سرعت اینترنت باشه آیا میشه اونو دور زد ؟

2 . اگر بالایی نمیشه , میشه با یک سیستم عامل چندین ip با هم گرفت و جوری با هم ترکیب کرد که سرعت اینترنت برابر مجموع اون ها بشه ؟

3 .اگر دومی هم نمیشه من با vmware تونستم تا 9 تا backtrack 4 r1 رو با هم اجرا کنم (فقط همین دم دسنم بود) و 9 تا لینک رو هرکدام با سرعت 120kB بزنم ولی این ورژن خیلی سنگین بود .میخواستم سبکترین ورژن لینوکس که با 128 رم به راحتی اجرا بشه و کم حجم باشه و به راحتی از شبکه ip بگیره و روش firefox ورژن 3.5 به بالا باشه رو معرفی کنید .
اگر vmware image باشه که دیگه عالی میشه , چون تو نسب vmware tool مشکل دارم ؟

با تشکر فراوان

ج1
احتمالا تو شبکتون برای کنترل پهنای باند از firewall استفاده میکنن پس برای بالا بردن سرعت باید به پنل firewall دسترسی داشته باشید

ج2
این کار اگر هم بشه اصلا منطقی و درست نیست

ج3
میتونی از Sun Virtual Box استفاده کنی

)

ابزاری برای هک اکانت ADSL تنها با یک Click! ([Only registered and activated users can see links])

3xb436
11-29-2010, 11:55 AM
با سلام
من در محيط شبكه اي كه در قالب دومين هست ؛ هستم و پسورد دومين و پسورد ادمين تمام كامپيوتر ها رو دارم و براي بهبود عملكرد شبكه USB و نصب نرم افزار رو بر روي تمام سيستم ها غيرفعال كردم در حالي كه الان اگر بخوام نرم افزار خاصي نصب كنم بايد برم توي محيط ادمين و مدام جابه جا بشم كه جلوي كارمندان كار درستي نيست و در حالي برخي از نرم افزارهايي كه من باهاشون كار دارم از طريق Run as... و انتخاب ادمين قابليت نصب نداره مثل نرم افزار هاي اتوماسيون ... من مي خواستم بدونم آيا در محيط ويندوز هم مثل محيط لينوكس كه بوسيله خط فرمان و دستور su و يا همون دستور سوپر كامپيوتر محيط كاربري را تا زماني كه كامپيوتر ريست نشود به ادمين تبديل مي كند .... هست يا نه ؟؟؟ يعني من اين دستور رو اجرا كنم و بعد به كارم برسم و بعد كامپيوتر رو ريست كنم و بيام بيرون ... ديگه مدام جابه جا نشم .... ديگر مشكلم در حين نصب اين هست كه در محيط يوزر كسي حق اجراي دستور end process در task manager نداره .... در حالي كه من براي نصب نياز دارم انتي ويروس رو غير فعال كنم .... و نمي خواهم مدام بين ادمين و يوزر سوئيچ كنم ...
با تشكر

zebelkh@n
11-29-2010, 01:37 PM
با سلام

امکان عضویت گروه ها هستش
در ضمن منبع خوب اگه میخوای کتابهای 70-290 و 291 مایکروسافت انتشارات MS-Press

farhadya
12-05-2010, 06:39 PM
من دارم مطالب رو دنبال می کنم خیلی عالی و مفیده ولی الان چند وقته که موضوع جدید اضافه نشده
الان خیلی وقته رو موضوع Group Membership مونده
دلیلش چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :22::22::22:

HIDDEN-HUNTER
12-06-2010, 12:11 AM
من دارم مطالب رو دنبال می کنم خیلی عالی و مفیده ولی الان چند وقته که موضوع جدید اضافه نشده
الان خیلی وقته رو موضوع group membership مونده
دلیلش چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :22::22::22:

خیالتون راحت باشه مطالب جدید ارایه میشه ولی یکم وقتم کمتر شده

مطمعا باشید مطالب با همون نظم جلو میره

ali_khoshtip
12-13-2010, 10:40 PM
سلام
سوال از اساتید محترم دارم.
دو کامپیوتر که از طریق کابل کراس شبکه شدن رو در نظر بگیرین.
آیا میشه از طریق Remote Desktop و ساختن یوزر در کامپیوتر مقصد کنترل اون رو بدست گرفت؟!!
یه نرم افزار در کامپیوتر مقصد نصب هستش که من می خوام از تمام ثبت های اون نرم افزار اطلاع داشته باشم.یعنی میشه اون نرم افزار رو بین دو سیستم share کرد؟!!
لطفا راهنمایی کنید.

The Lich King
12-13-2010, 10:52 PM
اگه میخوای حالت عادی اینکار رو انجام بدی بهتره از برنامه های کنترل و نظارت شبکه کثل

Net school و امثالهم استفاده کنی.

اگه میخوای مخفی نظارت کنی که راههای زیادی هست. و تو همین فروم مطرح شده.

از ریموت دسکتاپ هم راه خوبیه اما طرف مقابلت log off میشه وقتی شما log in کنی.

ehsan985
12-14-2010, 05:09 PM
با سلام

از دوستان خوبم یک سوال داشتم

البته نمیدونم اینجا جای این سوال هست یا نه در هر صورت

ممنون میشم به سوالم جواب بدید

بزارید اینطور توضیح بدم

وقتی فایلی ما از نت میگیریم اول از همه سایز اون فایل رو میگیره از سرور مورد نظر

این تا اینجا

حالا من میخوام این حجم فایلرو نگیره مثل فایلیکه میخوایم از ایمیل دانلود کنیم

دلیل این کار: در جایی که من با اون به نت وصل میشم متاسفانه محدودیت حجمی داره بالاتر از 10مگ رو نمیشه دانلود کرد

این سرور هم به 2 صورت فیلتر کرده
1: محدودیت حجمی که به همون طریق که گفتم فیلتر شده
2: از روی نوع فرمت فایل که این رو میشه براش کاری کرد

مشکل من روی مورد یک هست که میخوام بدون اینکه حجم فایل رو بزنه دانلود رو شروع و تمام بکنه

ممنون میشم جوابم رو بدید

ehsan985
12-14-2010, 06:22 PM
کسی نیست جواب بده؟؟؟؟

ehsan985
12-20-2010, 01:33 AM
من تعجب میکنم آشیانه با این بزرگیش کسی میست جواب مارو بده !!!!

ehsan985
12-21-2010, 02:21 AM
کسی صدای مارو نمیشنوه واقعا؟؟؟؟؟؟

AR455
12-21-2010, 03:06 AM
با سلام

از دوستان خوبم یک سوال داشتم

البته نمیدونم اینجا جای این سوال هست یا نه در هر صورت

ممنون میشم به سوالم جواب بدید

بزارید اینطور توضیح بدم

وقتی فایلی ما از نت میگیریم اول از همه سایز اون فایل رو میگیره از سرور مورد نظر

این تا اینجا

حالا من میخوام این حجم فایلرو نگیره مثل فایلیکه میخوایم از ایمیل دانلود کنیم

دلیل این کار: در جایی که من با اون به نت وصل میشم متاسفانه محدودیت حجمی داره بالاتر از 10مگ رو نمیشه دانلود کرد

این سرور هم به 2 صورت فیلتر کرده
1: محدودیت حجمی که به همون طریق که گفتم فیلتر شده
2: از روی نوع فرمت فایل که این رو میشه براش کاری کرد

مشکل من روی مورد یک هست که میخوام بدون اینکه حجم فایل رو بزنه دانلود رو شروع و تمام بکنه

ممنون میشم جوابم رو بدید

اگه شبکه دامین باشه و از ISA یا TMG استفاده کرده باشن به هیچ عنوان نمیتونید کاری بکنید.
مگر اینکه تو دامین DHCP هم راه اندازی کرده باشن در این صورت شما میتونید با عوض کردن Mac ادرس خودتون یه ای پی جدید از DHCP Server بگیرید .
اونوقت شما به عنوان یک PC جدید شناسایی میشید و دیگه محدودیت دانلود ندارید.

این کار رو توی شبکه Local به شرطی که تخصیص IP به کلاینت ها به صورت اتوماتیک انجام بشه میتونید انجام بدید.

برای تغییر mac ادرس از نرم افزار technitium mac address changer استفاده کنید.
تو گوگل بگردی پیداش میکنی.

اصلا کار درستی نکردی که سوالت رو چند بار تکرار کردی :72:

shab_gard
12-21-2010, 04:03 AM
سلام دوستان.....چنتا سوال داشتم
1)چه موقع پورت 80 روی یک کامپیوتر باز میشه؟ یعنی اون شخص چیکار کرده که پورت 80 باز شده
2)چطور میشه پورت ها رو به صورت دستی باز و بسته کرد؟

Mostafa.golden
12-21-2010, 04:11 AM
سلام دوست عزیز

چه موقع پورت 80 روی یک کامپیوتر باز میشه؟
پورت وقتی باز میشود که برنامه ای پشت آن باشد.

یعنی اون شخص چیکار کرده که پورت 80 باز شده
یک برنامه نصب کرده که پورت باز شده.

چطور میشه پورت ها رو به صورت دستی باز و بسته کرد؟
باید برنامه ای بنویسد که یک پورت برایتان باز کند . برای بستن یا باید برنامه را ببندید یا با فایر وال دسترسی را محدود کنید.

shab_gard
12-21-2010, 05:03 AM
سلام دوست عزیز

پورت وقتی باز میشود که برنامه ای پشت آن باشد.

یک برنامه نصب کرده که پورت باز شده.

باید برنامه ای بنویسد که یک پورت برایتان باز کند . برای بستن یا باید برنامه را ببندید یا با فایر وال دسترسی را محدود کنید.

یعنی هرکس برنامه ای نصب کنه پورت 80 باز میشه؟ چه ربطی داره به نصب برنامه؟
من هر وقت با ip scanner سرچ میکنم تعداد زیادی افراد با پورت باز 80 و تعداد زیادتری با پورت بسته 80 پیدا میشن
حالا سوالم اینجاست که یعنی همه اونا ه پورت 80 بازه براشون درهمون لحظه برنامه روی سیستم نصب کردن؟
یعنی به صورت دستی امکان باز و بسته کردن پورت نیست؟

AR455
12-21-2010, 05:11 AM
یعنی هرکس برنامه ای نصب کنه پورت 80 باز میشه؟ چه ربطی داره به نصب برنامه؟
من هر وقت با ip scanner سرچ میکنم تعداد زیادی افراد با پورت باز 80 و تعداد زیادتری با پورت بسته 80 پیدا میشن
حالا سوالم اینجاست که یعنی همه اونا ه پورت 80 بازه براشون درهمون لحظه برنامه روی سیستم نصب کردن؟
یعنی به صورت دستی امکان باز و بسته کردن پورت نیست؟

سلام
دوست عزیز پورت یا همون درگاه محل ورود و خروج اطلاعات هست
تو دنیای خودمون تا دری وجود نداشته باشه کسی نمیتونه وارد یا خارج بشه
همینطور هم تو دنیای وب تا درگاهی وجود نداشته باشه اطلاعات نمیتونن رد و بدل بشن

مثلا پورت 80 پورت http هست که برای نمایش صفحات وب هستش
یعنی وقتی شما داری یه سایت مثل همین انجمن خودمون رو نگاه میکنی و توش میچرخی این تبادل اطلاعات با استفاده از پورت 80 صورت میپذیره

یه مثال دیگه مثلا پورت 23 برای تلنت هست
یا برای email معمولا از 25 - 110 یا 143 استفاده میشه

برای باز و بسته کردم پورت هم بهتره از فایروال هایی مثل Zone Alarm استفاده کنی
امیدوارم متوجه شده باشی

shab_gard
12-21-2010, 05:21 AM
سلام
دوست عزیز پورت یا همون درگاه محل ورود و خروج اطلاعات هست
تو دنیای خودمون تا دری وجود نداشته باشه کسی نمیتونه وارد یا خارج بشه
همینطور هم تو دنیای وب تا درگاهی وجود نداشته باشه اطلاعات نمیتونن رد و بدل بشن

مثلا پورت 80 پورت http هست که برای نمایش صفحات وب هستش
یعنی وقتی شما داری یه سایت مثل همین انجمن خودمون رو نگاه میکنی و توش میچرخی این تبادل اطلاعات با استفاده از پورت 80 صورت میپذیره

یه مثال دیگه مثلا پورت 23 برای تلنت هست
یا برای email معمولا از 25 - 110 یا 143 استفاده میشه

برای باز و بسته کردم پورت هم بهتره از فایروال هایی مثل zone alarm استفاده کنی
امیدوارم متوجه شده باشی

ممنون از شما
همانطور که گفتم من وقتی با آی پی اسکنر اسکن میکنم تعدا زیادی آی پی پورت 80 یعنی http بسته
یعنی این افراد توی هیچ سایتی نیستن؟

AR455
12-21-2010, 05:39 AM
ممنون از شما
همانطور که گفتم من وقتی با آی پی اسکنر اسکن میکنم تعدا زیادی آی پی پورت 80 یعنی http بسته
یعنی این افراد توی هیچ سایتی نیستن؟

ببینید هر ای پی که شما میبینید دلیل نیست PC باشه و یه نفر پشت اون نشسته باشه.
ممکنه اون ای پی سخت افزار دیگه ای باشه

شاید هم به درخواست Scanner شما مبنی بر Scanning پاسخ نداده باشه.
اگه کمی راجع به ای پی ها بخونی متوجه منظور من میشی

shab_gard
12-21-2010, 05:52 AM
ببینید هر ای پی که شما میبینید دلیل نیست PC باشه و یه نفر پشت اون نشسته باشه.
ممکنه اون ای پی سخت افزار دیگه ای باشه

شاید هم به درخواست Scanner شما مبنی بر Scanning پاسخ نداده باشه.
اگه کمی راجع به ای پی ها بخونی متوجه منظور من میشی

خوب برای اطمینان من الان آی پی خودم رو با free port scanner اسکن کردم پورت 80 رو بسته اعلام کرد.چرا؟

AR455
12-21-2010, 06:00 AM
خوب برای اطمینان من الان آی پی خودم رو با free port scanner اسکن کردم پورت 80 رو بسته اعلام کرد.چرا؟

تو خودت میدونی که پورت 80 رو سیستمت بازه چرا از ip scanner میپرسی
اگه میخوای ای پی خودتو اسکن کنی تا ببینی چه پورتی بازه باید ای پی مودمت رو چک کنی که لوکاله
مثلا ای پی مودم من 192.168.1.1 هستش
من که گفتم راجع به ای پی ها بیشتر بخون
این رو هم بدون که نرم افزارهای ip scanner ضریب خطا دارن و خیلی وقتا به درستی کار نمیکنن

shab_gard
12-21-2010, 06:06 AM
تو خودت میدونی که پورت 80 رو سیستمت بازه چرا از ip scanner میپرسی
اگه میخوای ای پی خودتو اسکن کنی تا ببینی چه پورتی بازه باید ای پی مودمت رو چک کنی که لوکاله
مثلا ای پی مودم من 192.168.1.1 هستش
من که گفتم راجع به ای پی ها بیشتر بخون
این رو هم بدون که نرم افزارهای ip scanner ضریب خطا دارن و خیلی وقتا به درستی کار نمیکنن

آی پی مودمم رو کجا میتونم مشاهده کنم؟
راجع به آی پی ها اگه مطالبی سراغ دارید لینک بدید برم بخونم
ممنون.

HIDDEN-HUNTER
12-22-2010, 10:26 AM
آی پی مودمم رو کجا میتونم مشاهده کنم؟
راجع به آی پی ها اگه مطالبی سراغ دارید لینک بدید برم بخونم
ممنون.

پیشنهاد مکنم درس های این تاپیک رو مطالعه کنید

rainymonth2006
12-23-2010, 05:35 AM
سلام
ببخشید اینجا پست میزنم ولی جای بهتری ندیدم
متاسفانه من فعلا امکان یادگیری شبکه رو تو کلاس حضوری ندارم، میخواستم یک مجموعه اموزشی شبکه به زبان فارسی رو معرفی کنید
البته بدردبخور باشه و همینطور تو سطوح مبتدی تا حداقل متوسط باشه
بشه باهاش اندازه یک ادمین شبکه شد.

AR455
12-23-2010, 05:48 AM
سلام
ببخشید اینجا پست میزنم ولی جای بهتری ندیدم
متاسفانه من فعلا امکان یادگیری شبکه رو تو کلاس حضوری ندارم، میخواستم یک مجموعه اموزشی شبکه به زبان فارسی رو معرفی کنید
البته بدردبخور باشه و همینطور تو سطوح مبتدی تا حداقل متوسط باشه
بشه باهاش اندازه یک ادمین شبکه شد.

شما میخوای ادمین چه شبکه ای بشید؟
Work Group یا Domain اگر کسی بخواد منبعی به شما معرفی کنه اول باید سطح دانش شمارو از شبکه بدونه.. شما تا چه حد با مباحث شبکه اشنا هستید؟ و میخواهید تو چه شبکه ای ادمین بشید؟

rainymonth2006
12-25-2010, 03:12 AM
شما میخوای ادمین چه شبکه ای بشید؟
Work Group یا Domain اگر کسی بخواد منبعی به شما معرفی کنه اول باید سطح دانش شمارو از شبکه بدونه.. شما تا چه حد با مباحث شبکه اشنا هستید؟ و میخواهید تو چه شبکه ای ادمین بشید؟

ممنون از این که جواب دادید
من کاردانی کامپیوتر دارم
اطلاعات پایه ای دارم؛ میدونم که میتونم شبکه رو درک کنم
ببینید فعلا هر دو workgroup و هم domain

البته یه چند تا مجموعه اموزشی فارسی پیداکردم ؛ اگه امکانش هست اینجا بگم که فکر نکنم بشه
مسخوام ببینم میشه از لحاظ کیفیت بهشون اعتماد کرد

AR455
12-25-2010, 03:19 AM
ممنون از این که جواب دادید
من کاردانی کامپیوتر دارم
اطلاعات پایه ای دارم؛ میدونم که میتونم شبکه رو درک کنم
ببینید فعلا هر دو workgroup و هم domain

البته یه چند تا مجموعه اموزشی فارسی پیداکردم ؛ اگه امکانش هست اینجا بگم که فکر نکنم بشه
مسخوام ببینم میشه از لحاظ کیفیت بهشون اعتماد کرد

ببینید دوست من اینجا یه انجمنه عمومیه و من نمیتونم شرکت خاصی رو اسم ببرم.. چون میشه تبلیغات .. اما منبع انگلیسی میخوای من میگم یا فیلم اموزشی های CBT یا TrainSignal اینها تو زمینه شبکه جزء بهترین ها هستند
به نظر من تا کلاس های شبکه مثل mcse یا mcitp (در مورد مایکروسافت ویندوز) یا کلاس LPI (در مورد لینوکس) نری نمیتونی پیشرفت چندانی داشته باشی و مجبوری به تجربیات شخصی خودت اکتفا کنی..
لطفا اگه بازم سوال داری پیام خصوصی کنید.
موفق باشی

ali_khoshtip
12-26-2010, 10:44 PM
با سلام
من 20 متر کابل کراس برای شبکه کردن دو کامپیوتر خریدم که متاسفانه فاصله بیشتر بود و کابل نرسید.
آیا می تونم که این کابل رو با کابل کراس دیگه اتصال بدم ؟؟؟؟
مشکلی در ارتباط بین دو سیستم پیش نمیاد؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید.

AR455
12-26-2010, 11:20 PM
با سلام
من 20 متر کابل کراس برای شبکه کردن دو کامپیوتر خریدم که متاسفانه فاصله بیشتر بود و کابل نرسید.
آیا می تونم که این کابل رو با کابل کراس دیگه اتصال بدم ؟؟؟؟
مشکلی در ارتباط بین دو سیستم پیش نمیاد؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید.

شما باید از KeyStone استفاده کنی..
بری فروشگاه بگی KeyStone میخوام بهت میده
مشکلی هم پیش نمیاد و در خیلی از مواقه اگه KeyStone مارک خوب بخری باعث تقویت سیگنال هم میشه

ali_khoshtip
01-01-2011, 12:21 AM
شما باید از KeyStone استفاده کنی..
بری فروشگاه بگی KeyStone میخوام بهت میده
مشکلی هم پیش نمیاد و در خیلی از مواقه اگه KeyStone مارک خوب بخری باعث تقویت سیگنال هم میشه

جناب من به فروشنده گفتم که keystone میخوام و اون گفت که با باکس میخوای؟؟؟
گفتم برای اتصال دو کابل از نوع کراس میخوام.گفت keystone لازم نیست و یه برل به من داد.
که عکس هم ضمیمه کردم. گوشه بالا و سمت چپ تصویر درست همون چیزی هست که ایشون به من دادند.
من دو کابل رو با این برل به هم وصل کردم.ولی وقتی هر کدام از سیستم ها اول روشن شه کابل رو شناسایی می کنه و سیستم دیگه پیغام A network cable is unplugged رو میده .
حل شد.
با توجه به توصیه های مایکروسافت در مورد این پیغام A network cable is unplugged با تغییر Link Speed & Duplex از حالت Auto به یکی از Value های دیگر این مشکل برطرف می شود.
مرجع :

mesripour.66
01-27-2011, 07:10 PM
با سلام
به صورت پیش فرض موقعی که در Active directory یک user بسازیم و عضو هیچ گروه خاصی آن را نکنیم و هم چنین هیچ permission خاصی نیز به او ندهیم این user امکان share کردن folder ها رو ندارد به عبارتی کلا sharing tab برای این user وجود ندارد.
حال سوال من این است که برای اینکه به چنین user امکان share کردن بدهیم و بگذاریم که به راحتی folder های موردنظر خود را share کند چه راه یا راه حل هایی وجود دارد؟
با تشکر

IT girl
01-29-2011, 11:44 AM
سلام دوستان
سئوالی دارم که میدونم جواب دقیقی نداره اما اگه راهنماییم کنید کمک زیادی بهم کردید و ازتون ممنون میشم
توی شهرستانی که من زندگی میکنم امکانات و کلاس های آموزشی در زمینه رایانه و شبکه خیلی خیلی کمه. من الان دارم یک کلاس خصوصی در زمینه شبکه میرم اما از اونجایی که تا به حال هیچ فعالیتی در این زمینه نداشتم و مبتدی هستم نمیدونم دقیقا چه سرفصل هایی رو باید آموزش ببینم. چون کلاس خصوصی هست و به هیچ موسسه ای وابسته نیست سرفصل ها رو به من ارائه نمیدن. میتونم ازتون خواهش کنم بهم بگید مهمترین مباحثی که باید یاد بگیرم تا بتونم در زمینه کاری ازش استفاده کنم چه چیزهایی هستن؟
متشکرم.

The Smith
01-29-2011, 04:45 PM
سلام دوستان
سئوالی دارم که میدونم جواب دقیقی نداره اما اگه راهنماییم کنید کمک زیادی بهم کردید و ازتون ممنون میشم
توی شهرستانی که من زندگی میکنم امکانات و کلاس های آموزشی در زمینه رایانه و شبکه خیلی خیلی کمه. من الان دارم یک کلاس خصوصی در زمینه شبکه میرم اما از اونجایی که تا به حال هیچ فعالیتی در این زمینه نداشتم و مبتدی هستم نمیدونم دقیقا چه سرفصل هایی رو باید آموزش ببینم. چون کلاس خصوصی هست و به هیچ موسسه ای وابسته نیست سرفصل ها رو به من ارائه نمیدن. میتونم ازتون خواهش کنم بهم بگید مهمترین مباحثی که باید یاد بگیرم تا بتونم در زمینه کاری ازش استفاده کنم چه چیزهایی هستن؟
متشکرم.

ببینید دوست عزیز این بستگی به سطح علمی شما داره که چقدر بلد هستید!

اگر در حد + Network هستید که مباحثی مثل:

1 - مدل OSI
2 - مدل TCP/IP

حالا اینا خودشون جزئی تر بررسی میشن!!

مثلا مباحث IP و انواع پروتکل ها و ....

اگر در حد MCSE هستید مباحثی مثل:

1 - ویندوز سرور 2003
2 - طراحی امنیت برای ویندوز 2003 سرور
3 - Exchange Server
ISA Server - 4
Active directory -5
و....

در مقاطعی مثل CCNA و یا MCTIP مباحث پیشرفته تری مطرح میشه که بطور مثال برای CCNA عملیات مسیریابی و Subnetting و در MCTIP مباحث Managment و ... برای OS های جدید مثل ویندوز 7 ارائه میشه!

hassan2
01-30-2011, 02:18 PM
سلام دوستان میخوام ip کسی که باهاش جت میکنم گیر بیارم بابد جیکار کنم لطفا بگید
netstat -n رفتم جواب نداد با x-netsat بلد نیستم کار کنم لطفا یه فیلم اموزشی بزارید

HIDDEN-HUNTER
02-03-2011, 02:27 PM
سلام دوستان میخوام ip کسی که باهاش جت میکنم گیر بیارم بابد جیکار کنم لطفا بگید
netstat -n رفتم جواب نداد با x-netsat بلد نیستم کار کنم لطفا یه فیلم اموزشی بزارید

x-netstat آموزش خاصی نداره کار کردن باهاشم خیلی سادس دقیقا مثل دستور netstat میمونه فقط به صورت گرافیکی هست یکم try کنی متوجه میشی چجوری کار میکنه

jamshimi
02-04-2011, 07:32 PM
راستش کامپیوتر خودم و برادرم که با هم تویه آپارتمان زندگی می کنیم و هر دو ویندوز سون دارن را با Homegroup ویندوز سون شبکه کردم و توی هر کدوم از کامپیوترها یه library را شیر کردم و برای هر کدوم از Home Network ها نیز یه پسورد گذاشتم. هر دو کامپیوتر به راحتی از طریق شبکه همدیگر را پیدا می کنند و پوشه هایی هم که شیر شده است رو نشون میده اما نمی تونیم اونها رو باز کنیم. فایر والها نیز غیر فعال می کنیم باز هم فایده نداره.سطح دسترسی هم گذاشتم کابران Homegroup که بتونن فایلها بخونن یا تغییر بدن. ممنون میشم دوستان کمک کنند که مشکل بنده از کجاست

mesripour.66
02-05-2011, 09:06 AM
چک کنید یوزری که باهاش لاگین میشید حتما پسئرد داشته باشه یه مشکل خیلی سادس ولی اصلا هیچ جا بهتون نمیگه که مشکل از پسورد نداشتن یوزر هستش
خبرش رو بدید که این مشکل بوده یا نه؟
موفق باشید

jamshimi
02-05-2011, 10:00 AM
چک کنید یوزری که باهاش لاگین میشید حتما پسئرد داشته باشه یه مشکل خیلی سادس ولی اصلا هیچ جا بهتون نمیگه که مشکل از پسورد نداشتن یوزر هستش
خبرش رو بدید که این مشکل بوده یا نه؟
موفق باشید

هم سیستم خودم و هم سیستم برادرم هر دو پسورد دارن. اما هر کاری می کنم نمیشه جالب اینجاست که شبکه خیلی راحت هر دو کامپیوتر را پیدا می کنه اما نمیتونیم به پوشه های اشتراک گذاشته شده دسترسی داشته باشیم

این خطا هم میده وقتی از طریق شبکه می روی کامپیوتر اون یکی که می خوام بهش دسترسی داشته باشم
24335

The Smith
02-05-2011, 10:09 AM
هم سیستم خودم و هم سیستم برادرم هر دو پسورد دارن. اما هر کاری می کنم نمیشه جالب اینجاست که شبکه خیلی راحت هر دو کامپیوتر را پیدا می کنه اما نمیتونیم به پوشه های اشتراک گذاشته شده دسترسی داشته باشیم

این خطا هم میده وقتی از طریق شبکه می روی کامپیوتر اون یکی که می خوام بهش دسترسی داشته باشم
24335

اینهارو هم امتحان کن!

Home Group ---> Change Advanced Sharing settings ----> Public Folder Sharing ----> Turn off

Home Group ---> Change Advanced Sharing settings ----> Password protect Sharing ---> Turn off

jamshimi
02-05-2011, 10:12 AM
اینهارو هم امتحان کن!

Home group ---> change advanced sharing settings ----> public folder sharing ----> turn off

home group ---> change advanced sharing settings ----> password protect sharing ---> turn off

این دو گزینه هم تغییر داده شد اما باز هم همچنان مشکل باقیست.

The Smith
02-05-2011, 10:16 AM
این دو گزینه هم تغییر داده شد اما باز هم همچنان مشکل باقیست.

شما یکی از پارتیشن هاتو Share کن ببین باز هم همین مشکل پیدا میشه؟

jamshimi
02-05-2011, 10:23 AM
شما یکی از پارتیشن هاتو Share کن ببین باز هم همین مشکل پیدا میشه؟

راستش پارتیشن هم Share می کنم اما بازهم همون خطا میده که تو تصویر پیوست ارسال کرده بودم.!

The Smith
02-05-2011, 10:27 AM
راستش پارتیشن هم Share می کنم اما بازهم همون خطا میده که تو تصویر پیوست ارسال کرده بودم.!

ببین دوست عزیز این ارور داره به spell یوزر Alireza اشاره می کنه!!

یوزرهاتو بعد از شبکه کردن Rename نکردی؟؟

اگه از Diagnose اون ارور استفاده کردی چه راهی بهت پیشنهاد کرده ؟؟

jamshimi
02-05-2011, 10:36 AM
ببین دوست عزیز این ارور داره به spell یوزر Alireza اشاره می کنه!!

یوزرهاتو بعد از شبکه کردن Rename نکردی؟؟

اگه از Diagnose اون ارور استفاده کردی چه راهی بهت پیشنهاد کرده ؟؟

نه یوزرها تغیر نام ندادم. از Diagnose هم استفاده می کنم میگه هیچ راه مفیدی برای حل مشکل یافت نشد. و یه صفحه میاد که یه بخش اون Close هست و بخش دیگه use aditional option .واقعا کلافه شدم .ببخشید که شما هم تو دردسر افتادید

ولی یه چیزی هست که وقتی کامپیوتر من توی شبکه پیدا میشه تمام حروف با حرف بزرگ انگلیسی نمایش میده اما توی Propertise خود ویندوز به صورت زیر هست
24336

میتونه مشکل از این باشه به نظر شما؟

The Smith
02-05-2011, 10:50 AM
نه یوزرها تغیر نام ندادم. از Diagnose هم استفاده می کنم میگه هیچ راه مفیدی برای حل مشکل یافت نشد. و یه صفحه میاد که یه بخش اون Close هست و بخش دیگه use aditional option .واقعا کلافه شدم .ببخشید که شما هم تو دردسر افتادید

وقت یه چیزی هست که وقتی کامپیوتر من توی شبکه پیدا میشه تمام حروف با حرف بزرگ انگلیسی نمایش میده اما توی Propertise خود ویندوز به صورت زیر هست
24336

میتونه مشکل از این باشه به نظر شما؟

ببین دوست عزیز این به نحوه نوشتن اسم ربطی نداره!! این Error در واقع میگه که هیچ راهی در شبکه وجو نداره!! یعنی هیچ ارتباطی برقرار نیست!!

IP هارو چطوری تنظیم کردی؟؟ یه Ping از IP ها بگیر ؟؟

jamshimi
02-05-2011, 10:55 AM
ببین دوست عزیز این به نحوه نوشتن اسم ربطی نداره!! این Error در واقع میگه که هیچ راهی در شبکه وجو نداره!! یعنی هیچ ارتباطی برقرار نیست!!

IP هارو چطوری تنظیم کردی؟؟ یه Ping از IP ها بگیر ؟؟

راستش IP تنظیم نکردم مودم روی PPOP تنظیم کردم و خود مودم 4 تا خروجی شبکه داره یکیش خودم گرفتم و یکیش دادم برادرم.ولی هیچ جا از ip استفاده نکردم .اگه میشه درباره ip توضیح بدین لطفا

با سپاس

The Smith
02-05-2011, 11:10 AM
راستش IP تنظیم نکردم مودم روی PPOP تنظیم کردم و خود مودم 4 تا خروجی شبکه داره یکیش خودم گرفتم و یکیش دادم برادرم.ولی هیچ جا از ip استفاده نکردم .اگه میشه درباره ip توضیح بدین لطفا

با سپاس

ببین دوست عزیز شما باید به طور دستی توی 1 رنج خاص به کامپیوتر هاتون IP بدید!!

مثلا کامپیوتر 1 : 192.168.10.15

کامپیوتر 2 : 192.168.10.20

بعد از اینکه IP دادید با دستور Ping در CMD ببینید به کامپیوتر دیگری متصل هستید!

مثلا : Ping 192.168.10.20

اگه Replay ها بصورت ممتد نشون داده شده که شما با اون کامپیوتر ارتباط دارید! در غیر اینصورت ارتباط ندارید!!

برای ست کردن IP ها هم از مسیر زیر برید:

Control Panel ---> Network And internet ---> Network And Sharing ---> Change Adaptor Sittings ----> Local Area Connections --->Right Click ----> Propertise ---> Interent protocol version 4 ---> Propertise

IP هایی که دادین خود ویندوز بصورت اتوماتیک SubnetMask هارو ست میکنه!

jamshimi
02-05-2011, 11:57 AM
ببین دوست عزیز شما باید به طور دستی توی 1 رنج خاص به کامپیوتر هاتون IP بدید!!

مثلا کامپیوتر 1 : 192.168.10.15

کامپیوتر 2 : 192.168.10.20

بعد از اینکه IP دادید با دستور Ping در CMD ببینید به کامپیوتر دیگری متصل هستید!

مثلا : Ping 192.168.10.20

اگه Replay ها بصورت ممتد نشون داده شده که شما با اون کامپیوتر ارتباط دارید! در غیر اینصورت ارتباط ندارید!!

برای ست کردن IP ها هم از مسیر زیر برید:

Control Panel ---> Network And internet ---> Network And Sharing ---> Change Adaptor Sittings ----> Local Area Connections --->Right Click ----> Propertise ---> Interent protocol version 4 ---> Propertise

IP هایی که دادین خود ویندوز بصورت اتوماتیک SubnetMask هارو ست میکنه!

ip هم ست کردم اما وقتی توی cmd می زنم ping 192.168.1.4 هیچ reply نمیاد. و این پیام میاد
ping' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file
دلیلش چیه

jamshimi
02-05-2011, 12:36 PM
Reply ها به صورت ممتد نشون داده میشن به صورت جمله های زیر

مثلا می زنم ping 192.168.1.4 که مربوط به کامپبوتر دوم هست. جمله های زیز میاد
Reply from 192.168.1.3 : Destination host unreachable

اما بازهم نمیتونم به پوشه های اشتراک گذاشته شده دسترسی داشته باشم و همون پیام قبلی که تو شکل نشون دادم میاد

The Smith
02-05-2011, 12:56 PM
اساتید خواهش می کنم راهنمایی و کمک کنید

با سپاس

ip هم ست کردم اما وقتی توی cmd می زنم ping 192.168.1.4 هیچ reply نمیاد. و این پیام میاد
ping' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file
دلیلش چیه

C:\Users\Alireza> ping 192.168.1.4

داداش این ارور ماله اینه که داری دستور رو اشتباه وارد میکنی!! 1 مثال برات بالا زدم!

از همون قسمتی که برای تغییر IP بهت دادم! برو و Default Gateway رو IP یکی از کامپیوتر ها قرار بده!!

jamshimi
02-05-2011, 07:03 PM
reply ها به صورت ممتد نشون داده میشن به صورت جمله های زیر

مثلا می زنم ping 192.168.1.4 که مربوط به کامپبوتر دوم هست. جمله های زیز میاد
reply from 192.168.1.3 : Destination host unreachable

اما بازهم نمیتونم به پوشه های اشتراک گذاشته شده دسترسی داشته باشم و همون پیام قبلی که تو شکل نشون دادم میاد

یعنی این قسمت هم که وارد کردم و این پیام ها اومده .اشتباه از من هست.ممنون از وقتی که برای جواب به سوالات بنده می گذارید

wolves.king
02-06-2011, 12:19 AM
سلام به همگی
خسته نباشید
دوستان من در یک شبکه هر کاری که میخوام بکنم میگه توسط ادمین محدود شده است
چطور میشه این محدودیت رو برداشت؟
یا اصلا خودمون رو به عنوان ادمین بشناسونیم؟

خیلی ممنون

King Hk
02-06-2011, 05:25 PM
سلام

من دو کامپیوتر رو شبکه کردم و به راحتی تبادل فایل میشه و هیچ مشکلی نیست

ولی هر کاری میکنم نمیتونم اینترنت رو به اشتراک بگذارم :22:

ویندوز من 7 هست ویندوز اون سیستم هم 7 هست

با ایکس پی خیلی راحته میری کانکشن رو شیر میکنی دیگه حله
ولی لامسب 4 ساعته با 7 ور میرم اصلا فایده نداره:36:

ممنون

jamshimi
02-06-2011, 06:51 PM
سلام

ممنون

دوست من میتونی خیلی ساده توضیح بدی که چه جوری دو کامپیوتر با ویندوز سون با هم شبکه کردی آخه من هم دو تا کامپیوتر دارم که با هم شبکه شدن. اما نمیتونم تبادل فایل کنم ولی بر عکس شما اینترنت روی هر دو کامپیوتر اشتراک گذاشته شده است

The Smith
02-06-2011, 09:56 PM
سلام

ممنون

اگر از مودم adsl استفاده می کنی که باید تنظیمات ppope مودمت رو تغییر بدی!!

jamshimi
02-06-2011, 10:33 PM
Reply ها

می زنم ping 192.168.1.4 که مربوط به کامپبوتر دوم هست. جمله های زیز میاد

دوستان اگه ممکنه با توجه به این Reply ها راهنمایی کنید که مشکل از کجاست

The Smith
02-06-2011, 10:42 PM
دوستان اگه ممکنه با توجه به این reply ها راهنمایی کنید که مشکل از کجاست

یعنی مقصد غیر قابل دسترس است! یعنی در شبکه وجود ندارد!

jamshimi
02-06-2011, 11:10 PM
یعنی مقصد غیر قابل دسترس است! یعنی در شبکه وجود ندارد!

ممنونم.اما چرا وقتی روی Network کلیک می کنم کامپیوتر دوم نشون داده میشه.به هر حال شما که خیلی محبت کردید .خیلی ساده توضیح می فرمایید که چگونه رفع مشکل کنم

با نهایت سپاس

The Smith
02-06-2011, 11:20 PM
ممنونم.اما چرا وقتی روی network کلیک می کنم کامپیوتر دوم نشون داده میشه.به هر حال شما که خیلی محبت کردید .خیلی ساده توضیح می فرمایید که چگونه رفع مشکل کنم

با نهایت سپاس

ببین دوست عزیز شاید کامپیوتر شما در کامپیوتر دیگری نشان داده بشه! اما دلیل بر این نیست که باهم در ارتباط هستند!! ببین سعی کن تمام تنظیمات شبکه رو دوباره عوض کنی!! اگه نشد ویندوزهاتون رو عوض کنید و اینبار با دقت بیشتری مراحل ایجاد شبکه رو دنبال کنید!!

jamshimi
02-06-2011, 11:38 PM
ببین دوست عزیز شاید کامپیوتر شما در کامپیوتر دیگری نشان داده بشه! اما دلیل بر این نیست که باهم در ارتباط هستند!! ببین سعی کن تمام تنظیمات شبکه رو دوباره عوض کنی!! اگه نشد ویندوزهاتون رو عوض کنید و اینبار با دقت بیشتری مراحل ایجاد شبکه رو دنبال کنید!!

فقط یه سوال در دو سیستم در قسمت ipv4 من این موارد را چگونه باید پر کنم

کامپیوتر اول
IP Address:
Sub net Mask:
Default gateway:
Preferred DNS server:
Alternate DNS server:

کامپیوتر دوم

IP Address:
Sub net Mask:
Default gateway:
Preferred DNS server:
Alternate DNS server

The Smith
02-06-2011, 11:44 PM
فقط یه سوال در دو سیستم در قسمت ipv4 من این موارد را چگونه باید پر کنم

کامپیوتر اول
IP Address:
Sub net Mask:
Default gateway:
Preferred DNS server:
Alternate DNS server:

کامپیوتر دوم

IP Address:
Sub net Mask:
Default gateway:
Preferred DNS server:
Alternate DNS server

PC 1:
IP Address: 192.168.20.1
Sub net Mask:255.255.255.0

PC 2:
IP Address: 192.168.20.2
Sub net Mask:255.255.255.0
Default gateway:192.168.20.1

مابقی رو نیاز ندارید که تنظیم کنید!

King Hk
02-07-2011, 12:22 AM
اگر از مودم adsl استفاده می کنی که باید تنظیمات ppope مودمت رو تغییر بدی!!

خوب منظورت اینه که باید رو PPoPe تنظیم کنم؟ (یعنی به صورت اتوماتیک به اینترنت وصل باشه)

خوب من این کارو هم کردم ولی فایده نداره

البته دقیق نمیدونم منظورت از ppope چیه

ممنون راهنمایی کنی

The Smith
02-07-2011, 08:41 AM
خوب منظورت اینه که باید رو ppope تنظیم کنم؟ (یعنی به صورت اتوماتیک به اینترنت وصل باشه)

خوب من این کارو هم کردم ولی فایده نداره

البته دقیق نمیدونم منظورت از ppope چیه

ممنون راهنمایی کنی

من بهتون پیشنهاد میکنم که از isp که اشتراک اینترنت خریداری کردی راهنمایی بگیرید!

موفق باشید!

jamshimi
02-07-2011, 08:20 PM
pc 1:
ip address: 192.168.20.1
sub net mask:255.255.255.0

pc 2:
ip address: 192.168.20.2
sub net mask:255.255.255.0
default gateway:192.168.20.1

مابقي رو نياز نداريد که تنظيم کنيد!

دقيقا مشابه همين تنظيمات انجام دادم ولي چون رنج ip مودم از 192.168.1.1 شروع ميشد از 192.168.1.2 براي کامپيوتر اولي و 192.168.1.3 براي کامپيوتر دوم استفاده کردم و دستور Ping در کامپيوتر اول مي زنم و اين پيام مياد .ولي باز هم همون مشکل خطاي دسترسي مياد .به نظر شما الان دو کامپيوتر به هم اتصال دارن .مشکل از چي ميتونه باشه
با سپاس

24474

King Hk
02-07-2011, 11:07 PM
من بهتون پیشنهاد میکنم که از isp که اشتراک اینترنت خریداری کردی راهنمایی بگیرید!

موفق باشید!

سلام

من رفتم و از ISP پرسیدم. گفت برای هر کامپیوتر 5 هزار تومن میگیرم :93: . یعنی من سه کامپیوتر دارم 15 هزار تومن

من اینترنت از شاتل دارم.

البته این موضوعو گفتم اگه کسی مثل من این مشکل رو داره و جنبه اطلاعاتی داره :cool:
البته از شما هم دوست عزیز بابت راهنمایی ممنونم.

با تشکر

nima.m
03-02-2011, 04:52 PM
سلام.
من از اینترنت یه شبکه استفاده میکنم(دانشگاه یاسوج) اما جدیدا مدیریت it یه فایر وال راه انداخنه که اجازهی دست رسی به خیلی از سایتا رو نمیده.با ف...ش ک ن هم باز نمیشن .لطفا راهنمایی کنید چطوری میتونم این محدودیت رو بردارم.

با تشکر(جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه دولتی یاسوج)

amin_uni
03-03-2011, 10:56 AM
با عرض سلام.من هر چی search کردم تو انجمن برنامه مورد نظرم رو پیدا نکردم.میخواستم بدونم برنامه ای هست که بشه فهمید هر برنامه شبکه ای که داخل pc من فعال هست رو چه پورتی کار میکنه.ممنون میشم اگه کمک کنید :23:

1clik
03-13-2011, 07:49 PM
سلام
لطفا به دادم برسيد
بنده چند تا يوزر ايجاد كردم و واسه هر كدوم محدوديت هايي دادم از جمله نتونن به درايو دسترسي داشته باشند اما admin رو full control نميدونم چي شده كه admin هم نميتونه دسترسي داشته باشه
اومدم و ويندوز رو عوض كردم اما درس نشد
بالاخره يه كاربر جديد ايجاد كردم و تونستم به طريقي وارد درايو مربوطه بشم اما از بابتي كه اين درايو پر از فولدر و عكس هستش مجبورم دونه به دونه روي هر كدوم اعمال shairing و securety رو از نوع اعمال كنم
حالا سئوالم اينه كه جه جوري ميتونم همه محدوديتها رو يكجا بردارم يه به عبارتي همه چي رو به حالت اوليه برگردونم.:96:

The Smith
03-13-2011, 09:55 PM
سلام
لطفا به دادم برسيد
بنده چند تا يوزر ايجاد كردم و واسه هر كدوم محدوديت هايي دادم از جمله نتونن به درايو دسترسي داشته باشند اما admin رو full control نميدونم چي شده كه admin هم نميتونه دسترسي داشته باشه
اومدم و ويندوز رو عوض كردم اما درس نشد
بالاخره يه كاربر جديد ايجاد كردم و تونستم به طريقي وارد درايو مربوطه بشم اما از بابتي كه اين درايو پر از فولدر و عكس هستش مجبورم دونه به دونه روي هر كدوم اعمال shairing و securety رو از نوع اعمال كنم
حالا سئوالم اينه كه جه جوري ميتونم همه محدوديتها رو يكجا بردارم يه به عبارتي همه چي رو به حالت اوليه برگردونم.:96:

از isa استفاده کنید!

1clik
03-13-2011, 10:17 PM
متاسفانه آشنايي با iisa ندارم لطفا بيشتر راهنمايي فرماييد.

The Smith
03-13-2011, 10:23 PM
متاسفانه آشنايي با iisa ندارم لطفا بيشتر راهنمايي فرماييد.

isa یه نرم افزار تمام عیار برای مدیریت شبکه است!! داخل همین بخش آموزش نحوه کار با این نرم افزار هسته!

جستجو کنید مطالب مورد نظرتون رو خواهید یافت!!

rainymonth2006
03-20-2011, 09:54 PM
سلام
تو دانشگاه مون نرم افزار netsupport نصب شده و نسخه client رو تو program files دیدم ، نسخه 10.02 بود. البته ادامه نسخه رو یادم نیست
سوالم اینه که اگه من نسخه سرور رو نصب کنم روی کامپیوتر خودم میتونم خود کامپیوتری که netsupport سرور نصبه ببینم
ممنون

asdesz
03-28-2011, 05:49 PM
سلام آقا ما NTTacPlus نصب کردیم ،هر سری که ویندوز را از اول روشن میکنیم ،یا وارد نمیشه و یا ارور مختلف میده و یا .....در عکس زیر می توانید مشاهده کنید،بنظر شما مشکل از چیه؟ممکن است از ویروس باشه؟

باتشکر

asdesz
03-30-2011, 01:02 PM
کسی اینجا نیست به سوالات ما جواب بده

rainymonth2006
03-31-2011, 12:24 PM
نه دوست عزیز این امکان وجود نداره!

ممنون
ولی این امکان وجود داره و انجام شد

zakaria
05-15-2011, 11:14 PM
سلام

از روي آي پي چطور مي تونم بفهمم طرف آنلاين هست يا نه ؟
(براي adsl)
مرسي

rezamaster
06-27-2011, 04:07 PM
با سلام ببخشید من تقریبا یه سوال بی ربط به این موضوع دارم اونم اینه که من وقتی یه ip رو با zenmap بررسی میکنم یا وضعیت پورتها رو unknown نشون میده یا اکثرا error میده چیکار باید بکنم
2. یه سوال دیگه این که این ip هایی که تو آموزش نشون دادین رو چطوری میشه بدست آورد .(چطوری این ip های توی آموزش رو بدست آوردید)با تشکر.

HIDDEN-HUNTER
06-28-2011, 02:04 AM
سلام

از روي آي پي چطور مي تونم بفهمم طرف آنلاين هست يا نه ؟
(براي adsl)
مرسي

خوب از رو ip نمیشه مگر این که آی پی static باشه که اگه ping ش بره متوجه میشی که offline شده ولی اگه مثل اکثر کاربران adsl آی پی dynamic داشته باشه نمیشه از این روش فهمید چ.ن شاید طرف offline شده و این ip الان به یکی دیگه اختصاص داده شده باشه.

gha310k
06-28-2011, 10:55 PM
سلام دوستان

من دو کامپیوتر رو با کابل شبکه به هم وصل کردم و workgorup و ip رو هم تنظیم کردم اما شبکه برقرار نشد . کانکشن ها فعال هستند اما کاپیوتر ها در قسمت شبکه همدیگر ظاهر نمی شوند . مشکل کجاست ؟

هر دو ویندوز ، ویندوز 7 هست

The Smith
06-28-2011, 11:12 PM
سلام دوستان

من دو کامپیوتر رو با کابل شبکه به هم وصل کردم و workgorup و ip رو هم تنظیم کردم اما شبکه برقرار نشد . کانکشن ها فعال هستند اما کاپیوتر ها در قسمت شبکه همدیگر ظاهر نمی شوند . مشکل کجاست ؟

هر دو ویندوز ، ویندوز 7 هست

1- فایروال رو Disable کنید!!
2 - از Ip ها ping بگیرید

gha310k
06-29-2011, 11:47 AM
1- فایروال رو Disable کنید!!
2 - از Ip ها ping بگیرید

این کارا رو انجام دادم

جواب ping هم درست است یعنی بدون خطاست ؛ اما باز هم در قسمت network نام کامپیوتر نمی یاد فقط نام خود کامپیوتر هست

همین کارا رو با یه ویندوز xp امتحان کردم و جواب داد

The Smith
06-30-2011, 02:07 PM
این کارا رو انجام دادم

جواب ping هم درست است یعنی بدون خطاست ؛ اما باز هم در قسمت network نام کامپیوتر نمی یاد فقط نام خود کامپیوتر هست

ببنید دوست عزیز اگر Ping درسته پس ارتباط شبکه شما کاملا درسته/ تنظیمات را مجددا در Network and Sharing center چک کنید! اگر باز هم 2 کامپیوتر را مشاهده نکردی این مشکل میتواند نرم افزاری و از سمت ویندوز باشد!! مجددا با تعویض ویندوز اقدام به این کار کنید/

Dj.Drummer
06-30-2011, 02:33 PM
این کارا رو انجام دادم

به قسمت network & sharing center برید
از سمت چب وارد قسمت advanced sharing center بشید
ببینید network discovery روش هست یا خیر یعنی اگر off هست ان را روی on قرار دهید

gha310k
06-30-2011, 05:48 PM
دوستان شبکه درست شد اما یه مشکلی هست
وقتی درایوهامو share می کنم از بین 4 تا درایو 2تاشون وقتی میخوام از کامپیوتر دوم وارد بشم اررور می ده که عکسشو پیوست کردم

روش share کردن همه به یه صورت است و مجوزهای دسترسی هم کامل است . پوشه های درایو هایی که اررور میده به صورت جداگانه share می شوند

مشکل چیه؟

HIDDEN-HUNTER
06-30-2011, 06:23 PM
دوستان شبکه درست شد اما یه مشکلی هست
وقتی درایوهامو share می کنم از بین 4 تا درایو 2تاشون وقتی میخوام از کامپیوتر دوم وارد بشم اررور می ده که عکسشو پیوست کردم

روش share کردن همه به یه صورت است و مجوزهای دسترسی هم کامل است . پوشه های درایو هایی که اررور میده به صورت جداگانه share می شوند

مشکل چیه؟

format اون 2 تا drive هم NTFS هست؟

اگه هست هم تو قسمت Security فایل باید به user دسترسی بدی هم از قسمت permission تو sharing

gha310k
06-30-2011, 07:15 PM
format اون 2 تا drive هم ntfs هست؟

اگه هست هم تو قسمت security فایل باید به user دسترسی بدی هم از قسمت permission تو sharing

خیلی ممنون که بهم پاسخ میدید و پیگیر رفع مشکل من هستید

اما این روش هم جواب نداد و باز هم پیغام دسترسی داد

یه نکته : ویندوزی که دارم باهاش کار می کنم جنیون نیست و پیغام ماکروسافت مبنی بر فعال کردن این ویندوز نمایش داده می شه . امکان داره که مشکل از این باشه ؟

HIDDEN-HUNTER
06-30-2011, 07:45 PM
خیلی ممنون که بهم پاسخ میدید و پیگیر رفع مشکل من هستید

اما این روش هم جواب نداد و باز هم پیغام دسترسی داد

یه نکته : ویندوزی که دارم باهاش کار می کنم جنیون نیست و پیغام ماکروسافت مبنی بر فعال کردن این ویندوز نمایش داده می شه . امکان داره که مشکل از این باشه ؟

فکر نمیکنم به Genuine مربوط بشه یه کاری کن فایل های تو drive ی رو که با ز نمیشه تو یه جا دیگه کپی کن او drive رو که مشکل داره format کن (NTFS ) دوباره permission بده و share کن.

موفق باشی

gha310k
07-01-2011, 12:31 AM
فکر نمیکنم به Genuine مربوط بشه یه کاری کن فایل های تو drive ی رو که با ز نمیشه تو یه جا دیگه کپی کن او drive رو که مشکل داره format کن (NTFS ) دوباره permission بده و share کن.

موفق باشی

درایو رو فرمت و بعد Share کردم اما بازم همون پیغام رو نمایش داد :16:
فایلها رو با قرار دادن در یک پوشه و Share کردن پوشه انتقال دادم ، اما هنوز دلیل این پیام رو نفهمیدم

The Smith
07-01-2011, 08:10 AM
درایو رو فرمت و بعد Share کردم اما بازم همون پیغام رو نمایش داد :16:
فایلها رو با قرار دادن در یک پوشه و Share کردن پوشه انتقال دادم ، اما هنوز دلیل این پیام رو نفهمیدم

دوست عزیز این امکان داره به خیلی از موارد بستگی داشته باشه!!

راهکارهای Microsoft برای این مشکل:

Step 1: Enable NetBIOS over TCP/IP

Click Start, click Control Panel, and then click Network and Internet Connections.
Click Network Connections.
Right-click Local Area Connection, and then click Properties.
Click Internet Protocol (TCP/IP), and then click Properties.
Click the General tab, and then click Advanced.
Click the WINS tab.
Under NetBIOS setting, click Enable NetBIOS over TCP/IP, and then click OK two times.
Click Close to close the Local Area Connection Properties dialog box.
Close the Network Connections window.

Step 2: Start the Computer Browser service

Click Start, right-click My Computer, and then click Manage.
Double-click Services and Applications.
Double-click Services.
On the right side, right-click Computer Browser, and then click Start.
Close the Computer Management window.

روش دوم:

Method 2: Install File and Print Sharing and make sure that it is not blocked by Windows Firewall
Step 1: Install File and Print Sharing for Microsoft Networks

Click Start, click Run, type ncpa.cpl, and then click OK.
Right-click Local Area Connection, and then click Properties.
Click the General tab, and then click Install.
Click Service, and then click Add.
In the Network Service list, click File and Print Sharing for Microsoft Networks, and then click OK.
Click Close.

Step 2: Make sure that File and Printer Sharing is not blocked by Windows Firewall

Click Start, click Run, type firewall.cpl, and then click OK.
On the General tab, make sure that the Don't allow exceptions check box is not selected.
Click the Exceptions tab.
On the Exceptions tab, make sure that the File and Printer Sharing check box is selected, and then click OK.

البته یک patch هم Microsoft برای این مشکل قرار داده که در اینجا قرار میدم

evictim
07-03-2011, 11:51 AM
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی.
یک سوال داشتم از خدمت دوستان عزیز. ممنون میشم هرچقدر هم کم اطلاعاتتون رو به من بدید.
من یک تلویزیون led sony nx815 دارم که مجهز به wifi و همچنین پورت لن هستش. من میخواهم اینترنت این تلویزیون رو فعال کنم. یک مودم روتر وایرلس ای دی اس ال هم دارم ( میکرونت Sp3367C چهار پورت لن و یک وایرلس ) که تلویزیون رو با اتصال به این مودم تونستم به راحتی به اینترنت متصل کنم. ولی مشکل من اینجاست که چون آی پی من ایران است نمیتوانم از خدمات اینترنت این تلویزیون استفاده کنم و پیغام خطا میدهد که این خدمات برای کشور شما ارائه نشده است. حالا من یک وی* پی* ان در لپتاپم دارم که میخوام آی پیم رو تغییر بدم و از این امکانات تلویزیون استفاده کنم. تجهیزات زیر رو هم دارم. میخواستم ببینم آیا با این تجهیزات بدون خرید چیزی میتونم آیپی تلویزیون رو با اتصال به مودمم یا لپتاپم یه جوری تغییر بدم؟
1- مودم روتر وایرلس ای دی اس ال ( میکرونت Sp3367C چهار پورت لن و یک وایرلس )
2- لپتاپم که مجهز به فقط یک عدد کارت شبکه و یک وایرلس
3- تلویزیون که wifi داره و یک پورت لن خروجی
هدف هم اتصال تلویزیون به اینترنت به وسیله آیپی تغییر داده شده توسط وی پی ان لپتاپ هست. بازم ذکر میکنم که به راحتی میتونم با آی پی خودم به اینترنت به وسیله تلویزیون وصل بشم و تغییر آی پی برام مهم هست.
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم. هرکس هرچقدر کم اطلاعات داره ممنون میشم به من با زبان ساده توضیح بده.
باز هم تشکر

The Smith
07-03-2011, 06:29 PM
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی.
یک سوال داشتم از خدمت دوستان عزیز. ممنون میشم هرچقدر هم کم اطلاعاتتون رو به من بدید.
من یک تلویزیون led sony nx815 دارم که مجهز به wifi و همچنین پورت لن هستش. من میخواهم اینترنت این تلویزیون رو فعال کنم. یک مودم روتر وایرلس ای دی اس ال هم دارم ( میکرونت Sp3367C چهار پورت لن و یک وایرلس ) که تلویزیون رو با اتصال به این مودم تونستم به راحتی به اینترنت متصل کنم. ولی مشکل من اینجاست که چون آی پی من ایران است نمیتوانم از خدمات اینترنت این تلویزیون استفاده کنم و پیغام خطا میدهد که این خدمات برای کشور شما ارائه نشده است. حالا من یک وی* پی* ان در لپتاپم دارم که میخوام آی پیم رو تغییر بدم و از این امکانات تلویزیون استفاده کنم. تجهیزات زیر رو هم دارم. میخواستم ببینم آیا با این تجهیزات بدون خرید چیزی میتونم آیپی تلویزیون رو با اتصال به مودمم یا لپتاپم یه جوری تغییر بدم؟
1- مودم روتر وایرلس ای دی اس ال ( میکرونت Sp3367C چهار پورت لن و یک وایرلس )
2- لپتاپم که مجهز به فقط یک عدد کارت شبکه و یک وایرلس
3- تلویزیون که wifi داره و یک پورت لن خروجی
هدف هم اتصال تلویزیون به اینترنت به وسیله آیپی تغییر داده شده توسط وی پی ان لپتاپ هست. بازم ذکر میکنم که به راحتی میتونم با آی پی خودم به اینترنت به وسیله تلویزیون وصل بشم و تغییر آی پی برام مهم هست.
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم. هرکس هرچقدر کم اطلاعات داره ممنون میشم به من با زبان ساده توضیح بده.
باز هم تشکر

ببنید تنظیماتی به نام P/r/o/x/y داره ؟!! مثل username و password و ...!

evictim
07-04-2011, 12:17 PM
ببنید تنظیماتی به نام p/r/o/x/y داره ؟!! مثل username و password و ...!
سلام دوست عزیز. ممنون از وقتی که برای پاسخ به سوال من گذاشتید. توی تلویزیون زمانی که میخواد به مودم وصل بشه پ*رو*ک*سی و پورت هم میتونه دریافت داشته باشه ولی من برنامه پر*وک*سی توی لپتاپم باز میکنم و کانکت میشم و اون پورت رو به تلویزیون میدم اینترنت تلویزیون وصل نمیشه نمیدونم مشکل کارم کجاست، واسه همین اومدم سراغ این روش. اگر تو هر کدوم اطلاعاتی دارید ممنون میشم به من هم بگید

The Smith
07-04-2011, 02:11 PM
سلام دوست عزیز. ممنون از وقتی که برای پاسخ به سوال من گذاشتید. توی تلویزیون زمانی که میخواد به مودم وصل بشه پ*رو*ک*سی و پورت هم میتونه دریافت داشته باشه ولی من برنامه پر*وک*سی توی لپتاپم باز میکنم و کانکت میشم و اون پورت رو به تلویزیون میدم اینترنت تلویزیون وصل نمیشه نمیدونم مشکل کارم کجاست، واسه همین اومدم سراغ این روش. اگر تو هر کدوم اطلاعاتی دارید ممنون میشم به من هم بگید

ببینید میتونید تنظیمات P..Ro..xy مستقیما روی تلویزیون اعمال کنید؟! مثلا دادن IP به همراه USer & pass

evictim
07-04-2011, 05:11 PM
ببینید میتونید تنظیمات p..ro..xy مستقیما روی تلویزیون اعمال کنید؟! مثلا دادن ip به همراه user & pass

یوزر و پسورد رو نمیشه و فقط آیپی و پورت پ*رو*ک*سی رو دریافت میکنه:(

The Smith
07-04-2011, 07:45 PM
یوزر و پسورد رو نمیشه و فقط آیپی و پورت پ*رو*ک*سی رو دریافت میکنه:(

پس به دنبال p.r.ocxy باشید./ در قسمت address آی پی اون پ/روکسی رو وارد و لاگین کنید احتمالا مشکلتون حل میشه./

jj256
07-14-2011, 11:12 PM
با سلام به دوستان
كار نرم افزار كريستال ريپورد در شبكه چيه و چطور ميشه دورش زد
همينطور كار برنامه worknet farme در شبكه چيست؟
ممنون ميشم اطلاعاتي در اين مورد بگيد
با تشكر

Behzad_Ps
07-15-2011, 02:42 AM
با سلام به دوستان
كار نرم افزار كريستال ريپورد در شبكه چيه و چطور ميشه دورش زد
همينطور كار برنامه worknet farme در شبكه چيست؟
ممنون ميشم اطلاعاتي در اين مورد بگيد
با تشكر

سلام

Crystal Report از سال 1993 به عنوان قسمتی (Plug ins ) از Vstudio در اومده و الان هم استاندارد گزارش گیری در Vstudio شده و در همه نسخه هایProfessional و بالاتر این نرم افزار ارائه میشه .

CR قابلیت پرسش و پاسخ و تعامل با برنامه های ویندوزی رو فراهم میکنه (یعنی Interface رو زنده میکنه )

با این نرم افزار میشه گزارش های حرفه ای و پیچیده از برنامه های ویندوزی در قالب یک Interface ساده , ایجاد کرد .
اونوقت میشه از این گزارش ها به عنوان گزارش های استاندارد بانک های اطلاعاتی استفاده کرد ...

به بیان ساده تر کاری رو که توی SQL Server و به هزار مکافات برای گزارش گیری باید انجام داد , CR به صورت ویزاردی و توی سه سوت انجام میده چون کارش اینه .

میشه گزارش ها رو در این نرم افزار در قالب و فرمتی که مد نظرمون هست Costomize کنیم .توی محیط Web و اینترنت هم قابل استفاده هست ...

در واقع در محیط های ویندوزی و HTML میشه از گزارش های CR استاده کرد .

انواع نمودار ها و Search و امکانات دیگه هم میشه به گزارش ها اظافه کرد .در برنامه ها میشه از کلاسها و Object هایی مثه CrystalReportViewer برای اظافه کردن گزارش به برنامه استفاده کرد .

ادامه همین تاپیک نحوه اظافه کردن گزارش به یک برنامه ساده ویندوزی رو به صورت کامل و ساده یاد می گیریم .
اخیرا Microsoft داره یه نرم افزار گزارش گیری به نام Microsoft Report منتشر میکنه که نسخه آزمایشی اونو با Vstudio 08 بیرون داده ...
که به احتمال زیاد در آینده ای نزدیک جایگزین CR میشه .

worknet farme را هم تا بحال نشنیدم

راستی بقول نیما NETWORKER
گوگل دوست ماست .

sherafati
07-23-2011, 04:48 PM
کابلcoaxiaچیه؟

Dj.Drummer
07-23-2011, 05:04 PM
Coaxial cable
همون کابل انتن تلویزیون

sherafati
07-25-2011, 08:54 PM
csma/cdچیه؟
کاربر و وظیفه؟
مزایا و معایب؟

Dj.Drummer
07-25-2011, 09:20 PM
csma/cdچیه؟
کاربر و وظیفه؟
مزایا و معایب؟

جالب شما تاپیک آموزش شبکه هم دارید....:36:
سعی کنید از google استفاده کنید
اگر شبکه بلد هستید باید network+ را خوانده باشید می توانید به کتاب های مربوط به net+ مراجعه کنید
اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید کتاب شبکه های کامپیوتری نوشته تنن بام ترجمعه جعفرنژاد قمی را مطالعه کنید البته یکم سنگین هست
لینک زیر هم یه توضیحاتی داده شده است

sherafati
07-27-2011, 12:39 PM
جالب شما تاپیک آموزش شبکه هم دارید....:36:
سعی کنید از google استفاده کنید
اگر شبکه بلد هستید باید network+ را خوانده باشید می توانید به کتاب های مربوط به net+ مراجعه کنید
اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید کتاب شبکه های کامپیوتری نوشته تنن بام ترجمعه جعفرنژاد قمی را مطالعه کنید البته یکم سنگین هست
لینک زیر هم یه توضیحاتی داده شده است

کتاب های جعفر نژاد را به هیچ عنوان نمیخونم
بد توضیح داده
ج سوال چی شد؟منهای سرچ تو گوگل:37:

Behzad_Ps
07-27-2011, 01:44 PM
CSMA/CD یا (Carrier Sense Multiple Access / Collision Detection)
پروتکل مورد استفاده در شبکه های داخلی است که به صورت زیر عمل میکند
شبکه را زیر نظر میگیرد و برای اینکه شما یک بسته به محلی بفرستید ابتدا شبکه را چک میکند که بار اضافی بر روی شبکه نباشد سپس بسته شما را ارسال میکند ولی اگر شبکه شما شلوغ باشد بسته شما را نگه میدارد تا بار شبکه کم شود و بعد از ارسال گوش بزنگ میماند که آیا بسته شما به مقصد رسیده یا نه و اگر بسته شما نرسیده باشد بسته را برمیگرداند و مجدد میفرستد.
شبکه های خطی آسان ترین راه برای متصل کردن چندین رایانه به یکدیگرند، اما زمانی که دو رایانه قصد ارسال همزمان اطلاعات بر روی یک گذرگاه را دارند ممکن است مشکلاتی در این نوع شبکه ها به وجود بیاید. این نوع سیستم ها که از معماری شبکه خطی استفاده می کنند، از تکنیک هایی برای مدیریت و پیشگیری از تصادم استفاده می کنند. یکی از این تکنیک ها CSMA/CD می باشد که مدیریت دسترسی به منابع موجود بر روی یک خط مشترک (Shared Bus) را بر عهده دارد.

یک شبکه خطی واقعی شبکه ای Passive یا غیرفعال است، به این معنا که رایانه های موجود در شبکه تنها به سیگنال گوش میدهند؛ آنها وظیفه انتقال سینگال را بر عهده ندارند. با این وجود، بسیاری از شبکه های فعالی که به آنها نیز واژه "باس" اطلاق می شود، کاربردهای منطقی همانند باس غیرفعال را ارائه می دهند؛ برای مثال، شبکه سوئیچ شده (Switched Ethernet) اگر شبکه ای فیزیکی نباشد، آنرا می توان شبکه ای منطقی در نظر گرفت.

با برتری یافتن اترنت سوئیچ شده نسبت به اترنت غیرفعال، شبکه های خطی غیرفعال در شبکه های سیمی به تدریج منسوخ شدند. با این وجود، امروزه تقریباً تمام انواع شبکه های بی سیم را می توان نوعی شبکه خطی غیرفعال نامید، که انتشار رادیویی آن نیز همان رسانه غیرفعال مشترک است.

در شبکه خطی افزودن سیستم جدید به شبکه کاری آسان است. در این نوع شبکه ها به سیستم ها، ایستگاه (Station) یا ایستگاه کاری (Workstation) می گویند. توپولوژی خطی از کانال برودکست استفاده می کند بدین معنا که تمام ایستگاه های متصل به شبکه می توانند هرگونه نقل و انتقال بین تمامی ایستگاه ها را شنود کنند و نیز در استفاده از شبکه و ارسال اطلاعات دارای اولویتی یکسان هستند.

توپولوژی اترنت باس، همانند یک خط تلفن بزرگ است بدین معنا که سیستم های موجود در شبکه پیش از اینکه بخواهند ارسال اطلاعات داشته باشند، می بایست از خالی بودن خط اطمینان حاصل کنند. یعنی باید بدانند که هیچ سیستم دیگری در حال ارسال اطلاعات نیست. زمانی که ایستگاهی اطلاعات خود را بر روی شبکه ارسال می کند، تمام ایستگاه های متصل بسته های اطلاعاتی را بررسی می کنند. در این حالت شبکه باید از تکنیکی به نام CSMA/CD استفاده کند. این تکنیک می گوید: " اگر سیستمی قصد ارسال اطلاعات را دارد باید از خالی بودن خط ارتباطی اطمینان حاصل کند. اگر هنگام ارسال اطلاعات به هر دلیلی تصادمی رخ داد، آن سیستم باید سیگنالی را به تمامی دستگاه های متصل ارسال کند مبنی بر اینکه تصادمی رخ داده است. پس از اینکه تمام دستگاه ها از رخ دادن تصادم اطلاع حاصل کردند، آن سیستم که در حال ارسال اطلاعات بود، می بایست مدت زمانی رندم و تصادفی را منتظر بماند، سپس به ارسال اطلاعات اقدام کند." سیستم هایی که از خط ارتباطی مشترک استفاده می کنند، در واقع پهنای باند موجود بر روی خط را نیز بین خود به اشتراک می گذارند. در واقع هر چه تعداد ایستگاه ها بیشتر باشد، میزان افزایش تصادم و ترافیک بیشتر خواهد شد.
منبع : ویکی پدیا

mesripour.66
08-04-2011, 02:13 PM
[
درایوها به صورت مخفی و به صورت پیش فرض share می باشند و نیازی نیست شما جداگانه share کنید
یه بار این جوری دسترسی پیدا کنید

\\computer-name\drivename$

sherafati
08-06-2011, 04:03 PM
[Only registered and activated users can see links]لایه کاربرد
bmp, jpeg, text, asci لایه نمایش
ATM servers ,SQL servers ,oracle serversلایه جلسه
online song ,TCP/UDPلایه انتقال

1.RIP(Routing Information Protocol)
2.IGRP(Interior Gateway Routing Protocol)
3.EIGRP(Enhanced Interior Gateway Routing Protocol)
4.OSPF(Open Shortest Path First
لایه شبکه
routingرا کاملا مفهومی میخوام اگه میشه عامیانه بگین

MAC (Media Access Controller)
LLC (Logical Link Control
پیوند داده

:67:

sherafati
08-08-2011, 10:46 PM
جواب بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

The Smith
08-09-2011, 09:58 AM
[Only registered and activated users can see links]لایه کاربرد
bmp, jpeg, text, asci لایه نمایش
ATM servers ,SQL servers ,oracle serversلایه جلسه
online song ,TCP/UDPلایه انتقال

لایه شبکه
routingرا کاملا مفهومی میخوام اگه میشه عامیانه بگین

MAC (Media Access Controller)
LLC (Logical Link Control
پیوند داده

:67:

جواب بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ماشاا... سوال .../

[Only registered and activated users can see links] اینا همه پروتکل هایی هستند که در مدل TCP/IP کار میکنند!!

http برای وب ، Ftp برای انتقال فایل ، Telnet برای ارتباط ، pop3 & Smtp برای ارسال و دریافت ایمیل

bmp, jpeg, text, asci در مورد اینا هم باید بگم منظورت رو از لایه نمایش و ربط اینا ندیدم./

.....

Routing در معنای لغوی به معنی مسیریابی است./ درواقع این پروتکل هایی که در بالا اسم بردی همه پروتکل های مسیریابی هستن./ عمل مسیریابی رو در شبکه Router ها انجام میدن!! توضیحات کامل رو باید در دوره CCNP Route بگذرونی که..../

تمامی این پروتکل ها در پروتکل Ip کار میکنن!! البته بعضی از اینا بصورت مشارک در IPX و Apple talk هم هستند./

برای اطلاع بیشتر نحوه فعال کردن اینارو در روی روتر در زیر اشاره میکنم:

RIP(Routing Information Protocol)

Router (Config)# router rip
Router (config-router)# Network Ip address

IGRP(Interior Gateway Routing Protocol)

Router(Config)#router autonomous_system_#
Router(Config-router)# nEtwork Ip adddress

EIGRP(Enhanced Interior Gateway Routing Protocol)

Router(config)# router eigrp autonomous_system_#
Router(config-router)#network Ip network_#

Router(config)#router ospf process_ID

Router(config-router)# network IP address wildcard_mask area area_#

میبینی که بعد از دستور مورد نظر باید حتما IP ادرس مربوط رو به پروتکل بدی!!

....

bald_eagle
09-22-2011, 02:51 AM
سلام خدمت استاید
اگه جای سوالم اینجا نیست ببخشید، نخواستم تاپیک جدا باز کنم

یه وایلس کارت ارزون قیمت اما خوب میخوام. نیاز به هک هم ندارم. برای استفاده روزمره میخوام. به نظرتون چی بگیرم؟
اصلا اینترنال بگیرم یا اکسترنال؟

راستش قیمت ها که فرقی نمیکنه، نیازی هم به پورتابل بودن ندارم. کیفیت برام مهم تره. الان لپ تاپ ها همه وایرلس دارن، خونه مردم هم نیاز به وایرلس نیست.

به نظرتون آنتن خارجی اینترنال ها روی برد و کیفیت سیگنال ها تاثیر داره؟
یا اینکه ممکنه تو پردازش های سنگین ارتباط اکسترنال ها مثل سایر وسایل یو اس بی قطع بشه؟
ضمنا ارتباط از طریق پورت یو اس بی تو کارت های اکسترنال میتونه باعث افت نرخ انتقال نسبت به کارت های اینترنال بشه؟

و آخر هم اینکه برای پوشش منطقه مورد نظرم باید سیگنال ها توانایی پوشش منطقه ای به شعاع 10 متر و عبور از 2 دیوار نازک رو داشته باشن. با این تفاسیر اصلا میتونم به پروتکل g هم فکر کنم یا باید یک راست برم سراغ n ؟ تفاوت قیمیتشون چقدره؟

از همه تشکر میکنم.

00majid00
09-24-2011, 12:41 PM
با سلام خدمت اساتید
میخواستم بدونم از کجا میشه کتابهای CCNA رو دانلود کرد
Interconnecting Cisco Network Devices,Part1(ICND1

Interconnecting Cisco Network Devices,Part2(ICND2

The Smith
09-24-2011, 12:48 PM
با سلام خدمت اساتید
میخواستم بدونم از کجا میشه کتابهای CCNA رو دانلود کرد
Interconnecting Cisco Network Devices,Part1(ICND1

Interconnecting Cisco Network Devices,Part2(ICND2

:27:

تاپیک درخواست کتاب ([Only registered and activated users can see links])

کتب NETWORK ([Only registered and activated users can see links])

Action
10-15-2011, 03:14 AM
خسته نباشید
دوستان من توضیح کامل در مورد Subnet Mask می خوام...
و اینکه یه توضیح می خوام در مورد IP ها , ساختارشون و به قول معروف IP های binary , decimal hexasecial می خوام حقیقتآ یکمی گیج شدم در مورد ایناااااااااا
ممنون میشم

The Smith
10-15-2011, 08:22 PM
خسته نباشید
دوستان من توضیح کامل در مورد Subnet Mask می خوام...
و اینکه یه توضیح می خوام در مورد IP ها , ساختارشون و به قول معروف IP های binary , decimal hexasecial می خوام حقیقتآ یکمی گیج شدم در مورد ایناااااااااا
ممنون میشم

درکل subnet mask یا زیر شبکه برای جدا سازی شبکه ها استفاده میشه! که به این عمل اصطلاحا Subnetting میگین!
که براساس IP برای هر شبکه قرار داده میشه! مثلا: 192.168.1.2 که کلاس C در پروتکل IP هست دارای Subnet
255.255.255.0
هست!!

حالا درمورد IP عرض کنم که 2 حالت داره یا باینری ( 1 ، 0 ) یا همون هگزادسیمال یا ( مبنای 16 ) هست./

یعنی IP بالا که 192.168.1.2 هست به شکل 16 تایی یا همون هگزادسیمال.

و معادل باینری: 110010010. 101101000.01.10

که: 110010010 معادل 192
که: 101101000 معادل 168
که:01 معادل 1
که: 10 معادل 2

می باشد./

موفق باشید...

Action
10-15-2011, 10:42 PM
درکل subnet mask یا زیر شبکه برای جدا سازی شبکه ها استفاده میشه! که به این عمل اصطلاحا subnetting میگین!
که براساس ip برای هر شبکه قرار داده میشه! مثلا: 192.168.1.2 که کلاس c در پروتکل ip هست دارای subnet
255.255.255.0
هست!!

حالا درمورد ip عرض کنم که 2 حالت داره یا باینری ( 1 ، 0 ) یا همون هگزادسیمال یا ( مبنای 16 ) هست./

یعنی ip بالا که 192.168.1.2 هست به شکل 16 تایی یا همون هگزادسیمال.

و معادل باینری: 110010010. 101101000.01.10

که: 110010010 معادل 192
که: 101101000 معادل 168
که:01 معادل 1
که: 10 معادل 2

می باشد./

موفق باشید...

خیلی ممنون دوست عزیز
میشه یه توضیح در کورد همین معادل ها بدین ؟؟
چه جوری حساب مبشه ؟؟

ممنون

The Smith
10-15-2011, 10:53 PM
خیلی ممنون دوست عزیز
میشه یه توضیح در کورد همین معادل ها بدین ؟؟
چه جوری حساب مبشه ؟؟

ممنون

درسی هست به اسم مدارمنطقی که کلا کارش درمورد همین 0 و 1 کامپیوتر و نحوه تبدیل انها به هم هست!!

توضیحاتش الان مشکله!! اما این مبنا ها همه بر پایه توان 2 هست ، مثلا: 2^5= 32 یا 2^6 = 64 یا 2 ^7 = 128 و....

بهترین راه برای شما که تبدیل رو بلد نیستی استفاده از ماشین حساب ویندوز هست ./

mrhonda
10-16-2011, 12:58 AM
سلام
تو دانشگاه مون نرم افزار netsupport نصب شده و نسخه client رو تو program files دیدم ، نسخه 10.02 بود. البته ادامه نسخه رو یادم نیست
سوالم اینه که اگه من نسخه سرور رو نصب کنم روی کامپیوتر خودم میتونم خود کامپیوتری که netsupport سرور نصبه ببینم
ممنون

آره میشه

میتونی همون نسخه رو خونه دانلود کنی .
بعدم با نرم افزارای پرتابل ساز پراتبلش کنی ببری سر کلاس استفاده کنی .
تست شده .
راشتی خود ادمین نباید لاگین باشه .
تا بعد .

Action
10-16-2011, 01:43 PM
درسی هست به اسم مدارمنطقی که کلا کارش درمورد همین 0 و 1 کامپیوتر و نحوه تبدیل انها به هم هست!!

توضیحاتش الان مشکله!! اما این مبنا ها همه بر پایه توان 2 هست ، مثلا: 2^5= 32 یا 2^6 = 64 یا 2 ^7 = 128 و....

بهترین راه برای شما که تبدیل رو بلد نیستی استفاده از ماشین حساب ویندوز هست ./

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون
مقاله یا مطلبی هست که من مطالعه کنم ؟؟؟
یا اگه تو کتاب Network + هست بگید مربوط به کدام Chapter میشه.

سپاس.

The Smith
10-16-2011, 04:10 PM
خیلی ممنون از راهنمایی هاتون
مقاله یا مطلبی هست که من مطالعه کنم ؟؟؟
یا اگه تو کتاب Network + هست بگید مربوط به کدام Chapter میشه.

سپاس.

بله درمورد IP و Subnet Mask در +Net مفصلا توضیحاتی داده شده./

farzadprogram
10-20-2011, 01:36 PM
سلام ..
من ادمین یک شبکه دامین هستم ، مشکلی برام پیش اومده امیدوارم کمک کنید .
ویندوز سرور 2008 هست و کلاینت ویندوز 7 .
من به یک یوزر دسترسی ادمین دادم ولی وقتی login میکنم به یه سری چیزها دسترسی ندارم مثلا فونت های فارسی رو لود نمیکنه یا در sql نمیتونم backup هامو restore کنم .
خودم فکر میکنم یوزرم دسترسی ادمین نداره ....

HIDDEN-HUNTER
10-20-2011, 03:41 PM
سلام ..
من ادمین یک شبکه دامین هستم ، مشکلی برام پیش اومده امیدوارم کمک کنید .
ویندوز سرور 2008 هست و کلاینت ویندوز 7 .
من به یک یوزر دسترسی ادمین دادم ولی وقتی login میکنم به یه سری چیزها دسترسی ندارم مثلا فونت های فارسی رو لود نمیکنه یا در sql نمیتونم backup هامو restore کنم .
خودم فکر میکنم یوزرم دسترسی ادمین نداره ....

شاید برای اون یسری کار ها بجز عضویت user در گروه Administrators نیاز باشه در گروه هایی مثل Domain Administrator
یا Enterprise Administrator هم user رو عضو گنید

farzadprogram
10-20-2011, 04:09 PM
شاید برای اون یسری کار ها بجز عضویت user در گروه administrators نیاز باشه در گروه هایی مثل domain administrator
یا enterprise administrator هم user رو عضو گنید

این کار رو هم انجام دادم ولی بازم نشد

farzadprogram
11-03-2011, 01:08 PM
دوستان کسی با forefront tmg کار کرده ؟
من میخوام سرورشو راه بندازم راهنمایی میخوام ( لازم به ذکر که تا به حال اصلا با Isa کار نکردم )
اولین سوالم هم اینه که میشه رو سروری که DHCP نصب هست نصب کنم یا باید یک کامپیوتر دیگه رو واسه این کار اختصاص بدم ؟
در ضمن ممنون میشم نکات مهم هم بهم بگین .

The Smith
11-03-2011, 03:56 PM
دوستان کسی با forefront tmg کار کرده ؟
من میخوام سرورشو راه بندازم راهنمایی میخوام ( لازم به ذکر که تا به حال اصلا با isa کار نکردم )
اولین سوالم هم اینه که میشه رو سروری که dhcp نصب هست نصب کنم یا باید یک کامپیوتر دیگه رو واسه این کار اختصاص بدم ؟
در ضمن ممنون میشم نکات مهم هم بهم بگین .

خدایی نکرده جستجو نکنید./ :46:

meysam 55
11-08-2011, 01:45 PM
سلام من یک شبکه wireless اطراف خونه پیدا کردم که رمز نداره
اتصال من با مودم برقرار میشه اما با اینترنت نه
سیستم عامل من windows 7 هستش
خواهش می کنم کمک کنید :69:

meysam 55
11-08-2011, 11:58 PM
:69:سلام من یک شبکه wireless اطراف خونه پیدا کردم که رمز نداره
ممنون میشم

HIDDEN-HUNTER
11-09-2011, 12:00 PM
:69:سلام من یک شبکه wireless اطراف خونه پیدا کردم که رمز نداره
ممنون میشم

اگه متصل میشید و ip هم میگیرید امکان داره که اون شبکه اصلا روش اینترنت نباشه و فقط برای شبکه کردن چنتا کامپیوتر استفاده میشه و شایدم برای اتصال به اینترنت باید account داشته باشید مثل hotspot ها

meysam 55
11-09-2011, 11:15 PM
حالا من هیچ جور نمی تونم وصل بشم
چه کار باید انجام بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

k4my4r
11-11-2011, 03:49 AM
با سلام
در اکتیو دایرکنوری چطور میشه یک child رو به صورت کامل پاک کرد
در policy چطور میشه تنظیم کرد که تمامی سیستمها background ثابت بگیرن
با تشکر

HIDDEN-HUNTER
11-11-2011, 05:28 PM
با سلام
با تشکر

شما باید با یهه نرم افزار picture to exe عکس مورد نظر رو به exe تبدیل کنید و توی Start Up Script قرار بدین با این کار در زمان startup تمام pc ها background شما رو میبینن و لی به صورت ثابت روی سیستم هاشون set نمیشه فکر نمیکنم راهی داشته باشه اگه چیزی پیدا کردم و یا به ذهنم رسید بهتون میگم برای پاک مردن child ها هم کافیه روی child right click کنید و remove رو بزنید

HIDDEN-HUNTER
11-11-2011, 05:30 PM
حالا من هیچ جور نمی تونم وصل بشم
چه کار باید انجام بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه پسورد web باشه میشه hack کرد ولی اگه mac ****** باشه کاری نمیشه کرد مگر اینکه mac های مجاز رو بدست بیارین

farzadprogram
11-14-2011, 02:23 PM
با سلام
با تشکر

در ویندوز سرور 2008 :
Group Policy > User Configuration > Administrative Templates > Desktop > Desktop > Desktop Wallpaper

daniel4u
12-10-2011, 10:13 PM
من وقتی مودم رو روی bridge تنظیم میکنم اولش خوبه بعد که کامپیوتر خاموش و روشن میکنم دیگه با کانکشن وصل نمیشه و باید مودم رو خاموش روشن کنم وصل بشه
مودم من AZtech E5005 وایرلس دار هست
بعد اینکه تو ppoe مشکلی ندارم
فقط کارت شبکه مادربورد رو هم آپدیت کردم
فریم ور کاراتم چون جدید هست نیاز به آپدیت نداره
سی دی نداره کلا کارتم جدیده وپیش نیاز خاصی نمیخواد
تنها مشکلم همینه که باید مودم رو خاموش و روشن کنم تاوصل بشه
حتی موقعی که وصل میشه پینک 192.168.1.1 از مودمم میگیرم گه گاهی تایم اوت میده
با این توضیحات بنظرتون مشکل از مودم منه یا ویندوز 7 یا تنظیمات خاصی میخواد
هر چند که تنظیمات کانفیگ مودم رو میدونم درست انجام دادم
ممنون

Dos Trap
12-10-2011, 10:25 PM
با تشکر از همگی . استفاده کردیم

daniel4u
12-12-2011, 12:54 AM
کسی اینجا نیست؟ حتما باید خلاف قوانین تاپیک باز کنم تا رسیدگی بشه؟ ای بابا
دو تا پست قبلی سوالمه

The Smith
12-12-2011, 01:29 AM
من وقتی مودم رو روی bridge تنظیم میکنم اولش خوبه بعد که کامپیوتر خاموش و روشن میکنم دیگه با کانکشن وصل نمیشه و باید مودم رو خاموش روشن کنم وصل بشه
مودم من AZtech E5005 وایرلس دار هست
بعد اینکه تو ppoe مشکلی ندارم
فقط کارت شبکه مادربورد رو هم آپدیت کردم
فریم ور کاراتم چون جدید هست نیاز به آپدیت نداره
سی دی نداره کلا کارتم جدیده وپیش نیاز خاصی نمیخواد
تنها مشکلم همینه که باید مودم رو خاموش و روشن کنم تاوصل بشه
حتی موقعی که وصل میشه پینک 192.168.1.1 از مودمم میگیرم گه گاهی تایم اوت میده
با این توضیحات بنظرتون مشکل از مودم منه یا ویندوز 7 یا تنظیمات خاصی میخواد
هر چند که تنظیمات کانفیگ مودم رو میدونم درست انجام دادم
ممنون

کسی اینجا نیست؟ حتما باید خلاف قوانین تاپیک باز کنم تا رسیدگی بشه؟ ای بابا
دو تا پست قبلی سوالمه

تا حالا مودم خودت رو Rest کردی؟؟ اگه Reset نکردی ، اینکارو انجام بده و تنظیمات رو دوباره روش اعمال کن ./

XZY
12-12-2011, 01:37 AM
با کابل مودم رو وصل کن ، کانفیگ کن ، کانکتشن بساز بعد وایرلس وصل شو و فکر کنم دیگه اوکی شده ...

برای کانفیگ اگه با وایرلس انجام بدی مودم همین جوری میشه :دی

احتمالا اوکی بشه ...

ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــ

G3n3Rall | #BHG

daniel4u
12-12-2011, 02:34 AM
مرسی بابات پاسخ

اره ریست دادم کلا این چند مدت کارم بوده ور رفتن بامودم که چرا اینطوری میشه

مودم من با کابل وصله بعد اینکه من همیشه که نمیتونم با وایرلس بیام و تو بریج وایرلس کار میکنه؟

من وقتی ریست میدم میرم کانکشن رو بریج میکنم بعد میرم پسورد پیشفرض مودم رو عوض میکنم برای جلوگیری از هک
کار دیگه نمیکنم که بگم مشکل داره
از مودم خودم هم مطمئن هستم چون هم جدیده و هم اینکه واقعا عالی کار شده
پنلش واقعا عالی و بی نظیره - کلی ابزار در کنار کانفیگ داره که من استفاده نمیکنم ازشون
اما نمیدونم چرا اینطوریه
دیگه فکر کنم باید ویندوز عوض کنم
اگه کسی این مشکل رو داشته و تونسته درست کنه منو هم کمک کنه
ممنونم

sara3
12-13-2011, 01:44 AM
سلام
همگی خسته نباشید
ببخشید اگه من بخوام یه شبکه چند کامیوتری با سوییچ درست کنم باید به همه یوز و سورد بدم