PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : .:. سوال و جواب سخت افزار .:.

صفحه ها : [1] 2 3 4

matra
08-25-2009, 06:43 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز./

همانطور که از اسم تاپیک پیداست شما میتونید مسائل و مشکلات سخت افزاری خودتون رو در این تاپیک بپرسید تا در اسرع وقت جواب داده شود !

در ضمن قبل از ایجاد پست لطفا قوانین بخش سخت افزار رو مطالعه کنید تا موجب دادن اخطار و ... نشود !

سوالات خودتون رو با ذکر جزئیات و دقیق بپرسید تا در اسرع وقت جواب درست را دریافت کنید ./

موفق و پیروز باشید ./

Last Edited By GNU Linux./

=====================================

دوستان گلم خسته نباشید من یه کامپیوتر دارم که مادربرد اون ایسوس هست مدل p5gc-mx

من ویندوزم رو عوض کردم و بعد سی دی مادربرد رو هم نصب کردم . اما صدا نمیاد . کارت صوتی نصب شده اما هیچ صدای نمیاد.

Encoder
08-25-2009, 08:06 PM
مطمئنی اسپیکر ها رو درست سر جاش وصل کردی ؟ :D

به آدرس زیر برو :

Control panel ---> Administrative tools ------> Computer managment ---> Device manager

ببین اگر جلوی کارت صدا علامت تعجب گذاشته یعنی کارت صدا درست نصب نشده ! ولی اگر درست نصب شده بود یک بار دیگه نصب کن !

اگه نشد مشکل از جای دیگه اس ! البته اینا همه تجربه بود ! :x

matra
08-26-2009, 02:43 PM
دوست عزیز اگه اون طوری که شما میگی بود نمی اومدم از شما بپرسم

من گفتم نصب میشه و هیچ اعلامی نداره که کارت صوت روش نصب نشده فقط صدا ندارم

Encoder
08-26-2009, 05:31 PM
خوب چرا ناراحت میشی ؟!

یه بار کارت صدا رو در بیار بزن سر جاش شاید درست شه !

Reinistall Driver (update driver) هم بکن ! 8-x

khorzokhan
08-30-2009, 05:39 PM
سلام عدم نصب کارت صوتی یا پخش صدا 5 راه داره که من میگم

1 صدا پخش نمی شود :ممکن است دستگاه mute باشد

2 - درایور نصب شده با ویندوز هماهمنگی ندارد .مثلاً درایور ac97 یه سیستم روی چندتا xp با هم فرق میکنن

3 - سرویس صدا در بخش سرویس stop است

4 - اختلال دو درایور موقع نصب کارت صوتی (که باید کلیه درایور های صدا را پاک سرویس صدا را stop سیستم restart میکنیم درایور را ابتدا اگر ویندوز شناسایی نکرد بعد یه راه اندازی مجدد درایور را از سی دی نصب کرده بعد سرویس صدا را فعال میکنیم)

5 - کارت صوتی در داخل bios غیر فعال شده است که باید در داخل bios رفته بخش integrated device رفته و نوع کارت صوتی را enable کرده تا صدا فعال شود.

mbzadegan
10-25-2009, 02:44 AM
اگر از اساتید کسی می دونه که چگونه از USB های قفل دار ( مورد استفاده در بیشتر برنامه های با تعداد کاربران محدود) بتوانیم IMAGE یا کپی بگیریم ممنون می شوم راهنمائی بفرمائید .
قابل ذکر است که چنین USB هائی موقع وصل شدن به PC هیچگونه درایوی را در MyComputer اضافه نمی کنند .

ArmanSoftware
10-25-2009, 02:54 AM
اگر از اساتید کسی می دونه که چگونه از USB های قفل دار ( مورد استفاده در بیشتر برنامه های با تعداد کاربران محدود) بتوانیم IMAGE یا کپی بگیریم ممنون می شوم راهنمائی بفرمائید .
قابل ذکر است که چنین USB هائی موقع وصل شدن به PC هیچگونه درایوی را در MyComputer اضافه نمی کنند .

من با یک نوع از این قفل ها کار کردم و تونستم ازش استفاده کنم

به گونه ای بود که باید فلش داخلش باشه تا برنامه کار کنه

تو System32 دو فایل کپی میکرد

با پسوند ini

و با کمک اونا خودشو مخفی میکرد

منم دونستم اون 2 رو غیر فعال و ازش استفاده کنم

احتمالا نام این 2 فایل در خود روت برنامه هست

موفق باشی

mbzadegan
10-26-2009, 12:14 AM
ممنون از راهنمائی خوبی که گفته شد .
اگر بازهم درخصوص کپی گرفتن از token usb کسی راه حلی سراغ داره ممنون میشم معرفی بشه .
:x:x

JAVAD HACKER
10-30-2009, 05:55 AM
با سلام
ببخشید من مشکلی دارم
از وقتی که یک طرف جای رم مادر بردم سوخته سیستمم هنگ میکنه رمم سالمه اما جاش سوخته و از جای دومین رم استفاده میکنم
آیا میشه جایی که رم قرار میگیره رو عوض کرد
اسمش چیه برم بیرون بگم جای رم دارید یا نه که بخرمش
اینکه سیستمم بعد از نشون دادن این صفحه ([Only registered and activated users can see links]) ریستارت میشه
و هر سری قسمتی از این صفحه که پیغام میده متنش تغییر میکنه
وقتی سیستم را شات دان میکنم این صفحه ([Only registered and activated users can see links]) نشون داده میشه و باید با دست خاموشش کنم
مشکل بنظر من سخت افزاریه
هاردمم صدا میده مثل صدای جیغ کشیدن یا اینکه بایوس نمیشناسه اسمش را این پیغام A Disk Accurpt که یعنی ( یک دیسک خرابه یا مشکل داره )
می خواستم بدونم بد سکتور گرفتم یا نه
اگه با نرم افزار تعمیر بد سکتور HDD Regenerator 1.71 کار کردین آموزشش رو برای ما هم بزارین چون می ترسم با این برنامه تعمیر بد سکتورکار کنم
من فلاپی دیسک ندارم آیا میشه یه جور دیگه این برنامه را اجرا کرد که مانند فلاپی دیسک عمل کنه
اگه هاردم تعمیر میشه چقدر هزینش میشه
با تشکر : جواد هکر سافت وار 88/8/8 2:1 بامداد

farzadho
10-30-2009, 04:55 PM
با سلام
ببخشید من مشکلی دارم
از وقتی که یک طرف جای رم مادر بردم سوخته سیستمم هنگ میکنه رمم سالمه اما جاش سوخته و از جای دومین رم استفاده میکنم
اینکه سیستمم بعد از نشون دادن این صفحه ([Only registered and activated users can see links]) ریستارت میشه
وقتی سیستم را شات دان میکنم این صفحه ([Only registered and activated users can see links]) نشون داده میشه و باید با دست خاموشش کنم
مشکل بنظر من سخت افزاریه
هاردمم صدا میده مثل صدای جیغ کشیدن یا اینکه بایوس نمیشناسه اسمش را این پیغام A Disk Accurpt که یعنی ( یک دیسک خرابه یا مشکل داره )
اگه با نرم افزار تعمیر بد سکتور HDD Regenerator 1.71 کار کردین آموزشش رو برای ما هم بزارین چون می ترسم با این برنامه تعمیر بد سکتورکار کنم
من فلاپی دیسک ندارم آیا میشه یه جور دیگه این برنامه را اجرا کرد که مانند فلاپی دیسک عمل کنه

سلام
رم رو روی یکی دیگه از slot های مادربرد بزار تست کن ببین چطوری میشه...
اگه میتونی یه ویندوز هم عوض کنی واسه تست هم که شده یه بار عوض کن ببین چی میشه.
اگه باز هم نشد رم رو روی یه سیستم دیگه تست کن اگه مشکلی نداشت به احتمال قوی مادربردت خراب شده...
در مورد هارد هم اگه صدای زیاد میده ربطی به bad sector نداره...
موفق باشید.

ArmanSoftware
10-30-2009, 05:07 PM
با سلام
ببخشید من مشکلی دارم
مشکل بنظر من سخت افزاریه

به جای رم میگن اسلات

و مشکل هاردتم از 3 جا میتونه باشه

از کابل ساتا هارد

محل اتصال منبع تغذیه هارد
و در آخر پاور ( احتمال این زیادتره )

از چنین برنامه هایی که نام بردی در صورت ناآکاهی به هیچ وجه استفاده نکن

مشکل رم هم میتونی با ارائه به نمایندگی مشکل رو رفع کنی ( البته توضیحات یبشتری هم میخوام تا بتونم کامل راهنمایی کنم )

در آخر نکات farzadho را هم قبول دارم

mbzadegan
11-06-2009, 02:42 AM
همچنان منتظر معرفی یک Token Copier ویا یک Token Emulator هستیم ....;)

MJ.Tavakoli
11-06-2009, 12:09 PM
همچنان منتظر معرفی یک token copier ویا یک token emulator هستیم ....;)

ميگم يه بار تولينوكس ببين ميتوني محتوياتش رو ببيني!

algebra
11-15-2009, 01:05 PM
با سلام
دوستان وسط کار یک دفعه pc هنگ کرد ولی صفحه آبی بالا نیومد restart کردم و فقط صدای بوق متوالی از مادربورد بلند شد و چراغ سبز کیس خیلی سریع چشمک میزد.
الان غیر از cpu همه چیو کندم ولی صدای بوق قطع نشده
در ضمن کلا" هیچ خروجی هم روی مانیتور ندارم (قبل از کندن vga)
خوب ظاهرا" مشکل از مادربورد هستش ولی نسوخته!!!
در ضمن dual bios هست
دوستان عزیز عاجزانه درخواست کمک سریع السیر دارم
مرسی

farzadho
11-15-2009, 03:14 PM
با سلام
دوستان وسط کار یک دفعه pc هنگ کرد ولی صفحه آبی بالا نیومد restart کردم و فقط صدای بوق متوالی از مادربورد بلند شد و چراغ سبز کیس خیلی سریع چشمک میزد.
در ضمن dual bios هست
مرسی

سلام
قطعات رو دونه دونه عوض کن و تست کن ببیین چی میشه رم رو بزار گرافیک.....
اگه نشد فن روی cpu رو باز کن و سیستم رو روشن کن ببین cpu داغ میکنه یا نه اگه داغ کرد بدون cpu سالم هست و مادربرد....
واسه اینکه مادربرد درست کنی اول اگه گارانتی داره بفرست گارانتی در غیر اینصورت هم برو سایت سازنده و ببین چطوری bios recovery میشه...

Reynard
11-15-2009, 05:12 PM
در اکثر مواقع به دلیل خاکی که روی قطعات کامپیوتر هست مشکلاتی پیش میاد و شاید شما هم همین مشکل رو دارید . بهتره یه اسپری تمیز کننده برد کامپیوتر از نوع خشک {چون نوع خیس به
برد اسیب میرسونه} برای تمیز کردن قطعات کامپیوتر استفاده کنید و بعد 15 دقیقه اگه قطعات خشک شده بودن هر کدام رو در جای خودش نصب کنید.اگر هارد دیسک شما از کابل SATA استفاده میکنه یه نگاهی هم به سوکت کابل بندازین که باز نشده باشه که اگه باز شده باشه اتصال بر قرار نمیشه .در ظما باتری مادر برد رو هم از جای خودش بیرون بیارن و بعد دوباره جا بزنین:cool:

saeidbadri
11-19-2009, 02:44 PM
حتما برایتان اتفاق افتاده که روزی می خواهید کامپیوترتان را روشن کنید اما خیلی دیر بالا میاد و روی اعصابتان را می رود فرمان CHKDSK به شما این کمک را میکند که هاردتان را چک کنید تا خطاهای احتمالی را برطرف کند این فرمان از راه های مختلفی می توان اجرا کرد که من در اینجا فقط به یکی دو مورد اشاره می کنم.

چک از راه مرسوم که فکر می کنم 80% شما می دانید:

باز کردن my computer و راست کلیک کردن روی درایو مورد نظر انتخاب گزینه ی آخر یعنی Properties و گشودن تبTools وزدن دکمه ی Check Now و زدن تیک هر دو گزینه و سپس ok

امادر اینجا می خواهم فرمان CHKDSK را به صرت حرفه ای برایتان شرح دهم.

شما می توانید این فرمان ها را از دو طریق اجرا کنید1-منوی استارت و گزینه ی run 2-منوی استارت گزینه ی run سپس تایپ کنید cmd تا پنجره ی داس فعال شود از من توصیه این فرمان ها را در قسمت dos تایپ کنید. و حالا فرمان ها:

شما اول فرمان CHKDSK را وارد کنید و پس از آن پارامتر ها آن را برای مثال :

CHKDSK /f این فرمان تمامی خطاها ی موجود را برطرف می کند

CHKDSK /R انتخاب این گزینه باعث می شود تا بد سکتور های هارد برطرف شود

CHKDSK /Vانتخاب این گزینه باعث می شود تا خروجی در هاردهای با فرمت fat32, ntfs دراز نمایش یابد

CHKDSK /I انتخاب این گزینه باعث می شود تا چک خیلی ساده ای شروع شود (فقط در دو مرحله)

CHKDSK /C اینت گزینه باعث میشود چک کردن از جاهای که قبلا چک شده بدون چک بگذرد.

CHKDSK /X باعث می شود تا به زور از administrators' اجازه ی دسترسی معمولی بگیرد.

در بعضی از این قسمت ها پیغامی میآید که در اولین فرصت بعد از رستارت یا روشن کردن کامپیوتر چک خواهد کرد شما در صفحه ی آبی که میآید هیچ دکمه ای را نزنید تا شروع به چک کند . بعد از اتمام کار مشاهده خواهید کرد که چه قدر کارایی ویندوز بهتر شده است

bakhtavari
11-26-2009, 01:48 PM
من به مشکلی برخوردم که سیستم،گرافیک را نمی شناسد و موقع نصب هم پیغام می دهد که سخت افزار مناسب را پیدا نکرد.من چه کار باید بکنم؟
ممنون

اگر باشی بهترین باش،دیل کارنگی

AliAkh
11-26-2009, 02:10 PM
من به مشکلی برخوردم که سیستم،گرافیک را نمی شناسد و موقع نصب هم پیغام می دهد که سخت افزار مناسب را پیدا نکرد.من چه کار باید بکنم؟
ممنون

اگر باشی بهترین باش،دیل کارنگی

دوست عزیز بیشتر توضیح بده ......

نوع کارت گرافیک و ویندوزی که استفاده میکنی و اطلاعات لازم را بده تا بهت کمک کنم....

topaz
11-26-2009, 02:49 PM
اگه سرعت اینترنت شما بالاست یه Driver Genius Professional Edition 9.0 نصب کنید و خلاص

لینک دانلود ([Only registered and activated users can see links] nload.com.zip)

رمز: [Only registered and activated users can see links]

لینک صفحه دانلود:

[Only registered and activated users can see links]

موفق باشید

mhosseing
03-10-2010, 11:04 PM
سلام

از دوستان کسی میدونه تفاوت Chipsetهای Conexant و Agere چیه؟

اینقدر میدونم که Agere از نوع Software-Based و Conexant هم Hardware-Based هست ولی نمیدونم یعنی چی!؟ البته Conexant قیمتش هم بالاتره.

اگه کسی از دوستان درموردر تفاوت هاشون از نظر کیفیت دریافت و ارسال و کارکرد چیزی میدونه راهنماییم کنه.

ممنونم

موفق و سالم باشید

telepbarobach
03-27-2010, 11:10 PM
با سلام خدمت دوستان
من يك مشكل در زمينه اين صفحه آبي مرگ دارم ممنون مي شم كمكم كنيد.
وقتي با كامپيوتر كار مي كنم اكثرا اين صفحه مياد
به عنوان مثال وقتي نرم افزار كاسپر رو مي زارم كه ويروس اسكن كنه 1% نرسيده اين صفحه مياد
اما وقتي همين نرم افزار رو وقتي تو Safe Mode مي زارم مشكل پيش نمي ياد

راستي شايد گفتن يك نكته بد نباشه
وقتي دستگاه داره بالا مياد يه صفحه مياد كه ميگه driver not found البته قبلش ميگه به سايت jmicron سر بزن
دستگاه رو باز كردم ديدم چيپست jmb368 داره
همه درايورهاشو دانلود كردم، اما وقتي مي خوام نصب كنم ميگه شما اين قطعه رو نداريد و نصب قطع مي شه

ممنون مي شم كسي از دوستان بتونه كمكم كنه

shovaleye
03-28-2010, 03:02 AM
با سلام خدمت دوستان
به عنوان مثال وقتي نرم افزار كاسپر رو مي زارم كه ويروس اسكن كنه 1% نرسيده اين صفحه مياد

وقتي دستگاه داره بالا مياد يه صفحه مياد كه ميگه driver not found البته قبلش ميگه به سايت jmicron سر بزن
همه درايورهاشو دانلود كردم، اما وقتي مي خوام نصب كنم ميگه شما اين قطعه رو نداريد و نصب قطع مي شه

با عرض سلام.
من هم این مشکل رو داشتم ویندوزم رو از درایو C به D انتقال دادم مشکلم حل شد.
در ضمن نرم افزار Deep freez 6
میتونه بهت کمک کنه ولی قبل از نصب این نرم افزار کار کرد اون رو یاد بگیر.من بیشتر از یک ساله که این نرم افزار رو به خاطر صفحه مرگ و ویروس ها نصبش کردم.

scriptplazza
03-29-2010, 01:47 AM
با سلام خدمت دوستان

سلام این مشکل بد سکتورهاش
برای حل این مشکل شما باید ابتدا ویندوزتان عوض کنید
و بعد حتما وقت بزارید یک تفرقه زدایی کنید مشکلتان ok میشود

kamyabpc
03-29-2010, 06:00 AM
سلام دوست عزیز،این مشکل ممکنه به هر دلیلی پیش بیاد که احتیاج به توضیح زیاد داره که من وقت تایپ کردن ندارم ولی به صورت خلاصه بهت میگم.
1.مشکل نرم افزاری
2.مشکل سخت افزاری
در مورد اولی باید بگم که ممکنه سیستم شما با یه نرم افزار خواص مشکل داشته باشه و با اجرای اون نرم افزار باعث میشه که سیستم شما با صفحه مرگ روبرو بشه و چون در حالت safe mode اون نرم افزار به صورت اتوماتیک نمیتونه اجرا بشه پس سیستم شما به راحتی کار میکنه که نرم افزارهایی هم وجود داره که مشکل رو براتون نشون میده.اما در مورد دومین گزینه باید بگم که در 90 % سیستم هایی که من دیدم مشکل از منبع تغذیه یا هارد کامپیوتر بوده و 10 % هم مشکل از قطعات جانبی مانند مودم بوده که هر کدوم رو به صورت مختصر توضیح میدم.
منبع تغذیه:در اکثر مواقه دیده شده که به علت ناتوانی منبع تغذیه این مشکل به وجود میاد که با تست یک منبع تغذیه سالم میتوان سیستم رو چک کرد.
هارد:ممکنه هارد شما بدسکتور داشته باشه که در بیشتر مواقه از تکانهای شدید سیستم درحال کار بوجود میاد.ویا اینکه به علت ناتوانی منبع تغذیه که در بالا ذکر شد باعث خرابی در هارد دیسک شده است.
مودم:در چند مورد هم تجربه کردم که با تعویض مودم مشکل حل شده که با درآوردن مودم و تست سیستم میتوان مشکل رو پیدا کرد.
این توضیح کوچکی از تجربیات و تحقیقات من دراین باره بود که امیدوارم بتونه کمکت کنه.thumbsup

telepbarobach
03-30-2010, 01:19 AM
با سلام خدمت دوستان
بالاخره تونستم مشكل رو بعد 2 روز بيدار خوابي حل كنم
باورتون نمي شه مشكل از كاسپر اسكي بود
وقتي بهش شك كردم و حذفش كردم و نورتون رو نصب كردم ديگه تحت هيچ شرايطي اين مشكل رو ندارم
به هر حال ممنون از نظراتتون

bmx666
04-06-2010, 04:57 PM
سلام.
می خواستم یک device شبکه بخرم(بیسیم) که این ویژگی ها رو داشته باشه:
-برد بالا(2کیلومتر حداقل)
-USB
-*قیمت نازل و ارزون
ممنون میشم کمک کنید
اسم و مدل وقیمت رو هم بگین
ممنون

zitanix
04-06-2010, 06:06 PM
من به یک هکر حرفه ای توی این زمینه صحبت کردم ( هکر خارجی ) بهم این رو پیشنهاد داد

netgear wg111v2

قیمت 30 تا 35 تومان

bmx666
04-06-2010, 06:39 PM
همه ی دوستان نظراشون رو بدن و قیمت و برد رو بگن ممنون

F ! X e R
04-06-2010, 07:01 PM
برای 2 3 کیلومتر یه آنتن 30 dbi کافیه فکر کنم
درضمن آنتن usb هم فکر نکنم داشته باشیم که برای این مسافت باشه ( اگه منظور شما یه کارت وایرلس اکسترنال باشه که با usb وصل بشه به device با این قدرت (30 dbi ) فکر نکنم اکسترنالش موجود باشه )
در مورد کارت وایرلس هم دقیقا اطلاعات ندام اما با search راحت پیدا میشه .
فقط دقت کنید ایتنرفیس ( رابط ) آنتنی که میخرید با کارت وایرلس شما همخوانی داشته باشه ( اگه هم همخوانی نداشت باید از تبدیل به همراه کابل استفاده کنید )

F ! X e R
04-06-2010, 07:09 PM
من به یک هکر حرفه ای توی این زمینه صحبت کردم ( هکر خارجی ) بهم این رو پیشنهاد داد

netgear wg111v2

چیز خوبی واسه هک وای فای
ولی برا 2 کیلومتر پاسخگو نیست
تازه اینو کجا میشه تو ایران گیر آورد ؟
اگه کسی اینو گرفت یه ریپورت بده اینجا از کجا خرید ما هم بریم بگیریم.

bmx666
04-06-2010, 07:10 PM
من یه کارت alpha شنیدم تا برد 3 کیلومتر رو میتونه بزنه!
قیمت 50 تومن گفتن ولی من هرجا گشتم نداشتن یه جورایی.(مشهدیم)

bmx666
04-06-2010, 10:27 PM

netgear wg111v2

قیمت 30 تا 35 تومان

سلام
این یک ایراد داره اونم اینه که انتن نمی خوره!با انتن میشه برد رو هم دست کاری کرد

F ! X e R
04-06-2010, 11:18 PM
من یه کارت alpha شنیدم تا برد 3 کیلومتر رو میتونه بزنه!
قیمت 50 تومن گفتن ولی من هرجا گشتم نداشتن یه جورایی.(مشهدیم)

دوست عزیز شما گفتی کارت alpha شندیدی که تا 3 کیلومتر برد داره
ولی آخه برد اصلا ربطی به کارت نداره ! برد مربوط به آنتن هست نه کارت وایرلس !

bmx666
04-07-2010, 01:39 AM
بسته به قدرت و وات کارت داره که این کارت 2000mw است
مرلش اینه: Alfa AWUS036NH
ممنون
دوستان تجربه ی خودشون هم بگن

bmx666
04-07-2010, 07:37 PM
دوستان و مدیران نظری ندارن؟

farmandeh
04-09-2010, 04:41 AM
سلام من یک مودم Linksys مدل WAG54G2 دارم که در مورد این گزینه ها که در صفحه اول

تنظیمات مودم هست راهنمایی میخواستم ، یعنی میخوام ببینم کارشون چیه و چه کاربردی دارن . لطفاً به صورت ساده و قابل فهم توضیح بدید .

سوال دیگم اینه که وقتی برای آپدیت Firmware مودم به سایت Linksys میرم 2 فایل برای دانلود وجود داره Annex A و Annex B کدوم رو برای

آپدیت مودم دانلود کنم ؟

Multiplexing
1. LLC
2. VC
------------------
QoS Type
1. UBR
2. CBR
3. VBR
------------------
PCR
SCR
------------------
Autodetect
1. Enable
2. Disable
------------------
Virtual Circuit
1. VPI
2. VCI
------------------
DSL Modulation

farmandeh
04-09-2010, 08:54 PM
ای بابا کسی نیست راهنمایی کنه :mad:

SIlIC0N
04-09-2010, 10:55 PM
راهنماشو بخون دوست عزیز

راهنماشو از اینجا دانلود کن ([Only registered and activated users can see links]=en&q=linksys+WAG54G2+guide&meta=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=982714dd5b6c0abf)

موفق باشی

s30s60
04-14-2010, 01:45 AM
سلام من یه فلش امروز خریدم و خواستم یه رمز روش بزارم .نرم افزار USB Flash Security## Ver.2.1.1 رو نصب کردم. یه فایل رو فلش کپی کرد دیگه نمی دونم خواستم امتحانش کنم که فلش بالا نمی آورد.فایلو حذف کردم حالا اندازه فلش از 4 گیگ به 140 کیلوبایت تغیر یافته.اگه کسی با این نرم افزار آشنایی داره ممنون می شم کمک کنه.بازم تشکر

B3HR0Z
04-14-2010, 01:49 AM
سلام من یه فلش امروز خریدم و خواستم یه رمز روش بزارم .نرم افزار USB Flash Security## Ver.2.1.1 رو نصب کردم. یه فایل رو فلش کپی کرد دیگه نمی دونم خواستم امتحانش کنم که فلش بالا نمی آورد.فایلو حذف کردم حالا اندازه فلش از 4 گیگ به 140 کیلوبایت تغیر یافته.اگه کسی با این نرم افزار آشنایی داره ممنون می شم کمک کنه.بازم تشکر

سلام دوست من شما برنامه HP USB Disk Storage Format رو پیدا کن و فلش فرمت کن

s30s60
04-14-2010, 01:50 AM
آقا بسیار ممنونم از کمکتون.:)

dj_dj
04-14-2010, 02:13 AM
اسم فلشت چيه؟

Saeed-Milan
05-18-2010, 10:47 PM
دوستان usb من از fat به raw تغییر فرمت داده و هرکاری هم که می کنم فرمت نمیشه و میگه که محافظت شده خواستم ببینم راهی برای حل این مشکل وجود داره.

Saeed-Milan
05-19-2010, 09:12 AM
دوستان کسی نبود به من در حل این مشکل کمک کنه؟!!!!

Service Manual
05-19-2010, 09:55 AM
سلام

دوست عزيز از اين نرم افزار استفاده کن ، اکثر مواقع جواب ميده ، اگر نتونست فرمت کنه ، مشکل سخت افزاري هست و بايد بره تعمير ، ولي براي اينکه در جريان باشي تو اينطور موارد آي سي فلش اگر قابليت جدا شدن از برد رو داشته باشه ، بايد از برد جدا بشه و بوسيله دستگاهي به نام Nand Programmer دوباره برنامه ريزي بشه که کار وقت گيري هست و فکر نکنم ارزششو داشته باشه ، البته نرم افزارهاي زيادي هم براي فرمت آي سي هاي فلش ناند وجود داره ولي بيشترشون کار درستي انجام نميده ، اگه اين نرم افزار نتونست فرمتش کنه ، فکر کنم بايد بيخيالش بشي ، البته بعضي از شرکت ها هم نرم افزارهاي آنلاين براي فلشهاشون دارند ، مثلا يک شرکت بود که يک نرم افزار آنلاين براي اين مشکلات داشت ، به اين صورت که نرم افزارو دانلود ميکردي بعد ، شماره سريال فلش رو بهش ميدادي بعد به صورت آنلاين بعد از چند دقيقه مشکلش برطرف ميشد / موفق باشيد .

Saeed-Milan
05-19-2010, 03:08 PM
سلام

دوست عزيز از اين نرم افزار استفاده کن ، اکثر مواقع جواب ميده ، اگر نتونست فرمت کنه ، مشکل سخت افزاري هست و بايد بره تعمير ، ولي براي اينکه در جريان باشي تو اينطور موارد آي سي فلش اگر قابليت جدا شدن از برد رو داشته باشه ، بايد از برد جدا بشه و بوسيله دستگاهي به نام Nand Programmer دوباره برنامه ريزي بشه که کار وقت گيري هست و فکر نکنم ارزششو داشته باشه ، البته نرم افزارهاي زيادي هم براي فرمت آي سي هاي فلش ناند وجود داره ولي بيشترشون کار درستي انجام نميده ، اگه اين نرم افزار نتونست فرمتش کنه ، فکر کنم بايد بيخيالش بشي ، البته بعضي از شرکت ها هم نرم افزارهاي آنلاين براي فلشهاشون دارند ، مثلا يک شرکت بود که يک نرم افزار آنلاين براي اين مشکلات داشت ، به اين صورت که نرم افزارو دانلود ميکردي بعد ، شماره سريال فلش رو بهش ميدادي بعد به صورت آنلاين بعد از چند دقيقه مشکلش برطرف ميشد / موفق باشيد .

دوست من ممنون از کمکت ولی من برای دانلود مشکل دارم و فایل با پسوند php برای من ذخیره میشه اگر امکان داره دوباره آپ کنید ممنون.

Service Manual
05-19-2010, 06:03 PM
دوست من ممنون از کمکت ولی من برای دانلود مشکل دارم و فایل با پسوند php برای من ذخیره میشه اگر امکان داره دوباره آپ کنید ممنون.

سلام

دوست عزيز فايل ضميمه مشکل نداره ، من الان تست کردم ، همونطور که ميبينيد ، 48 بار دانلود شده ، من هم دانلود کردم و مشکلي نبود ، شما مرورگرتونو عوض کنيد ، اگر هم دانلود منيجر داريد غير فعال کنيد ، احتمالا مشکلتون حل بشه / موفق باشيد .

12236

Service Manual
05-20-2010, 11:03 AM
سلام

يک روش ديگه که من تست کردم و اکثر مواقع جواب داده !

مثلا فلش شما توسط سيستم شناسايي ميشه ولي فرمت نميشه ، يا فلش شما توسط سيستم شناسايي ميشه ، ولي درايوش باز نميشه ؟

شما ميتونيد از دستگاه هايي که ورودي UsB دارند و امکان فرمت فلش ديسک دارند استفاده کنيد ، مثل اکثر رســـــــــيورهاي جديد و يا ال سي دي هاي جديد که امکان ضبط و پخش دارند ، بوسيله اونها فلش رو فرمت کنيد ، من خودم تست کردم و اکثر مواقع جواب داده و فلش فرمت شده و بعد از وصل شدن به سيستم بدون مشکل ميشه ازش استفاده کرد .

موفق باشيد .

Bs.condorhero
05-30-2010, 10:21 AM
سلام راستش من هم همین طور شدم هاردم "Sea gate 1TB"و رمم هم 2 "DDr3" هستش مادر بردم هم "Giga EP43 UD3L" دوسه ماهم هست که خریده چی کار کنم؟

Service Manual
05-30-2010, 11:40 AM
سلام راستش من هم همین طور شدم هاردم "sea gate 1tb"و رمم هم 2 "ddr3" هستش مادر بردم هم "giga ep43 ud3l" دوسه ماهم هست که خریده چی کار کنم؟

سلام

دوست عزيز معمولا اين مشکلات سخت افزاري هست و بيشتر به خرابي رم و مادربرد مربوط ميشه ، البته معمولا بيشتر اين خرابيها از رم سيستم هست ، اگه سيستمت دو تا رم داره يکي از رم ها رو دربيار و فقط از يکي استفاده کن ، اگه مشکلت حل نشد رمي که اول گذاشتي رو دربيار و رم دومي رو جابزن ، در صورت حل شدن مشکل ، رم خراب هست ، البته قبا از همه اين کارها يک بار ويندوزت رو عوض کن ............. موفق باشيد .

itcom
05-30-2010, 11:45 AM
با سلام
ببخشید من مشکلی دارم
مشکل بنظر من سخت افزاریه

سلام امکان داره رمت لق باشه بکنش دوباره جا بزن

از اونورم اروری اولی از برنامهای سنگین کار نکن شاید cpu پر میشه وقتی سیستمت میاد بالا

ctrl+alt+delet = tak manager + performance

برو ببین cpu
cpu usage 100% فول میشه برنامه اجرا میکنی اگه میشه همش ویندوز عوض کن بهتره

یه دورم اگه سیستمت گارانتی نداره بازش کن خوده cpu جاش جای فن cpu اینارو پاک کن

چون cpu سریع خاک میگیره وقتی cpu در میاری مراقب باش پره خارهای ریز داره که نباید صدمه ببینه کج میشن یک بار برای من شده بود با چاقو صاف کردم به زور امیدوارم اوکی شه

omidhix
06-09-2010, 11:43 PM
با سلام
ببخشید من مشکلی دارم
مشکل بنظر من سخت افزاریه
هاردمم صدا میده مثل صدای جیغ کشیدن یا اینکه بایوس نمیشناسه اسمش را این پیغام a disk accurpt که یعنی ( یک دیسک خرابه یا مشکل داره )
اگه با نرم افزار تعمیر بد سکتور hdd regenerator 1.71 کار کردین آموزشش رو برای ما هم بزارین چون می ترسم با این برنامه تعمیر بد سکتورکار کنم

سلام
اسلت رم که نمی سوزه اول بایس رو اپ کن بعد اگه باز مشکل داش رم رو رویه یه سیس دیگه امتحان کن مدل رم رو هم بده

star101
06-20-2010, 04:48 AM
سلام دوستان. من سیستمی با مشخصات زیر دارم:
cpu: Intel Celeron 2.6 Cache: 256kb - Main: ASRock - ram: 1GB DDR1 - VGA: ATI 64 MB
HDD:seagate 80GB IDE - DVB Card: Prof 7301 S2

چون از سیستم زیاد کار میکشم تا حالا 4 تا پاور عوض کردم. آخرین پاوری که داشتم 220 وات واقعی (Real) بود که اونم چند روز پیش بر اثر کار زیاد و فکر کنم قدرت کم سوخت. تصمیم گرفتم یه پاور GREEN با قدرت بالا بخرم که دیگه راحت باشم. رفتم یه پاور GREEN با قدرت 330 وات واقعی خریدم و نصب کردم. سیستمم از نظر کار مشکل نداره اما از وقتی این پاور رو بستم CPU و کارت گرافیک و مادربورد به شدت داغ میشه طوری که دمای cpu به 65 درجه و مادربورد به 34 درجه هم رسیده و فن cpu هم به شدت کار میکنه در صورتیکه قبلا حداکثر 50 درجه بود. تمام اتصالات رو هم چک کردم، فن cpu رو هم چک کردم همه درسته. چون با اون یارو که پاور رو ازش گرفتم یه مشکلی دارم نمیتونم ببرم پیش اون به همین خاطر مجبور شدم در کیس رو باز بزارم و یه پنکه هم بزارم روبروش و یکسره پنکه روشنه با این وجود هم کیس و پاور سرد سرد هستن ولی دمای cpu باز هم در حالت عادی و بدون کار 53 درجه هست و مادر بورد هم 32 درجه و گرافیک هم داغ.
توروخدا کمک کنید. ممنون

unique2world
06-20-2010, 11:06 AM
سیستمتون خیلی پایینه، ارتقاش بدین در مرحله اول
بعدم می تونید فنcpu رو بهترش کنید, یه فن قوی توی کیس ببندید :96:

NightC0der
06-20-2010, 11:50 AM
متوجه رابطه ي بين تعويض power با افزايش دماي cpu نمي شم ! ( اگه توضيح بديد ممنون ميشم ! )

همان طور كه گفته شد مي تونيد از يك fan معمولي استفاده كنيد ( من خودم فن پاور سوخته قبليم رو در آوردم و سيمشو به پاور جديدم متصل كردم ! به 2 سيم سمت چپ پاور كه به hdd يا cdrom* مي زنيد مي تونيد متصل كنيد )

اما گمان نمي كنم مشكل گرماي زياد رو رفع كنه ! كار ديگه اي كه مي تونيد بكنيد استفاده از water cooler ها است :

البته از PCI slot fan ها هم مي تونيد استفاده كنيد :

Service Manual
06-20-2010, 12:09 PM
سلام

دوست عزيز سوختن پاورهاي شما ربطي به سيستمتون نداره ، احتمالا جنس پاورها خوب نبوده يا اينکه سيستموتون مشکل سخت افزاري داره و جريان بيشتري از پاور ميکشه و باعث سوختن پاور ميشه ، ولي در کل سيستم ضعيفي داريد و احتياجي به پاور گرين نداشتيد . در مورد داغ شدن بيش از حد پردازنده بعد از تعويض پاور با پاور گرين چند تا احتمال وجود داره :

يکي اينکه ممکنه سيستمتون مشکل سخت افزاري براش پيش اومده باشه و جريان بيشتري از پاور بکشه به همين دليل پردازنده از حد معمول بيشتر داغ ميکنه ( معمولا خرابي خازن هاي روي مادربرد اين عيب رو تشديد ميکنه )

ممکنه که پاور جديدي که گرفتيد ولتاژ هاي خروجيش از حد معمول و استاندارد بيشتر باشه ، که اين امر بعيد به نظر ميرسه چون پاورهاي گرين پاورهاي استانداردي هستند .

ممکنه شما از داخل تنظيمات بايوس ولتاژ ها رو دستکاري کرده باشيد يا اينکه به هر دليل از اون قسمت ولتاژ ها زياد شده باشه که ميتونيد با ورود به بايوس سيستم اون رو روي حالت ديفالت تنظيم کنيد .

ممکن هست شما پردارنده رو اورکلاک کرده باشيد يا به هر دليل پردارنده اورکلاک شده باشه ، براي حل اين مشکل بايد داخل بايوس سيستم بشيد و اون رو روي حالت ديفالت تنظيم کنيد . البته نرم افزارهايي هم روي سيستم عامل نصب ميشن که پردانده سيستم و گرافيک رو اورکلاک مي کنند ، اگر چنين نرم افزارهايي نصب داريد بهتره اون ها رو غير فعال کنيد .

در خاتمه خدمتتون عرض کنم در کل مادربردهاي ASRock کلا مقداري بيشتر از حد معمول پردازنده رو داغ مي کنند و فن هم با شدت بيشتري در اين مادربردها ميچرخه و صداي ناهنجاري ايجاد ميکنه ، که به نظر بنده در اين مادربردها طبيعي هستش و تا جايي که من خاطرم هست گرماي بين 60 تا 65 درجه در اين نوع مادربردها بايد طبيعي باشه .

موفق باشيد .

AliAkh
06-22-2010, 01:33 PM
سوال و جواب سخت افزار

karane
06-23-2010, 11:03 AM
با سلام خدمت همه دوستان
كسي از دوستان ميدونه كه هاردهاي sas چه هاردهايي هستند؟( اينو توي مشخصات يك سرور ديدم)

AliAkh
06-23-2010, 12:07 PM
در ابتدا شما باید سوالهای خود توی بخش سوال و جواب مطرح میکردید ..

اما در مورد هارد sas :

SAS (Serial Attached SCSI). : SAS امروزه نسل جدیدی از پروتکل های ارتباطی است که جهت استفاده در وسایل انتقال اطلاعات سرعت بالا طراحی شده است و با SATA نیز سازگاری دارد.
SAS به جای روش موازی از روش ارتباط ترتیبی استفاده می کند . این روش در سیستم های سنتی SCSI ابداع شد اما هنوز برای ارتباط با SAS از دستورات SCSI استفاده می شود.

Dj.Drummer
06-23-2010, 12:20 PM

tstsst
07-03-2010, 12:50 PM
سلامlo1adlo1ad
می تونین در مورد raid توضیح بدید ؟
و فقط هارد رو می شه رید کرد؟؟؟
سپاس

AliAkh
07-03-2010, 12:57 PM
سلام دوست عزیز

پاسخ شما :

من برای شما انواع raid ها و توضیح خود raid را قراد میدهم -

● RAID چیست؟

کوتاه شده عبارت Redundant Array of Inexpensive Disks میباشد و کار آن ایجاد یک واحد از مجموع چند هارد دیسک میباشد. در واقع با قرار دادن چند هارد دیسک در کنار هم و پیاده سازی RAID همه هارد دیسکهای ما به یک واحد تبدیل میشوند و سیستم همه آنها را فقط به عنوان یک منبع واحد میبیند که بسته به اینکه چه سطحی از RAID پیاده سازی شده باشد میتواند باعث افزایش کارایی و یا امنیت اطلاعات و یا تلفیقی از این دو شود.
پیاده سازی RAID همچون بسیاری دیگر از تکنولوژی ها هم بصورت سخت افزاری و هم نرم افزاری امکان پذیر است که مسلماً مدل سخت افزاری دارای سرعت و پایداری بیشتری است و مدل نرم افزاری فقط در شرایطی پیشنهاد میشود که با کمبود امکانات و بودجه مواجه هستیم و یا اینکه قرار است بر روی یک سیستم پشتیبان و نه مادر پیاده سازی شود. همیشه با این مساله مخالف بوده ام که سیستمی را که در آن از تکنولوژی RAID استفاده نشده است را یک سرویس دهنده بنامم و به همین دلیل همیشه سعی کردم مشتری را به پیاده سازی حداقل، که همانا پیاده سازی RAID به روش نرم افزاری است قانع کنم. خوشبختانه همزمان با گسترش فرهنگ استفاده از سیستمها در بین مدیران و صاحبان مشاغل و اهمیت اطلاعات و حفظ آن برای این گروه، هزینه پیاده سازی RAID به کمک پیشرفت تکنولوژی روز به روز ارزانتر میشود و هم اکنون با توسعه بیش از پیش این تکنولوژی و کشیده شدن آن به دایره دیسکهای با تکنولوژی ATA حتی شاهد درخواست پیاده سازی این تکنولوژی بر روی سیستمهای رومیزی هستیم! اما فارغ از اینکه RAID بصورت نرم افزاری و یا سخت افزاری پیاده سازی میشود و یا نیاز ما استفاده از هارد دیسکهای SCSI و یا ATA است، تکنولوژی RAID دارای سطوح گوناگون است که در ادامه به ذکر عمده ترین آنها میپردازم:

● RAID۰
ذخیره سازی روی چند دیسک بدون کنترل خطا مزایا و مشخصات : - داده ها به بلوکهایی تبدیل می شوند و هر بلوک در هارد دیسک مجزا ذخیره می شود. - باعث بالا رفتن کارایی سیستم I/O می گردد چرا که بار ترافیکی نقل و انتقالات بین چندین کانال مجزا تقسیم می شود. - بالارفتن کارایی بدلیل وجود کنترلرهای مختلفی که عمل کنترل ترافیک را به عهده می گیرند (افزایش سرعت) - طراحی بسیار ساده ( زیرا مدار محاسبه Parity وجود ندارد ) - عدم پرداختن به محاسبات مربوطه به Parity وکنترل خطا (افزایش سرعت به دلیل عدم پرداختن به محاسبات مربوط به Parity ) معایب : - عدم استفاده از Parity .(هیچ گونه کد تشخیص و تصحیح خطا در این نوع RAID وجود ندارد ). - از کار افتادن یک درایو باعث از دست رفتن کلیه اطلاعات خواهد شد. - عدم کارایی در محیطهای حساس به حفظ داده ها موارد استفاده : - میکس و پردازش تصاویر ویدیویی (میکس و مونتاژ ). - واژه پردازی (نرم افزارهای تایپ و... ) - کارهایی که نیاز به سرعت بالا دارد.

● RAID۱
Backup گیری همزمان داده ها به منظور Mirroring و Duplexing Mirroningکپی برداری هم زمان روی دو درایو Duplexing : زمانی است که یکی از درایوها دچار مشکل شود و درایو سالمی را جایگزین نماییم سپس داده ها را روی درایو سالم کپی کنیم . مزایا و مشخصات : -هنگام سیکل نوشتن , گویی اطلاعات روی یک دیسک نوشته می شود (در صورتیکه عملأ بر روی دو دیسک نوشته می شود . مانند RAID۰ ) ولی عمل خواندن , ازهر دودیسک انجام می شود ( کاهش ترافیک گذرگاه - نوشتن بر روی هر دو دیسک ولی خواندن مجزا ) - قابلیت برگرداندن %۱۰۰ داده ها هنگام بروز مشکل برای یک دیسک . - در نرخ انتقالات داده تغییر محسوسی نداریم. (یعنی وجود دو دیسک تفاوتی با یک دیسک ندارد ) . - در شرایط خاص RAID۱, توانایی تحمل خرابی بیش از یک دیسک را نیز دارد . - ساده ترین طراحی در تکنولوژی RAID (مدار مربوط به Parity وجود ندارد ) معایب : - بیشترین تعداد هارد دیسک در میان انواع RAID (بسته به انتخاب User ) - هزینه بالا

● RAID۲
دارای خاصیت ECC با استفاده از کد همینگمزایا و مشخصات : - تصحیح خطای بسیار سریع - مناسب برای انتقال اطلاعات معایب : - طراحی بسیار یچیده که با صدمه دیدن یک دیسک دچار مشکل می شود . - نامناسب در دید تجاری (تعداد زیاد درایوها ) کد همینگ : یکی از روشهای محاسبه و کنترل خطا در سیستمهای دیجیتال می باشد .انواع روشها برای کنترل ترافیک داده های دیجیتال وجود دارد به عنوان مثال Parity haming code ,… که مجموعه این روشها را ECC می نامند .
RAID۳ :Error Checking and Correcting : انتقال موازی با استفاده از خاصیت Parity مزایا و مشخصات : - سیکل خواندن و نوشتن بسیار سریع . معایب : - طراحی بسیار پیچیده که با صدمه دیدن یک دیسک مجموعه دچار مشکل می شود . کاربرد : - میکس و مونتاژ تصویر - ویرایش تصویر مانند RAID۰

● RAID۴
دیسک های داده مجزا دیسک مربوط به Parity مشترک مزایا و مشخصات : - سیکل خواندن بسیار سریع ( ترافیک کمتر در گذرگاه) معایب : - پیچیدگی بسیار بالا در طراحی مدار کنترلی مشکل در برگرداندن داده ها هنگام بروز اشکال در یک دیسک ( چرا که داده ها روی دیسکها توزیع شده است )

● RAID۵
دیسک های داده مجزا و Parity توزیع شده در دیسکهای Data مزایا و مشخصات : - در این نوع به حداقل ۳ درایو دیسک سخت نیاز داریم . - تک تک بلوک های داده روی دیسک ها نوشته می شوند و Parity مربوط به هر بلوک نیز داخل هارد مربوط ذخیره می گردد. - سیکل خواندن بسیار سریع (ترافیک کمتر در گذرگاه ) - سیکل نوشتن متوسط (محاسبات مربوط به Parity ) - قابلیت و اطمینان بالا (وجود ECC ) معایب : - خرابی در یک دیسک در خروجی تاثیر ندارد. - طراحی پیچیده مدار کنترلی - مشکل در برگرداندن داده ها هنگام بروز اشکال کاربرد : - در سیستمهای Server و بانکهای اطلاعاتی ISPها

● RAID۶
دیسکهای داده ها مجزا با دو Parity توزیع شده مجزا مزایا و مشخصات : - RAID۶ در واقع نسخه پیشرفته RAID۵ می باشد که تصحیح و کنترل خطا را بهبود می بخشد . این ویرایش RAID اطمینان و توانایی بالا در زمینه data storage فراهم می کند . - بهترین انتخاب برای کاربردهای بحرانی و حساس معایب : - طراحی مدار کنترلی بسیار پیشرفته و پیچیده . - سیکل نوشتن بسیار کند ( دوبار محاسبه مربوط به Parity ) - نیاز به N+۲ درایو دیسک سخت . بدلیل دارا بودن حالت Parity دو بعدی . ( N تعداد دیسکهای سخت در حالت معمولی ) - ادغام اطمینان بالا با قابلیت بالا

● RAID۷
نقل وانتقال بهینه شده غیر همزمان به منظوردستیابی به نرخ انتقال بسیار سریع مزایا و مشخصات : - نقل و انتقال غیر همزمان و دارای کنترلگرهای مستقل. - درایو مجزا برای ذخیره کردن اطلاعات مربوط بهParity - برخورداری از سیستم Open System و استفاده از گذرگاهSCSI - گذرگاه Cache داخلی با سرعت بالا (X-bus ) - دیسک های خواندن و نوشتن از امکان Choching استفاده میکنند. - تکنولوژی مدار تولید Parity تا حدودی با سایر انواع Raid تفاوت دارد . -امکان Hot Swaping Open system : به سیستمی اطلاق می شود که قابلیت سازگاری با سخت افزارها و نرم افزارهای مختلف را داشته باشد و امکان کارکردن در سیستمهای مختلف را به راحتی داشته باشد .

● RAID۱۰
این Raid حداقل به ۴ دستگاه هاردیسک نیاز دارد مزایا و مشخصات : - عمل تکه تکه کردن بلوکهای داده همانند Raid۱ انجام می پذیرد . - تصحیح و کنترل خطا نیز مانند Raid۲ می باشد . - نرخ انتقال بالا - در شرایط معین , امکان تحمل خرابی چند دیسک در این نوع RAID وجود دارد . معایب : - بسیار گران قیمت - منبع تغذیه حتمأ باید متصل به ups باشد . - جابجایی درایوها باید به صورت موازی انجام گیرد . - سیستمهای Server و بانکهای اطلاعاتی .

● RAID۵۳
نرخ انتقال بالا همراه با قابلیت انتقال مناسب مشخصات و مزایا : - این آرایه RAID حداقل به ۵ دستگاه دیسک سخت نیاز دارد . - RAID۵۳ در واقع باید RAID۰۳ نامیده شود زیرا عمل Striping آن همانند RAID۰ بوده و Segment بندی آن نیز مانند RAID۳ می باشد. - تحمل خطای آن مانند RAID۳ می باشد. - نسبت به RAID۳ دارای نرخ انتقال بسیار بهتری می باشد. معایب : - قیمت بالا - همه دیسک ها باید با همدیگر سنکرون شوند که انتخاب نوع و مدل درایو را محدود می سازد . - Stripe کردن در سطح بایتها نهایتأ در محاسبه ظرفیت فرمت شده تأثیر منفی می گذارد .

● RAID ۰+۱
▪ نرخ انتقال داده بهینه مزایا و مشخصات : - حداقل به ۴ دستگاه هاردیسک نیاز دارد . - RAID ۰+۱ به عنوان آرایه آینه ای نیز معروف است با این تفاوت که قطعات داده ها یا Segment ها طبق استراتژی RAID۰ ایجاد شده اند . - تحمل خطای این نوع آرایه مانند RAID۵ می باشد . - نرخ انتقال بالا . - بهترین انتخاب برای سیستمهایی که به کارایی بالا بدون توجه به حداکثر اطمینان نیاز داشته باشند . معایب : - RAID ۰+۱ نباید با RAID۱۰ اشتباه گرفته شود . کوچکترین مشکل در عملکرد یک درایو , آرایه را به مدل RAID۰ تبدیل خواهد کرد . - قیمت بسیار بالا - جابجایی درایوها باید به صورت موازی انجام گیرد . کاربرد : - پردازشهای تصویری و fileserever های عمومی .
▪ نتیجه گیری : همانطور که مشخص شد ، استفاده ازRAID برای مقاصد معین می باشد و در کاربردهای عادی و روزمره کارایی چشمگیری را به سیستم PC اضافه نمی کند . به عنوان مثال امکان استفاده از CD-ROM و Rewriter روی این کانکتورها وجود ندارد . بنابراین هنگام استفاده از RAID ابتدا هدف و مورد استفاده خود را مشخص کنید سپس RAID مناسب را انتخاب نمایید.

tstsst
07-03-2010, 01:19 PM
خیلی ممنون از پاسخ جامع شما
آیا من می تونم ای نو تو ویکی پدیا ([Only registered and activated users can see links] DB%8C) بزارم چون تو اون سرچ کردم نبود یک دانش نامه ازاده؟؟(بازکر منبع)؟؟
بازم از پاسخ تو ممنون

xbox
11-09-2010, 09:51 PM
سلام دوستان من یک فلش 4 گیگی دارم وبرند adata است فلشم خو دبخود قفل کرده یعنی نه میتونم اطلاعاتش را پاک کنم ونه فرمت ونه کپی کردن اطلاعات بروی فلش با دستورات cmd هم فرمت نشد کسی اگه راه حلی بلده بگه با تشکر

Reynard
11-10-2010, 12:59 AM
سلام دوستان من یک فلش 4 گیگی دارم وبرند adata است فلشم خو دبخود قفل کرده یعنی نه میتونم اطلاعاتش را پاک کنم ونه فرمت ونه کپی کردن اطلاعات بروی فلش با دستورات cmd هم فرمت نشد کسی اگه راه حلی بلده بگه با تشکر

فلش مموری شما Protect شده یعنی محافظت شده برنامه هایی هستند که با یکبار فرمت کردن فلش رو تعمیر میکنند در همین مورد چند تا تاپیک باز شده که تقریبا جدید هم هست .اگه به اون تاپیک ها مراجعه میکردی بهتر بود.
:34:

ll_Invisible_ll
11-10-2010, 01:08 AM
سلام خدمت دوست عزیز .
میتونی از برنامه زیر استفاده کنی در صورتی که فلش شما اصلی باشد و از نوع تقلبی نباشد.

iraniii
11-11-2010, 11:21 AM
سلام!

خواستم بدونم کدوم بهتره.

با تشکر.

Specifikation:
Chassi: Ace ATX Battle 4
Nätagg: 450W
Processor: AMD Athlon II X2 260 3,2GHz Nyhet!
Grafikkort: nVidia GeForce GT 240 1GB Overclocked Nyhet!
Nätverkskort: 10/100/1000 Mbit (integrerat)
Ljudkort: 7.1 Surround (integrerat)
RAM-minne: 4GB DDR3 1333MHz
Hårddisk: 500GB 7200RPM SATAII 16MB
DVD-brännare: Optiarc DVD±RW 24x +R/+RW -R/-RW SATA

Specifikation:
Grafikkort: ATI Radeon HD5670 1GB GDDR2 Nyhet!

:97:

AliAkh
11-11-2010, 01:36 PM
سلام!

خواستم بدونم کدوم بهتره.

با تشکر.

Specifikation:
Grafikkort: nVidia GeForce GT 240 1GB Overclocked Nyhet!

Specifikation:
Grafikkort: ATI Radeon HD5670 1GB GDDR2 Nyhet!

:97:

سلام ...

سیستم های که نوشتید کامل نیست و فقط به صورت Defult سیستم را معرفی کرده ... اما سیستم شماره یک بهتره ////

ممنون .

Pr0grammer
11-13-2010, 01:48 AM
سلام به همه دوستان.

یه سوال فنی من یه مادربورد Giga EP45UD3L دارم که یه مدته گاهی وقتا اذیت می کنه و موقعی که کلید پاور رو می زنم
تا سیستم روشن بشه در اون قسمتی که آرم شرکت GIGABYTE هستش توقف می کنه و ری استارت می شه و من مجبورم که چند بار با دکمه ریست سیستم اونو خاموش کنم یا کلید پاور رو بزنم تا بتونه بوت بشه.

مشکل کجاست؟

ممنون.

AliAkh
11-13-2010, 11:19 AM
سلام به همه دوستان.

یه سوال فنی من یه مادربورد Giga EP45UD3L دارم که یه مدته گاهی وقتا اذیت می کنه و موقعی که کلید پاور رو می زنم
تا سیستم روشن بشه در اون قسمتی که آرم شرکت GIGABYTE هستش توقف می کنه و ری استارت می شه و من مجبورم که چند بار با دکمه ریست سیستم اونو خاموش کنم یا کلید پاور رو بزنم تا بتونه بوت بشه.

مشکل کجاست؟

ممنون.

سلام ///

توضیح کمی مختصر بود !!! معمولا مادربرد برای بوت نشدن چند دلیل دارد .. چند سوال را جواب دهید ////

ایا بوق بایوس میزند ؟؟؟؟ نگاه کنید ببنید که هارد و درایو شما ( dvd , cd ) را میشناسد .... وقتی گیر میکند قبل چک کردن هارد و درایو شما هست ؟؟؟

ممنون ... منتظر پاسخ هستم ....

Kaz3m
12-11-2010, 08:34 PM
با سلام

یک سوال درباره ی این مودم هایی که تازه باب شده داشتم

همین مودم ها که به شکل فلش هست و باید سیمکارت بخوره ( منظورم مودم های 3g نیست )

ایا سرعت ای مودم به همون اندازه ایی هست که گفته میشه ؟

میشه یک توضیح کامل بدید و تحلیلش کنید ؟

به نظرتون نهایت سرعت بارگذاری و دانلودش چقدر هست ؟

با تشکر

mohammad462
12-16-2010, 08:28 PM
با سلام
دوستان همونجور که میدونین تو بازار مارک های زیاد و مدلهای زیادی از مودم های adsl wireless هست.این تاپیک رو زدم که با کمک هم بصورت فنی تخصصی مودم های adsl wireless از نظر کارایی و قیمت بررسی کنیم.امید است که در این تاپیک دوستان با اینگونه مودم ها آشنا بشن برا خرید.

----------------------------------------------------------
از مدیر بخش درخواست دارم در صورت غیر ضروری بودن تاپیک اونو حذف کنن یا اجازه برای ادامه کار بدن.

Fire Guard
12-16-2010, 09:11 PM
با سلام
دوستان همونجور که میدونین تو بازار مارک های زیاد و مدلهای زیادی از مودم های adsl wireless هست.این تاپیک رو زدم که با کمک هم بصورت فنی تخصصی مودم های adsl wireless از نظر کارایی و قیمت بررسی کنیم.امید است که در این تاپیک دوستان با اینگونه مودم ها آشنا بشن برا خرید.

----------------------------------------------------------
از مدیر بخش درخواست دارم در صورت غیر ضروری بودن تاپیک اونو حذف کنن یا اجازه برای ادامه کار بدن.

در اینجا لازمه یک نکته به شما بگویم ADSL وایرلس یعنی چی؟
ما یک فناوری داریم به اسم اینترنت برای دسترسی به اون میتونیم از راه های زیر استفاده کنیم:
1.Dial Up
2.ADSL
3.DSL
...
و نوع آخر که به آن وایرلس میگویند نوع بیسیم آن است که سرعت مناسب تری دارند.

chamalz
12-20-2010, 03:48 AM
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه،اول از همه اگه جا و عنوان مناسبی برای این پست انتخاب نکردم معذرت میخوام.
من میخوام سیستم خودم را که دارای کارت شبکه است به یک دیواس وایرلس از طریق کابل شبکه متصل کنم و با سیستم برادرم شبکه کنم.

یعنی ورودی دیواس،کابل شبکه باشه وخروجی امواج وایر لس

سوال:میخواستم ببینم همچین دیوایسی وجود دارد یا نه اگه وجود داره اسمش چیه؟

1-نمی خوام از کارت شبکه (internal) وایرلس استفاده کنم
2-نمی خوام از کارت شبه وایرلس Usb استفاده کنم

اگه متوجه نشدید بگید تا بیشتر توضیح بدم

با تشکر

Mthreat
12-20-2010, 08:46 PM
سلام من تازگیها متوجه شدم که دی وی دی رامم خراب شده منظورم اینه که وقتی دکمه ی بیرون اومدنش رو میزنم نمیاد بیرون و انگار که یکه با دست جلوی اونو گرفته باشه از طریق ویندوزم اجکت میکنم نمی شه لطفا بگید چی کار کنم که درست شه:( البطه اینم بگم که وقتی رایانم یه خورده که گرم میشه(حرارتش رو میگم) سریع بیرون میاد و مشکلی هم نداره

mortytnt68
12-22-2010, 10:27 PM
با سلام
امروز صبح که اومدم کامپیوترم رو روشن کنم دیدم که روشن شد ولی تصویر نشون نمیده فیش مانیتور رو امتحان کردم بازهم مثل قبل,یعنی وقتی روشن میشه دکمه مانیتور چشمک میزنه و تصویر نشون نمیده ممنون میشم اگه کمک کنین چون من دیشب باهاش کار میکردم و یه دفعه اتفاق افتاده:16:, در ضمن با یکی دیگه مانیتور هم امتحان کردم ولی جواب نداد!!!!!!!!!!!!؟؟باتشکر:17::44:

iBypasser
12-22-2010, 10:34 PM
سلام
احتمالا فیش مانیتور شما اشکال پیدا کرده و یا ممکن است کامپیوتر شما ایراد سخت افزاری داشته باشد
موفق باشید!

Mostafa.golden
12-22-2010, 11:04 PM
با سلام
امروز صبح که اومدم کامپیوترم رو روشن کنم دیدم که روشن شد ولی تصویر نشون نمیده فیش مانیتور رو امتحان کردم بازهم مثل قبل,یعنی وقتی روشن میشه دکمه مانیتور چشمک میزنه و تصویر نشون نمیده ممنون میشم اگه کمک کنین چون من دیشب باهاش کار میکردم و یه دفعه اتفاق افتاده:16:, در ضمن با یکی دیگه مانیتور هم امتحان کردم ولی جواب نداد!!!!!!!!!!!!؟؟باتشکر:17::44:

سلام دوست عزیز

1- کابل مانیتور
2- کارت گرافیک
3- باطری
4- شاید تعجب کنید رم . چون برایم اتفاق افتاده است.

AliAkh
12-23-2010, 03:36 AM
با سلام

سلام دوست عزیز ...

مشکل میتواند از پردازنده یا مادربرد باشد ، ابتدا باطری مادربرد را خارج کنید و سیستم را روشن کنید اگر نشان داد مشکل از مادربرد است ، بوق بایوس میزند ؟؟/ پردازنده را چک کنید ... با یک پردازنده دیگر سیستم را چک کنید ....

در نهایت برخی موارد مثلا اتصال ممکن است این حادثه را رخ دهد باید این قطعات چک شود تا مشکل پیدا و برطرف شود ...

موفق باشید .

AliAkh
12-23-2010, 03:43 AM
با سلام

یک سوال درباره ی این مودم هایی که تازه باب شده داشتم

همین مودم ها که به شکل فلش هست و باید سیمکارت بخوره ( منظورم مودم های 3g نیست )

ایا سرعت ای مودم به همون اندازه ایی هست که گفته میشه ؟

میشه یک توضیح کامل بدید و تحلیلش کنید ؟

به نظرتون نهایت سرعت بارگذاری و دانلودش چقدر هست ؟

با تشکر

این مودم ها به صورت edge میباشند یعنی با این فناوری کار میکنند .. اما در مورد سرعت به صورت کیلو بیت است که که اگر تقسیم بر 8 کنید سرعت کیلوبایت ان بدست میاید ... مثل وایمکس میباشد که من وایمکس را پیشنهاد میکنم .....

سلام من تازگیها متوجه شدم که دی وی دی رامم خراب شده منظورم اینه که وقتی دکمه ی بیرون اومدنش رو میزنم نمیاد بیرون و انگار که یکه با دست جلوی اونو گرفته باشه از طریق ویندوزم اجکت میکنم نمی شه لطفا بگید چی کار کنم که درست شه:( البطه اینم بگم که وقتی رایانم یه خورده که گرم میشه(حرارتش رو میگم) سریع بیرون میاد و مشکلی هم نداره

مشکل از خود دستگاه میباشد که شاسی ان خراب شده است که معمولا بعد از ماه این اتفاق میافتد .... به حرارت ربطی نداره ....

The Lich King
12-23-2010, 04:59 AM
سلام دوستان

2 عدد مشکل دارم اگه راه حلی دارید بگید ممنون میشم.

1- یک عدد هارد دیسک 160 دارم که ویندوز 7 روش نصبه. و یک هارد 80 دیگه دارم که صداش داره از retry دی وی دی رام هم بدتر میشه! وقتی میخوام یک فایل از این درایو باز کنم تقریباً صداش مثل دی وی دی رام میشه. خیلی میگن بدسکتور داره. اما من بوت اسکن کردم و گفت 1kb هم بدسکتور نداره. هر دو هارد ATA هستند. و نکته ی دیگه ای که هست اینه که وقتی از کامپیوتر استفاده نمیکنم این هارد 80 یه صدای خاص دیگه میده.:60:

من که هرکاری کردم نفهمیدم چشه.

2- یک عدد فلش دارم که مال دوستم بود فلش 2 گیگ axtrom هست که بعد یه مدتی استفاده ویروس میگیره و حالا هر کاری میکنم فایل با حجم بالا داخلش نمیره از 200 به بالا. وقتی اینکارو بکنی هی قطع و وصل میشه و تا فلش رو در نیاری ول بکن نیست.
اگه کسی اطلاع داره یا این اتفاق براش پیش اومده کمکم کنه.

تشکر.:66:

Mthreat
12-23-2010, 08:31 PM
مشکل از خود دستگاه میباشد که شاسی ان خراب شده است که معمولا بعد از ماه این اتفاق میافتد .... به حرارت ربطی نداره ....
میشه بگید چطوری میتونم درستش کنم (منظورم عوض کردن شاسی هستش) اگه تصویری باشه که خیلی عالی میشه

mortytnt68
12-23-2010, 09:35 PM
سلام دوست عزیز ...

مشکل میتواند از پردازنده یا مادربرد باشد ، ابتدا باطری مادربرد را خارج کنید و سیستم را روشن کنید اگر نشان داد مشکل از مادربرد است ، بوق بایوس میزند ؟؟/ پردازنده را چک کنید ... با یک پردازنده دیگر سیستم را چک کنید ....

در نهایت برخی موارد مثلا اتصال ممکن است این حادثه را رخ دهد باید این قطعات چک شود تا مشکل پیدا و برطرف شود ...

موفق باشید .

آقا واقعا ممنون:78: باطری رو که در آوردم :89:درست شد تششششششششششششششششکر

iBypasser
12-28-2010, 12:45 AM
سلام علی اقا
من یک مشکل دارم اونهم اینه که وقتی کامپیوترم رو روشن می کنم با ارور over lucking روبرو می شوم و از ان با دکمه Enter رد می شوم و بعد از من یک پسوررد می خواد که سه تا Enter می زنم و بعد F1 رو میزنم و ویندوز بالا میاد.مشکل چیه؟؟
سیستم من اینه:
mother board= Msi DDR2
ram=4gig super talent DDR
VGA=1 gig ATI 4050 HD
Hard=500+ 32buffer
Cpu=X4 2.7 AMD

AliAkh
12-28-2010, 03:43 AM
سلام ...

احتمالا نام ارور را اشتباه نویشتید ... این مربوط به مادربرد است .... یک بار باطری را خارج کنید درست میشود ...

موفق باشید .

sesr
01-01-2011, 08:16 AM
سلام میشه لطف کنید چند مدل از این پردازنده های core i9 را نام ببرید
ممنون

AliAkh
01-02-2011, 04:47 AM
سلام میشه لطف کنید چند مدل از این پردازنده های core i9 را نام ببرید
ممنون

سلام ...

این پردازنده هنوز به طور کامل رلیز نشده و اطلاعاتی در حد همان مطلبی که خواندید در دست است ...

mamehdi
01-06-2011, 01:52 AM
گام اول - انتخاب قطعه به قطعه

این بخش پردازنده[/B]

cpu پردازنده : مهمترین قطعه در کامپیوتر پردازنده میباشد که برخی از دانشمندان ان را مغز کامپیوتر میدانند و انتخاب یک پردازنده خوب خیلی مهم باشد . باید توجه کرد که در پردازنده سرعت ساعت ، کارائی ، هسته ، توان خروجی و ورودی ، سرعت واقعی ، حافظه ، قیمت ، مهم میباشد .

سرعت ساعت Clock Speed : یکی از مهمترین پارامترها است ، سرعت ساعت ، سرعت پردازش اطلاعات میباشد که میتوان گفت هرچه سرعت ساعت زیاد تر باشد سرعت پرداش اطلاعات زیادتر است که به صورت مگاهرتز بیان میشود و در پردازنده های امروزی خیلی مهم میباشد

کارائی : فرض کنید میخواهید یک بازی را اجرا کنید با اینکه بیشتر قطعات از حد نصاب بازی بالاتر است اما سرعت پایین است و زود گیر میکند در اینجا هست که کارائی مطرح میشود ، کارائی پردازنده مجموعه فعالیت هایی است که همراه با سرعت ساعت انجام میشود - با سرعت ساعت رابطه مستقیم دارد

هسته Core : در قدیم هسته زیاد مطرح نبود اما امروز هسته خیلی مطرح است ، هسته مرکز کنترول پردازنده میباشد اما افزایش هسته به معنی خوب بودن پردازنده نیست - امروزه ما با پردازنده تک هسته ای ، 2 هسته ای ، 3 هسته ای ، 4 هسته ای ، i3 ، i7 میباشد

توان خروجی و ورودی I/O : توان ورودی به میزان واتی که به پردازنده وارد میشود بستگی دارد و هرچه پردازنده وات بیشتری را دریافت کند توان ورودی ان بالاتر است و توان خروجی همان میزان توانایی است که پردازنده در 2 حالت عادی و حداکثر توان از خود نشان میدهد

سرعت واقعی : در پردازنده ها 2 نوع سرعت وجود دارد یکی سرعت کلاک و دیگری سرعت واقعی ، در قدیم سرعت واقعی یا Real حائز اهمیت بود چون هسته مطح نشده بود اما الان سرعت واقعی را در کنار سرعت کلاک در برخی از مدلهای پردازنده ذکر میکند مثلا AMD x2 6000 که سرعت کلاک ان برابر 2.6 میباشد

حافظه یا کش : که 2 حالت L2 و L3 میباشد ، اینها یک نمونه حافظه سریع بوده که روی پردازنده قرار گرفته است و میتواند به افزایش سرعت در مورد کارهای نرم افزاری مثل برنامه نویسی کاربرد دارد و هرچه حافظه زیادتر باشد میتواند به همان اندازه سرعت و قیمت را افزایش دهد

سلام دوست عزيز مورادي كه در انتخاب cpu بيان فرموديد اينطور برداشت ميشود كه بطور كلي cpu اي بهتر است كه سرعت كلاكش بالاتر حافظه كش آن بيشتر و توان وات مصرفي آن بيشتر باشد درست است ؟

AliAkh
01-06-2011, 03:33 AM
سلام دوست گرامی ....

بله درست است ....

BURNOUT
01-06-2011, 09:09 AM
سلام و خسته نباشید.
1- می خواستم بدونم کامپیوتر من با مادربرد: GigaByte EP45-UD3L که 2 تا رم Kingstone DDR2 1GB-800 داره میتونم 2 تا رم DDR2 1GB-800 که مارکشون KingStone نیست اضافه کنم. چون نتونستم از همین مدل رمهایی که دارم پیدا کنم.
2- برای استفاده از چند رم همزمان باید هم حافظه و هم فرکانس رم ها یکی باشه؟
3-به نظرتون من که 2 تا رم 1GB-800 دارم بهش 2 تا دیگه اضافه کنم بهتره یا اینکه در بیارم بجای 4 تا 1GB-800 از 2 تا 2GB با فرکانس بالاتر استفاده کنم؟
ممنون

mamehdi
01-06-2011, 07:52 PM
سلام دوست عزيز جناب aliakh در اين تاپيك شما مواردي هست كه فكر كنم احتياج به بحث بيشتري باشد

1- از پست مربوط به cpu شما من اينطور برداشت كردم كه به نظر شما cpu اي بهتر است كه سرعت كلاك بيشتر و كش بيشتر و توان مصرفي بيشتر داشته باشد اگر منظور شما را درست متوجه شده باشم به نظر من ملاك خوبي براي انتخاب cpu نيست و اگر منظور شما چيز ديگه اي بودهء لطفا بيشتر توضيح دهيد

2- در قسمت مربوط به رم به نظر من بستن دو رم باس هشتصد فركانس را دو برابر نميكند بلكه بهناي باند را از 64 بيت به 128 بيت ميرساند البته بايد رمها دقيقا مشخصاتشان مثل هم باشد تا اين امر كامل تحقق يابد

3- در قسمت مربوط به هارد يك هارد 3 ترابايت 3072 مگابايت اطلاعات در خود ذخيره نميكند بلكه در دنياي انساني 3 ترابايت يعني 3000 مگابايت و 3000000 كيلوبايت و 3000000000 بايت ولي در دنياي كامپيوتر همان 3 ميليارد بايت بايد تقسيم بر 1024 شود تا كيلوبايتش بدست آيد و دوباره تقسيم بر 1024 شود كه مگابايتش بدست آيد و دوباره تقسيم بر 1024 شود تا ترابايتش به دست آيد كه تازه از اين مقدار فضايي براي ذخيره boot record - partion table و جدول ذخيره آدرس فايلها كنار گذاشته ميشود مي توانيد امتحان كنيد منتظر توضيح شما هستم با تشكر

AliAkh
01-06-2011, 11:36 PM
سلام دوست عزیز

از توجه شما به نکات ریز خوشحال هستم ...

نگاه کنید شما درست میگید اما چند نکته است که میتواند شبهات را حل کند ....

در این تاپیک انتخاب قطعه بر اساس پارامتر های خرید بررسی شده است نه فنی !

یعنی برای انتخاب پردازنده یک سری نکات وجود دارد که شما باید انرا یاد بگرید ، اینها فقط کمک میکنند تا شما درست خرید کنید بر حسب نیاز ... اما بحث فنی ندارد یعنی اگر بحث فنی پردازنده را بررسی کنیم میتوانیم به نکات خیلی زیادی اشاره کرد ... که اصلا پارامترها عوض میشوند .

اگر به مثال رم توجه کرده باشید متوجه میشود ما فرکانس را برای بدست اوردن کارائی ضبدر 2 میکینم و گرنه 2 رم 800 فرکانس 1600 نمیدهند ...

در مورد هارد : مگر 1 گیگ 1024 مگابایت نیست پس 3 ترابایت میشود 3072 ... اما دلیل این چه هست ؟ نگاه کنید درسته که وقتی هارد میخرید میزان هارد شما کمتر مقدار حقیقی ان است مثلا هارد 3 ترابایت 2990 است ... دلیل این است که هارد یک فضا را برای اطلاعات پارتیشن و جدول ها و ... بر میدارد و بقیه ان فضای ازاد است ....

اگر مشکلی بود سوالی داشتید لطف کنید توی بخش سوال و جواب سخت افزار مطرح کنید ....

ممنون

AliAkh
01-07-2011, 04:55 AM
سلام و خسته نباشید.
1- می خواستم بدونم کامپیوتر من با مادربرد: GigaByte EP45-UD3L که 2 تا رم Kingstone DDR2 1GB-800 داره میتونم 2 تا رم DDR2 1GB-800 که مارکشون KingStone نیست اضافه کنم. چون نتونستم از همین مدل رمهایی که دارم پیدا کنم.
2- برای استفاده از چند رم همزمان باید هم حافظه و هم فرکانس رم ها یکی باشه؟
3-به نظرتون من که 2 تا رم 1GB-800 دارم بهش 2 تا دیگه اضافه کنم بهتره یا اینکه در بیارم بجای 4 تا 1GB-800 از 2 تا 2GB با فرکانس بالاتر استفاده کنم؟
ممنون

به نظر من شما 2 تا رم 1گیگ را بفروشید و بروید 2 تا رم 2 گیگ بخرید پیشنهاد من GEIL یا Corsair است

موفق باشید ...l

mamehdi
01-08-2011, 06:36 PM
لطفا اين پست و پست قبلي مرا و جوابتان را به تاپيك مربوطه انتقال دهيد تا اگر موافق باشيد آنجا ادامه دهيم از جوابتون تشكر ميكنم ولي مرا قانع نكرد به نظر من پارامترهايي كه براي خريد در نظر ميگيريد ارتباط تنگاتنگ با مشخصات فني قطعه دارد با يك مثال بهتر ميتوان نتيجه گرفت من براي خريد به بازار ميروم و با توجه به پارامترهاي مد نظر شما دو cpu مثلا يك p4 660 با با سرعت كلاك 3.6 و 2 مگ كش و يك دوهسته اي dual core E2200 با سرعت 2.2 و 1 مگ كش پيدا ميكنم خب با توجه به پارامترهاي شما p4 660 بايد خريداري شود ولي خود شما ميدانيد كه e2200 براي خريد گزينه بسيار بهتري است

در مورد رم فكر ميكنم براي خريدار گفته هاي شما قابل درك تر ميباشد

اما در مورد هارد. سازنده هاي هارد بر مبناي 10 سايز هاردها را اعلام ميكنند يعني هارد 3 ترابايت از نظر آنها يعني 3000 مگا بايت ولي وقتي اين هارد در كامپيوتر قرار ميگيرد سيستم عامل از ريزترين جزء يعني بيت و بايت با آن برخورد ميكند در نتيجه فضاي هارد ميشود تقريبا 2.8 چطوري با يك ضرب و تقسيم ساده
هارد 3 ترابايت از نگاه سازندگان 3*1000*1000*1000 = 3000000000 بايت ( 3 ميليارد بايت)
و از نظر سيستم عامل (مبناي 2) 3000000000/1024/1024/1024 = 2.79

با تشكر

AliAkh
01-09-2011, 02:05 AM
لطفا اين پست و پست قبلي مرا و جوابتان را به تاپيك مربوطه انتقال دهيد تا اگر موافق باشيد آنجا ادامه دهيم از جوابتون تشكر ميكنم ولي مرا قانع نكرد به نظر من پارامترهايي كه براي خريد در نظر ميگيريد ارتباط تنگاتنگ با مشخصات فني قطعه دارد با يك مثال بهتر ميتوان نتيجه گرفت من براي خريد به بازار ميروم و با توجه به پارامترهاي مد نظر شما دو cpu مثلا يك p4 660 با با سرعت كلاك 3.6 و 2 مگ كش و يك دوهسته اي dual core e2200 با سرعت 2.2 و 1 مگ كش پيدا ميكنم خب با توجه به پارامترهاي شما p4 660 بايد خريداري شود ولي خود شما ميدانيد كه e2200 براي خريد گزينه بسيار بهتري است

در مورد رم فكر ميكنم براي خريدار گفته هاي شما قابل درك تر ميباشد

اما در مورد هارد. سازنده هاي هارد بر مبناي 10 سايز هاردها را اعلام ميكنند يعني هارد 3 ترابايت از نظر آنها يعني 3000 مگا بايت ولي وقتي اين هارد در كامپيوتر قرار ميگيرد سيستم عامل از ريزترين جزء يعني بيت و بايت با آن برخورد ميكند در نتيجه فضاي هارد ميشود تقريبا 2.8 چطوري با يك ضرب و تقسيم ساده
هارد 3 ترابايت از نگاه سازندگان 3*1000*1000*1000 = 3000000000 بايت ( 3 ميليارد بايت)
و از نظر سيستم عامل (مبناي 2) 3000000000/1024/1024/1024 = 2.79

با تشكر

من نمیگویم که مشخصات فنی مهم نیست من میگویم که پارامتر ها یی که من مطرح کردم سطحی است و تمام موارد نیست یعنی خلاصه است ... برای اطلاعات بیشتر من پیشنهاد میکنم که مقالات بخش سخت افزار را بخوانید تا متوجه شوید ....

به مقاله ضمیمه شده هم توجه کنید ...

Int_Black
01-09-2011, 02:04 PM
چرا خازن مادربورد به قول معروف باد می کنه؟
اگه عوضش کنم مشکلی برا سیستم پیش نمیاد!
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید:21:

ehsancompany
01-12-2011, 12:47 PM
سلام من مدل لب تابم DELL STUDIO 1558 مشکلی که با هاش دارم اینه که 20-30 دقیقه بعد از اینکه روشنش می کنم POINTER ماوس همون فلشه ماوس بزرگ میشه
یه خورده بعد از اینکه گدشت یهو صفحه مانیتورم 2-3 ثانیه خاموش و دوبتره که روشن شد ای ERROR رو می ده
اینم عکسش ([Only registered and activated users can see links])

گرافیکم ATI 5470 HD MOBILITY RADEON
هستش
ویندوزم 7 ULTIMATE 64-BIT هستش
تو قسمت ACTION CENTER ویندوز 7 یه چیزایی نوشته که اینم عکسش ([Only registered and activated users can see links])
حالا می خوام ببینم که مشکل از کجاست اصلا مشکل از HARD WARE یا SOFTWARE
ممنون میشم اگه جواب بدین

birpic.com
01-13-2011, 01:30 AM
سلام دوستای گلم
من میخوام یه سیستم کامل (همراه با مانیتور و تجهیزات لازم) بخرم سقف بودجمم 1 تومنه
واسه کار اتوکد و طراحی 3d max و اینجور چیزا
سیستم پیشنهادیتون چیه؟
مادربرد ترجیحآ گیگابایت
:91::91:

abnuse
01-13-2011, 01:48 AM
سلام عزیز
مثل فروشنده ها
1-می خوای مثل من فقط بازی کنی
2- می خوای فیلم میکس کنی
3-می خوای فقط کارهای گرافیکی انجام بدی
4-می خوای همه کارکنی
5-می خوای کلاسم بزاری
6-از همه مهمتر در کدام منططقه ایران سرفرازمون زندگی میکنی
در آخر ببخشین علی آقا فهمیدم

AliAkh
01-13-2011, 11:17 AM
سلام دوستای گلم
من میخوام یه سیستم کامل (همراه با مانیتور و تجهیزات لازم) بخرم سقف بودجمم 1 تومنه
واسه کار اتوکد و طراحی 3d max و اینجور چیزا
سیستم پیشنهادیتون چیه؟
مادربرد ترجیحآ گیگابایت
:91::91:

پیشنهاد سیستم ...( گرافیک )

مادربرد : gigabyte p55a-ud3
178000

پردازنده : Intel core i5 760
221000

رم : 4G ddr3 1333 Geil
96000

'گرافیک : ATI 5750
184000

پاور : Green 480
56000

هارد دیسک : Western Degital 1trabyte
72000

رام : HP 1135 DVd/ rw
30000

مانیتور : LG w1952Se
175000

کیبور و ماوس : Farasoo 5730
15000

اسپیکر : Edifler M1360
32000

کیس : دلخواه ....

قیمت : 1050.000 ( شیراز )

قیمت هر قطعه زیر ان نوشته شده ....

موفق باشید

birpic.com
01-13-2011, 03:42 PM
پیشنهاد سیستم ...( گرافیک )

مادربرد : Gigabyte p55a-ud3
178000

پردازنده : Intel core i5 760
221000

رم : 4g ddr3 1333 geil
96000

'گرافیک : Ati 5750
184000

پاور : Green 480
56000

هارد دیسک : Western degital 1trabyte
72000

رام : Hp 1135 dvd/ rw
30000

مانیتور : Lg w1952se
175000

کیبور و ماوس : Farasoo 5730
15000

اسپیکر : Edifler m1360
32000

کیس : دلخواه ....

قیمت : 1050.000 ( شیراز )

قیمت هر قطعه زیر ان نوشته شده ....

موفق باشید

قیمت کیس رو حساب نکردین؟

birpic.com
01-13-2011, 04:06 PM
amd چی پیشنهاد میکنین؟واسه طراحی amd بهتره یا intel ؟البته بازی هم میکنم
case green x3 قیمتش75 تومنه؟
مانیتور SAMSUNG - 22" - P22500 چطوره؟
نمیخوام قیمت بالاتر از یه تومن بره

AliAkh
01-13-2011, 09:13 PM
amd چی پیشنهاد میکنین؟واسه طراحی amd بهتره یا intel ؟البته بازی هم میکنم
case green x3 قیمتش75 تومنه؟
مانیتور samsung - 22" - p22500 چطوره؟
نمیخوام قیمت بالاتر از یه تومن بره

از هر دوتا میتوانید استفاده کنید و مشکلی نداره ... Amd ارزان تر است ...

اگر میخواهید AMD بخرید ... مدل پیشنهادی من برای مادربرد : gigabyte 880GM-USB3 , مدل پردازنده : AMD x6 1055T و یا x4 965 که قیمت مادربرد 139000 و پردازنده ها به ترتیب 204000 و 169000 است

قیمت کیس را از شهر مورد نظر بپرسید ... دلخواه هر چی میخواهید بخرید ...

مانیتور p22500 از لحاظ قیمت 50 تومان بیشتر از مدل که من معرفی کردم به نظر من اگر میخواهید بیشتر هزینه کنید مدل : Lg led 1940s را بخرید که مصرف برق و کیفیت فوق العاده دارد .... قیمتش هم 190000 است ...

موفق باشید

matrix0111
01-14-2011, 10:57 AM
با سلام
سیستم من هنگامی که در حال کار کردن هستش با باز کردن هر پنجره یا جابجا کردنشان یا هر چیزی مربوط به نرم افزار صدای چطور شرح بدم ولی مرتبا ویژ ویژ یا مثل ویز ویز میکند چطور از اون خلاص بشم
مادر برد من jetway M26GT4-A هستش:31:

pishva_ghazi
01-15-2011, 12:45 AM
با سلام
سیستم من هنگامی که در حال کار کردن هستش با باز کردن هر پنجره یا جابجا کردنشان یا هر چیزی مربوط به نرم افزار صدای چطور شرح بدم ولی مرتبا ویژ ویژ یا مثل ویز ویز میکند چطور از اون خلاص بشم
مادر برد من jetway M26GT4-A هستش:31:

دوست عزیز در ویندوز به قسمت کنترل پانل بروید و Sounds, Speech, and Audio Devices انتخاب کنید
پنجره باز میشه مربوط به قسمت صدا... Sounds, Speech, and Audio Devices باز این را باز کنید دوباره...
حالا قسمت پایین نوشته speaker Volume و Advanced..
شما با انتخاب گزینه Advanced یک پنجره دیگه باز میشود که گزینه speaker setup را باید پیدا کنی و یک فلش انتخاب هست که با انتخاب یکی از انها این مشکل برطرف میشود ان هم بستگی به سیستم شما دارد

matrix0111
01-15-2011, 01:54 AM
ممنون از لطفت
نشد آقا نشد اگر یه کارت صدا بزارم و آنبرد رو دیسیبل کنم جواب میده ؟

:72::72:

s27moto
01-18-2011, 04:10 PM
من یک هارد usb اکسترنال پرتابل 500 گیگ هیناچی دارم
هاردم بالا نمی آید
در قسمت device manager هاردم شناسای می شود ولی بالا نمی آید
در ضمن هاردم یک صدای قیق قیق هم می کند
امروز به شرکت گارنتی مراجعه کردم (ویستا) آنها گفتن ما هاردو عوض می کنیم تعمیر نمی کنیم
تورو به خدا اگر راهی بلدید بگید نزدیگ 500 گیگ حاصل دانلودم در 2 سال بوده
به خدا تا آخر عمر دعایتان می کنم

AliAkh
01-18-2011, 05:23 PM
من یک هارد usb اکسترنال پرتابل 500 گیگ هیناچی دارم
هاردم بالا نمی آید
در قسمت device manager هاردم شناسای می شود ولی بالا نمی آید
در ضمن هاردم یک صدای قیق قیق هم می کند
امروز به شرکت گارنتی مراجعه کردم (ویستا) آنها گفتن ما هاردو عوض می کنیم تعمیر نمی کنیم
تورو به خدا اگر راهی بلدید بگید نزدیگ 500 گیگ حاصل دانلودم در 2 سال بوده
به خدا تا آخر عمر دعایتان می کنم

سلام دوست عزیز
شما هارد خود را با نرم افزار های که مشکلات هارد را تست میکنند تست کنید و ببنید چه اروری میدهد ؛ اما بعد اگر مشکل از چیپ یا برد هارد بود در devace manegar ‎‏ شناخته نمیشد ؛ پس مشکل مربوط به چیز دیگری است
شما با نرم افزار های مربوط تست کنید بعد نتیجه را مطرح کنید

s27moto
01-18-2011, 07:00 PM
سلام دوست عزیز
شما هارد خود را با نرم افزار های که مشکلات هارد را تست میکنند تست کنید و ببنید چه اروری میدهد ؛ اما بعد اگر مشکل از چیپ یا برد هارد بود در devace manegar ‎‏ شناخته نمیشد ؛ پس مشکل مربوط به چیز دیگری است
شما با نرم افزار های مربوط تست کنید بعد نتیجه را مطرح کنید

میشه یکی از این نرم افزار ها را معرفی کنید

WLAN
01-20-2011, 10:56 PM
سلام کامپیوتر من خیلی صدا میده
به غیر از فن های گرافیک - پاور و سی پی یو یه فن گنده هم داره
1-صدای زیاد به خاطر چی میتونه باشه ؟؟
2- اگر کامپیوتر من 12 ساعت در روز روشن باشه بیشتر برای دانلود از تورنت خیلی عمرش رو پایین میاره؟
3-اگه فن گنده کامپیوتر من بسوزه کلا یا نیم سوز بشه یرا کامپیوترم ضرر داره ؟
4- اگه فن سی پی یو بسوزه چطور سی پی یو میسوزه؟؟

کامپیوتر من بعد از 12 ساعت روشن بودن کاملا سرد هست دمای اتاق من 15 درجه هست
5-میدونی گاهی اوقات یهو کامپیوترم صداش زیاد میشه؟ مشکل کجاست؟

سوال ها رو به ترتیب شماره جواب بده لطفا

AliAkh
01-21-2011, 11:29 AM
سلام دوست گرامی
فن های کامپیوتر بعد از مدتی صدا میدهد که ممکن است چند دلیل داشته باشد ؛ میتواند از جرم گرفتن یا خشک شدن ان باشد یا اینکه عمر فن به پایان رسیده باشد همه فن بر اساس ساعت کار عمر مفید دارند
عمر رایانه بسته به کانفیگ تعین میشود ولی اگر 12 ساعت از اینترنت استفاده کنید میزان کارکرد برق و پردازده زیاد میشود و عمر دستگاه کوتاه
فن بزرگ بسوزه مشکلی پیش نمیاد اما اگر فن باشه بهتره ؛ یک نکته هم رعایت کنید مکان نصب فن باید درست باشد
اگر فن پردازنده بسوزد برای ان خطرناک است باید سریع فن تعویض شود ؛
دمای اتاق ممکن است مناسب باشد اما تهویه خیلی مهم است من پیشنهاد میکنم در کیس را باز کنید و کیس را در فضای ای قرار دهید که تهویه داشته باشد
موفق باشید ؛

darkstreet
01-21-2011, 11:53 AM
سلام دوستان
قصد خرید سیستم دارم و کل هزینم 1.000.000 تومن هست به استثنا کیبورد، موس، اسپیکر ولی هزینه مانیتور همراهش هست
می خوام بدونم بهترین و مناسب ترین قطعات برای گیم کدوم ها هستن
رم - مادربورد - گرافیک - سی پی یو - پاور - دی وی دی رایتر - هارد ( در حد 500 گیگ یا کمتر )
قطعاتی می خوام که با هم مچ باشه و هزینش به کاراییش بیارزه
ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید کمک کنید
توی خرید نقدی هزینش واسم چقدر در میاد و با قسط چقدر اختلاف داره؟

Milad-Bushehr
01-21-2011, 12:03 PM
درود
پاور green
گرافیک zotac
مادر بورد GigaByte که نمونه های زیادی داره مثلا G41 یا EP41
CPU 7500
رم 4 گیگ(می تونی 2 تا 2 گیگ بذاری که بشه 2*4) GOOD RAM
هارد HITACHI با فضای 500 یا 1TB
دی وی دی رایتر هم HP یا SONY
اینکه هزینه قسطی چقدر در بیاد بستگی داره از کجا بخوای بخری
البته قیمت ها در سایر شهرها اختلاف چندانی نداره
این سیستمی که گفتم بین 650/000 تا 850/000 در میاد+مانیتور+کیبورد و موس

The Smith
01-21-2011, 12:23 PM
سلام دوستان
قصد خرید سیستم دارم و کل هزینم 1.000.000 تومن هست به استثنا کیبورد، موس، اسپیکر ولی هزینه مانیتور همراهش هست
می خوام بدونم بهترین و مناسب ترین قطعات برای گیم کدوم ها هستن
رم - مادربورد - گرافیک - سی پی یو - پاور - دی وی دی رایتر - هارد ( در حد 500 گیگ یا کمتر )
قطعاتی می خوام که با هم مچ باشه و هزینش به کاراییش بیارزه
ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید کمک کنید
توی خرید نقدی هزینش واسم چقدر در میاد و با قسط چقدر اختلاف داره؟

در ادامه ی فرمایشات میلاد عزیز باید بگم که سیستمی که پیشنهاد شد خیلی عالی هسته! اما

من کلا 1 سیستم خوب و با بیس ddr3 پیشنهاد میکنم! البته لازم بذکر هسته که ddr4 هم بزودی وارد بازار میشه!

ORMAZD
01-21-2011, 01:24 PM
گرافیک فقط چیپستamd بگیر انویدیا مزخرفه پولتو دور ریختی کارایی کمتر هم گرفتی.سری6xxxکه جدیدم
هستش بگیر که به نسبت قیمتش عالی هست و بهترین انتخاب با بودجتون هستش.:ii
درضمن قیمت ها در مورد مادر بورد مغازه با مغازه تا صد هزار تومنم شده سره مردم کلاه رفته چه برسه شهر
با شهر:33:ممکنه بگی دارم بیخود میگم ولی تو ایران اینجوری هستش و هر کوروکچلی هر قیمتی بخواد میزاره
عین قیمت ایکس باکس360آرکید که150تومن من بین دو مغازه فرق دیدم.
من قصد توهین به آشیانه رو ندارم ولی در مورد سخت افزار بهتره بری سایت های تخصصی که کارشون اینه
و بهترین قطعات رو بهت معرفی می کنن.
»»»»»»»»»موفق باشی»»»»»»»»»»»»

AliAkh
01-21-2011, 02:20 PM
سلام دوست گرامی .... خواشمندم که اگر در مورد مطلبی اطلاعات ندارید ... اظهار نظر نکنید و فقط از دکمه تشکر استفاده کنید ... ممنون

گرافیک فقط چیپستamd بگیر انویدیا مزخرفه پولتو دور ریختی کارایی کمتر هم گرفتی.سری6xxxکه جدیدم
هستش بگیر که به نسبت قیمتش عالی هست و بهترین انتخاب با بودجتون هستش.:ii
درضمن قیمت ها در مورد مادر بورد مغازه با مغازه تا صد هزار تومنم شده سره مردم کلاه رفته چه برسه شهر
با شهر:33:ممکنه بگی دارم بیخود میگم ولی تو ایران اینجوری هستش و هر کوروکچلی هر قیمتی بخواد میزاره
عین قیمت ایکس باکس360آرکید که150تومن من بین دو مغازه فرق دیدم.
من قصد توهین به آشیانه رو ندارم ولی در مورد سخت افزار بهتره بری سایت های تخصصی که کارشون اینه
و بهترین قطعات رو بهت معرفی می کنن.
»»»»»»»»»موفق باشی»»»»»»»»»»»»

چرا شما نمیروید به انجمن های دیگر تا کمی اطلاعاتان زیاد شود ؟؟؟؟؟ بگذریم ....

اما در مورد سیستم پیشنهادی ..... ابتدا نام قطعه - مدل - قیمت

مادربرد
Gigabyte p55-ud3l
151000

پردازنده
Intel core i5 760
236000

رم
Giel 4G DDr3 1333
89000

گرافیک
ATi 5750
185000

هارد
Western Degital 1 Trabyte
70000

رام ( دی وی دی )
HP 1270

مانیتور : 2 مدل است .... ال جی و سامسونگ هر دو را برایتان مینویسم ////

ال جی : LG LED 1940S قیمت : 179000

سامسونگ : SamSung LED 1975X قیمت : 189000

پاور
Green 535A
64000

موفق باشید .......

mr.0x3a
01-22-2011, 10:12 PM
سلام من یک هارد اکسترنال میخوام بگیرم خوب مارکشم خیلی خوب باشه عمرشم خوب باشه دوامم داشته باشه 500 هم باشه بعد قیمتش هم بین 50 تا 60 باشه به یه جایی هم بخوره نشکنه .
ممنون میشم معرفی کنید من که سرچ زدم دوستان وسترون رو معرفی کردن ولی اخه اون قیمتهاش سر به فلک میکشه دوستان لطف کنند یه مارک خوب بهم معرفی کنن ممنون.

sintax
01-22-2011, 11:13 PM
سلام من یک هارد اکسترنال میخوام بگیرم خوب مارکشم خیلی خوب باشه عمرشم خوب باشه دوامم داشته باشه 500 هم باشه بعد قیمتش هم بین 50 تا 60 باشه به یه جایی هم بخوره نشکنه .
ممنون میشم معرفی کنید من که سرچ زدم دوستان وسترون رو معرفی کردن ولی اخه اون قیمتهاش سر به فلک میکشه دوستان لطف کنند یه مارک خوب بهم معرفی کنن ممنون.

داداش هر چی پول بدی آش میخوری.
من الان خودم از همون وسترنا دارم یک بارم از دستم افتاده ولی فعلاً خوشبختانه کار میکنه، از نظر امنیت هم خیلی خوبه و میتونی روش پسورد بزاری.

AliAkh
01-22-2011, 11:31 PM

سلام دوست گرامی
با این قیمت هارد مناسبی وجود ندارد ؛ در واقع اگر 250 گیگ بخواهد با این قیمت چند مورد است اما 500 گیگ نه ؛ پیشنهاد من این است که بیشتر هزینه کنید مثلا با 75000 میتوانید یک هارد 500‎ go flex Seagate بخرید ؛ البته من در اکثر موارد western degital ‎‏ یا buffalo ‎‏ را پیشنهاد میکنم که واقعا فوق العاده بوده و سرعت انتقال اطلاعات بالا و ایمنی خوبی دارند
موفق باشید ؛ ‎

mr.0x3a
01-24-2011, 08:21 AM
سلام دوست گرامی
با این قیمت هارد مناسبی وجود ندارد ؛ در واقع اگر 250 گیگ بخواهد با این قیمت چند مورد است اما 500 گیگ نه ؛ پیشنهاد من این است که بیشتر هزینه کنید مثلا با 75000 میتوانید یک هارد 500‎ go flex seagate بخرید ؛ البته من در اکثر موارد western degital ‎‏ یا buffalo ‎‏ را پیشنهاد میکنم که واقعا فوق العاده بوده و سرعت انتقال اطلاعات بالا و ایمنی خوبی دارند
موفق باشید ؛ ‎

داداش هر چی پول بدی آش میخوری.
من الان خودم از همون وسترنا دارم یک بارم از دستم افتاده ولی فعلاً خوشبختانه کار میکنه، از نظر امنیت هم خیلی خوبه و میتونی روش پسورد بزاری.

بسیار ممنونم

am118
02-11-2011, 12:02 AM
سلام دوستان.....

اگه امکانش هست درایور 64 بیتی edge modem میخواستم .... خیلی گشتم پیدا نکردم ..

edge modem برای سیم کارت هستش و میتونیم باهاش به اینترنت وصل بشیم و .....
یا حق

AliAkh
02-11-2011, 12:03 PM
سلام دوستان.....

اگه امکانش هست درایور 64 بیتی edge modem میخواستم .... خیلی گشتم پیدا نکردم ..

edge modem برای سیم کارت هستش و میتونیم باهاش به اینترنت وصل بشیم و .....
یا حق

سلام ....

مدل کامل دستگاه Edage Modem خود را ذکر کنید ...

ممنون .

am118
02-11-2011, 12:38 PM
سلام ....

مدل کامل دستگاه Edage Modem خود را ذکر کنید ...

ممنون .

سلام ...
دوست گرامی مدل خاصی ندارن همین نوشته edge modem ، دقیقا مثل اینه تو این لینک ... متاسفانه حتی خودشم یه سایت نداره ....

AliAkh
02-11-2011, 01:36 PM
اکثرا نیاز به درایور ندارد و با پورت USB به راحتی شناسایی شده و نصب میشود /...

در مورد برند ها SmartNet و چند برند دیگر در اینترنت وجود دارد که این مودم های Edage را میزند ... اما همه انها چینی هستند ...

من توصیه میکنم از شخصی یا سایتی که خریدید سوال کنید ... ( مدل دستگاه یا طریقه دریافت درایور ) /

اما یک پیشنهاد : از نرم افزار هایی که درایور را به طور اتوماتیک دریافت میکند استفاده کنید ببنید چطور میشود ...

نمونه : 10.0.0.712 Driver Genius Professional Edition
([Only registered and activated users can see links])

اسم چند نمونه دیگر : Driver Magician و Driver Checker

موفق باشید

sohrab1360
03-09-2011, 09:55 AM
سلام.
من دوتا هارد روی سیستمم دارم.
یه Western Digital - SATA که ویندوز روش نصبه
و یک MAXTOR که قدیمیه و یسری اطلاعات روش دارم.

هارد MAXTOR با کابل به CD-ROM وصل بود.

اینجوری وقتی ویندوز میومد بالا بعد از یه مدت یه صدای تق تق میداد و سیستم هنگ میکرد.

گفتم شاید هارد با cd کانفیلیک داره.
برق cd رو کشیدم تا دیگه اونو نشناسه.

درست شده.
یعنی تا دیروز دیگه مشکل نداشتم و سیستم کار میکرد.

اما حالا بازم همون مشکل رو دارم.
یعنی یهو موقع کار کردن یه صدای تق تق میاد و وقتی به My Computer نگاه میکنم میبینم هارد MAXTOR کلا از مدار خارج شده و تو لیست درایو ها نیست.

ریست هم که میکنم با وجود اینکه ویندوز رو روی wd نصب کردم.سیستم بوت نمیشه و همون اول ارور ntdlr is missing
میده و میگه کلیدهای crt+alt+delt
رو بگیرید.

این ntdlr is missing داستانی شده.
من وقتی اولین بار این مشکل رو دچار شدم خیلی این در اون در زدم گفتن فقط باید ویندوزت عوض بشه.
ویندوز عوض میکردم دوباره این مشکل رو داشت.

اما خودم به این نتیجه رسیدم که تو تنظیمات بوت میتونم با جابجا کردن درستش کنم.

مثلا با وجود اینکه من ویندوزم روی WD نصب شده.اما بوت اول باید روی MAXTOR باشه تا ویندوز بالا بیاد.
حالا وقتی MAXTOR رو از دست میدم و نمیشناسه این پیام رو میده و اگر بذارم WD sata بوت نمیشه!!!!!

وقتی هم که همه cd . MAXTOR . WD sata وصل باشن بوت اول باید روی cd باشه تا سیستم بیاد بالا!!!
به خاطر همین نمیتونم تک هاردی بیام بالا.........

خلاصه وقتی تو setup سیستم هم نگاه کردم دیدم خبری از MAXTOR نیست و بوت اول هم روی WD میذارم بازم همون ارور رو میده.

وقتی برق MAXTOR رو قطع میکنم اونو با یه سوکت دیگه عوض میکنم درست میشه و دوباره میشناسدش.
الانم خوب درسته و بوت رو گذاشتم روی MAXTOR و سیستم اومده بالا.

اما برام سواله این چه مرگشه؟

کارهایی که کردم و درست نشد....

کابل جدید که تست زدم.

ده بار ویندوز عوض کردم.این مشکل رو خیلی وقته دارم.الان حاد شده.

نود 32 چیزی پیدا نکرد.

با Seatools اسکن کردم.مشکلی نداشت.

فیکس کردم.

کلا مسخره بازیه.

با Seatools اسکن کردم.مشکلی نداشت.

پاورم نوئه.Power Green انداختنم.
Device زیادی بهش وصل نیست.
دو تا هارد و یک کپچر و کارت گرافیک.

الانم که دارم این رو مینویسم خوب با همون دوتا هارد اومدم بالا دیگه.اگه مشکل برق رسانی باشه که کلا نباید مشکل حل بشه.

با hdd regenerator هم اسکن کردم و خوشبختانه یا متاسفانه هیچ مشکلی پیدا نکرد.

اینم عکسش:

مشکل از هارده؟
برقه؟
مادربرده؟

چیه لامصب.

ممنون میشم شما یه کمکی کنید.

AliAkh
03-09-2011, 10:44 AM
سلام /

در حالتی که یک هارد شما ساتا و دیگری IDE باشد این اتفاق میافتد علاوه بر این مطمئنا cd rom شما هم IDE است پس توضیع برق در مادربرد به صورتی است که شما باید از همخوانی استفاده کنید ....

هارد maxtor خود را به حالت slave قرار دهید => برای این پین رنگی پشت هارد را در اورید و سیستم را بالا بیاورید ...

برای هارد و سی دی رام از 2 کابل IDE جدا استفاده کنید اما برق مشترک باشد مشکلی نیست ...

چند بار باید امتحان کنید که هارد را بشناسد و اما بعد شناخت در تنظیمات مادربرد هارد wd را مستر و maxtor را در ردیف دوم قرار دهید ...

مشکل حل میشود .....

موفق باشید .

sohrab1360
03-09-2011, 11:02 AM
سلام /

در حالتی که یک هارد شما ساتا و دیگری IDE باشد این اتفاق میافتد علاوه بر این مطمئنا cd rom شما هم IDE است پس توضیع برق در مادربرد به صورتی است که شما باید از همخوانی استفاده کنید ....

هارد maxtor خود را به حالت slave قرار دهید => برای این پین رنگی پشت هارد را در اورید و سیستم را بالا بیاورید ...

برای هارد و سی دی رام از 2 کابل IDE جدا استفاده کنید اما برق مشترک باشد مشکلی نیست ...

چند بار باید امتحان کنید که هارد را بشناسد و اما بعد شناخت در تنظیمات مادربرد هارد wd را مستر و maxtor را در ردیف دوم قرار دهید ...

مشکل حل میشود .....

موفق باشید .

سلام.
ممنون از پاسخگویی سریعتون.
اما نکته.
من کلا cd رو برق قطع کردم.حالا دیگه اصلا cd ندارم که بخواد تداخل داشته باشه.

مشکل اینجاست که این اتفاق همیشگی نیست.و بعضی وقتها 4-5 ساعت هم که سیستم روشن باشه اتفاقی نمیوفته. ولی بعضی وقتها هم یهو اینطوری میشه و صدای تق تق میاد و هارد max قطع میشه و سیستم هنگ میکنه........

راستی اگه من بخوام ویندوز عوض کنم.
و هارد max رو قطع کنم.
ویندوز رو روی هارد wd بریزم.

بعد هارد max رو وصل کنم مشکلی پیش نماد و قابل شناساییه.

AliAkh
03-09-2011, 11:17 AM
دوست عزیز صدای تق تق همان بایوس سریع است که در مواقعی که سیستم گرما میکند و یا در برق رسانی مشکل پیش میاید میزند و به این دلیل قفل میکند که پردازش مرکزی قفل میکند ....

شما به روشی که گفتم دو تا هارد را وصل کنید و بعد ویندوز نصب کنید ...

موفق باشید ...

amir_truck
03-15-2011, 04:57 AM
سلام به دوستان گل اشيانه كه هميشه كمكم كرديم دوستان من ميخواستم دو تا هارد رو به كامپيوترم وصل كنم از دوستان هركي بلده يه اموزش تصويري بزاره واسم خيلي ممنون از دوستان

apriliyaa
03-15-2011, 10:15 AM
سلام به دوستان گل اشيانه كه هميشه كمكم كرديم دوستان من ميخواستم دو تا هارد رو به كامپيوترم وصل كنم از دوستان هركي بلده يه اموزش تصويري بزاره واسم خيلي ممنون از دوستان

عکس گذاشتن می خواد دوست عزیز
شما دوتا کابل دیتا و پاور سی دی رایو رو باز کن بزن به هارد جدید
99 % بالا میاد (1% هم اگه بالا نیومد برعکی کن یعنی کابل سی دی درایو رو بزن به هارد اولیه و کابل هارد اولیه رو بزن به هارد دوم) جز این دو حالت دیگه حالت دیگه ای وجود نداره(برای تعیین مستر و الیو)
موفق باشی

AH/\/\AD
03-15-2011, 11:53 AM
عکس گذاشتن می خواد دوست عزیز
شما دوتا کابل دیتا و پاور سی دی رایو رو باز کن بزن به هارد جدید
99 % بالا میاد (1% هم اگه بالا نیومد برعکی کن یعنی کابل سی دی درایو رو بزن به هارد اولیه و کابل هارد اولیه رو بزن به هارد دوم) جز این دو حالت دیگه حالت دیگه ای وجود نداره(برای تعیین مستر و الیو)
موفق باشی

سلام ..

علاوه بر این ، راه دیگه ای هم وجود داره ..

می تونید با کابل های تبدیل sata به usb و یا ide به usb هاردتون رو به صورت یک هارد اکسترنال به کامپیوتر وصل کنید ..

علاوه بر این ، به یک کابل پاور هم نیاز دارید که یک سر اون دوشاخه هست و طرف دیگه وصل می شه به پاور هارد ..

فعلا ...

AliAkh
03-15-2011, 11:59 AM
برای این کار ها را انجام دهید ......

امروز قصد داریم برای شما هارد به هارد کردن یا انتقال اطلاعات از یک هارد به هارد دیگررا بیاموزیم پیش نیاز این آموزش آشنایی به سخت افزار کامپیوتر در حد شناخت قطعه می باشد .

برای این کار سیستم شما حتما باید خاموش باشد .

2- هارد شما اگر دارای پورت IDE می باشد باید جامپر آن را روی Master و هارد دوم جامپرش بر روی Cable Select یا Slave قرار دهید .(برای بهتر درک کردن کلمه جامپر به پایه های آبی رنگ بر روی هارد دقت کنید )

بعد از مطمئن شدن ازدرست زدن کانکتور یا جانپر زمان وصل کردن کابل می باشد . کابل IDE دارای یک بر آمدگی بر روی لبه پورت می باشد که باید به آن دقت شود تا در هنگام جازدن با مشکل مواجه نشوید ، روش دوم برای درست زدن این کابل رنگ قرمز یا سفید لبه کابل میباشد که همیشه به طرف کابل برق می باشد .

در مرحله چهارم باید کابل برق را به صورت صحیح وصل کنید، به کابل برق CDROM یا Hard که در روی سیستمتان از قبل نصب است نگاه کنید همانند آنها رنگ قرمز به طرف کابل IDE و رنگ زرد به طرف بیروی کیس زده شود اگر کمی به شکل سوکت یا سری کابل ها نگاه کنید راحت تر می توانید آنها را در جای خود قراردهید .

تقریبا کار تمام شده حالا باید سیستم را روشن و وارد ویندوز شوید ، مقداری صبر کنید تا هارد جدید را بشناسد و هر اطلاعاتی که می خواهید حالا جابجا کنید(توجه کنید در صورتی که موارد بالا را به طور صحیح و مرحله به مرحله با ما انجام داده باشید با مشکلی مواجه نمی شوید )

هاردهایی که دارای پورت SATA می باشند کمی راحت تر از پورت های IDE است به این صورت که دیگر نیازی به یک کابل برای وصل کردن 2 تا هارد ندارید فقط لازم است که مادربرد شما حداقل دارای 2 پورت SATA باشد، در صورتی که مادربرد شما فقط دارای 2 پورت SATA می باشد پورتی که به یکی از درایوها به غیر از هارد وصل است را به هارد دوم وصل کنیدو بعد دو پورت برق SATA که به شکل زیر است را با توجه به پورت به صورت صحیح وصل کنید .

sohrab1360
03-22-2011, 08:51 AM
دوست عزیز صدای تق تق همان بایوس سریع است که در مواقعی که سیستم گرما میکند و یا در برق رسانی مشکل پیش میاید میزند و به این دلیل قفل میکند که پردازش مرکزی قفل میکند ....

شما به روشی که گفتم دو تا هارد را وصل کنید و بعد ویندوز نصب کنید ...

موفق باشید ...

سلام.
سال نو مبارک.
آقا من نگاه مردم روی مادربرد فقط یه قسمت برای اتصال کابل IDE وجود داره.بنابر این نمیشه برای هارد و cd از دو کابل مجزا استفاده کرد.

مدل مادر بردم :

MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.,LTD P31 Neo-F V2(MS-7392)

ضمن اینکه یک مشکل دیگه هم دارم......

من فن cpu رو در آوردم که خیر سرم تمیزش کنم.
حالا که انداختم روش سه تا پایش محکم شده و تکون نمیخوره.اما یه خارش همچین سفت نشده.
البته وقتی تکون میدن کل فن سفته و در نمیاد فقط یه پایش درست جا نیوفتاده.

الان این وضعیت دمای قطعات سیستمه.

کد:

حالا نمیدونم تکلیف چیه؟حتما باید اونم کیپ بشه؟

Pesare.Shab
03-23-2011, 01:32 AM
سلام.
سال نو مبارک.
آقا من نگاه مردم روی مادربرد فقط یه قسمت برای اتصال کابل IDE وجود داره.بنابر این نمیشه برای هارد و cd از دو کابل مجزا استفاده کرد.

مدل مادر بردم :

MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.,LTD P31 Neo-F V2(MS-7392)

ضمن اینکه یک مشکل دیگه هم دارم......

من فن cpu رو در آوردم که خیر سرم تمیزش کنم.
حالا که انداختم روش سه تا پایش محکم شده و تکون نمیخوره.اما یه خارش همچین سفت نشده.
البته وقتی تکون میدن کل فن سفته و در نمیاد فقط یه پایش درست جا نیوفتاده.

الان این وضعیت دمای قطعات سیستمه.

کد:

حالا نمیدونم تکلیف چیه؟حتما باید اونم کیپ بشه؟

سلام دوست عزیز

در مورد سوال اول عرض کنم که در مادربرد های جدید اینطوریه و فقط یک جای کابل IDE دارن
و چیزی یه ذهنم نمی رسه جز اینکه یه DVD Writer ساتا بخری :80:

در مورد مشکل دومت هم باید گفت اگه فن cpu قشنگ به جاش نچسبه ممکنه سیستمت هی خاموش بشه و
یا اینکه در حین کار قفل کنه
بنابرین باید دوباره بازش کنی و ایندفه قشنگ تر ببندیش (به صورت ضربدری کلید هاش رو فشار بده )
تا مطمئن بشی کامل سر جاش رفته
در ضمن اگه خمیر سلیکن از بین رفته یکمی هم خمیر سلیکن (خیلی کم) به CPU بزن :31:

یا علی

Debian
03-25-2011, 11:44 AM
من یک کارت کارت گرافیک با مارک albatron با چیپ ست nVidia gts250 1gb دارم مشکل اینجاست که فقط با درایو nVidia که داخل خود سی دی شرکت کار می کند(وریژن 182) و وقتی وریژن جدید درایور شرکت nVidida را از اینترنت گرفتم و می خواهم وصل کنم چیپ کارت گرافیک را شناسای نمی کند البته داخل سایت شرکت albatron درایو جدیدی نیست در ضمن با ویندوز 7 64bit که اصلا کارت گرافیک را نمی شناسد و درایو داخل سی دی برای ویستا است و وقتی آن را نصب می کند کارت گرافیک را در device manager به اسم nVidia gts250 می شناسد ولی به صورت مشکل دار شناسای می کند و با لینوکس دبیان هم فقط به صورت nv نصب می شود و نمی شود درایو مخصوص nVidia برای لینوکس را نصب کرد.
من روی دو مادر بورد مختلف تست کردم و مشکل باقی بود البته با برنامه GPU-Z چیپ و بایوس کارت گرافیک (62.94.3C.00.00) شناسای می شود ولی برنامه ای NiBiTor بایوس کارت گرافیک را شناسای نمی کند و برنامه ای به روز رسانی مادر بورد(MSI) کارت گرافیک را شناسای می کند ولی بایوس کارت گرافیک را ناشناس می زند.
سوال این است آیا می شود بایوس کارت گرافیک را با بایوس یک برند دیگر با همان مشخصات سخت افزاری به روز رسانی کرد؟ و یا خود کارت گرافیک مشکل دارد؟

AliAkh
03-26-2011, 09:55 AM
سلام دوست گرامی ....

در ابتدا تا انجایی که من اطلاع دارم شرکت albatron چیپست GTS250 ندارد و GTS220 است که در سری Geforce200 قرار میگیرد و از سال 2008 تا به الان هیچ درایور جدیدی برایش رلیز نشده ....

اما به هر حال به طور کلی اگر شما درایور جدید را نصب میکنید اما شناسایی نمیکند مشکل از چیپست است که همسان سازی نمیکند

بایوس گرافیک هم معمولا بستگی به شرکت سازنده دارد که بر حسب نیاز ایپدیت اش را رلیز کند ...

پیشنهاد من این است که در ویندوز سون از برنامه های پیدا کردن خودکار درایور استفاده کنید .... و یا به اینترنت وصل شوید و بگزارید خود ویندوز سون درایور را پیدا کند .....

موفق باشید

CHFI
03-28-2011, 11:30 AM
سلام
یه سوال داشتم خدمتون
CPU کامپیوتر من در حالت عادی 50 درصد کار میکنه و همین که یه برنامه اجرا میکنم بین 80 تا 100 متغیر میشه

این برنامه ای که داخل خود task manager هست که cpu usage رو نشونم میده من بر اساس همون میگم
مثلا الان که من فقط 3 صفحه از سایت آشیانه رو باز کردم بین 50 تا 65 درصد از منابع cpu داره استفاده میشه

حتی وقتی مرور گر رو هم میبندم باز هم 40 تا 50 درصد از منابع cpu اشغال هست هیچ نرم افزاری یا برنامه ای هم در خالت مخفی یا آشکار در حال اجرا نیست
l

مدل cpu من pentium Dual core E 5300 @2.6 ghz هستش
مشکل از کجاست
کامپیوترم هم گاهی هنگ میکنه
میزان استفاده طبیعی از منابع cpu چقدر هست ؟؟

Pesare.Shab
03-28-2011, 11:47 AM
سلام
یه سوال داشتم خدمتون
CPU کامپیوتر من در حالت عادی 50 درصد کار میکنه و همین که یه برنامه اجرا میکنم بین 80 تا 100 متغیر میشه

این برنامه ای که داخل خود task manager هست که cpu usage رو نشونم میده من بر اساس همون میگم
مثلا الان که من فقط 3 صفحه از سایت آشیانه رو باز کردم بین 50 تا 65 درصد از منابع cpu داره استفاده میشه

حتی وقتی مرور گر رو هم میبندم باز هم 40 تا 50 درصد از منابع cpu اشغال هست هیچ نرم افزاری یا برنامه ای هم در خالت مخفی یا آشکار در حال اجرا نیست
l

مدل cpu من pentium Dual core E 5300 @2.6 ghz هستش
مشکل از کجاست
کامپیوترم هم گاهی هنگ میکنه
میزان استفاده طبیعی از منابع cpu چقدر هست ؟؟

با اجازه ی آقای AliAkh :66:

دوست عزیز تو بخش Processes در Task Manager ببن جز system Idle process چه بر نامه هایی بیشترین استفاده رو از cpu میکنند

و اگه جز برنامه های اصلی نباشه (سیستم) غیر فعالش کنی
البته من دیدم این اتفاق بیشتر وقتی میافته که سیستمت ویروسی شده باشه یا مدت زیادی باشه
ویندوز عوض نکرده باشه و یکمی اختلال ایجاد شده باشه

به نظرم ویندوز عوض کنی مشکل حل بشه + ویروس زدایی :98:

یا علی

AliAkh
03-28-2011, 11:52 AM
سلام ....

در اکثر موارد مشکل نرم افزاری است و میتنواند به دلیل ویروسی بودن سیستم و یا اجرا بودن برخی از سرویس های باشد که در Task Manger نمیاید ...

توی run عبارت Msconfig را تایپ کنید و در قسمت سرویس و استارت اپ ببنید که سرویس و برنامه در حال اجرا هست و چک کنید ...

در Task maneger دنبال System IDle process باشید در حالت عادی باید 98 درصد از cpu و کمترین مقدار مموری را استفاده کنید ...

نکته : اگر مشکل سخت افزاری باشد شما در مواردی که سیستمتان هنگ میکند بوق بایوس 2 تایی میشنوید که میتواند از گرمای پردازنده و یا مشکل برقی باشد .....

موفق باشید .

rezakar20
03-29-2011, 07:36 PM
سلام دوستان مي خواستم بدونم براي اين كه بتونيم يه دوربين رو از كار بياندازيم ( مثلا دوربين مخفي يه بانك ) از چه دستگاهي استفاده كنيم ؟ يا چطور مي تونم امواجي رو ايجاد كنم كه كارش اختلال پيدا كنه؟

AliAkh ----> از پاسخ دادن به این سوال معزورم .........

lale_s
03-29-2011, 10:41 PM
سلام دوستان
دوستان ایا سخت افزاری وجود داره که بتونه اطلاعات رو از کامپیوتر بر روی یک صفحه از یه دفترچه چاپ کنه بطوریکه نخام صفحات رو از هم جدا کنم. یعنی صفحه مورد نظر رو زیر دستگاه قرار دهیم و اطلاعات رو صفحه چاپ کنه.
ممنون

e.parsa
03-30-2011, 07:13 AM
سلام
یه چند روزیه سیستمم وسط کار گیر میکنه ، مانیتور مثل حالت stand by میشه و بعد از چند ثانیه ریست میشه ؟
بررسی کردم دیدم اینجوره که انگار وسط کار درایوهای هادر (دومم) غیب میشن و بعد این اتفاق می افته
چند تا نکته :
- بعضی وقتا سی دی رام هم این طور میشه
- موقع خوندن و نوشتن رو هادر مشکل ندارم (احتمالا سالمه )
- هاردی که این مشکل رو داره SATA هست و برق رو با تبدیل IDE میگیره
- از همه مهمتر وقتی یه بار کابلهای هارد رو جدا میکنم و دوباره وصل می کنم برای مدتی این مشکل رو ندارم

حالا دوستان نظرشون چیه ؟
تجربشون چی میگه ؟

ممنون

AliAkh
03-30-2011, 11:27 AM
سلام دوستان
دوستان ایا سخت افزاری وجود داره که بتونه اطلاعات رو از کامپیوتر بر روی یک صفحه از یه دفترچه چاپ کنه بطوریکه نخام صفحات رو از هم جدا کنم. یعنی صفحه مورد نظر رو زیر دستگاه قرار دهیم و اطلاعات رو صفحه چاپ کنه.
ممنون

سلام /.////

پرینتر ها و پلاتر ها و دستگاه هایی که به صورت مستقیم با صفحه در ارتباط هستند نمیتوانند این کار را انجام دهند اما به طور غیر مستقیم با لیزر میتواند یک همچین کاری را انجام داد ./....

اما کیفیت زیاد خوب نیست و دوام چندانی ندارد ......

موفق باشید ...

AliAkh
03-30-2011, 11:34 AM
سلام
یه چند روزیه سیستمم وسط کار گیر میکنه ، مانیتور مثل حالت stand by میشه و بعد از چند ثانیه ریست میشه ؟
بررسی کردم دیدم اینجوره که انگار وسط کار درایوهای هادر (دومم) غیب میشن و بعد این اتفاق می افته
چند تا نکته :
- بعضی وقتا سی دی رام هم این طور میشه
- موقع خوندن و نوشتن رو هادر مشکل ندارم (احتمالا سالمه )
- هاردی که این مشکل رو داره sata هست و برق رو با تبدیل ide میگیره
- از همه مهمتر وقتی یه بار کابلهای هارد رو جدا میکنم و دوباره وصل می کنم برای مدتی این مشکل رو ندارم

حالا دوستان نظرشون چیه ؟
تجربشون چی میگه ؟

ممنون

سلام ......

دوست عزیز مشکل از مادربرد است ... احتمالا مادربرد شما قدیمی است و همچنین متناسب با ان پاور ...

در مادربرد شما تقسیم منابع به درستی انجام نمیشود برای همین برق در برخی موارد که شما pik کارکرد سیستم هست دچار اختلال میشه و هارد و ... قطع میشود ....

هیچ وقت از تبدیل برق ideبه sata استفاده نکنید ( دلیلش مفصله )

موفق باشید ......

lale_s
03-30-2011, 03:27 PM
سلام /.////

پرینتر ها و پلاتر ها و دستگاه هایی که به صورت مستقیم با صفحه در ارتباط هستند نمیتوانند این کار را انجام دهند اما به طور غیر مستقیم با لیزر میتواند یک همچین کاری را انجام داد ./....

اما کیفیت زیاد خوب نیست و دوام چندانی ندارد ......

موفق باشید ...

بسیار ممنون
میشه لطف کنید چند نوع رو معرفی کنید؟ میخام از لحاظ قیمت و کیفیت بررسی کنم؟ اسم این دستگاهی که با لیزر کار میکنه چی هست؟

AliAkh ---> از شرکت هایی که کار تبلیغات انجام میدهند سوال کنید ... همچنین از مرکزی که دستگاهای چاپ میفروشند میتوانید اطلاعات دقیقی بگرید .....

اما قیمتش خیلی گرونه ....... موفق باشید

e.parsa
04-01-2011, 06:45 AM
سلام ......

دوست عزیز مشکل از مادربرد است ... احتمالا مادربرد شما قدیمی است و همچنین متناسب با ان پاور ...

در مادربرد شما تقسیم منابع به درستی انجام نمیشود برای همین برق در برخی موارد که شما pik کارکرد سیستم هست دچار اختلال میشه و هارد و ... قطع میشود ....

موفق باشید ......

سلام
از پاسختون ممنون
همونطور که گفتین مادربورد قدیمیه (مال 6 سال پیش) . ولی تا حالا با این مشکل مواجه نشده بودم ، رخ دادن این مشکل عادیه ؟
یعنی الان من بایدمادربورد و در نتیجه کلیه قطعات اصلی سیستمم رو عوض کنم ؟ (مادربورد 6 سال پیش رو الان که نمیشه پیدا کرد!!)
باز هم سپاس

AliAkh
04-01-2011, 11:18 AM
سیستم شما قدیمی است و شما همواره دارید قطعات جدیدی را به ان متصل میکنید ، طبعی است که این مشکل رخ میدهد ...

من پیشنهاد میکنم که سیستم خود را به روز رسانی کنید ( خرید یکسری قطعات جدید ) ///

برای خرید قطعات جدید من درخدمتم ، در این تاپیک مطرح کنید من برایتان قرار میدهم ( قیمت و نوع کارتان را ذکر کنید )

موفق باشید ...

hesam_1
04-08-2011, 03:48 PM
با سلام.
چند وقت پیش فلشم مشکلی داشت و نمیتونستم برخی قسمتهای فلش رو با انتی ویروس اسکن کنم؛ فلش رو فرمت کردم و برخی فایلها رو داخلش ریختم. در حالی که حجم فایلها کمتر از 500 مگ بود، اما فلش از قسمت پراپرتیز یک گیگ رو نشون میداد!(خود فلش هم یک گیگ هست). باز هم فرمت کردم ولی این بار از حدود 200/300 مگه بیشتر نمیذاره داخلش ریخته بشه و بعد از اون خطا میده که فول شده یا همچین چیزی! و از پراپرتیز که حجمش رو بررسی میکنم، با اینکه حجم ریخته شده 200/300 مگ هست، اون رو بیش از 700 مگ نشون میده!
مشکل کجاست؟! آیا میشه درستش کرد؟

ll_Invisible_ll
04-08-2011, 03:52 PM
سلام خدمت دوست عزیزم.
میشه بگی مارک فلش شما چی هست .

hesam_1
04-08-2011, 08:34 PM
سلام خدمت دوست عزیزم.
میشه بگی مارک فلش شما چی هست .

خواهش میکنم. مای فلش هست.

M4R!jU4N4
04-08-2011, 10:29 PM
سلام من لپ دارم بعضي وقتا وقتي ميخواد ويندوز بالا بياد يه صفحه ابي مياد و بعد زود ريست ميشه اي مشكل رو من فقط تا حالا ويندوز ايكس پي ديدم در سون همچين چيزي نديدم dell1025
چه شه؟از استفاده ز:36::22:ياد كردنه؟

matra
04-09-2011, 03:31 PM
دوست عزيز مشكل از هارد يا رم هست بايد تست بشه

اگه اطلاعات دقيق تري بدي و صفحه آبي برامون عكس بزاري جواب قطعي ميدم بهتون

hesam_1
04-12-2011, 05:53 PM
با سلام.
چند وقت پیش فلشم مشکلی داشت و نمیتونستم برخی قسمتهای فلش رو با انتی ویروس اسکن کنم؛ فلش رو فرمت کردم و برخی فایلها رو داخلش ریختم. در حالی که حجم فایلها کمتر از 500 مگ بود، اما فلش از قسمت پراپرتیز یک گیگ رو نشون میداد!(خود فلش هم یک گیگ هست). باز هم فرمت کردم ولی این بار از حدود 200/300 مگه بیشتر نمیذاره داخلش ریخته بشه و بعد از اون خطا میده که فول شده یا همچین چیزی! و از پراپرتیز که حجمش رو بررسی میکنم، با اینکه حجم ریخته شده 200/300 مگ هست، اون رو بیش از 700 مگ نشون میده!
مشکل کجاست؟! آیا میشه درستش کرد؟

از دوستان کسی به مشکل مشابهی برخورد نکرده؟

HB1900H.
06-20-2011, 05:28 PM
سلام.

دوستان اطلاعي از فرمان هاي بازي براي pc دارن ؟ از لحاظ عملكرد و سرعت !! مثلا براي بازي هايي مثل NFS !!

ممنون

The Lich King
06-30-2011, 03:18 PM
سلام دوستان
یک ماهی میشه یک ماوس برای لپ تاپم خریدم ... تا چند شب پیش خوب کار میکرد... اما حالا وقتی وصل میکنم به لپ تاپ مثل قبل چراغش روشن میشه اما هیچگونه عملکردی نداره... ماوس روی 2 لپ تاپ با سیستم عامل مختلف و 3 پی سی تست شده و مطمئناً مشکل از لپ تاپ من نیست... cigar

ممنون میشم راهنمایی کنید:69:

single_2008boy
07-03-2011, 02:33 PM
سلام
من می خوام پرینتر بخرم حدود 200 تا 250 چی پیشنهاد میکنید
یا سیاه وسفید و یا رنگی جوهر افشان؟

AliAkh
07-04-2011, 07:43 PM
HP - Color LaserJet CP1215

EPSON - Stylus TX410

EPSON - Stylus Photo P50

به ترتیب از 250 به 200 تومان است .

e.parsa
07-08-2011, 10:51 AM
با سلام خدمت جناب AliAkh
من یه کارت tv دارم که تو 64 بیت جواب نمیده (win7 -64)
مارک معروفی نیست و نتونستم درایور 64 رو پیدا کنم
میخواستم بدونم میشه رو یه VM ، که xp 32 bit نصبه ، کارت tv رو نصب کرد؟
اصلا سخت افزار روی VM قابل نصب هست ؟

mr.0x3a
07-10-2011, 03:52 PM
سلام من یک سی پی یو اینتل 5200 دارم الان میخوام سی پی یو رو باز کنم یه خورده خمیر سلیکون بریزم جاش ولی نمیدونم چطوری باز میشه خواهش میکنم اموزش باز کردن این سی پی یو رو بهم یاد بدین عکس ها رو ضمیمه میکنم خواهش میکنم کمکم کنید ممنون
عکس اول ([Only registered and activated users can see links])
عکس دوم ([Only registered and activated users can see links])

Mehdi_HeartBrea
07-10-2011, 07:47 PM
سلام من یک سی پی یو اینتل 5200 دارم الان میخوام سی پی یو رو باز کنم یه خورده خمیر سلیکون بریزم جاش ولی نمیدونم چطوری باز میشه خواهش میکنم اموزش باز کردن این سی پی یو رو بهم یاد بدین عکس ها رو ضمیمه میکنم خواهش میکنم کمکم کنید ممنون
عکس اول ([Only registered and activated users can see links])
عکس دوم ([Only registered and activated users can see links])

یه پیچ گوشتی 2 سو بردار ، بنداز روی خط پایه های فن . منظورم اون 4 تا ربع دایره است . بعد بچرخونش به سمت چپ .

البته موقع بستن هم شما دردسر داری . سعی کن به کسی که بلده بگی برات انجام بده . چون یه موقع فنت بشکنه مکافات داری .
:66:

Mehdi_HeartBrea
07-10-2011, 07:54 PM
با سلام خدمت جناب AliAkh
من یه کارت tv دارم که تو 64 بیت جواب نمیده (win7 -64)
مارک معروفی نیست و نتونستم درایور 64 رو پیدا کنم
میخواستم بدونم میشه رو یه VM ، که xp 32 bit نصبه ، کارت tv رو نصب کرد؟
اصلا سخت افزار روی VM قابل نصب هست ؟

شما کارت Tv رو باز کنید ( اگه اینترناله ) ببینید چیپ ستش چیه . معمولا دوتا چیپ بزرگ روی برد باید باشه . نوع و مدل چیپ ست رو یادداشت کنید و بعد دنبال درایور کارت بگردید . اگه مارک متفرقه باشه احتمالا باید چیپ Conexant باشه که خیلی راحت می تونی پیدا کنی .

در مورد VM هم باید بگم که من کارت Tv رو تست نکردم . فقط میدونم که اگر از VMware استفاده کنی ، در صورتی که سخت افزار رو بشناسه یه فایل exe بهت میده تا تو VM نصب کنی . اما بعید میدونم وقتی ویندوز عادی نشناخته ویندوز مجازی بتونه بشناسه .

witcher1992
08-02-2011, 10:47 AM
سلام
یه هارد سی گیت هست یه ترا بعد میخواستم یه فیلم اچ دی چهار و خورده ایی گیگ بریزیم روش نشد. گفت فایل سیستمش پشتیبانی نمیکنه.روی یه فلش سونی هشت هم همین ارور رو داد.
میشه بگید چرا؟ چطوری درست میشه؟اصلا درست میشه؟
AliAkh
08-02-2011, 03:31 PM
سلام
یه هارد سی گیت هست یه ترا بعد میخواستم یه فیلم اچ دی چهار و خورده ایی گیگ بریزیم روش نشد. گفت فایل سیستمش پشتیبانی نمیکنه.روی یه فلش سونی هشت هم همین ارور رو داد.
میشه بگید چرا؟ چطوری درست میشه؟اصلا درست میشه؟
متن کامل error را قرار دهید ببینم چی میشه

kaveckm1
08-03-2011, 01:38 PM
درود
دوستان من یه لپ تاپ Fujitsu T4310 Tablet PC دارم،یه هفته میشه وقتی میخوام توش برنامه نویسی کنم،به محض اینکه برنامه رو باز میکنم ریستارت میکنه و ارور دینامیک مموری میده و هی پشت سر هم ریستارت میکنه،به نظر شما مشکل از کجاش میتونه باشه؟هنوز گارانتی سخت افزاریش تمام نشده.من رم و هارد رو عوض کردم بازم جواب نداد.
بدرود

Kaz3m
09-07-2011, 11:31 AM
با سلام

من در پی این موضوع هستم که بتونم مودم خودم رو به یک مودم وایرس با یک آنتن وایرلس که به پشت مودم وصل میشه تبدیل کنم

سوالات من این هست که آیا این آنتن ها به صرفه و قابل اطمینان هستند و استفاده از اون ها کار درستی هست یا خیر ؟

ممنون

با تشکر

Mehdi_HeartBrea
09-07-2011, 10:23 PM
اگه من اشتباه می کنم ببخشید . شما منظورتون اینه که می خواید مودم معمولی ای دی اس ال خودتونو به یه مودم اکسس پوینت دار تبدیل کنید ؟؟؟ در واقع شما می خواید یه اکسس پوینت روی مودمتون اضافه کنید .

معمولا این مودم ها از نظر امنیت ، کیفیت و امکانات هیچ کمبودی ندارن . از نظر هزینه هم به صرفه هستن . چون شما باید با 70 ، 80 تومن یه مودم اکسس پوینت داره با پدر و مادر بخرید و بعد مودمتون هم روی دستتون باد می کنه ، در عوض مودم خودتونو دارید و یه اکسس پوینت می خرید حول و حوش 35 تا 40 تومن . فکر کنم به صرف باشه .

Kaz3m
09-08-2011, 08:17 AM
مودم من یک مودم Tp-Link برا ADSL هست این آنت ها ها هم حداکثر که من جستجو کردم تا 18 تومان بیشتر نیستن فکر کنم خیلی به صرفه باشه

میخوام بدونم اینا کار میکنه یا امنیت دارند یا نه

خیلی ممنون

Mehdi_HeartBrea
09-08-2011, 01:37 PM
کار کردن که کار می کنه . یه کابل شبکه از مودم به اکسس پوینت روتر وصل می کنید و بعد باید روتر رو تنظیم کنید . از اونجا به بعد می شه مثل یه مودم وایرلس . باید پسورد گذاری کنید و ... . پسوردتون هم هر چی هست فقط عدد تنها نباشه ، در ضمن واژه های انگلیسی نباشه . مثل Kaz3m adm1n 2010

mr.0x3a
09-26-2011, 01:13 AM
سلام من یه سیستم دارم با این مشخصات
ram 4
cpu pentium dual core 5200 intel

gerafic 1
hard 500
مادر بردمم گیگابایته
پاور queen
واینا اصلا به این سوالم مربوط نیست فقط گفتم شاید نیاز باشه
===============================
اما سوال من من یک کیس بدرد نخورد به نام smart دارم که خیلی کوچیک هست از دوستان که توی کار کیس هستند من تحقیق کردم دیدم کیس گرین بهتره من میخوام کیسم رو عوض کنم فقط کیس رو میخواستم یک کیس خوب بهم معرفی کنید من شبها تا صبح سیستمم رو میزنم زیر دانلود میخوام تحویه اش کامل و درست و بی نقص باشه اگه لازم باشه پاورمم عوض میکنم و یک پاور قوی میگیرم فقط از شما میخوام که یک کیس بین قیمت 60 تا 100 هزار تومن بهم معرفی کنید که عمرانه باشه من شب بزنم زیر دانلود خیالم از سیستم تهویه راحت باشه از همه نظر

ممنون میشم راهنمایی کنید

Mehdi_HeartBrea
09-26-2011, 03:29 PM
سلام من یه سیستم دارم با این مشخصات
ram 4
cpu pentium dual core 5200 intel

gerafic 1
hard 500
مادر بردمم گیگابایته
پاور queen
واینا اصلا به این سوالم مربوط نیست فقط گفتم شاید نیاز باشه
===============================
اما سوال من من یک کیس بدرد نخورد به نام smart دارم که خیلی کوچیک هست از دوستان که توی کار کیس هستند من تحقیق کردم دیدم کیس گرین بهتره من میخوام کیسم رو عوض کنم فقط کیس رو میخواستم یک کیس خوب بهم معرفی کنید من شبها تا صبح سیستمم رو میزنم زیر دانلود میخوام تحویه اش کامل و درست و بی نقص باشه اگه لازم باشه پاورمم عوض میکنم و یک پاور قوی میگیرم فقط از شما میخوام که یک کیس بین قیمت 60 تا 100 هزار تومن بهم معرفی کنید که عمرانه باشه من شب بزنم زیر دانلود خیالم از سیستم تهویه راحت باشه از همه نظر

ممنون میشم راهنمایی کنید

موقع دانلود سیستم فعالیت خاصی نداره که بگیم داغ می کنه یا سی پی یو فعالیتش زیاده یا ... .جز اینکه منظور شما دانلود آفلاین (با کارت دی وی بی) باشه که باید به فکر یه فن برای کارتتون باشید و یه فن برای کیس .

به نظر من دلیلی نداره که برید یه کیس 80 ، 90 هزارتومنی بخرید برای این کار . به جاش یه فن برای پشت کیس ، یعنی زیر پاور کنار خروجی های مادربردتون بخرید و وصل کنید کافیه .

برای کیس خوشگلترین و همه پسند ترین کیس مگنوم گرینه . همیشه هم تو بازار گیر میاری .

اما با موضوع پاور موافقم . اگه پاورتون زیاد قوی نیست یا به فرض ریل نیست ، یه پاور با پدر مادر بگیرید خیلی خوبه . من تا یه حال مارک پاور شما به گوشم نخورده ، اما مطمئنم 300 وات واقعی بیشتر نباشه .

برای پاور هم گرین خوبه و هم اگه بتونی سیلور استون گیر بیاری بهتره . البته سیلور استون خیلی کمه . مثل ocz می مونه ، خیلی کم شده تو بازار .

برای سیستم شما یه پاور 380 جوابتو میده و کافیه . فکر کنم گرین حول و حوشه 40 تا 45 باشه . دقیق قیمت ندارم .

syscpu
10-04-2011, 05:05 PM
با سلام هارد اکسترنالم پیغام فورمت میده از اونجایی که نمیخوام اطلاعاتم پاک بشه یه راه حل میخوام

hesam_1
10-15-2011, 07:07 PM
من یه تاپیک زده بودم برای راه کاری گرفتنم درباره ی فلش! اومدم در همون مورد امروز دوباره توش چیزی بنویسم دیدم حذف شده!! اگه برای من بدرد نخورده بود، برای بعضی دیگه که تا اون زمان بدرد میخورد!!

BlackSkymoon
10-15-2011, 07:55 PM
با سلام هارد اکسترنالم پیغام فورمت میده از اونجایی که نمیخوام اطلاعاتم پاک بشه یه راه حل میخوام

سلام ..
روی چند سیستم دیگه هم امتحان کنید .. اگه خراب بود دو راه ممکنه اطلاعات شما رو حفظ کنه

1. فرمتش کنید و با recovery اطلاعات رو برگردونین
2. نرم افزار get data for fat یا get data for ntfs ممکنه کمکتون کنه ( برای خارج کردن اطلاعات قبل از فرمت)

hamid h
10-28-2011, 12:28 PM
با عرض سلام به همه شما دوستان عزیز،مدیران و کاربران محترم..

من یه مشکل برام پیش اومده که به مرز افسردگی و دیوانگی رسیدم، با توجه به اینکه خارج از کشورهست م و دسترسی به جایی ندارم که هم اطمینان کنم و هم بتونم مشکلمو بر طرف کنم ، از همتون خواهش میکنم که دوستانه کمکم کنبد..

من یه هارد اکسترنال western digital my passport essential 500 gb usb3 دارم که هرچی اطلاعات داشتم رو ریختم توش ، بهتر بگم همه زندگیم توشه که اگه واقعان از دستشون بدم دق میکنم!

چند وز پیش به خاطر 1 اشتباه احمقانه روی درایو هاردم کلیک راست کردم و format رو زدم که سریع متوجه شدم و cancel کردم و حتی کابل usb هارد رو هم سریع کشیدم، اما الان هرچی دوباره میخوام بازش کنم این پیام رو میده:

You need format the disk in drive L: before u can use it و چون نمیخوام که هاردم فرمت بشه cancel رو میزنم ، گفتم شاید یه راهی باشه! اسم درایو هم عوض شده Local Disk L اما وقتی درایو میاد بالا همون پسورد قدیمی رو میخواد! وقتی هم که propeties رو میزنم هر دو حجم پر و خالی درایو رو به صورت 0 bytes نشون میده!

توی بد شرایطی هستم خواهش میکنم راهنماییم کنید ! نمیخوام کار به فرمت و ریکاوری بکشه چون اطمینانی بهش نیست و خاطرات و فیلم های طولانی و اطلاعات زیادی توش هست که مطمعنا قابل ریکاوری نیست..

منتظرم که انشا اله با کمک شما و این سایت مشکلم حل بشه..

من اینجارو مرتبا چک میکنم و اگه کسی هم تونست برادرانه کمکم کنه ای ایمیل منه : [Only registered and activated users can see links]

Mehdi_HeartBrea
10-29-2011, 04:20 PM
شما یه بار باید هاردتونو فرمت کنید تا بشه بازش کرد . حواستون باشه نوع فرمت با قبل یکی باشه . یعنی اگه FAT32 یا NTFS بوده دوباره با همون نوع فرمت کنید . اگه بدون مشکل فرمت شد و شما تونستید درایوتونو ببینید و حجم واقعی یعنی 480 گیگ و خرده ای رو ببینید حالا می تونید ریکاوریش کنید بدون ترس از اینکه یکی از فایلاتون بر نگرده . فقط یادتون باشه دیگه تو اون هارد هیچی نریزید و هنگام ریکاوری برای ذخیره فایل هاتون از یه هارد دیگه استفاده کنید .

برای ریکاوری هم از برنامه GetDataBack ([Only registered and activated users can see links]) استفاده کنید .
لینک دانلود ([Only registered and activated users can see links])

کار با برنامه راحته . فقط بعد از باز کردن برنامه گزینه سوم رو انتخاب کنید مثل عکس زیر :

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

milad.kamaie
10-31-2011, 06:33 PM
سلام
یه مدتیه که دمای کارت گرافیک و cpu بدجور و بی دلیل بالا میره
واقعاً به راهنمایی احتیاج دارم

این در حالتیه که تنها firefox در حال اجراست

BlackBat
11-22-2011, 11:25 AM
سلام...
کامپيوترم داغون شده...!!!
وقتی روشنش می کنم، و ويندوز بالا اومد، صفحه آبی مرگ ويندوز می آد... :-( :-x
نمی دونم چی کار کنم؟!
يعنی cpu آسيب ديده؟! اگه بخوام درستش کنم، هزينش حدودا" چه قدر می شه؟!
خواهش می کنم سيعا" جواب بدين... خيلی ضروری هست...

EviL ShaDoW
11-22-2011, 12:15 PM
سلام...
نمی دونم چی کار کنم؟!
درود کابر گرامی

منظورتون اینه که یه صفحه آبی باز میشه و 100 تا صفر میشماره و بعد ریبوت میشه یا چیز دیگه؟ کمی بیشتر و واضحتر توضیح بدین تا بتونیم بهتر کمکتون کنیم؟؟:94:

bald_eagle
11-23-2011, 01:17 AM
سلام
یکی از دوستان لپ تاپش رو داد دست یه نفر گویا طرف DVDRW لپ تاپش رو از System Tray رفته Safe Remove کرده. حالا هرکاری میکنیم درایو رو نمیشناسه. حتی در درایو هم باز نمیشه. (البته میتونم با سوزن بازش کنم، برای درک عمق ماجرا گفتم)
ممنون میشم کمکم کنید.

hosseinkh
11-23-2011, 05:52 AM
سلام
یکی از دوستان لپ تاپش رو داد دست یه نفر گویا طرف DVDRW لپ تاپش رو از System Tray رفته Safe Remove کرده. حالا هرکاری میکنیم درایو رو نمیشناسه. حتی در درایو هم باز نمیشه. (البته میتونم با سوزن بازش کنم، برای درک عمق ماجرا گفتم)
ممنون میشم کمکم کنید.

مسیر Control Panel > administrative tools >Computer management>Disk management
دنبال کن

bald_eagle
11-27-2011, 08:32 PM
مسیر control panel > administrative tools >computer management>disk management
دنبال کن

نشد، اینجا هم نشونش نمیده

#include<security.h>
11-28-2011, 02:22 PM
نشد، اینجا هم نشونش نمیده
دوست عزیز
برو تو قسمت CMOS setup شاید از اونجا مشکل داشته باشه

Milad-Bushehr
11-28-2011, 02:48 PM
سلام...
نمی دونم چی کار کنم؟!

دوست عزیز این مشکل در خیلی مواقع نرم افزاری هست
شما اولین کاری که باید انجام دهید تعویض سیستم عامل هست بعد از تعویض یا هنگام نصب اگر مجدد با ارور فوق مواجه شدید باید قطعات سخت افزاری مانند ram/vga و... را تست کنید.

bald_eagle
11-28-2011, 07:44 PM
دوست عزیز
برو تو قسمت cmos setup شاید از اونجا مشکل داشته باشه

میشه بیشتر توضیح بدی؟

#include<security.h>
11-29-2011, 02:02 PM
میشه بیشتر توضیح بدی؟
دوست عزیز شما لپ تاپ رو ریاستارت کن
کلید delete رو نگه دار تا وارد صفحه CMOS setup بشه
از اونجا برو تو قسمت سی دی رم ببین مشکلی نداره
اگر داشت که تغیرش بده درست میشه احتمالا
اگر نشد
CMOS setup رو کنارش قسمت ریاستارت تنظیمات CMOS هست بزن ریاستارت کن قانونا باید درست بشه

siima
12-06-2011, 07:25 PM
سلام راه های عیب یابی کار شبکه رو میخواستم بدونم چیه؟
ممنون میشم زودتر جوابمو بدید

sara3
12-19-2011, 04:21 PM
سلام
خسته نباشید
من سی دی های جانبی کامپیوترمو گم کردم الان ویندوز نصب کردم ولی قطعات مثل کارت شبکه و مودم و ...نصب نیست چیکار کنم؟؟؟؟

sara3
12-19-2011, 04:22 PM
سلام
خسته نباشید
من سی دی های جانبی کامپیوترمو گم کردم الان ویندوز نصب کردم ولی قطعات مثل کارت شبکه و مودم و ...نصب نیست چیکار کنم؟؟؟؟

The Smith
12-19-2011, 10:41 PM
سلام راه های عیب یابی کار شبکه رو میخواستم بدونم چیه؟
ممنون میشم زودتر جوابمو بدید

از قسمت trouble Shoot کارت شبکه استفاده کنید./

The Smith
12-19-2011, 10:43 PM
سلام
خسته نباشید

سلام
خسته نباشید

مدلش رو پیدا کن و از سایت سازنده درایورهاشو برای نصب این قطعات دانلود کن./

feri_sharp
12-25-2011, 06:00 PM
سلام دوستان.
چه جوری میشه یه مدار سفارشی رو که مثلا با میکرو کار میکنه(برد و مدار رو خودمون ساختا باشیم.) رو به pc با هر نحوه ی اتصالی(usb,com,ps2,....) بشناسونیم؟

amir0007
12-25-2011, 09:43 PM
سلام دوستان.
چه جوری میشه یه مدار سفارشی رو که مثلا با میکرو کار میکنه(برد و مدار رو خودمون ساختا باشیم.) رو به pc با هر نحوه ی اتصالی(usb,com,ps2,....) بشناسونیم؟
دوست عزيز اگه مدار خودت باشه بايد برنامه اونو با يه زباني بنويسي و رو اي سي يا هرچي بريزي و خلاصه يه درايور براش بسازي از لينوكس استفاده كن بهتره يه نگاهي هم به مقاله هاي روبات هاي فوتباليست بنداز اينا خيلي بهم نزديكن

feri_sharp
12-25-2011, 11:23 PM
مثلا من Micro رو به زبان Program ، C کرده باشم.
اون درایور رو چه جوری باید براش بسازم؟ من فعلا دارم با Windows کار می کنم. از Linux فعلا نمی تونم استفاده کنم. دقیقا درایور ها رو چه جوری می نویسن؟
مقاله ای چیزی به زبان English داری ؟ به من معرفی کنی ؟
ممنون
موفق باشید.

mohammadf255
01-07-2012, 08:21 PM
ببین دوست من مثلا شما یه ربات یا یه مدار ساختی که توش از میکرو استفاده کردی مثلا atmeg16 خب؟ حالا برنامه ای که این مدار باید اجرا کنه رو با برنامه ی Basecom یا codevision AVR مینویسی بعدش میکرو رو به پروگرامرت نصب میکنی(پروگرامر وسیله ای هستش که از اون واسه انتقال داده یا همون برنامه و تنظیمات میکرو ازش استفاده میشه و انواع مختلف داره مثل AVR , asp/usb و USB ووو) و بعدش برنامه رو به میکرو انتقال میدی و میکرو رو به مدار وصل میکنی و حالشو می بری...

امیدوارم توضیحات کامل بوده باشه اگه سوالی داشتی بپرس...

feri_sharp
01-09-2012, 01:56 PM
سلام دوست عزیز.
به هر حال از جوابتون ممنون.
من جوابمو از فروم ها ECA گرفتم. منظور من این بودش که، ما بیایم مثلا با کابل USB، بدون داشتن Programmer مدار رو وصل کنیم به PC و PC اون رو بشناسه که فهمیدم باید با FT232 این کار رو انجام بدم(چون خودش یه درایور داره و مدار رو به صورت سریال وصل می کنه و دنگ و فنگ درایور نویسی رو نداره) و بعدش مثلا با یه برنامه که با VB.net نوشته شده، اون مدار رو با Keyboard یا با دسته کنترل کنم. من دارم یه بازوی رباتیک می سازم واسه همین این سوال رو پرسیدم.
ممنون.
موفق باشید.

achilay
01-15-2012, 02:49 PM
از کجا میشه فهمید که سخت افزار کامپیوتر ایراد پیدا کرده یا نه؟
پی سی من xp برنمیداره هیچ(الان سون زدم) وقتی کار میکنم هر 10 دقیقه ریستارت میشه فکر کنم هاردم مشکل داره
ویروس هم ندارم
چیکار کنم؟

achilay
01-15-2012, 02:53 PM
پی سی من xp برنمیداره هیچ(الان سون زدم) وقتی کار میکنم هر 10 دقیقه ریستارت میشه فکر کنم هاردم مشکل داره
ویروس هم ندارم
چیکار کنم؟

EviL ShaDoW
01-15-2012, 03:15 PM
ویروس هم ندارم
چیکار کنم؟

درود دوست عزیز

وقتی در قطعه از سیستم شما مشکلی پیش میاد نشانه هایی داره که هر قطعه بسته به کاری که انجام میده این مشکلات متفاوت هست.
شما نسخه ویندوز اکسپی رو که میخوایی نصب کنی رو عوض کن بجای سرویس پک 2 از 3 استفاده کن و...
چون معمولا بعضی وقتا سیستم حساس میشه؛این موضوع برای خودم چند بار پیش اومده.
توصیه:
اگه سیستم شما گارانتی داره در درجه اول ببر نمایندگی که کارت رو زود راه میندازند.
اما اگه نداره باید هاردت رو تست کنی شاید مشکل از کابل ساتا باشه.
یا ممکنه اون سوکتش کج شده باشه.
شما هاردت رو تست کن.
برای یکی از دوستام ویندوز اسکپی نصب کردم،تو سیستم من بالا می اومد ولی تو سیستم خودش بالا نمی اومد.
ویندوز7نصب کردیم،نصب شد ولی قبل از لود شد ریست میشدفو اصلا بالا نمیومد.هارد رو تست کردیم مشکلی نداشت
اشکال از گرافیک بود نواسان برقی یکی از خازن هارو ذوب کرده بود.
حالا شما یه تستی که این دو قطه رو به جواب میرسی
================================================== ========================
جامعترین آموزش ویژوال بیسیک(0تا100) ([Only registered and activated users can see links])

achilay
01-15-2012, 03:28 PM
درود دوست عزیز

وقتی در قطعه از سیستم شما مشکلی پیش میاد نشانه هایی داره که هر قطعه بسته به کاری که انجام میده این مشکلات متفاوت هست.
شما نسخه ویندوز اکسپی رو که میخوایی نصب کنی رو عوض کن بجای سرویس پک 2 از 3 استفاده کن و...
چون معمولا بعضی وقتا سیستم حساس میشه؛این موضوع برای خودم چند بار پیش اومده.
توصیه:
اگه سیستم شما گارانتی داره در درجه اول ببر نمایندگی که کارت رو زود راه میندازند.
اما اگه نداره باید هاردت رو تست کنی شاید مشکل از کابل ساتا باشه.
یا ممکنه اون سوکتش کج شده باشه.
شما هاردت رو تست کن.
برای یکی از دوستام ویندوز اسکپی نصب کردم،تو سیستم من بالا می اومد ولی تو سیستم خودش بالا نمی اومد.
ویندوز7نصب کردیم،نصب شد ولی قبل از لود شد ریست میشدفو اصلا بالا نمیومد.هارد رو تست کردیم مشکلی نداشت
اشکال از گرافیک بود نواسان برقی یکی از خازن هارو ذوب کرده بود.
حالا شما یه تستی که این دو قطه رو به جواب میرسی
================================================== ========================
جامعترین آموزش ویژوال بیسیک(0تا100) ([Only registered and activated users can see links])
ویندوز xp هر سرویس رو نصب کنم نصب نمیشه و دقیقا مثل سیستم من هم همانند سیستم دوستتون میشه

سون نصب کردم الان

حالا چطوری گرافیک و هارد رو میشه تست کرد؟
من نرم افزار تست قطعات پی سی رو نصب کردم اما باهاش بلد نیستم کار کنم

EviL ShaDoW
01-15-2012, 07:28 PM
ویندوز xp هر سرویس رو نصب کنم نصب نمیشه و دقیقا مثل سیستم من هم همانند سیستم دوستتون میشه

سون نصب کردم الان

حالا چطوری گرافیک و هارد رو میشه تست کرد؟
من نرم افزار تست قطعات پی سی رو نصب کردم اما باهاش بلد نیستم کار کنم
درود دوست عزیز
مجددا عرض میکنم آیا سیستم شما گارانتی داره؟
علت اسرار من اینه که اگه قطعه شما گرانتی داشته باشه و دست بهش بزنی از گارانتی خارج میشه/
اگه گارانتی داره ببر نمایندگی؛اگه نداره هارد رو باز کن و رویه سیستم دوستی آشنایی ببند و از رو سیستم اون رو هارد خودت ویندوز نصب کن اگه رویه هاردت نصب شد پس شک نکن مشکل از گرافیکت هست.
اما اگه بازم همون مشکل رو داشت هاردت مشکل داشت دوباره همیجا ذکر کن تابا نرم افزار به صورت قدم به قدم بریم جلو/
م.و.ف.ق باشی/
=================================================
جامع ترین آموزش ویژوال بیسیک(0تا100) ([Only registered and activated users can see links])

vahid141x
02-01-2012, 01:36 PM
سلام. من می خوام که گرافیک از طریق رم افزایش بدم .و رمم هم آنبرده البته این بگم که رمم1 گیگ است و میخوام که یک رم2 گیگ بخرم تا روی هم بشه 3 گیگ تا بتونم از این 3گیگ 1گیگش برای گرافیک اضافه کنم و گرافیکم1 گیگ کامل کنم پول رم2گیگ کینگ استون خوب گفته 43 تومان میشه
حالا سوال من اینه که اگه این کار کنم برای بازی اثر داره یعنی میتونم بازی با گرافیک 1 گیگ ورم2گیگ نصب کنم و اجرا بشه یا نه؟ مرسی این سوال دوباره گفته نشده بلکه کامل شده مرسی از دادن جواب های گذشته راستی اگه میشه واضح بگید

fireghostea
02-01-2012, 02:02 PM
اصولا برای بازی بیشتر از حجم گرافیک توان gpu مهمه که تنها راه بهبودش اورکلاکه که برای اون هم نیاز به سیستم خنک کننده اساسی داری و روی کارت های معمولی زیر 130 تومن زیاد فرقی هم نمیکنه

soltan_m63
02-01-2012, 02:45 PM
اول باید ببینی که ایا رم 3 جواب میده رو سیستمت
ولی رم ربطی به گرافیک نداره
نه این که فکر کنی حالا رم 3 انداختی گرافیک هم 512 بس باید گرافیک توانش بشه 1Gb !!!

ORMAZD
02-01-2012, 04:23 PM
در کل هیچ ربطی نداره.....هیچ تاثیری این کار شما نداره به صورت مستقیم.

vahid141x
02-02-2012, 01:20 PM
سلام. من می خوام که گرافیک از طریق رم افزایش بدم .و رمم هم آنبرده البته این بگم که رمم1 گیگ است و میخوام که یک رم2 گیگ بخرم تا روی هم بشه 3 گیگ تا بتونم از این 3گیگ 1گیگش برای گرافیک اضافه کنم و گرافیکم1 گیگ کامل کنم پول رم2گیگ کینگ استون خوب گفته 43 تومان میشه
حالا سوال من اینه که اگه این کار کنم برای بازی اثر داره یعنی میتونم بازی با گرافیک 1 گیگ ورم2گیگ نصب کنم و اجرا بشه یا نه؟ مرسی مرسی لطفا واضح بگید

YAHOO2010
02-02-2012, 01:21 PM
بله تاثیر خوبی داره ...

AUTORUN
02-02-2012, 01:37 PM
دوست عزیز شما میتونین گرافیکتون رو تا یه گیگ شیر کنید !

soltan_m63
02-02-2012, 01:43 PM
دوست عزیز شما میتونین گرافیکتون رو تا یه گیگ شیر کنید !

اخه اگه 512 up to 1gb باشه شیر میشه/الکی که نمیشه با رم گرافیک رو زیاد کرد اگه اینجور بود دیکه گرافیک تولید نمیشد
دوست عزیز شما که میخوایین رممتون رو 3 کنید لا اقل بگید گرافکتون جنده مدلش جیه

kingvb
02-16-2012, 10:44 AM
دوستان من دوتا کارت گرافیک پیدا کردم کدام خوب هستش
GV-N440D3-1GI 1GB DDR3
HD 6750 2GB DDR3
یه روم
G.SKILL RipjawsX Kit 8GB 1866 CL9
نظرتون چی ؟؟

kingvb
02-16-2012, 11:21 PM
چرا کسی جواب نمیدهد

#include<security.h>
02-17-2012, 12:04 AM
چرا کسی جواب نمیدهد
دوست من شما برای چه کاری این کارت گرافیک رو لازم داری
اگر برای بازی هست که دومی قویتر هست

scorpionsking8
02-17-2012, 10:35 AM
با سلام.دوست عزیز مشخصات سخت افزاری شما چیه؟

scorpionsking8
02-17-2012, 10:39 AM
معلومه گرافیک دومی بهتره.فقط حتمآ مارک sapphireبخر.از نظر رده بندی دومین برند دنیاست.

potk
02-24-2012, 11:37 PM
دومی بهتره

medium
02-25-2012, 03:50 AM
سلام وقتی میخوام بازی کنم یا فیلم با حجم زیاد بیارم صفحه سیاه میشه بد چند ثانیه دوباره میاد

بد پایین این پیغامو میده

Display driver NVIDIA Windows Kernel Mode Driver,Version 258.96 stopped responding and has successfully recovered.

مانیتورم SAMUSUNG P23700

از همه درایور رو امتحان کردم از ورژن پایین 275.33 تا جدیترینش 295.51 ولی باز اینجوری میشه

کسی میدونه مشکل از چیه؟؟

wanted2011
02-25-2012, 09:06 AM
با سلام
در ضمن dual bios هست
مرسی

-------------------------------------------------
عزيز بوق هايي كه ميزنه عموماً براي گرافيك و رم هستش

بوق هاي پي در پي (متد) يا به صورت تك

احتمالاً براي گرافيكت باشه.
براي اينكه مطمئن بشي يك بار رم را خارج كن بعد روشن كن و يك بار هم گرافيك را

موفق باشي:98:

medium
02-27-2012, 03:22 PM
سلام وقتی میخوام بازی کنم یا فیلم با حجم زیاد بیارم صفحه سیاه میشه بد چند ثانیه دوباره میاد

بد پایین این پیغامو میده

display driver nvidia windows kernel mode driver,version 258.96 stopped responding and has successfully recovered.

مانیتورم samusung p23700

از همه درایور رو امتحان کردم از ورژن پایین 275.33 تا جدیترینش 295.51 ولی باز اینجوری میشه

کسی میدونه مشکل از چیه؟؟

کسی نیس راهنمایی کنه؟

#include<security.h>
02-27-2012, 10:24 PM
کسی نیس راهنمایی کنه؟
دوست من باید جوابتو گرفته باشی دیگه
یا مشکل از ram هست یا مشکل از گرافیک
یعنی مشکل سخت افزاری هست و احتمالا منجر میشه به تعمیر گاه
بدرود

#include<security.h>
02-27-2012, 10:25 PM
کسی نیس راهنمایی کنه؟

کسی نیس راهنمایی کنه؟
بدرود

#include<security.h>
02-27-2012, 10:35 PM
کسی نیس راهنمایی کنه؟

کسی نیس راهنمایی کنه؟
بدرود

iransecurity
03-16-2012, 01:04 PM
استفاده از خط تلفن برای اتصال کامپیوتر ها یک روش ساده ارزان و سریع است و احتیاج به کابل کشی ندارد.

ساختن یک شبکه کامپیوتری بوسیله خط تلفن به HPNA (که مخفف Home Phone Networking Alliance است.) معروف شده است. و بر اساس استانداردهای موسسه شبکه خانگی تلفنی یا HPNA بوجود آمده است. و به تدیج توسعه یافته است HPNA1.0 ورژن اصلی این استاندارد با سرعت نسبتاٌ پایین 1 مگابیت بر ثانیه (Mbps ) عمل می کنند. اما استاندارد کنونی یا همان HPNA2.0 بر اساس تکنولوژی که متعلق به شرکت Broadcom است با سرعت 10 مگا بیت بر ثانیه عمل می کند. کارتهایی که از تکنولوژی HPNA استفاده می کنند هنوز فروخته می شوند پس دقت کنید کارتی بخرید که HPNA2.0 باشد.

مزایا و معایب شبکه با خط تلفن

PNA خانگی چندین مزیت دارد:

نصب کردن آن ساده است.
ارزان است.
استاندارد شده است.
قابل اطمینان است.
با سرعت ثابت 10 مگا بیت بر ثانیه عمل می کند حتی زمانیکه تلفن در حال استفاده است.
احتیاج به تجهیزات اضافی شبکه مانند روتر و هاب ندارد.
از نظر پهنای باند برای فایل های نسبتاٌ حجیم مانند فایلهای ویدیویی مناسب است.
بیش از 25 دستگاه را پشتیبانی می کند.
با تکنولوژی های دیگر شبکه سازگار است.
در کامپیوتر های مکینتاش و کامپیوتر های قدیمی قابل استفاده است. (گذشته از اینکه در ویندوز مشکلی ندارد.)

اما HPNA هم مشکلاتی دارد. در نزدیکی هر کامپیوتر یک پریز یا جک تلفن لازم دارید. برای هر کامپیوتر باید از کارتهای Phone Extension استفاده کنید. HPNA2.0 هنوز 10 برابر از اترنت (با سرعت 100 مگا بایت بر ثانیه) کند تر است. و اگر قرار باشد حجم زیادی از اطلاعات را انتقال دهید این شیوه جوابگو نخواهد بود. این شیوه یک محدودیت فیزیکی هم دارد طول کل سیم بین وسایلی که که به یکدیگر متصل می شوند نباید بیش از 304 متر مربع باشد. مشکل دیگر تداخل بوجود آمده بین صدا و اطلاعات است که باعث می شود روی صدا مقداری نویز ظاهر شود.

اکنون به اندازه کافی اطلاعات دارید تا بدانید که HPNA بدرد شما می خورد یا نه؟
منبع:یاد بگیر

mohammadf255
03-16-2012, 01:13 PM
آموزش تصویری اتصال 2 کامپیوتر از طریق خط تلفن!! ([Only registered and activated users can see links])

mr.0x3a
03-16-2012, 08:40 PM
سلام من برای هک وایرلس نیاز به یک کارت شبکه دارم که لپ تاپم ساپورت کنه در حال حاضر بک تراکت کارت شبکه رو لپ تاپم رو شناسای نمیکنه گشتم گفتن الفا AWUS036NH خوبه ولی تو بازار نبود تو این رنج مودم usb برای هک وایرلس روی لپ تاپ کسی سراغ نداره ممنونم

mr.0x3a
03-17-2012, 04:12 PM
سلام من برای هک وایرلس نیاز به یک کارت شبکه دارم که لپ تاپم ساپورت کنه در حال حاضر بک تراکت کارت شبکه رو لپ تاپم رو ساپورت نمیکنه گشتم گفتن الفا AWUS036NH خوبه ولی تو بازار نبود تو این رنج مودم usb برای هک وایرلس روی لپ تاپ کسی سراغ نداره ممنونم

#include<security.h>
03-19-2012, 09:29 PM
سلام من برای هک وایرلس نیاز به یک کارت شبکه دارم که لپ تاپم ساپورت کنه در حال حاضر بک تراکت کارت شبکه رو لپ تاپم رو شناسای نمیکنه گشتم گفتن الفا AWUS036NH خوبه ولی تو بازار نبود تو این رنج مودم usb برای هک وایرلس روی لپ تاپ کسی سراغ نداره ممنونم
دوست من شما بهتر بود این سوال رو در بخش شبکه میپرسیدی
این مدل ها چیزی از آلفا کم ندارن
Buffalo WLI-UC-G300N
Asus USB-N13
Belkin F5D8053 N Wireless USB Adapter (ver 3)
AboCom WU-5204
D-Link DWA-140
EDIMAX EW-7718Un
TRENDNET TEW 664UB
SMC WUSBS-N3
AirLink101 AWLL6090
و سایر مدل ها رو میتونی از اینجا ببینی
با تشکر از The Smith عزیز

#include<security.h>
03-20-2012, 07:42 AM
سلام من برای هک وایرلس نیاز به یک کارت شبکه دارم که لپ تاپم ساپورت کنه در حال حاضر بک تراکت کارت شبکه رو لپ تاپم رو ساپورت نمیکنه گشتم گفتن الفا awus036nh خوبه ولی تو بازار نبود تو این رنج مودم usb برای هک وایرلس روی لپ تاپ کسی سراغ نداره ممنونم
دوست عزیز این سوال رو یک بار در قسمت سوال و جواب های سخت افزار پرسیدید من بهتون جواب دادم.
چرا دوباره تاپیک زدی
برو تو همون بخش سوال و جواب های سخت افزار جوابتو بگیر
بعدشم این مربوط به سخت افزار نمیشه باید میرفتی تو بخش شبکه یا وایرلس
موفق باشید

Sab3gh
03-21-2012, 01:01 PM
به نام او

یک سوال برام پیش اومده بود

من قبلا کامپیوترم بی هیچ علت خاموش می شد

بردمش پیش متخصص گفت که الان درستش می کنم ولی نتونست

خلاصه کیس من یک هفته دست ایشون بود تا اینکه گفتند مادر بوردش باید عوض بشه

من هم گفتم اوکی و عوض شد

از قبلش از ایشون پرسیده بودم که فن سی پی یو و پاورش رو چک کردین گفتند آره

حالا من با این کیس جدید برنامه ی Xamp رو نصب کردم که دیدم

دوباره سیستم خاموش شد

الان هم متا اسپلویت رو اجرا میکنم بی علت خاموش میشه

اما وقتی از safe mode بالا میام و متا اسپلویت رو اجرا می کنم خاموش نمیشه

می خواستم علت خاموش شدن بی علت سیستمم رو بدونم و نحوه ی رفع این مشکل

یا حق

vahid141x
03-23-2012, 06:11 PM
سلام.خسته نباشید.من رم 3 شده حالا می خوام که گرافیکم 1 کنم (گرافیکم آنبرده)باید چه کاری انجام بدم؟
البته رم جدیدم با رم قبلیم هماهنگی داره.رم جدیدم اپریسر(apacer) در مورد رمم هم میشه یکم اطلاعات بهم بدید
مرسی.(یکی جواب بده)

vahid141x
03-26-2012, 02:26 PM
سلام.خسته نباشید.من رم 3 شده حالا می خوام که گرافیکم 1 کنم (گرافیکم آنبرده)باید چه کاری انجام بدم؟
البته رم جدیدم با رم قبلیم هماهنگی داره.رم جدیدم اپریسر(apacer) در مورد رمم هم میشه یکم اطلاعات بهم بدید
مرسی.(یکی جواب بده)

gharehack
03-26-2012, 03:55 PM
سلام دوست عزیز
من هم به توان GPU معتقدم، مموری کارت گرافیک یکی از قسمت های GPU هست که با افزایش رم سیستم تا حدی افزایش پیدا میکنه ولی به اینصورت نیست که مثلا هر چقدر رم سیستم افزایش پیدا کنه مموری کارت گرافیک هم بالاتر بره، و این افزایش تا یه سقفی ممکنه و بعد ازون سقف دیگه افزایش رم سیستم فایده ای روی مموری کارت گرافیک نداره و همونطور که گفتم مموری کارت گرافیک یکی از قسمت های GPU هست و باید موارد زیر هم که از بخش های دیگه بررسی یک کارت گرافیک به حساب میاند توجه بشه
برای بررسی اینکه برای یک بازی چه سیستمی مورد نیاز هست و یا چه سیستم هایی از عهده اجرای درست بازی بر میاند میتونی از سایت زیر هم ستفاده کنی:

GPU details
Core Speed
Architecture
Memory
Memory Bus
Memory Type
Shader
Processing Units
Direct X
Shader
Open GL
Resolution (WxH)
Max Power

itmitmitm
03-26-2012, 07:46 PM
سلام من Alfa AWUS036NH خریدم تو بک ترک5 هر کاری میکنم فرمان های airmon-ng odump اسکن میکنه اما هیچ اکسس پ.ینتی پیدا نمیکه دیگه نمیدونم باید چیکار کنم.من تو بک ترک مبتدی هستم اینترنتو زیر پا گذاشتم اما چیزی پیدا نکردم میکن باید درایور بشه .دز ضمن من از vmwary ganom استفاده میکنم لطفا منو کامل راه نمایی کنید.
تصویر را ببینید

itmitmitm
03-27-2012, 11:12 AM
یه استاد جواب من رو نمیده؟کمککککککککککککککککک ککککککک

vahid141x
03-29-2012, 12:41 PM
سلام.خسته نباشید.رم من الان 3گیگ شده حالا میخوام مراحل افزایش گرافیک بهم بگید البته گرافیکم آنبرده
مرسی.واضح بگید

The Lich King
03-29-2012, 05:29 PM
سلام دوستان
من نمیدونم چی شد امروز که کامپیوتر رو روشن کردم دکمه افزایش صدای اسپیکر کار نمیکنه دیگه
دکمه های دیگه مثل روشن خاموش سالم هستند و این خراب شده....
کنترل هم نداره....
صدای نرم افزاری یعنی تو ویندوز هم 100 هست اما صدا خیلی کم هست. میخواستم بدونم راهی هست (نرم افزاری - سخت افزاری) که بشه صدای اسپیکر رو افزایش داد؟

The Lich King
03-29-2012, 05:41 PM
راستی یادم رفت بگم مدل اسپیکر این هست Microlab Lexus هست که عکسش رو براتون گذاشتم :

The Lich King
03-29-2012, 07:08 PM
یعنی هیچ کس هیچ تجربه ای تو این زمینه نداشته تا به حال!؟
دیگه این صدای کم اعصابم رو ریخته به هم........ یک مشت الان نثارش کردم.... :37:

manjil
03-29-2012, 07:39 PM
شما اسپیکرو خاموش کن همه ی سیمهاشو در بیار و چک کن زدگی نداره
و دوباره سوکتارو جا بزن
اگر اکولایزر داره همشو نصف ست کن
تنظیمات صدای رایانتو هم ریست کن
بعد ببین جواب میگیری؟
با کنترل یا دستی فرقی نمیکنه صدا زیاد نمیشه؟
اگه هدفون هم داری با اون تست کن ببین با افزایش صدا , صدا بلند میشه؟

The Lich King
03-30-2012, 11:13 PM
نه خود سیستم صداش کم و زیاد میشه قبلاً کنترل هم داشتم صداش زیاد میشد... کنترل رو گم کردم :59: دکمه هم که خرابه... ...
میرم بازش کنم ببینم چی میشه :25:
abbasalifix
03-31-2012, 12:27 AM
برای طرح اسن سوالتون به این انجمن برین

#include<security.h>
03-31-2012, 12:13 PM
یه استاد جواب من رو نمیده؟کمککککککککککککککککک ککککککک
دوست من این مبحث مربوط به سخت افزار نمیشه
مربوط میشه به شبکه و وایرلس هکینگ
سوالتونو تو همون بخش بپرسید به نتیجه خواهید رسید.
موفق باشید.

xp_sm
04-01-2012, 01:30 PM
بفرض یک سیستم از طریق یک مودم adsl به اینترنت وصل باشه ،حالا سوال اینجاست که اگه من سیم تلفن رو قطع کنم و اون سیم رو به سیستم خودم وصل کنم (مطابق شکل فایل پیوست) آیا میشه قربانی مثلا صفحه گوگل رو از سیستم من لود کنه؟
یا اگه بخوام سوال رو یه جور دیگه بپرسم یعنی آیا این امکان وجود داره که تنها با ارتباط سر دوم سیم (تلفنی که به مودم adsl وصله) به یک کامپیوتر امکان ایجاد سرور جهت لود شدن یک fake page رو بوجود آورد؟
نکته مهم اینه که ارتباط دوتا کامپیوتر از طریق مودمه(adsl) .:83:

#include<security.h>
04-01-2012, 08:03 PM
بفرض یک سیستم از طریق یک مودم adsl به اینترنت وصل باشه ،حالا سوال اینجاست که اگه من سیم تلفن رو قطع کنم و اون سیم رو به سیستم خودم وصل کنم (مطابق شکل فایل پیوست) آیا میشه قربانی مثلا صفحه گوگل رو از سیستم من لود کنه؟
یا اگه بخوام سوال رو یه جور دیگه بپرسم یعنی آیا این امکان وجود داره که تنها با ارتباط سر دوم سیم (تلفنی که به مودم adsl وصله) به یک کامپیوتر امکان ایجاد سرور جهت لود شدن یک fake page رو بوجود آورد؟
نکته مهم اینه که ارتباط دوتا کامپیوتر از طریق مودمه(adsl) .:83:
سلام دوست من
این مبحث به کلی مربوط میشه به بخش شبکه و ربطی به سخت افزار نداره
لطفا سوالات مربوط به شبکه رو همون جا بپرسید دوست خوبم نیما بهتون جواب میده.

موفق باشید

vahid141x
04-03-2012, 12:28 PM
سلام.خسته نباشید.من با مشورتی که با بعضی از دوستان سایت کردم رفتم رمم 3گیگ کردم و حالا میخوام گرافیکم تا یک گیگ افزایش بدم لطفا مراحل افزایش گرافیک آنبرد به من بگید.متشکرممممممممممممممم ممممممم

wanted2011
04-03-2012, 01:19 PM
سلام

یک جا نوشتتون خنده داره رم آن برد داری میخوای رم 2 هم اضافه کنی؟>؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!

من یک سوال میپرسم چه شکلی میشه از یک گرافیگ آنبرد و غیر آنبرد با هم استفاده کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درکل مین یک رم را میشناسه وقتی شما رم تو slot قرار میدی همون رم 2 را میشناسه نه بالا تر (3) .

---------------------------------
بعدش برنامه برای شناسایی قطعات بگیر ببین تا چه میزان قطعه ساپورت میکنه شاید مین را باید هم عوض کنی !!!!!
اگر گرافیک برای بازی میخوای بازی برنامه گرافیکی بازی call of را نصب کن بازی های دیگت بهتر اجرا میشه.

موفق باشی

vahid141x
04-03-2012, 05:20 PM
سلام.خسته نباشید.من رمم 1گیگ بود بعد 2گیگ ارتقاع دادم حالا شده3گیگ وکامپیوتر من فقط از گرافیک آنبرد استفاده میکنه نه غیر آنبرد وحالا که رمم شده3گیگ میخواستم 1یگ از این 3گیگ به گرافیک اختصاص بدم تا گرافیکم بشه1گیگ و رمم هم بشه2گیگ من میخواستم مراحل افزایش گرافیک آنبرد رو بهم بگید؟ و باچه نرم افزاری میتونم بفهمم رم من تا چه میزان رو میتونه ساپرت کنه؟ متشکرم

cactusgamer
04-03-2012, 05:56 PM
حالا سوال من اینه که اگه این کار کنم برای بازی اثر داره یعنی میتونم بازی با گرافیک 1 گیگ ورم2گیگ نصب کنم و اجرا بشه یا نه؟ مرسی این سوال دوباره گفته نشده بلکه کامل شده مرسی از دادن جواب های گذشته راستی اگه میشه واضح بگید
سلام دوست عزیز به نظر من کارت گرافیکتو جدا بخر .اگه نمیدونی چی بخری به نظر من کارت گرافیک nvidia رو بخر.الان جدیدش که تو ایرانه رم هم از نوع ddr3 روش هست.

mohammadi_4u
04-03-2012, 06:04 PM
سلام.خسته نباشید.من رمم 1گیگ بود بعد 2گیگ ارتقاع دادم حالا شده3گیگ وکامپیوتر من فقط از گرافیک آنبرد استفاده میکنه نه غیر آنبرد وحالا که رمم شده3گیگ میخواستم 1یگ از این 3گیگ به گرافیک اختصاص بدم تا گرافیکم بشه1گیگ و رمم هم بشه2گیگ من میخواستم مراحل افزایش گرافیک آنبرد رو بهم بگید؟ و $باچه نرم افزاری میتونم بفهمم رم من تا چه میزان رو میتونه ساپرت کنه؟ متشکرم

داداش برو تو ستاپ کامپیوتر و تو ادوانس ستینگ گزینه ای به نام memory share size رو پیدا کن و به بالاترین حدش برسون.

$

اگه منطور مادربرد تا چه میزانی ساپورت داره سواله؟بروشور مادربردو سایت سازندش گفته!
اگه منظور رمت تا چه حد توان شیر داره که تا هرچی مادربرد ساپورت کنه!

#include<security.h>
04-03-2012, 07:25 PM
سلام.خسته نباشید.من رمم 1گیگ بود بعد 2گیگ ارتقاع دادم حالا شده3گیگ وکامپیوتر من فقط از گرافیک آنبرد استفاده میکنه نه غیر آنبرد وحالا که رمم شده3گیگ میخواستم 1یگ از این 3گیگ به گرافیک اختصاص بدم تا گرافیکم بشه1گیگ و رمم هم بشه2گیگ من میخواستم مراحل افزایش گرافیک آنبرد رو بهم بگید؟ و باچه نرم افزاری میتونم بفهمم رم من تا چه میزان رو میتونه ساپرت کنه؟ متشکرم
به مسیر زیر بروید و هر قدر مخاید حافظه رو شیر کنید
control panel______>system______>advanced______>startup and recovery_____>setting______>write debugging information_____>complete memory dump_______>OK
ولی فکر نکنم تاثیر خوبی داشته باشه
اگر کارت گرافیک جدا بگیری هم کیفیت بالا میره و هم قدرت
موفق باشی

AMoK
04-16-2012, 12:22 PM
چطور میشه مشکل خط انداختن پرینتر رو حل کرد ؟

کدوم قسمت پرینتر رو باید بررسی کنیم که خط نندازه ؟