PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : .:. سوال و جواب لپ تاپ .:.

صفحه ها : 1 2 [3] 4

LinX64
12-20-2013, 11:00 AM
استاد من صفحه add device رو که میارم قفل می کنه
به مراحل بعدی نمیرسه مشکل از کجاست؟

سلام
احتمالا مشکل از ویندوز است.اول چک کنید ببینید که Activeشده یا خیر؟
بعد از این عمل دوباره نصب کنید احتمالا اشتباه نصب شده یا مشکل بوجود اومده.
و بعد درایور هارو دانلود کنید.
مشکلی بود بیان کنید
موفق باشید

waxew
12-20-2013, 12:29 PM
سلام
من دیروز یدونه لب تاپ Acer خریدم .......
بهش ویندوز 7 زدم ... بعد از اینکه ویندوز تموم شد یکی دو بار همینجوری وسط کار با ویندوز خاموش شد
گفتم شاید چیز خاصی نباشه ........

بعد خواستم ویندوز 8.1 رو بزنم ....
تا آخرهاش رفت ... اما توی مراحل نصب دوباره یهو خاموش شد !!
یه بار دیگه امتحان کردم از اول زدم اینبار توی نصفه خاموش شد

دوباره ویندوز 7 رو گذاشتم که بزنم وسط نصب اونم خاموش شد
یه بار دیگیه امتحان کردم اینبار شد ...

بعد ویندوز 8 DVD شو گذاشتم داخل لبتاپ نخوندش!!
چندین بار DVD رو در آوردم گذاشتم و با کلی مکافات بلاخره باز کرد .... بقیه وفتا بصورت خام نشون میداد DVD رو !!!
( در صورتی که همین DVD توی کامپیویترم درست باز میکنه بدون هییچ ایراد و مشکلی ... )

چرا خاموش میه لبتاپی که تازه خریده شده؟ مشکل سخت افزاریه؟ میتونه از DVDrw لبتاپ باشه؟ یا سیم و کابلش؟

pc133
12-20-2013, 12:34 PM
سلام
به احتمال 100% مشکل سخت افزاری هست !!!
ممکنه مشکل از مدار های باتریش باشه که یهو قطع میشه و برق نمی رسه !
شما اگه هنوز گارانتی لب تابت تموم نشده سریع برو جایی که خریدی و بگو برات درستش کنن .(ممکنه یه لبتاب جدید بدن بهت:d :d)

p3r4k
12-20-2013, 12:51 PM
ببینم هاردت زیاد داغ میکنه ؟ الان ویندوز داره بوت شه ؟ اگه اره بگو یه چنتا راه حل میگم انجام بده

waxew
12-20-2013, 01:49 PM
لپ تاب رو تازه دیروز گرفتم
تازه و نو هستش
امروز جمعس بستس .. وگرنه میبردم اونجا ...

والا چند بار یهو وسط کار با ویندوز خاموش شد
سر چیزای ساده مثلآهنگ گوش دادن یا هیچ کاری نکردن!!!

بعد که خواستم ویندوز رو عوض کنم دیگه کلا وسط نصب ویندوز خاموش میشه و ...
هم توی ویندوز 7 و هم توی 8 ........

AliAkh
12-20-2013, 02:22 PM
سلام

از طریق تنظیمات مادربرد دما پردازنده ، میزان ولتاژ باطری رو چک کن

waxew
12-20-2013, 02:59 PM
چجوری برم اون قسمت؟
با زدن F2 میره توی تنظیمات اما اونجا information / main / security / boot / exit هست

توی اینفورمیشن هم
cpu type : intel (R) Core (TM) i7-4500u @1 1.8GHz
cpu speed : 1.80Ghz

HDD model & serial

systeam BIOS Version : V2.04
VGA Bios Version : intel V2170
VGA Bios version (PCIE) : ATI VGA Ver015.032.000.000.044446

serial number
asset tag number

اینا هست ..

چیزه دیگه نیست

AliAkh
12-20-2013, 03:13 PM
شما به وسیله داس لپ تاپ را بوت کنید ، بعد اطلاعات هارد دیسک رو به وسیله فرمان های داس چک کنید ، در مرحله اول نصب ویندوز هارد شما دچار Unboot بود اگه دوباره اقدام به نصب ویندوز کنید Brake میکنه

پــــــــــــــس ابتدا به سیستم را با داس بوت کنید و از آن طریق درایو مرکزی هارد رو فرمت کرده و اقدام به نصب ویندوز کنید ، پیشنهاد من برای نصب ویندوز ایکس پی هست در ابتدا تا از بروز هر گونه مشکل پیشگیری بشه

(دوستان خوبم از ارائه مطالب غیر علمی و فنی خوداری کنید و هیچ وقت 100% راه کار ندید ، مباحث علمی سخت افزاری با اشتباه منجر یه سوختن و خسارت های مالی به فرد میشود)

waxew
12-20-2013, 08:57 PM
شما به وسیله داس لپ تاپ را بوت کنید ، بعد اطلاعات هارد دیسک رو به وسیله فرمان های داس چک کنید ، در مرحله اول نصب ویندوز هارد شما دچار Unboot بود اگه دوباره اقدام به نصب ویندوز کنید Brake میکنه

پــــــــــــــس ابتدا به سیستم را با داس بوت کنید و از آن طریق درایو مرکزی هارد رو فرمت کرده و اقدام به نصب ویندوز کنید ، پیشنهاد من برای نصب ویندوز ایکس پی هست در ابتدا تا از بروز هر گونه مشکل پیشگیری بشه

داداش شرمنده اما هیچی نفهمیدم .... :(
میشه کمی توضیح بدید؟

چجوری با داس بوت کنم ؟؟

مشکل خاموش شدن ناگهانی یعنی از ویندوزه؟؟
الان که ویندوز نداره کلا لپتاپ !!

D3s!6n37
12-20-2013, 09:00 PM
مال سیستم من هم این مشکل پیش اومده بود .. ایراد از مادبرد بود .. امکان داره مال شما هم ایراد از چیپست مادربرد باشه... البته من توی مباحث لپتاپ تخصصی ندارم این مشکل مال pc ام بود

موفق باشید../

Alireza
12-20-2013, 09:10 PM
دوست عزیز منم این مشکل رو داشتم البته توی مدل e1-e571 . مشکل هم این بود که دو تا پایۀ باتری به هم اتصال کرده بودن به همین دلیل بود که هی خاموش میکرد که بعد از قطع اتصال درست شد

waxew
12-21-2013, 01:25 AM
بیکار بودم ...
گفتم بشیینم یه بارم امتحان کنم ویندوز بزنم
اما اینبار باتری خود لپتاپ رو هم زدم ...

دفعه های قبل بدون باتری و مستقیم با کابل به برق این کار رو میکردم و وسط نصب خاموش میشد یهو ...
اما الان چند ساعتی میشه ... خاموش نشده !!

مشکل از چی میتونست باشه؟؟

نیازی هست بازم ببرم به نمایندگی؟
اینم بازم اضافه میکنم لپ تاپ تازه 2 روزه خریده شده و تازس ... :(

Alireza
12-21-2013, 01:28 AM
بیکار بودم ...
گفتم بشیینم یه بارم امتحان کنم ویندوز بزنم
اما اینبار باتری خود لپتاپ رو هم زدم ...

دفعه های قبل بدون باتری و مستقیم با کابل به برق این کار رو میکردم و وسط نصب خاموش میشد یهو ...
اما الان چند ساعتی میشه ... خاموش نشده !!

مشکل از چی میتونست باشه؟؟

نیازی هست بازم ببرم به نمایندگی؟
اینم بازم اضافه میکنم لپ تاپ تازه 2 روزه خریده شده و تازس ... :(

دوست عزیز به هیچ وجه دیگر لپ تاپ رو بدون باتری روشن نکنید امکان سوختن سخت افزار پیش میاد روی cpu فشار میاره که باعث خراب شدن میشه . منم اینطور کردم که یک لپ تاپ نو سره دستم گذاشت .

Alireza
12-21-2013, 01:39 AM
ببخشید دوبار اومد

waxew
12-21-2013, 02:54 AM
باتری رو دوباره در آوردم تا ببینم وقتی مستقیم به برق وصله بازم خاموش میشه .....
و الان یه ساعتی میشه که دارم اینجوری کار میکنم باش ( مستقیم با کابل به برق ، بدون باتری )
و هنوزم که هنوزه خاموش نشده :|

واقعا نمیدونم مشکل از چی بود
درست شد خود به خود یا نه !!!!!!

waxew
12-21-2013, 02:56 AM
دوست عزیز به هیچ وجه دیگر لپ تاپ رو بدون باتری روشن نکنید امکان سوختن سخت افزار پیش میاد روی cpu فشار میاره که باعث خراب شدن میشه . منم اینطور کردم که یک لپ تاپ نو سره دستم گذاشت .

داداش من خودم یه لپ تاپ دیگه دارم ... asus ... الان دو سالی میشه که مستقیم با برق کار میکنم بدون باتری ... هیچ مشکلی هم پیش نیومده ...

این لپ تاپ جدیده acer هستش ... و دیروز خریدم.. الانم نمیدونم چرا خاموش میشد :|

هم با باتری و هم بدون باتری با برق مستقیم امتحان کردم که خاموش نشده ....

نمیدونم الان درست شده یا فعلا کار میکنه یا چی :|

hakeran
12-30-2013, 02:53 PM
سلام دوستان من لبتاب 5110 دل دارم درایورهای ویندوز8 رو میخواستم از کجا بگیرم؟؟

eb051
12-30-2013, 02:55 PM

بفرما

سرج میخواست

[Only registered and activated users can see links] 8+%D8%AA%D8%A7%D8%A8+5110+%D8%AF%D9%84&ie=utf-8&oe=utf-8#channel=fs&q=%D8%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%B1+%D9%84%D8%A 8+%D8%AA%D8%A7%D8%A8+5110+%D8%AF%D9%84+%D9%88%DB%8 C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2+8

LinX64
12-30-2013, 02:57 PM

درود.

تاپیکتون رو بدجایی باز کردید اما کافی بود سرچ میکردید.

ممکنه تحریم باشه سایت

[Only registered and activated users can see links]

همزمان-----

hakeran
12-30-2013, 02:59 PM
بفرما

سرج میخواست

[Only registered and activated users can see links] 8+%D8%AA%D8%A7%D8%A8+5110+%D8%AF%D9%84&ie=utf-8&oe=utf-8#channel=fs&q=%D8%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%B1+%D9%84%D8%A 8+%D8%AA%D8%A7%D8%A8+5110+%D8%AF%D9%84+%D9%88%DB%8 C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2+8

عزیزم سرج کردم منتها هیچکدوم Idm دانلود نمیکرد به مشکل زیر میخورد
اینجا مطرح کردم

hakeran
12-30-2013, 03:00 PM
من از هرجا میخوام دانلود منم با IDm به مشکل زیر میخورم؟؟

hakeran
12-30-2013, 03:15 PM
کسی نظری راهنمایی نداره

RT92
12-30-2013, 03:24 PM
شما یه بار مودمتونو روشن خاموش کنید
اگه درست نشد طبق راهنمایی خود idm که نوع آنتی ویروستونو مشخص میکنید و تنظیمات فایروالو انجام میدین.

hakeran
12-30-2013, 03:34 PM
شما یه بار مودمتونو روشن خاموش کنید
اگه درست نشد طبق راهنمایی خود idm که نوع آنتی ویروستونو مشخص میکنید و تنظیمات فایروالو انجام میدین.
انتی ویروس که ندارم!!!
بعد چه تنظیمات فایر والی
روشن کردم نشد
خاموش کردم نشد

Alireza
12-30-2013, 03:36 PM
انتی ویروس که ندارم!!!
بعد چه شنتظمات فایر والی روشن کردم نشد
خاموش کردم نشد

براتون ایدیم رو گذاشتم ادد کنید تا کمکتون کنم . پ.خ تون رو چک کنید

hakeran
12-30-2013, 03:40 PM
براتون ایدیم رو گذاشتم ادد کنید تا کمکتون کنم . پ.خ تون رو چک کنید
اینم ای دی من [Only registered and activated users can see links]
ای ذی شما کجاس؟؟

Alireza
12-30-2013, 03:44 PM
تو قسمت هدر آشیانه یه جا نوشته جهت اطلاع اونجا کلیک کن یه منو یرش باز میشه بعد روی دریافت شده کلیک کن .

اولی که نوشته شده iid رو باز کن ایمیلم توش هست .

hakeran
01-05-2014, 09:15 PM
سلام دوستان من لپ تاپ 5110 بعداز عوض کردن win دیگه usb3کار نمیکنه!!!
win 7 جواب نداد عنواعش!
الان 8 نصب کردم نشد!!
شما میدونین چیکار بکنم؟؟

LinX64
01-05-2014, 09:16 PM
win 7 جواب نداد عنواعش!
الان 8 نصب کردم نشد!!
شما میدونین چیکار بکنم؟؟

درود.

شما باید درایور مختص ویندوز مورد نظر رو از سایت اصلی دانلود کنید..

hakeran
01-05-2014, 09:23 PM
درود.

شما باید درایور مختص ویندوز مورد نظر رو از سایت اصلی دانلود کنید..
گرفتم اما نشد

hakeran
01-06-2014, 01:42 PM
کسی نمیتونه راهنمایی کنه!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Hosein)root
01-06-2014, 01:46 PM
شما باید با توجه به سری مادر برد مثلا اگر ایسوز است بروید قسمت ساپورت سایت سری مادر برد را بدید نوع ویندوز رو مشخص کنید آخرین اپدیت های لپ تاب تون رو میده
روش دوم:driver packet solution

Silent Death
01-06-2014, 01:47 PM
دوست عزیز منم همین مشکلو داشتم از نرم افزار driver solation یا driver roboot استفاده کن ج واب میگیری ولی قبلا هر چی دریاور usb نصب کردی پاک کن ریستارت کن بعدش اینارا انجام بده من خودم با driver solation ج گرفتم

D3STR0Y3R
01-06-2014, 01:48 PM
win 7 جواب نداد عنواعش!
الان 8 نصب کردم نشد!!
شما میدونین چیکار بکنم؟؟
به نام او

سلام

رسیدیم به کار تخصصی

usb3 5110 ها چیپ های مختلفی داره شما باید طبق مدل چیپ درایور بگیرید و یا همه ی درایور ها رو یک به یک تست کنید (فقط برای usb3)

در صورتی که نشد باید بایوس یا آپیدت یا شه از repear البته این کار شما نیست باید بدی متخصص بکنه

با دایور پک ها هم یه تستی بزن مخصوصا solo driver pack اگه نشد آنلاین نصب کن

باز نشد باید همون بایوس رو اوکی کنی

یاعلی

SHD.N3T
01-06-2014, 01:48 PM
کسی نمیتونه راهنمایی کنه!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میشه، اگه درایور رو با توجه به نسخه ویندوزتون دریافت کنید و نصب کنید بدون مشکل باید کار کنه، البته بعد نصب درایور یه ریست هم بدین، اگر حل نشه احتمال داره مشکل سخت افزاری باشه..

akbar56
01-06-2014, 04:26 PM
سلام
مدل لپ تاپ من asus x450 c هست هر کاری میکنم توی set up نمیره

کلید های f1 ,f2 ,delete رو هم امتحان کردم

D3STR0Y3R
01-06-2014, 04:34 PM
به نام او

سلام

شما وارد statr بشید و در قسمت جستجو عبارت system configuration را تایپیک کنید

بازش کنید وبه قسمت startup برید

این رو میتونید در rin هم بنویسید

یاعلی

ALon K.i.N.G
01-09-2014, 01:34 AM
سلام دوستان من لب تاب Dell inspiron 3520 دارم . حالا روش Xp نصب کردم . همه درایورهاشو هم نصب کردم ولی درایور صدا رو نمتونم پیدا کنم . یه ماهه الافم بخدا اینترنت رو هم زیرو رو کردم ولی پیدا نکردم واسه xp . تو سایت خود دل هم فقط واسه ویندوز 7 و 8 هست درایورش. از Auto Driver ها هم استفاده کردم ولی نشد. کارت صدای لب تابم مدلش Cirrus Logic High Definition Audio هستش . یکی رو پیدا کردم نصب کردم نصب شد ها ولی صدا اصلا نیومد . اگه میشه یکی کمکم کنه ممنون میشم ازتون

Pr0gRaM3R
01-09-2014, 02:12 AM
سلام
از driverPack solution استفاده کنید
میتونید از سایت های دانلود اون رو دانلود کنید
هر درایوی که نصب نشده باشه نصب میکنه
موفق باشید
خدانگهدار

Cyb3r_Dr4in
01-09-2014, 02:19 AM
سلام دوستان من لب تاب Dell inspiron 3520 دارم . حالا روش Xp نصب کردم . همه درایورهاشو هم نصب کردم ولی درایور صدا رو نمتونم پیدا کنم . یه ماهه الافم بخدا اینترنت رو هم زیرو رو کردم ولی پیدا نکردم واسه xp . تو سایت خود دل هم فقط واسه ویندوز 7 و 8 هست درایورش. از Auto Driver ها هم استفاده کردم ولی نشد. کارت صدای لب تابم مدلش Cirrus Logic High Definition Audio هستش . یکی رو پیدا کردم نصب کردم نصب شد ها ولی صدا اصلا نیومد . اگه میشه یکی کمکم کنه ممنون میشم ازتون

سلام.. از نرم افزار driver robot استفاده کن... کارش اینه که سخت افزارها رو اسکن میکنه بعد یه فایل با پسوند html بهت میده و بعد از باز کردن ادرس سخت افزار مورد نظر رو پیدا و دانلود کن
موفق باشید...

ALon K.i.N.G
01-09-2014, 12:14 PM
دوستان هیچکدوم جواب نداد اصلا. همه درایورهارو میشناسه به جز کارت صدا

Mr.reCoder
01-09-2014, 12:20 PM

درود،

دوست عزیز شما میگید که حتی سایت اصلی سازنده هم هیچ نوع درایوری برای ویندوز xp ارائه نکرده است. خوب چطور انتظار دارید که درایورش رو پیدا کنید.
یک راه میتونه این باشه که شما درایور مخصوص windows 7 رو دانلود کنید و اونو در ویندوز xp نصب کنید. شاید خنده دار به نظر بیاد اما بعضی اوقات جواب میده. فقط برای نصب درایور از setup درایور استفاده نکنید بلکه فایلهای درایور رو از device manager نصب کنید. کلا چیپست های High Definition یه کمی بد قلق هستند و درایورشون خیلی سخت پیدا میشه و اگه خود درایور نباشن نصب نمیشن.

shinobine
01-09-2014, 04:49 PM
اگه راه کارها افقه نکرد و از طریق اپدیت درایور هم درست نشد خودتون رو خسته نکنین بنده هم کارت صدام تو 7 مشکل داره و هیچ گزینه ای پیدا نشد.

Hosein)root
01-09-2014, 05:00 PM
برو تو سایت شرکت دل اونجا درایور ها رو دانلود کن
قسمت ساپورت -..driver &downloads

GNU Linux
01-09-2014, 05:01 PM

با سلام به شما ./

این رو یک تست کنید مشکل حل بشه :

اولش ورژن 8.1.1.0 هست که فکر کنم ساپورت کنه !

Supported OS: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

البته قبلش به کل آیکون Sound رو از Device Manager حذف کنید سپس سرچ کنید و اقدام به نصب درایور بکنید ./

در ضمن لطفا در بخش مناسب پست بزنید در بخش سوال و جواب های عمومی و نیازی به تاپیک نبود!

موفق و پیروز باشید ./

insert
01-15-2014, 12:40 AM
مشكل با هارد

سلام دوستان دیروزمن روی هاردم ویندوز نصب کردم بعدش می خواستم بابرنامه Acronis True Image ازش image بگیرم تا20 درصدرفت یه دفعه سیستم ریست شدویندوزبالا نیومدمیگفت The drive is not ready for use کیس راباز کردم کابل هاررادرآوردم ذوبار زدم سرجاش ویندوز بالا آمدمی خوایتم یه فایلی را کپی کنم صفحه آبی امدودوبار ریست شدبازم مثل دفه قبل بالا نیومد.رفت که دوبارهویندوز عوض کنم با cd موقعیکه 3 تا گزینه مراحل نصب میومد برای نصب باید اینتر میزدم enter که میزدم not ready میدادووراد مرحله نصب نمی شددوباره کیس راباز کردم وکابل راکشیدم وزدم به هر بدبختی بودویندوز نصب کردم ولی دوباره ریست شد لطفا بگید مشکل کجاست الان با یک هارددیگه بالا آمدم وهیچ مشکلی سیستم نداره.

با برنامه HDD Regenerator درایوهای هاردقبلی راکه مشکل داشت اسکن کردم هر دفعه پیغام میداد
Windows - Drive Not Ready
---------------------------
The drive is not ready for use; its door may be open. Please check drive and make sure that a disk is inserted and that the drive door is closed.
Cancel Try Again Continue

zaraban
01-15-2014, 01:39 AM
مشكل با هارد

سلام دوستان دیروزمن روی هاردم ویندوز نصب کردم بعدش می خواستم بابرنامه Acronis True Image ازش image بگیرم تا20 درصدرفت یه دفعه سیستم ریست شدویندوزبالا نیومدمیگفت The drive is not ready for use کیس راباز کردم کابل هاررادرآوردم ذوبار زدم سرجاش ویندوز بالا آمدمی خوایتم یه فایلی را کپی کنم صفحه آبی امدودوبار ریست شدبازم مثل دفه قبل بالا نیومد.رفت که دوبارهویندوز عوض کنم با cd موقعیکه 3 تا گزینه مراحل نصب میومد برای نصب باید اینتر میزدم enter که میزدم not ready میدادووراد مرحله نصب نمی شددوباره کیس راباز کردم وکابل راکشیدم وزدم به هر بدبختی بودویندوز نصب کردم ولی دوباره ریست شد لطفا بگید مشکل کجاست الان با یک هارددیگه بالا آمدم وهیچ مشکلی سیستم نداره.

با برنامه HDD Regenerator درایوهای هاردقبلی راکه مشکل داشت اسکن کردم هر دفعه پیغام میداد
Windows - Drive Not Ready
The drive is not ready for use; its door may be open. Please check drive and make sure that a disk is inserted and that the drive door is closed.
Cancel Try Again Continue

با سلام
داداش مشکل شما از فایل های بهم ریخته در هاردتون هست که متاسفانه باید اونو فرمت کنید
خب شما اگر اطلاعات مهمی دارید کپی کنید و سپس با نرم افزارزیر
اونو فرمت کنید تا مشکل شما برطرف شود
بخدا همین 2روز پیش یکی از دوستام همین مشکل رو داشت و بعد از
فرمت کردن مشکلش برطرف شد
نکته : این نرم افزار هارد رو طوری پاک میکنه که دیگر هیچ فایلی قابلیت ریکاوری ندارد!
نرم افزار خوبیه پیشنهاد میکنم حتما ازش استفاده کنید
بیشتر هم بدرد اونایی میخوره که میخواهند سیستمشون رو بفروشند و میترسند که کسی اطلاعاتشون رو
بازیابی کنه!

موفق باشید

hakeran
01-17-2014, 02:52 PM
باسلام و خسته نباشید!!
بچه ها من یه لب تاب 5110dellدارم و usb3از کار افتاده!!
درایور جدید گرفتم ویندوز عوض کردم اما نشد که نشد!!
فک میکنم مشکل سخت افزاریه!!
بنظروتون ایا بدم درستش کنن!چون لپ تاپ حساسه و میترسم با بازشدنش به مشکلات جدید بخورم!!
کسی میدونه چقدرهزینشه!؟؟

Amir Th
01-17-2014, 03:09 PM
نرم افزار driver pack soulation رو بگیر و اجرا کن اگر هر درایوی که توی پی تاپت نصب نشده باشه این شناسایی میکنه و میتونی درایو رو مستقیم و از طریق همین نرم افزار نصب کنی

hakeran
01-17-2014, 03:11 PM
گرفتم اما تاثیری نداشتش!!

redhack3
01-17-2014, 03:56 PM
منم 5110 داشتم و این مشکل برام پیش اومده !
درایور ها رو از اول نصب کنی درست میشه ، این درایور فراموش نشه R309746
usb3 5110 بعضی وقتا قاطی میکنه ولی برای من با نصب درایور ها درست میشد

hakeran
01-17-2014, 09:23 PM
منم 5110 داشتم و این مشکل برام پیش اومده !
درایور ها رو از اول نصب کنی درست میشه ، این درایور فراموش نشه R309746
usb3 5110 بعضی وقتا قاطی میکنه ولی برای من با نصب درایور ها درست میشد
این درایور برا چیه!!

GNU Linux
01-18-2014, 03:33 PM
باسلام و خسته نباشید!!
بچه ها من یه لب تاب 5110dellدارم و usb3از کار افتاده!!
درایور جدید گرفتم ویندوز عوض کردم اما نشد که نشد!!
فک میکنم مشکل سخت افزاریه!!
بنظروتون ایا بدم درستش کنن!چون لپ تاپ حساسه و میترسم با بازشدنش به مشکلات جدید بخورم!!
کسی میدونه چقدرهزینشه!؟؟

با سلام به شما ./

دوست عزیز شما باید در بخش مناسب سوال و جواب های سخت افزار پست میدادید ...

شما ابتدا باید اقدام به نصب درایور های مادربورد و سپس درایور ارتباطات داخلی سیستم رو نصب کنید سپس در آخر درایور USB 3 رو نصب کنید چون اگر بدون ترتیب نصب بشه شناسایی نمیشه ...

یک بار از کل Uninstall کنید و سپس به ترتیب نصب کنید مشکل حل میشه ....

مطمئنا اگر لپ تاب نو هست USB Ports به این راحتی مشکلی براشون پیش نمیاد و 99 درصد با نصب ترتیبی و نصب تمام درایور های ارتباطات درونی لپ تاب درست میشه ...

لطفا این تاپیک رو دیگه ادامه ندید سوالی بازم بود فقط و فقط در این تاپیک : [Only registered and activated users can see links]

موفق و پیروز باشید ./

ang3ll
01-27-2014, 07:52 PM
با سلام کسی از دوستان درایور بلوتوث لپ تاپ Asus N55S رو داره؟
من هرچی توی اینترنت گشتم پیدا نکردم
لطفا اگه کسی لینک داره بزاره
حیرونم ...
باتشکر

4rm4n
01-27-2014, 07:57 PM
چه ویندوزی؟؟
این سایت asus :
میتونید سیستم عامل مورد نیازتون رو از اون کمبو باکس انتخاب کنید
موفق باشید:28:

ang3ll
01-27-2014, 08:05 PM
چه ویندوزی؟؟
این سایت asus :
میتونید سیستم عامل مورد نیازتون رو از اون کمبو باکس انتخاب کنید
موفق باشید:28:

خب دوست عزیز این لینکی که دادی رفتم ولی گزینه بلوتوث که چهارتا لینک هست ...کدومشو باید دانلود کنم؟؟
اون لینک آخریشو قبلاً دانلود کردم فایده نداشت ..!!!

mohsenzntx
01-27-2014, 08:10 PM
سلام و درود
اينو تست كنين:
بدرود

ang3ll
01-27-2014, 08:11 PM
سلام و درود
اينو تست كنين:
بدرود

این لینک مشکل داره : ارور Referral Denied میده ...

4rm4n
01-27-2014, 08:12 PM
خب دوست عزیز این لینکی که دادی رفتم ولی گزینه بلوتوث که چهارتا لینک هست ...کدومشو باید دانلود کنم؟؟
اون لینک آخریشو قبلاً دانلود کردم فایده نداشت ..!!!

ببینید مدلش چیه ...فکر کنم اینتل هست.
خوب حالا به نظر من جدیدترین آپدیت اینتل رو دان کنید همون بالاترینشون

Milad Hacking
01-27-2014, 08:18 PM
................................

mohsenzntx
01-27-2014, 08:18 PM
سلام و درود
نرم افزار DriverEasy Pro 4 نرم افزاری قدرتمند جهت پشتیبان گیری ، بازگردانی و آپدیت درایورها
این یک نرم افزار حرفه ای و در عین حال آسان برای مدیریت و بروزرسانی درایورهای موجود بر روی کامپیوتر می باشدکه می توان به صورت سفارشی سازی از درایورها فایل پشتیبان تهیه نمود از ویژگی های این نرم افزار می توان به رابط کاربری قدرتمند اشاره نمود که کار با آن را برای کاربران آسان و لذت بخش کرده است.
برخی قابلیت های نرم افزار:
- شناسایی درایور دستگاه های شناسایی نشده
- سرعت بالا در دانلود درایورها
- دانلود درایورها به صورت یک به یک و مجزا و یا همه با هم
- ایجادRestore Pointبه صورت اتوماتیک
- اسکن به صورتOffline
-Backupگرفتن از درایورها وRestoreکردن آنها
-قابلیت چک کردنWindows Updateبا سرعت بالا
-Uninstallکردن درایورها به صورت کامل
- شناسایی سخت افزارهای سیستم و تهیه گزارش کاملی از آنها
.
[Only registered and activated users can see links] F%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF%20%D8%AF%D8%B1%D8% A7%DB%8C%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%86%D8 %B5%D8%A8%20%D9%86%D8%B4%D8%AF%D9%87
بدرود

mohsenzntx
01-27-2014, 08:19 PM
سلام و درود
برنامهDriverPack Solution 13.0 R399 Finalبا داشتن کاملترین و جدیدترین درایورها در خود، به شما این امکان را می دهد تا بدون پیمودن راه های طولانی برای به روز رسانی درایورهای سخت افزاری خود، تنها با چند کلیک به سرعت آنها را آپدیت کنید. یکی از اصلی ترین دلایل برتری این نرم افزار به نرم افزارهای مشابه خود و البته حجیم تر بودن آن، دارا بودن تمامی نرم افزارهای سخت افزاری جدید در خود می باشد که شما می توانید برخلاف سایر نرم افزار که به صورت آنلاین هستند، سیستم خود را در حالت کاملا آفلاین به روز کنید.
ویژگی های مهم DriverPack Solution:
1.درایورها را به صورت آفلاین در خود دارد ولی نرم افزارهای دیگر تنها لینک دانلود درایورها را به شما می دهند.
2.قابلیت شناسایی سخت افزارهای نصب نشده و سخت افزارهایی که نتوانسته اید درایور آنها را پیدا کرده و یا اصلا نمی دانید درایور نصب نشده مربوط به چه سخت افزاری است و یا ویندوز نتوانسته درایور ان را در CD مربوط به آن پیدا کند در این نرم افزار وجود دارد.
3.درایورهایی را که نرم افزار شناسایی می کند و در خود ندارد شما را به لینک اختصاصی دانلود آنها از طریق سایت شرکت سازنده هدایت می کند.
امکانات نرم افزار :
*.قابلیت شناسایی سخت افزارهای نصب نشده و نصب درایور مناسب برای آنها
*.دارا بودن درایورهای 32 بیتی و 64 بیتی
*.پشتیبانی از ویندوز XP و Vista و 7 و 8
*.قابلیت به روز رسانی درایورهای نصب شده
*.نمایش دمای CPU و مادربرد و هارد و مانیتور و ...
*.دارای رابط کاربری چند زبانه و شناسایی خودکار زبان سیستم
*.دارای دو مد کاری ساده و پیشرفته )Expert(
]im درایورهای موجود
بدرود

mohsenzntx
01-27-2014, 08:31 PM
99648996509965199652..................

سلام و درود
ميلاد جان
لينك دانلودها كار نكردند؟يه بار چكش كنين ببينين كار ميكنه؟
پیام سیستم
_این فایل پیوست وجود ندارد . ممکن است حذف شده باشد و یا لینک اشتباه وارد کرده باشید. اگر از موجودیت این لینک مطمئن هستید برای کسب اطلاعات بیشتر با مدیریت سایتتماس بگیرید.

mohsenzntx
01-27-2014, 08:56 PM
این لینک مشکل داره : ارور Referral Denied میده ...

سلام و درود
دوست عزيز درسته كه خطا ميده ولي به لينك داخل خطا كليك كن دانلود ميكنه و مشكلت حل ميشه خودم الان امتحان كردم
بدرود

aminnnnnnn
01-28-2014, 08:12 PM
سلام خدمت اساتید من یه لپتاپ ایسر دارم این لپتاپ من قبلا بلوتوپش درست بود اما حالا اصلا کار نمی کنه چی کار کنم

mohsenzntx
01-28-2014, 08:29 PM
سلام و درود
درايورمادربرد رو به طور كامل نصب كرده اين؟
مدل لپتاپتون رو ذكر نكردين!
بدرود

ptizbin
01-28-2014, 08:43 PM
با سلام

دوست عزیز سوال شما یکم کلی هست معمولا برای اینجور سوالات باید جزئیات هم شرح بدید . خوب خیلی موارد هست که میتونه این مشکل رو به وجود بیاره :

1 - نصب نبودن برنامه ی کارت شبکه
2 - نصب نبودن برنامه ی مربوط به بلوتوث
3 - سازگار نبودن ویندوز با device
4 - خراب بودن خود دستگاه بلوتوث
5 - ویروسی شدن سیستم

حالا این موارد رو تست کنید شاید درست شد . خیلی چیزها هست که مانع اجرای صحیح این device ها میشه .

موفق باشید

aminnnnnnn
02-06-2014, 12:14 PM
سلام یه خسته نباشید به همهی بچه های گل آشیانه
دوستان و ساتید عزیز

من میخواستمبرای دانلود های رایگان شبانه از روشن کردن کامپیوتر با استفاده از بایوس لپتاپ استفاده کنم و انجا تنظیماتش رو انجام بدم تا کامپیوتر راس ساعت مشخصی رو شن بشه تو یه جایی نوشته بود باید کلید Del رو بزنم ام ر کار می کنم تو بایو س نمی ره نمی دونم چی کار کنم

mohsenzntx
02-06-2014, 12:46 PM
سلام و درود
لپتاپتون چي هستش؟برندش؟مدلش؟
صفحه تنظيمات بايوس برندهاي مختلف باهم فرق دارند!فكر كنم چنين قابليتي داشته باشه!منظورم روشن شدن pc
‎احتمالا دكمه هايي به غير از delهستس_به دكمه ديگه امتحانشون كن_وخوب دكمه رو فشار بده نگران خراب شدن دكمه ها براثر فشار نچندان زياد نباش!دي
صبر كنين

mohsenzntx
02-06-2014, 12:58 PM
سلام و درود
برنامه ShutDown 2.81 نرم افزار برای روشن و خاموش کردن خودکار سیستم
_با استفاده از این برنامه می توانید کامپیوتر خود را در زمانهای مشخصی روشن یا خاموش کنید. همچنین می توانید بعد از روشن شدن کار مشخصی را زمان بندی و انجام دهید.
امکانات نرم افزار:
- امکان روشن کردن خودکار سیستم در زمانهای تعیین شده
- امکان خاموش کردن سیستم با زمانبندی مشخص
- امکان خاموش کردن مانیتور در زمان خاص
- امکان فعال کردن حالتStandbyدر ساعتی خاص
- امکانLog Offکردن زمانبندی شده
- امکان زمانبندی به صورت ماهانه، روزانه، روزی از هفته، یک بار در کل و ....
- هماهنگ کردن ساعت ویندوز با ساعت دقیق جهانی
و ...
روشن شدن سیستم شما با این نرم افزار بستگی به 3 چیز دارد:
1- این امکان در بایوس سیستم شما وجود داشته باشد.
2- امکان تنظیم این امکان از طریق ویندوز ممکن باشد.
3- برنامه بتواند با توجه به مادربرد و بایوس شما این کار را انجام دهد.
برای تست این موضوع در اولین اجرای برنامه نرم افزار سیستم شما را تست می کند. یعنی به شما اعلام می کند که سیستم را به حالتStandbyمی برد و مثلا 2 دقیقه دیگر روشن می کند. اگر روشن شد می توانید بفهمید که می تواند این کار را انجام دهد.
نکات:
1- این نرم افزار دارای کرک 100 درصد است.
2- بعد از نصب فایلهای موجود در فولدر Crack را در محل های مربوط کپی کنید.
3- این نسخه با ویندوز 8 سازگار است.
4- مسیر کپی فایل wake.ini از فایلهای کرک در ویندوز 7 و 8 به صورت زیر است:
C:\Users\Public\Documents\AutoPowerOn

[Only registered and activated users can see links] 1%D9%88%D8%B4%D9%86%20%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%20% DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1%20 %D8%AF%D8%B1%20%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%20%D8%AE%D 8%A7%D8%B5
بدرود

mohsenzntx
02-06-2014, 01:04 PM
سلام و درود
لپتاپ را روشن کرده و قبل از آنکه سیستم بالا بیاید به وسیله زدن Delete وارد Setup مادربورد شوید.
حال گزینهpower Mangement Setupرا انتخاب کرده تا وارد صفحه جدیدی شوید
در این صفحه گزینهPower On By AlarmراEnabledکنید و در گزینه پایین آنDay Of Month Alarmباید انتخاب کنید که اگر میخواهید کامپیوتر شما هر روز روشن شود که در این صورت آنرا رویEvery Dayقرار میدهید در غیر اینصورت اگر می خواهید روز خاصی در ماه روشن شود آن را روی آن روز تنظیم میکنید.
و اکنون در گزینه پایین ترTime Alarmساعت دلخواه خود را به صورت 24 ساعته با این شکل که اول ساعت بعد دقیقه و بعد ثانیه تنظیم می کنید . مثال اگر کسی میخواهد ساعت دو و نیم بعد از ظهر کامپیوترش روشن شود باید بدین شکل وارد کند: 14:30:00 (
حالF10را بزنید و بعدEnterرا بزنید تا اطلاعات شما Save شود .....
به همین سادگی
قابل توجه دوستانی که اکانت شبانه دارند و کلی دانلود..........
ولی از خواب ناز هم نمی شود گذشت با این روش هیچ نیازی نیست شما حتی برای یک لحظه از خواب بیدار شوید اما سوال اینجاست که حالا کامپیوتر روشن شد چی جوری دانلود میشه کرد؟؟؟؟؟؟
که باید بگم شما کافیست برنامه محبوبInternet Download Managerروی سیستمتان نصب باشد واز قبل موارد دانلودی خود را در برنامه فوق ذخیره کرده باشید _اگه از کسی از دوستان خواست دانلود کردن برای اکانت شبانه با برنامه فوق را بگم که دیگه نیازی به گذشتن از خواب ناز نباشد )حتی برای دوستانی که از Dailup استفاده میکنند باید بگم که این برنامه خودش به نت کانکت میشه (
هین جا اعلام کنه که اونم راحته میگم که دیگه فقط صبح بلند بشید ببینید کار تمام شده و شما هم به خوابتان رسیدید_منبع_بلاگفا
بدرو

mohsenzntx
02-06-2014, 01:14 PM
سلام و درود
اين يكي با توضيحات وسيع:
پایین بودن سرعت همواره از مشکلات کاربران ایرانی اینترنت بوده است. isp های متعددی وجود دارند که اینترنت پرسرعت عرضه میکنند. هر چند نسبت به بسیاری از کشور ها سرعت و کیفیت مطلوبی ارائه نمیدهند . در این بین فقط تعداد اندکی میتوانند اینترنت نامحدود خریداری نمایند و اغلب کاربران برای مصرف ترافیک )که معمولا بیشتر آن صرف دانلود میشود( باید هزینه ای بپردازند.
اکثر این isp ها در ساعاتی از شب که ترافیک اینترنت کمتر است به کاربران خود ترافیک مجانی ارائه می دهند و دانلود ها از میزان اعتبار معین استفاده کنندگان نمی کاهد.
برای استفاده از این امتیاز باید از استراحت شبانه خود کم کرده و در زمان معین کامپیوتر خود را روشن کرده و به اینترنت متصل شوید و دانلود را شروع کنید. همچنین در زمان پایان این ساعات و یا اتمام دانلود باید کامپیوتر را خاموش کنید.
چگونه می توان کامپیوتر را برای انجام این اعمال به صورت خودکار برنامه ریزی کرد؟ برای خاموش کردن کامپیوتر در زمان دلخواه راه های گوناگونی وجود دارد که ممکن است با آنها آشنا باشید ولی نحوه روشن شدن خودکار و اتصال به اینترنت در زمان دلخواه کمتر شناخته شده است. با ما همراه باشید.
اولین گام٬ روشن کردن کامپیوتر در زمان دلخواه است. برای این کار باید وارد bios setup شده و تنظیمات لازم را انجام دهید. برای وارد شدن به bios setup کامپیوتر خود را ریست کنید سپس قبل از اینکه نوبت به بوت شدن یا بالاآمدن ویندوز برسد وقتی این تصویر مربوط به مادربرد خود را دیدید دکمه delete از روی صفحه کلید را فشار دهید. )برای ورود به صفحه setup برای مادر برد های مختلف ممکن است کلید های متفاوتی تعبیه شده باشد. روی همین صفحه دکمه ای که برای ورود به setup تعیین شده را می توانید ببینید(
اکنون باید چنین صفحه ای را پیش رو داشته باشید )این قسمت برای مادربرد های مختلف متفاوت است(:
با استفاده از فلش های روی صفحه کلید به روی گزینه Power Management Setup رفته و enter بزنید تا وارد این قسمت شوید.
حالا اگر Resume by Alarm فعال نیست )disabled است( روی آن رفته و Enter بزنید تا کلمه Enabled در مقابلش قرار گیرد. اکنون باید زمان روشن شدن را مشخص کنید. مثلا امروز سه شنبه است و میخواهیم کامپیوتر ساعت 5 و 1 دقیقه صبح روشن شود. تاریخ به میلادی 31 ژانویه میشود. برای Date )of month( Alarm عدد 31 را قرار میدهیم. در مقابل خط پایینی که تعیین کننده زمان روشن شدن است 3 عدد وجود دارد. عدد اول برای ساعت)قالبش 24 ساعته است یعنی مثلا 2 بعد از ظهر را 14 وارد کنید(، دومی دقیقه و سومی ثانیه است که زمان را نیز وارد میکنیم.
دقت داشته باشید وقتی ساعت 00:00 میشود تاریخ عوض میشود. پس اگر الان که چهارشنبه است و 31 ژانویه، اگر بخواهیم مثلا ساعت 00:30 که زمان دانلود مجانی شروع میشود کامپیوتر روشن شود تاریخ را باید 1 وارد کنیم چون ساعت که از نیمه شب بگذرد روز بعد محسوب میشود. کارتان که تمام شد کلید F10 و سپس Enter را از روی صفحه کلید فشار دهید تا تنظیمات ذخیره شوده و خارج شوید. بعد از این کار کامپیوتر ریست خواهد شد.
در زمان تعیین شده کامپیوتر روشن شده و به صورت خودکار وارد ویندوز خواهد شد.
تذکر: بعد از اتمام کارتان وقتی که دیگر نیازی به روشن شدن خودکار ندارید مجددا به setup رفته و این قسمت را غیرفعال کنید
). (
اگر روشن شدن کامپیوتر را برای دانلود میخواستید بعد از بالا آمدن ویندوز باید به اینترنت متصل شوید. اگر از adsl یا وایرلس استفاده میکنید پس باید مودم از قبل روشن مانده باشد. اگر برای اتصال به اینترنت نیازی به کانکشن ساختن ندارید و موقع روشن بودن مودم، ویندوز خودکار به اینترنت متصل میشود پس نیازی به این قسمت ندارید ولی اگر شما هم مثل من باید حتما از یک کانکشن استفاده نمایید این توضیحات برایتان مفید خواهد بود.
برای کانکت شدن از یک دستور داساستفاده میکنیم. برنامه notepad را باز کنید و دستورات زیر را درونش کپی کنید:

ping -n 15 localhost<nul
rasdial “connection name” username password

دستور خط اول کاری نمیکند فقط کمی اجرای دستور خط دوم را به تاخیر می اندازد تا مطمئن شویم که ویندوز کاملا بالا آمده و مشکلی ایجاد نخواهد شد
در خط دوم به جای connection name اسم کانکشنی که میخواهید با آن به اینترنت متصل شوید را وارد کنید. به جای username و password هم کاملا مشخص است که باید یوزرنیم و پسورد کانکشن را وارد نمایید )حتما باید بین آنها یک فاصله )space( وجود داشته باشد(
حالا باید آن را با پسوند bat ذخیره کنیم. .
برای قطع اینترنت نیازی به دستور داس نداریم چون از برنامه های مدیریت دانلود برای این کار استفاده میکنیم ولی ممکن است کنجکاو باشید که بدانید یا در موارد دیگر از آن استفاده کنید:

rasdial “connection name” /disconnect

حالا باید فایل مورد نظر را برای اجرای خودکار در فولدر startup ویندوز کپی کنیم تا موقع بالا آمدم ویندوز اجرا شود. قبل از این کار حتما یک بار این فایل را امتحان کنید تا از درستی کارکردش اطمینان پیدا کنید. آدرس فولدر استارت آپ در ویندوز xp اینگونه است:

C:\Documents and Settings\MohammadH\Start Menu\Programs\Startup
در ویندوز سون:
C:\Users\MohammadH\AppData\Roaming\Microsoft\Windo ws\Start Menu\Programs\Startup
)C نام درایو ویندوز و MohammadH نام یوزر شماست(
حالا کامپیوتر در زمان دلخواه روشن شده و به اینترنت متصل خواهد شد.
)بعد از اینکه دیگر به نیازی به اتصال خودکار پس از روشن شدن کامپیوتر نداشتید این فایل را از فولدر startup حذف کنید(
برای اینکه دانلود فایل ها شروع شود و همچین در ساعتی مشخص و یا پس از اتمام دانلود کامپیوتر خاموش شود میتوانیم از یکی ار برنامه های مدیریت دانلود استفاده کنیم. یکی از برنامه هایی که بسیاری از ما با آن آشنایی داریم و کارایی بالایی هم دارد idm یا همان Internet Download manager است.

(
تنها کافیست فایل های خود را در لیست دانلود این برنامه وارد کنیم و در تنظیمات زمان بندی )که با آیکون ساعت در بالای پنجره مشخص است(ساعت پایان دانلود یا اقداماتی که هنگام پایان دانلود باید انجام شوند را تعیین کنی_ اگر خواستید حتی میتوانید از دستور shutdown که قبلا توضیح داده اماستفاده کنید. میتوانید این دستور را در یک فایل bat بنویسید و در فولدر استارت آپ کپی کنید یا به انتهای همان فایلی که ساخته اید و در یک خط جدید بنویسید

پایان_منبعlearn4u.ir
بدرود

aminnnnnnn
02-06-2014, 06:40 PM
ممنون ولی عهمون طور که گفتم کلید Del رو امتحان کردم و کا ر نکرد لپتاپم ایسر هست مدل E1-531G

abdi3
02-13-2014, 10:42 PM
سلام به تموم دوستان
می خواستم بدونم تو سیستمم این درایور نصب هست یا کلان این درایورم ضعیف هست

ممنون از پاسخ شما
100828

mohsenzntx
02-13-2014, 10:46 PM
سلام و درود
اين بخش تنظيمات برنامه بازي فوتباله هستش
به برنامه devices managerويندوزتون مراجعه و از صفحه داخلش عكس بگير و بزارش اينجا تا دقيقتر راهنماييتون كنيم
فكر كنم نصب هستش ولي قدرتش ضعيف و بد هستش_اين اين بخش از تنظيمات برنامه بازي بهتون ميگه قدرتشbadياضعيف هستش!
حتمأ سيستمتون يك عدد كارت گرافيك چه آنبرد يا جدا داره درسته؟
اگه آنبرد داري كه ضعيفه،خب بيخيايلش شو_يه كارت گرافيك قدرتمند ارزان بخر
اگه بازيه سنگينه خب تنظيماتشو بزار low
بدرود

abdi3
02-13-2014, 10:58 PM
بفرمایید
100829

Cyb3r H3x
02-13-2014, 10:59 PM
سلام... :64:
این مدل از گرافیک به درد بازی نمیخوره ! :68:
اگه لپ تاپ'ت 2 گرافیکه ست ، بازی رو با اون یکی گرافیک باید اجرا کنی...
موفق باشی...

:100:

# با پست بالایی هم زمان شد
همونطور که تو عکس مشخصه ، همونجور که گفتم شما باید بازی رو با کارت گرافیک اصلی سیستم،یعنی hd 6470 اجرا کنی

abdi3
02-13-2014, 11:12 PM
درسته دادا ایا سیستمم دو تا گرافیک داره یک switch ati دارم

mohsenzntx
02-13-2014, 11:19 PM
درسته دادا ایا سیستمم دو تا گرافیک داره یک switch ati دارم

سلام و درود
براي استفاده از قابليت كراس فاير بايد هردو كارت از برند atiباشد
‏_‏
عكس دادين و بررسيش كردم كه همه درايورهاش نصبه
كارت گرافيكتون رو بفروشين و يكي قدرتمند بخرين
بدرود

mohsenzntx
02-13-2014, 11:26 PM
ميشه تنظيمات بازيها رو در حالت lowگذاشت تا بازي سريعتر اجرا شود اما احتمال دارد كيفيتش بد شود
اصلا به فكر اوركلاك نباشيد _ ميشه سيستم رو تا 20درصد اوركلاك پايدار كرد ولي طول دادن زياد اين سيستم اوركلاك شده باعث كاهش عمر مفيدش ميشه!
و بهتره كه درايورها و متعلقات مربوط به بازيها رو آپديت كنين

Cyb3r H3x
02-13-2014, 11:27 PM
اونجور که از عکس مشخصه سیستم شما pc نیست ، لپ تاپ ه
پس نیازی به کابل کراس فایر و اتصال فیزیکی نیست !!!!

آخرین درایور گرافیکت (HD 6470) رو نصب کن
بعد میتونی از داخل control panel کارت گرافیک (ATI) تنظیم کنی که بازی با گرافیک ATI اجرا شه
و یا
روی آیکن بازی کلیک راست کن بعد از
" run with graphics proccesor"
روی ATI کلیک کنی تا بازی با این گرافیک ران شه...

:78::100:

mohsenzntx
02-13-2014, 11:37 PM
دوست عزيز ميتوني برين تنظيمات بايوس و از آنجا كارت كرافيك آنبرد رو غير فعال كنين
ويا در بخش devices managerميتونين كارت ضعيفه رو غير فعال كنين تا شايد بره روي كارت قويه!
ويا ميتونين درايور كارت گرافيك ضعيفه رو حذف كنين و تا بره روي قويه
الان ظاهرأ كارت گرافيك قويه فعال نيس!
اها لپتاپ دارين _از اولش فكر كردم pcروميزي دارين_ببخشي

abdi3
02-13-2014, 11:45 PM
ممنون از تموم دوستان عزیز

گرافیکم ضعیفه!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟
ببخشید مدیران که پست اسپم شده

mohsenzntx
02-13-2014, 11:47 PM
از برنامه زير براي آپديت درايور كارت گرافيك وتمامي قطعات ديگر استفاده كنين:
برنامه Driver Genius Professionalنرم افزاری بسیار عالی و کاربردی برای مدیریت درایورهای سخت افزاری سیستم می باشد. همانطور که میدانید سخت افزارهای نصب شده روی ویندوز نظیر مادربورد،کارت گرافیک،کارت صدا،پردازنده و… دارای نرم افزارهایی هستند که برای سازگاری با سیستم عامل کاربر در هنگام نصب سیستم عامل به طور اتوماتیک با به صورت دستی نصب می شوند. به این نرم افزارها به اصطلاح درایور گفته می شود. برخی از درایورها نیازمند هستند که به صورت اختصاصی نصب شوند و به روزرسانی گردند. نرم افزار Driver Genius Professional میتواند کاربر را در زمینه نصب درایورها و به روزرسانی آنها از طریق اینترنت یاری کند چرا که با ۸۰ هزار نوع سخت افزاری سازگاری دارد و با جستجو سریع میتواند نسبت به شناسایی دقیق سخت افزارهای سیستم کاربر اقدام و درایورهای آنها را بیابید. همچنین از دیگر قابلیت های مهم نرم افزار توانایی تهیه نسخه پشتیبان از درایورهای دانلود و نصب شده و با قابلیت نصب مجدد و ریستور آنها در زمان دیگر می باشد. همچنین این نرم افزار میتواند نسبت به حذف و نصب نسخه دیگری از درایورها نیز اقدام نماید. انواع سخت افزارهای مورد پشتیبانی این نرم افزار شامل Digital Cameras, MP3 Players, Motherboards, VOIP Phones, Video Cameras, Modem Cards, Printers, CD/DVD Drives, Video & Sound cards, Network Cards, Keyboard & Mouse, Hard Drives و… می شوند.

منبع و لينك دانلود:

...
ديگر برنامه هاي مفيد:
نرم افزار آپدیت هوشمند درایور سخت افزارها - Smart Driver Updater 3.3
[Only registered and activated users can see links]‏.sarzamindownload.com/1240/-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D9%BE%D8%AF%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D9%88%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7---Smart-Driver-Updater-3.3

Driver Reviver v4.0.1.30 - نرم افزار به روز رسانی درایور سخت افزارها

mohsenzntx
02-13-2014, 11:50 PM
ممنون از تموم دوستان عزیز

گرافیکم ضعیفه!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟
ببخشید مدیران که پست اسپم شده

دوست عزيز سيستمتون دوتا كارت ‏گرافيك داره_يكيش ضعيفه كه بايد غير فعالش كني_يكي ديگرش قويه بايد فعالش كنين كه واجبه_تمام

hafez1
02-17-2014, 02:12 AM
سلام دوستان.
می خواستم در باره asus 550 i5 4 500 2c بدونم.
چه ویژگی هایی داره؟
قیمتش چقدر هست؟
در کل برای خرید لپ تاپ باید به چه مولفه هایی توجه کرد؟

xxxario
02-17-2014, 02:21 AM
سلام
بهترین مرجع واسه گرفتن این اطلاعات یه سرچ کوچولو در گوگل هستش!!
قیمت ها هم به روز هستش.
ویژگیهاش هم کامل و دقیق جامع بعت میده!
در مورد مولفه های انتخاب هم بستگی داره بیشترین استفاده ی شما ازیک سیستم چی هستش؟؟
موفق و پیروز باشی

TR0J4N
02-17-2014, 08:24 AM
سلام
دوست عزيز اون مدل اشتباه نوشتي_دوباره درست بنويس

GNU Linux
02-17-2014, 06:13 PM
با سلام./

چندین بار هست که داره تکرار میشه لطفا فقط جواب کاربران رو بدید و حتما لازم نیست که پشت سر هم پست بدید , این جوری باعث سردرگمی کاربران میشید ...

شما هم نیاز به این کارا ندارید فقط اگر درایور خود AMD منظورم Catalyst می باشد نصب باشه خود اون میاد و در صورت پردازش گرافیکی سنگین به صورت خودکار از گرافیک ضعیف Intel به گرافیک قدرتمند تر AMD سوییچ می کنه که اگر هم اتومات نبود شما خودتون میتونید از همون نرم افزار به صورت دستی سوییچ کنید ...

لطفا دوستان فقط راهنمایی باشه ....

موفق و پیروز باشید ./

GNU Linux
02-17-2014, 06:23 PM
سلام دوستان.
می خواستم در باره asus 550 i5 4 500 2c بدونم.
چه ویژگی هایی داره؟
قیمتش چقدر هست؟
در کل برای خرید لپ تاپ باید به چه مولفه هایی توجه کرد؟

با سلام به شما ./

لطفا از این بس برای سوال پرسیدن در تاپیک مربوطه ([Only registered and activated users can see links]) پست بدید و تاپیک جدید باز نکنید ممنون ...

خوب برای مقایسه این مدلی که شما مدنظر دارید باید کمی سرچ کنید و درباره ی قسمتش حدودا باید کمتر از 1900000 باشه البته بازم باید بگم که کیفیت محصولات ASUS هم به تازگی افت کرده و مثل قبلا استحکام و پایداری قبلی رو نداره ولی به هر حال مدل های دیگری هم هستند مثل Lenovo Z510 که شما میتونید استفاده کنید ...

لطفا در تاپیک مربوطه پست دهید و تاپیک جدید باز نکنید و اگر سوالی هم دارید اینجا ادامه ندهید ...

موفق و پیروز باشید ...

majidbayat
02-21-2014, 11:11 PM
سلام دوستان
یک مشکل برام پیش اومده که ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
101420
اون قسمت هایی که در شکل بارنگ قرمز مشخص کردم روی لپ تاپم نصب نمیشه( چه با سی دی و چه با جستجوی آنلاین)
101421
حالا می خوام از سایت ایسر درایور دانلود و نصب کنم ولی نمیدونم کدوم یکی رو دانلود کنم ( که مشکل رو حل کنه ) .لطفا راهنمایی کنید که کدوم ها رو دانلود کنم
پیشاپیش از پاسختون ممنون

kazem222
02-22-2014, 01:58 AM
سلام دوست عزیز از نرم افزار driver tuner استفاده کنید.راحت ترین ( البته نصب+همراه کرک)
اگر هم بخواهید از پرتابل استفاده کنید باید بعد از اتمام دانلود،فایل dpins.exe رو کنار فایل های دانلود شده کپی و اجرا کنید،تا درایور ها نصب بشه.
موفق باشید ...

majidbayat
02-23-2014, 01:15 AM
خیلی از کمکتون ممنونم
راستش نرم افزاری که معرفی کردید و چند نرم افزار مشابه رو امتحان کردم ولی نتیجه ای نگرفتم
بعد به سایت سازنده مراجعه کردم و درایور هایی رو که فکر میکردم ربط داره رو دانلود و نصب کردم و مشکلم برطرف شد( فقط موندم چرا وقتی جستجوی آنلاین میزدم نتیجه ای نمی گرفتم!! )
اما باز هم از کمکتون تشکر میکنم

Milad.BlackHat
02-23-2014, 01:25 PM
سلام دوستان بنده تازه لپتاب گرفتم روز اول روش ابونتو نصب بود وهمچی حل بود حالا ویندوز8.1ریختم ودرایور وای فای وبلوتوثش نصب نمیشه...
بعد هم بعضی از نرم افزارهارومیخوام نصب کنم مثل ویژوال استودیو 2013 با این ارور مواجه میشم ممنون میشم helpکنید....
:x:x:x

Mr.reCoder
02-23-2014, 02:10 PM
سلام دوستان بنده تازه لپتاب گرفتم روز اول روش ابونتو نصب بود وهمچی حل بود حالا ویندوز8.1ریختم ودرایور وای فای وبلوتوثش نصب نمیشه...
بعد هم بعضی از نرم افزارهارومیخوام نصب کنم مثل ویژوال استودیو 2013 با این ارور مواجه میشم ممنون میشم helpکنید....

درود،

در مورد نصب درایور میتونی بری سایتش و اونارو دانلود کنی!
در مورد نصب vs2013 بهتره اطلاعات بیشتری بدی! توی اون عکس اون پایین یه فلش رو به پایین هست اونو بزنی اطلاعات بیشتری هست !

Milad.BlackHat
02-23-2014, 02:22 PM
درود،

در مورد نصب درایور میتونی بری سایتش و اونارو دانلود کنی!
در مورد نصب vs2013 بهتره اطلاعات بیشتری بدی! توی اون عکس اون پایین یه فلش رو به پایین هست اونو بزنی اطلاعات بیشتری هست !
................
Description:
Stopped working

Problem signature:
Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: vs_ultimate.exe
Application Version: 12.0.21005.1
Application Timestamp: 51fbd51e
Fault Module Name: unknown
Fault Module Version: 0.0.0.0
Fault Module Timestamp: 00000000
Exception Code: c0000005
Exception Offset: 00000000
OS Version: 6.3.9600.2.0.0.256.4
Locale ID: 1065

Read our privacy statement online:

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

Mr.reCoder
02-23-2014, 06:18 PM
................
Description:
Stopped working

problem signature:
Problem event name: Appcrash
application name: Vs_ultimate.exe
application version: 12.0.21005.1
application timestamp: 51fbd51e
fault module name: Unknown
fault module version: 0.0.0.0
fault module timestamp: 00000000
exception code: C0000005
exception offset: 00000000
os version: 6.3.9600.2.0.0.256.4
locale id: 1065

read our privacy statement online:

if the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\windows\system32\en-us\erofflps.txt

مشکل خیلی مشخص نشده! فکر کنم uac رو غیر فعال کنی و ویندوزت رو اکتیو کنی درست بشه بعدشم سعی کن همه درایورها رو نصب کنی بعد نرم افزار نصب کنی

GNU Linux
02-23-2014, 11:16 PM
خیلی از کمکتون ممنونم
راستش نرم افزاری که معرفی کردید و چند نرم افزار مشابه رو امتحان کردم ولی نتیجه ای نگرفتم
بعد به سایت سازنده مراجعه کردم و درایور هایی رو که فکر میکردم ربط داره رو دانلود و نصب کردم و مشکلم برطرف شد( فقط موندم چرا وقتی جستجوی آنلاین میزدم نتیجه ای نمی گرفتم!! )
اما باز هم از کمکتون تشکر میکنم

با سلام ...

معمولا نرم افزار های دانلودر به سایت های سازنده مراجعه می کنند و قدیمی های اون ها لینک های ثابتی برای دریافت دارند در نتیجه اگر دایرکتوری سایت درایور تغغیر کرده باشه میگه نتونسته پیدا کنه (Not Founded) در حالی ککه ساده ترین راه برای این جوری مواقع سر زدن به سایت اصلی و دریافت درایور ها به صورت جدا و نصب کردن منظم اون هاست ....

با سلام ...

دوست عزیز کلا تو سری لپ تاب های Dell و HP این مشکل نصب درایور و ... هست که تنها راه حلش هم چندین بار عرض کردم همین هست که درایور ها باید به ترتیب اولویت نصب بشوند برای مثال شما اول باید درایور مربوط به اتصالات خارجی و مادربورد رو نصب کنید و بعد درایور هایی مثل Wi-Fi و .. که اگر غیر از این صورت باشه باعث اختلال در عملکردشون پیش میاد که نمونه ی بارز این قضیه در گرافیک ها خیلی دیده میشه مخصوصا Double Graphic کارت ها ...

برای Visual Studio قبلا مشکلاتی تو نصب نسخه های قبل 2012 بود ولی تو نسخه های جدیدش 2013 به بعد این مشکل رو ندیدم به هر حال مطمئن باشید نسخه های Beta و ... نباشه ...

موفق و پیروز باشید ...

Milad.BlackHat
02-23-2014, 11:35 PM
با سلام ...

معمولا نرم افزار های دانلودر به سایت های سازنده مراجعه می کنند و قدیمی های اون ها لینک های ثابتی برای دریافت دارند در نتیجه اگر دایرکتوری سایت درایور تغغیر کرده باشه میگه نتونسته پیدا کنه (Not Founded) در حالی ککه ساده ترین راه برای این جوری مواقع سر زدن به سایت اصلی و دریافت درایور ها به صورت جدا و نصب کردن منظم اون هاست ....

با سلام ...

دوست عزیز کلا تو سری لپ تاب های Dell و HP این مشکل نصب درایور و ... هست که تنها راه حلش هم چندین بار عرض کردم همین هست که درایور ها باید به ترتیب اولویت نصب بشوند برای مثال شما اول باید درایور مربوط به اتصالات خارجی و مادربورد رو نصب کنید و بعد درایور هایی مثل Wi-Fi و .. که اگر غیر از این صورت باشه باعث اختلال در عملکردشون پیش میاد که نمونه ی بارز این قضیه در گرافیک ها خیلی دیده میشه مخصوصا Double Graphic کارت ها ...

برای Visual Studio قبلا مشکلاتی تو نصب نسخه های قبل 2012 بود ولی تو نسخه های جدیدش 2013 به بعد این مشکل رو ندیدم به هر حال مطمئن باشید نسخه های Beta و ... نباشه ...

موفق و پیروز باشید ...

.....................
با تشکر ولی من ویژوال استودیو رو مثال زدم چندین نرم افزار همین ارور رو میده اینم عکس درایورهایی که نصب نمیشن...
ویندوز8 هم فعال کردم...

GNU Linux
02-24-2014, 12:19 AM
.....................
با تشکر ولی من ویژوال استودیو رو مثال زدم چندین نرم افزار همین ارور رو میده اینم عکس درایورهایی که نصب نمیشن...
ویندوز8 هم فعال کردم...

برای اون مورد که مشکل در نصب نرم افزار ها دارید احتمال زیاد مشکل از ویندوز می باشد البته استفاده از Optimizer ها هم در عملکرد و نیامدن پیام AppCrash موثره چون هم اکنون از همین نسخه استفاده می کنم و هر نرم افزاری هم نصب کردم به جز چند تا که با ویندوز های قدیمی تر سازگار بودند مشکلی نداشت ... ( البته این مشکلتون رو در بخش نرم افزار و ویندوز بپرسید چون این بخش مختص سخت افزار و مباحث پیرامون به آن می باشد ... )

برای درایور ها : اول Ethernet Controller Driver :

بعد مال بلوتوث و وای فای و ... :

البته درایور های دیگر رو هم میتونید پیدا کنید کافیه یک کم سرچ کنید ... (برای اون مورد Unknown هم باید با استفاده از نرم افزار های سرچ کنید تا پیداش کنه یا Search آنلاین استفاده کنید ...)( فقط سایت Dell به صورت معمولی باز نمیشه با پ.ر.وکسی باز کنید .... )

موفق و پیروز باشید ...

موفق و پیروز باشید ./

®Asadi®
03-09-2014, 08:42 PM
سلام
ببخشید
من یک لب تاب دل دارم که چند وقته ریخته به هم
مشکلش اینه که به جای کلید های صفحه کلید عدد تایپ میکنه مثلا به جای کلید m میزنه 324324354 چرا اینطور شده؟
آیا مشکل نرم افزاری هست یا ویروسه یا اینکه مشکل از کیبورده؟؟؟
لطفا سریعا جواب بدید
ممنون

Shahab0nline
03-09-2014, 08:46 PM
سلام

کیبوردی که توی خود برنامه های ویندوز هم هست همین طوریه ؟

tiktak999
03-09-2014, 08:56 PM
سلام دوست عزیز با این برنامه مشکلت حل میشه

برنامه رو نصب کن تیک درست کردن صفحه کلید رو بزن و دکمه ثبت رو بزن. سیستم رو ریستارت کن درست میشه

برنامه رو از سایت زیر دانلود کن عکس برنامه هم توی سایت هست

taktaz208
03-09-2014, 09:59 PM
سلام . نمی دونم چرا همه یا عکس منو یا اسم منو میذارن ! نمونه عکسم : ®Asadi®
نمونه یوزرم :tiktak999

بابا ما 5 ساله تو آشیانه ایم و همش با یک نیک هستیم . ولی چند بار با یه ادمین دعوام شد و یوزرم رو حذف کرد :|

taktaz208
03-09-2014, 10:02 PM
داداش فکر کنم ویروسه فالفیف ام 2 یا 1 روی لپ تاپت نصب شده ! فقط یه آنتی ویروس اونم مکافی می تونه حذفش کنه !

GNU Linux
03-10-2014, 12:29 AM
سلام
ببخشید
من یک لب تاب دل دارم که چند وقته ریخته به هم
مشکلش اینه که به جای کلید های صفحه کلید عدد تایپ میکنه مثلا به جای کلید m میزنه 324324354 چرا اینطور شده؟
آیا مشکل نرم افزاری هست یا ویروسه یا اینکه مشکل از کیبورده؟؟؟
لطفا سریعا جواب بدید
ممنون

سلام دوست خوبم ./

شما اول همون قسمت کیبورد ویندوز On-Screen Keyboard رو چک کن ببین بازم مشکل داره ؟! اگر مشکل هنوز هم وجود داره با نرم افزار های فیکس کننده ی پارامتر های ورودی اون ها رو بر اساس ساختار اصلیش مرتب کنید ./

در مورد ویروس یا ... نظری ندارم ولی به راحتی قابل برگشت و عوض شدن می باشد ./

موفق و پیروز باشید ./

سلام . نمی دونم چرا همه یا عکس منو یا اسم منو میذارن ! نمونه عکسم : ®Asadi®
نمونه یوزرم :tiktak999

بابا ما 5 ساله تو آشیانه ایم و همش با یک نیک هستیم . ولی چند بار با یه ادمین دعوام شد و یوزرم رو حذف کرد :|

با سلام ./

دوست خوبم این چه ربطی به سوال داشت ؟! لطفا تکرار نشود !

موفق و پیروز باشید ./

Milad.BlackHat
03-15-2014, 06:05 PM
با سلام بنده سعی کردم درایورهاشو کاملا نصب کنم و متاسفانه سی دی هنگ میکنه حالا تا جایی که تونستم نصب کردم متاسفانه رو بعضی ابزارها کلیک میکنم یا بازنمیشه یا خیلی دیربازمیشن!!!
حالا میگه نت فریمورک 2و 3.5 نصب کنم که بصورت افلاین با این نرم افزاری که از سایت سافت98گرفتم هم اجرانمیشه نرم افزارش...
کلا سیستم مشکل داره حتی یسری ویندوز7 هم نصب کردم ولی بازم همین گیرهارو داره میخواستم بدونم چیکارمیتونم بکنم؟
هر نرم افزاریو میخوام نصب کنم بزور وامیشه!!!
عکس4 ([Only registered and activated users can see links])
عکس5 ([Only registered and activated users can see links])

GNU Linux
03-16-2014, 04:10 PM
با سلام بنده سعی کردم درایورهاشو کاملا نصب کنم و متاسفانه سی دی هنگ میکنه حالا تا جایی که تونستم نصب کردم متاسفانه رو بعضی ابزارها کلیک میکنم یا بازنمیشه یا خیلی دیربازمیشن!!!
حالا میگه نت فریمورک 2و 3.5 نصب کنم که بصورت افلاین با این نرم افزاری که از سایت سافت98گرفتم هم اجرانمیشه نرم افزارش...
کلا سیستم مشکل داره حتی یسری ویندوز7 هم نصب کردم ولی بازم همین گیرهارو داره میخواستم بدونم چیکارمیتونم بکنم؟
هر نرم افزاریو میخوام نصب کنم بزور وامیشه!!!
عکس4 ([Only registered and activated users can see links])
عکس5 ([Only registered and activated users can see links])

با سلام به شما ./

چندین بار این موضوع مطرح شده است که در سری لپ تاب های Dell مشکلات درایوری زیاد هست که در صورت اشتباه نصب کردن اون ها شما به مشکلاتی دچار میشید ./

اولا این مشکل که مربوط به .Net Framework وجود داره با روش های مختلف باید نسخه 3.5 رو نصب کنید که روش های آفلاین و استفاده از دیسک ویندوز نصبی و ... وجود داره که نیاز به توضیح نیست و با سرچ پیدا خواهید کرد !

و اما چندین بار هم گفتم که مشکلات لپ تاب های ِDell این است که دوستان درایور ها رو به صورت رندوم نصب می کنند که این اشتباه است ! شما اولا درایور های مربوط به اتصالات و مادربورد و شناسایی Network رو نصب کنید و سپس اقدام به نصب بقیه چیز ها به ترتیب گرافیک Intel و بعد از اون AMD و بعد وایرلس و ... بکنید که مشکلی پیش نیاد و همه به صورت کامل نصب بشن !

در غیر این صورت باشه ممکنه Unknown شناخته بشه و نصب نشوند ! در ضمن اگر غیر از این بوده میتونید درایور های فعلی تون رو Uninstall کنید و بعد طبق ترتیب نصب کنید !

در ضمن همیشه درایور ها رو از سایت Dell دانلود کنید که هم جدید و به روز باشه و هم معتبر !

آدرس مربوط به دانلود درایور های Dell Inspiron 15 3537 :

متاسب با نسخه ی ویندوزتون نصب کنید ./

در ضمن از شما بعیده دوست خوبم با این همه پست لطفا رعایت فرمایید عزیز تاپیک جداگانه باز نکنید ./

موفق و پیروز باشید ./

alifarsi
03-24-2014, 01:05 PM
سلام
این برنامه نصب نمیشه خلی ازیت کرده واز طرف هم نیاز دارم چیگونه ارور بر طرف ونصب کنم ممنون102998

tm22
03-26-2014, 03:15 PM
سلام دوستان:62:
من 1 لپ تاب خریدم این مدلش هستش: ASPIRE E1-571G
cpu cor i7 داره و خیلی باتری میخوره.
باتریش 6سلولی لیتیومی هستش که جواب نمیده.
مبخواستم بدونم که آیا میشه این باتری رو با یک باتری 9سلولی تعویض کرد؟ :91:
خیلی ممنون...;;)

4L1R3Z4
03-26-2014, 03:34 PM
شدنش که میشه
البته یه سری معایبی هم داره!
عین اینه که روی پراید باتری 14 ولتی بذاری!
یعنی ممکنه بعضی وقتا....
ولی احتمالش کمه!
فقط وقتی باتری جدید خریدی باید یه شارژ با آمپر بیشتر هم بخری چون اگه با قبلیه بخوای باتری 9 سلولی رو شارژ کنی خیلی طول میکشه !

tm22
03-26-2014, 04:12 PM
مثلا چه معایبی؟ ممکنه لپ تاپ بسوزه یا آسیب ببینه؟
ارزشش رو داره که باتری رو عوض کنم?:62:
قیمتش حدودا چنده؟ :91:

ArminCyber
03-26-2014, 04:37 PM
سلام

این مشکلی هست که اصولا" برای گیمر ها پیش میاد...برای ارتقاء هم میان باتری شون رو به 9 سلولی تبدیل می کنن که جواب گو باشه.شما هم می تونید از این روش استفاده کنید

معایبی هم که دوستمون گفتن بنده تا حالا نشنیدم که برای کسی پیش بیاد..البته تا حدودایِ یک الی دو سال پیش.

tm22
03-26-2014, 05:17 PM
ازتون ممنون واقعا...:35:
فقط مونده قیمتش...
قیمتش چنده؟

ArminCyber
03-26-2014, 05:41 PM
از قیمتش خبری ندارم...

قبل از اینکه بری بخری از چند تا مغازه یه قیمت بگیر حدودش دستت بیاد

Elf Rider
03-27-2014, 01:35 AM
سلام

امروز من یه رم 4 گیگ خریدم برای اینکه رم لپ تاپمو به 6 گیگ برسونم یعنی یه دو داره با این 4 هم میشه 6 ولی نمیدونم چرا روی ویندوزم اینجوری میزنه که 6.00 gb ولی جلوش داخل پرانتز مینویسه 2.93 گیگ از یکی از اشناهامون پرسیدم گفت چون ویمدوز 32 بیتی هست این مشکلو داره ... خوب منم رفتم سراغ تعویض ویندوز وقتی خواستم 64 بیتی نصب کنم سی دی رو که گذاشتم بوت که شد تا اون 4 پنجره ی ابتدایی ویندوز 7 میاد بالا ولی بعد هنگ میکنه جلو نمیره شک کردم شاید برای رم باشه برای همین رم قبلیمو دوباره گذاشتم تو لپ تاپ و بدون هیچ مشکلی وینوز نصب شد با همون رم قدیمی یه ویندوز 64 نصب کردم ولی وقتی رم جدید رو میزارم ویندوز بالا نمیاد و دائم ریسیت میشه ولی وقتی قدیمیرو میزارم ویندوز بالا میاد جالب اینجاست که دوباره 32 بیتی نصب کردم ویندوزم بارم جدید بدون مشکلی بالا میاد.حالا میخوام بدونم راهی هست بشه که با ویندوز 64 بتونم بیارمش بالا و یا راهی هست که با همین 32 بیت بتونم از 6 گیگ رم کامل استفاده کنم اصلا تو بازی ها مشکلی پیش میاد روی 32 بیت یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید.

مشخصات لپ تاپ : فوجیتسو ah530
رم یدونه 1 گیگ و یدونه 2 گیگ سامسونگ

مشخصات رم جدید: یه رم 4 گیگ zeppelin

Saeid_9n
03-27-2014, 02:34 AM
ببین رم اولیت رو بردار بعد 4 رو نصب کن ببین چی میشه بعد خبرکن

limbo2015
03-27-2014, 02:46 AM
همین جوری کشکی نمیرن یه رم بگیرن که داداش من
حتما سعی کن از یک مارک بگیری - اگه مارک نداشت باید بری از مدل رم هایی بگیری که رو لبتاپت ست شده (از تعمیرات لب تاپ مارکشو بپرس )
دوم این که احتمالا سرعت هاشون باهم یکی نیست تایمینگ یکی از رم هات کمه
سوم به جای یه 2 گیگ معمولا 4 گیگ میگیرن که یه 2 با یه 4 نشه که مشگل مثل اینا پیدا شه
موفق باشی بدرود :98:

Saeid_9n
03-27-2014, 03:09 AM
فکر کنم مشکل از ویندوزت باشه ببین یه ویندوز 64 بیتی دیگه مطمئن مثل گردو نصب کن ان شا الله حل میشه
اگه مشکل از رم بود داخل 32 بیتی ازش استفاده نمی کرد و نمی شناخت داخل 32 بیتی نزدیک 1 گیگ ازش استفاده می کنه مدل لب تابت رو هم نگاه کردم ddr3 بود رم هایی هم که گرفتیه به احتمال زیاد dddr3 1333 حالا برا اطمینان یه نگا دیگه بنداز

ArminCyber
03-27-2014, 03:09 AM
ببین داداش گلم

موقع خرید رم باید به باس رم قبلی توجه داشته باشی...چرا که در صورت یکی نبودن اون ها،

یکی شون می خواد با سرعت بالا کار کنه ولی اون یکی نمی کشه و در نتیجه باعث ریست شدن

سیستم میشه.این مشکل در پردازش های سبک بروز نمی کنه ولی وقتی داری از سیستمت کار

میکشی معلوم میشه.

خب نکته ی دیگه این که

سیستم های 32 بیتی طوری طراحی شدند که تنها از 4 گیگابایت رم می تونن استفاده کنن

یعنی اگه شما رم رو به 8 گیگابایت ارتقا بدی بازهم سیستم همون 4 گیگ رو میشناسه

در صورتی که سیستم های 64 بیتی این طور نیستند.

ولی وقتی رم جدید رو میزارم ویندوز بالا نمیاد

آیا موقع استفاده از رم جدید قبلی رو در میاری یا نه؟

چون اگه با این حالی که در میاری، سیستمت ریست میشه..می تونه مشکل از رم جدید باشه.

تو بازی ها مشکلی پیش میاد روی 32 بیت یا نه

بنده زیاد اهل بازی نیستم ولی اگه مشخصات بازی به سیستمت می خوره که حله..راحت می تونی استفاده کنی.

ولی از گیمر ها شنیدم که موقعی که ویندوز شون رو به 64 بیت تغییر دادن، سرعت بالا کاملا" محسوس بوده.

GNU Linux
03-31-2014, 11:45 PM
سلام
این برنامه نصب نمیشه خلی ازیت کرده واز طرف هم نیاز دارم چیگونه ارور بر طرف ونصب کنم ممنون102998

با سلام !

چه ربطی به بخش سوالات سخت افزار داشت ؟! پست های اسپم پاک شد لطفا تکرار نشه !

موفق و پیروز باشید ./

سلام دوستان:62:
من 1 لپ تاب خریدم این مدلش هستش: ASPIRE E1-571G
cpu cor i7 داره و خیلی باتری میخوره.
باتریش 6سلولی لیتیومی هستش که جواب نمیده.
مبخواستم بدونم که آیا میشه این باتری رو با یک باتری 9سلولی تعویض کرد؟ :91:
خیلی ممنون...;;)

با سلام به شما ./

کاش که سوالاتتون رو در بخش مناسب و لپ تاب می پرسیدید ولی به هر حال این رو باید بگم که این کار اصلا توصیه نمی کنم چون در طی دراز مدت وقتی با آمپر ورودی خودش کار نکنه باعث اختلال در عمکرد برد ها و چیسپت ها و ولتاژ ورودی میشه ولی به هر حال اگر باز هم قصد خرید دارید حتما از یک جای معتبر و هم چنین متناسب با ویژگی ها و ورودی های پارامتر های باتری لپ تاب باشه و گرنه در بعضی از موارد باعث نیم سوز شدن قطعات لپ تاب میشه !

موفق و پیروز باشید ./

سلام

امروز من یه رم 4 گیگ خریدم برای اینکه رم لپ تاپمو به 6 گیگ برسونم یعنی یه دو داره با این 4 هم میشه 6 ولی نمیدونم چرا روی ویندوزم اینجوری میزنه که 6.00 gb ولی جلوش داخل پرانتز مینویسه 2.93 گیگ از یکی از اشناهامون پرسیدم گفت چون ویمدوز 32 بیتی هست این مشکلو داره ... خوب منم رفتم سراغ تعویض ویندوز وقتی خواستم 64 بیتی نصب کنم سی دی رو که گذاشتم بوت که شد تا اون 4 پنجره ی ابتدایی ویندوز 7 میاد بالا ولی بعد هنگ میکنه جلو نمیره شک کردم شاید برای رم باشه برای همین رم قبلیمو دوباره گذاشتم تو لپ تاپ و بدون هیچ مشکلی وینوز نصب شد با همون رم قدیمی یه ویندوز 64 نصب کردم ولی وقتی رم جدید رو میزارم ویندوز بالا نمیاد و دائم ریسیت میشه ولی وقتی قدیمیرو میزارم ویندوز بالا میاد جالب اینجاست که دوباره 32 بیتی نصب کردم ویندوزم بارم جدید بدون مشکلی بالا میاد.حالا میخوام بدونم راهی هست بشه که با ویندوز 64 بتونم بیارمش بالا و یا راهی هست که با همین 32 بیت بتونم از 6 گیگ رم کامل استفاده کنم اصلا تو بازی ها مشکلی پیش میاد روی 32 بیت یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید.

مشخصات لپ تاپ : فوجیتسو ah530
رم یدونه 1 گیگ و یدونه 2 گیگ سامسونگ

مشخصات رم جدید: یه رم 4 گیگ zeppelin

با سلام به شما ./

دوست خوبم همین طور به صورت Random نمیشه هر رمی که پیدا کردید رو به لپ تاب وصل کنید اول باید فرکانس هاش با مادربوردت ست شده باشه و نسل اون هم به رم های لپ تابت بخوره بعد از اون میتونید از مقدار بیشتری از اون استفاده کنید و در ضمن مطمئنا اگر از نسل جدیدی همراه با نسل قدیمی تر استفاده کنید هیچ وقت نمیتونید از سیستم استفاده کنید به هر حال اول باید تمام جزئیات دو تا RAM رو چک کنید و بعد از اطمینان از متانسب بودن با هم از اون ها استفاده کنید !

برای این که در ویندوز های 32 بیتی بالای Starter بتونید از رم بیشتری استفاده کنید باید از Kernel Path ها استفاده کنید که میتونید اون رو تغییر بدید و تا 128 افزایش بدید که همیشه هم جواب نمیده !

برای این که وین 64 نصب نمیشه ممکنه از خود OS تون باشه با چند وین معتبر امتحان کنید و پیام های مشکل دار رو بذارید تا بحث بشه !

موفق و پیروز باشید ./

nima1112
04-01-2014, 12:49 AM
با عرض سلامو ادب به تمامی دوستان اشیانه...
دوستان یه سوال ذهن منو خیلی مشغول کرده و هرچی سرچ میکنم به جواب نمیرسم...
این که میگن باتری 6 سلولی هست یا نمیدونم 9 سلولی هستش یعنی چی؟؟؟
ممنون میشم بگید واقعا رفته تو مخم...

GNU Linux
04-01-2014, 01:26 AM
با عرض سلامو ادب به تمامی دوستان اشیانه...
دوستان یه سوال ذهن منو خیلی مشغول کرده و هرچی سرچ میکنم به جواب نمیرسم...
این که میگن باتری 6 سلولی هست یا نمیدونم 9 سلولی هستش یعنی چی؟؟؟
ممنون میشم بگید واقعا رفته تو مخم...

با سلام به شما ./

مبحث خاص و پیچیده ای نیست و فقط کافیه ی کمی در مورد مدارات الکتریکی و هم چنین نحوه ی تقسیم جریان بین اونا اطلاعات داشته باشید بعدا برای مثال در باتری های 6 سلولی در اصل ولتاژی بین 3 تا 4 دارن و جریانی حدود 2200 میلی آمپر که هر کدوم از این سلول ها یک باتری جداگانه هست که مثلا تو شش سلولی سه سلول یا باتری سری بسته شده و سه تا دیگه هم سری ولی در کل موازی بسته شده است !

در کل معمولا هر چه سلول بالاتر باشه توان اون باتری نیز بیشتر میشه چون iv داره افزایش پیدا می کنه هر چه قدر سلول ها بیشتر جریان و ولت نیز بیشتر میشه تا به مقدار مورد نظر ما برسه ! که اینا حتی در 6 یا 9 سلولی ها نیز تغییر پیدا می کنه !

به هر حال اگر یک کم الکتریک کار کرده باشید این ها از مباحث ساده می باشد ./

موفق و پیروز باشید./

IrTrojan
05-15-2014, 01:51 AM
سلام منظور از حسگرانگشت دارد چیه؟ (دراین لینک برای این نوع لپ تاپ)
و میشه روی این لپ تاپ با این مشخصات مک هم نصب کرد؟

DeV1
05-15-2014, 02:01 AM

1حسگر انگشت یعنی میتونید تاچ پد لپتاپ رو طوری تنظیم کنید که فقط با اثر انگشت خاصی کارکنه
2- خیر متاسفانه اپل سیستم عامل های خود را طوری عرضه می کند که بر روی هر سیستمی قابل نصب و اجرا نباشد و فقط روی دیوایس های خود اپل نصب شود

Shahab0nline
05-15-2014, 02:06 AM

سلام

حسگرانگشت یعنی می تونید یک سری تنظیم قرار بدید و به یک اثر انگشت حساسش کنید

( با عرض پوزش از DeV1 بخاطر هم زمانی در ارسال پست )

GNU Linux
05-15-2014, 06:05 PM

1حسگر انگشت یعنی میتونید تاچ پد لپتاپ رو طوری تنظیم کنید که فقط با اثر انگشت خاصی کارکنه
2- خیر متاسفانه اپل سیستم عامل های خود را طوری عرضه می کند که بر روی هر سیستمی قابل نصب و اجرا نباشد و فقط روی دیوایس های خود اپل نصب شود

با سلام ./

همونطور که گفتند با FingerPrint یا حسگر اثر انگشت شما میتونید بر روی هر چیزی به جای رمز عددی یا رمز چهره نگاری یا Face Detection با کشیدن اثر انگشت و شناسایی اون با دستگاه مخصوص روی برنامه ها رمز بگذارید یا روی صفحه ی Login و ... و فکر کنم منظور DeV1 عزیز این بوده که روی سیستم با اثرانگشت رمز بذاریم نه روی TouchPad !

برای نصب مک اورجینال متاسفانه امکان پذیر نیست ولی اگر خیلی دوست دارید میتونید از نسخه های هکینتاش (Hackintosh) استفاده کنید ./

موفق و پیروز باشید ./

IrTrojan
05-18-2014, 10:34 PM
سلام
کسی نسخه ای از لینوکس سرغ داره که واسه hp 4540 مناسب باشه و مشکل درایور ... اصلا نداشته باشه؟؟ یعنی یجورایی باهاش ست باشه!

درباره ی مک چطور؟ می تونم روی این کانفیگ نصب کنم؟ و ویندوز رو پیشنهاد می کنید واسه این کانفیگ یا لینوکس؟!

اینم بگم روی این سیستم به صورت پیش فرض لینوکس suse نصب بود

TESLA
05-21-2014, 01:03 AM
سلام
کسی نسخه ای از لینوکس سرغ داره که واسه hp 4540 مناسب باشه و مشکل درایور ... اصلا نداشته باشه؟؟ یعنی یجورایی باهاش ست باشه!

درباره ی مک چطور؟ می تونم روی این کانفیگ نصب کنم؟ و ویندوز رو پیشنهاد می کنید واسه این کانفیگ یا لینوکس؟!

اینم بگم روی این سیستم به صورت پیش فرض لینوکس suse نصب بود

درود کاربر گرامی///

سیستم عامل پیش فرض این مدل لپ تاپ سیستم عامل لینوکس Suse هست که در خود سایت HP درایورهاش برای دانلود هست!!

اما من روی لپ تاپم همزمان چند سیستم عامل عامل(توزیع های مختلف لینوکس و نسخه های ویندوز) رو دارم

در خصوص لینوکس بگم که شما میتونید هم از کالی استفاده کنید و هم از فدورا هم CentOS تمامی درایورها نصب می شوند و مشکلی از این جهت ندارند/

مک رو پیشنهاد نمیدم برای اینکار؛اگه تجربه کار کردن با لینوکس رو دارید توزیع موردعلاقه خودتون رو روش بریزید و کار کنید!

اما اگر تجربه نداشتید بهتره که با همون ویندوز کار کنید و در محیط های شبیه ساز با لینوکس کار کنید تا خوب رو این سیستم عامل مسلط بشید !!!

م.و.ف.ق باشید///

IrTrojan
05-22-2014, 01:39 PM
درود من می خوام که با کابل hdmi که در لپ تاپم هست در تلویزیون به فیلم نگاه کنم چجوری باید این کارا کنم؟هرچه قدر که کابل وصل می کنم میگه که اتصال یافت نشد!
چیکار کنم؟

GNU Linux
05-22-2014, 09:09 PM
درود من می خوام که با کابل hdmi که در لپ تاپم هست در تلویزیون به فیلم نگاه کنم چجوری باید این کارا کنم؟هرچه قدر که کابل وصل می کنم میگه که اتصال یافت نشد!
چیکار کنم؟

با سلام ./

دوست خوبم شما اول در tv خروجی رو روی hdmi تنظیم کن و اگر در tv مشکلی نداشتی اون وقت ببین مشکل از کابل نیست چون اکثرا بعد از مدتی کابل های hdmi مشکل پیدا می کنه بهتره روی یک سیستم دیگه هم چک کنی ببینی مشکل مشابه داری یا نه ./

در ضمن اگر کابل vga متصل به سیستم همزمان داری قطع کن ./

موفق و پیروز باشید ./

IrTrojan
05-22-2014, 09:38 PM
با سلام ./

دوست خوبم شما اول در tv خروجی رو روی hdmi تنظیم کن و اگر در tv مشکلی نداشتی اون وقت ببین مشکل از کابل نیست چون اکثرا بعد از مدتی کابل های hdmi مشکل پیدا می کنه بهتره روی یک سیستم دیگه هم چک کنی ببینی مشکل مشابه داری یا نه ./

در ضمن اگر کابل vga متصل به سیستم همزمان داری قطع کن ./

موفق و پیروز باشید ./

ممنون یک بار دیگه نگاه کردم اره از کابلش بود تشکر
میشه بگی که چرا من توی لپ تاپ جدید وقتی که می خوام پارتیشن بندی کنم فقط می تئنم از 297 گیگ استفاده کنم! درحالی که لپ تاپ من 750 گیگ هارد داره
میشه که مشکل از دیسک هاش باشه؟؟ آخه تازه خریدم بنظرم توی ارسالش از تهران آسیب دیده! که حتی توی پارتیشن بندی در هنگام نصب ویندوز می نویسه uncollect space disk که بقیه حجم باقی مانده از هارد دیسک می نویسه!

GNU Linux
05-26-2014, 04:01 PM
ممنون یک بار دیگه نگاه کردم اره از کابلش بود تشکر
میشه بگی که چرا من توی لپ تاپ جدید وقتی که می خوام پارتیشن بندی کنم فقط می تئنم از 297 گیگ استفاده کنم! درحالی که لپ تاپ من 750 گیگ هارد داره
میشه که مشکل از دیسک هاش باشه؟؟ آخه تازه خریدم بنظرم توی ارسالش از تهران آسیب دیده! که حتی توی پارتیشن بندی در هنگام نصب ویندوز می نویسه uncollect space disk که بقیه حجم باقی مانده از هارد دیسک می نویسه!

با سلام مجدد./

خیلی بعید میدونم که از مشکلات ضربه دیدن و یا ... باشه که به صورت Unallocated نشون میده !

دو راه دارید یکی این که از طریق نصب ویندوز و کار با نرم افزار های پارتیشن بندی مثل Partition Wizard یا Partition Magic اقدام به ساخت فضا های Unallocated بکنید ./

راه دیگه که به نظرم بهتره از طریق همان بوت نرم افزار Partition Wizard یا نرم افزار های پارتیشن بندی دیگه رو بیار بالا و از اونجا اون قسمتی رو که Unallocated شده رو بساز ./ البته از طریق Manage > Disk management میتونی اون قسمتی که ساخته نشده رو بسازی./

برای سلامت هاردت هم میتونی از نرم افزار های چک کردن اون مثل CrystalDisk info یا با دستور CHKDSK هاردت رو چک کنی./

موفق و پیروز باشید ./

loveglass
05-27-2014, 04:39 PM
باسلام خدمت شما دوستان و اساتید محترم
نمیدونم جای درستی سوالمو مطرح میکنم یا ن اگه جای درستی نیست به بزرگی خودتون ببخشید
بنده قصد خرید لپ تاپ واسه برنامه نویسی و هک و گاهی اوقات ساخت تیزر های ساده دارم
میخواستم بدونم به نظر شما چه نوع لپ تاپی مناسب من هست؟
چه نوع پردازنده ای؟core i5 یا i7 یا ...
چه نوع رمی؟ 4گیگ یا 8 گیگ
و...
سوال بعدم اینه که نظر شما درباره لپتاپ samsung ativ book 9 چیه؟اصلا به توی لپتاپ برند سامسونگ خوبه یا ن؟از نظر کیفیت و...
مرسی

IrTrojan
05-27-2014, 09:32 PM
با سلام مجدد./

خیلی بعید میدونم که از مشکلات ضربه دیدن و یا ... باشه که به صورت Unallocated نشون میده !

دو راه دارید یکی این که از طریق نصب ویندوز و کار با نرم افزار های پارتیشن بندی مثل Partition Wizard یا Partition Magic اقدام به ساخت فضا های Unallocated بکنید ./

راه دیگه که به نظرم بهتره از طریق همان بوت نرم افزار Partition Wizard یا نرم افزار های پارتیشن بندی دیگه رو بیار بالا و از اونجا اون قسمتی رو که Unallocated شده رو بساز ./ البته از طریق Manage > Disk management میتونی اون قسمتی که ساخته نشده رو بسازی./

برای سلامت هاردت هم میتونی از نرم افزار های چک کردن اون مثل CrystalDisk info یا با دستور CHKDSK هاردت رو چک کنی./

موفق و پیروز باشید ./

تشکّر رفع شد مشکلم بازم به هر حال ممنون اما یه سوال تا به حال این مشکل واسم پیش نیومده بود! اگه آسیب دیده بود اصلا collect نمی کرد درسته؟؟
درون صورت به چه شکلی می شد؟؟

GNU Linux
05-28-2014, 11:50 AM
تشکّر رفع شد مشکلم بازم به هر حال ممنون اما یه سوال تا به حال این مشکل واسم پیش نیومده بود! اگه آسیب دیده بود اصلا collect نمی کرد درسته؟؟
درون صورت به چه شکلی می شد؟؟

با سلام مجدد./

دوست خوبم این مشکل نبوده بلکه طبیعی هست بعضی از لپ تاب ها قبل از نصب ویندوز درایو ها به صورت Unallocated نشون میده که باید بسازی یا شاید جایی پارتیشن Delete شده که نیاز به ساخت دوباره داشته ! ولی در هر صورت هارد رو locate دهی می کنه !

اما این که آسیب دیده باشه یا چیزی به هر حال چون مقدار ذخیره سازی هر هارد یک ویژگی سازمانی یک هارد هست همیشه ثابته و کم و زیاد نمیشه مگر به وسیله چند روش ! به هر حال اگر ضرب هم دیده باشه یا به هر صورتی Plate هارد صدمه دیده شده باشه بازم شیار های هارد سالمه و ذخیره سازی اطلاعات رو انجام میده ! مگر این که قسمتی از قطاع جدا بشه که هارد به کل صدمه میبینه و load نمیشه ./

موفق و پیروز باشید./

TESLA
05-28-2014, 08:34 PM
نمیدونم جای درستی سوالمو مطرح میکنم یا ن اگه جای درستی نیست به بزرگی خودتون ببخشید
بنده قصد خرید لپ تاپ واسه برنامه نویسی و هک و گاهی اوقات ساخت تیزر های ساده دارم
و...
سوال بعدم اینه که نظر شما درباره لپتاپ samsung ativ book 9 چیه؟اصلا به توی لپتاپ برند سامسونگ خوبه یا ن؟از نظر کیفیت و...
مرسی

درود///

برای کار شما :CPU i3
RAM:2GB
VGA:1
HDD:500
LED:14' or 15.6
نسبت به هزینه ای که میخواید انجام بدین لپ تاپ مقرون به صرفه ای هست!

م.و.ف.ق باشید///

TESLA
05-29-2014, 07:43 PM
salaam khaste nabashiiid,aziiiz vase reset kardane password ee bios too laptop,chejoorii code ro varede script koniiim,mishe toziih bediin lotfaan,mamnoon

درود کاربر گرامی///

یک اخطار برای عدم رعایت قوانین انجمن دریافت کردید!!

جست و جو کنید:

م.و.ف.ق باشید///

IrTrojan
06-03-2014, 06:56 AM
درود
من لپ تاپمو وصل می کنم به برق ازش استفاده می کنم یعنی با کابل و همیشه لپ تاپم هم باتریش اون موقع بهش وصل بود و در حالت فول شارژ قرار داشت اما الان یعنی 100 درصد بود اما الان که دیدم 99 درصد هست شارژ باتریم و هی داره این طوری کم میشه که یادمه دیشب شده بود 98 درصد مشکل از چیه؟؟ چیکار کنم؟؟

[email protected]
06-03-2014, 09:52 AM
درود
من لپ تاپمو وصل می کنم به برق ازش استفاده می کنم یعنی با کابل و همیشه لپ تاپم هم باتریش اون موقع بهش وصل بود و در حالت فول شارژ قرار داشت اما الان یعنی 100 درصد بود اما الان که دیدم 99 درصد هست شارژ باتریم و هی داره این طوری کم میشه که یادمه دیشب شده بود 98 درصد مشکل از چیه؟؟ چیکار کنم؟؟

میتونی یه بار باتریتو کالیبره کنی یعنی یه بار بزار به صورت کامل پر شه بعد به صورت کامل خالی و بعد دوباره پرش کن .

موفق باشدی

IrTrojan
06-03-2014, 03:19 PM
خوب برادر دلیلش چیه؟

greendel
06-06-2014, 03:46 PM
سلام

یه چند روز هست که وقتی تو نت انلاینم لب تابم بعد از 1 ساعت یا 2 ساعت صفحهش ابی میشه ....

تو نت یه چیزایی سرچ کردم و فهمیدم این نوع ارور هست dumping of physical memory دوستان اگه کسی کمک کنه بگه این ارور ماله چیه ممنون میشم

وقتی صفحش ابی میشه یه بار پاور اف کنم و دوباره روشن کنم دوباره سیستم سالم میشه ... وبعد از 1 ساعت...

BatmaN vs joker
06-06-2014, 04:23 PM
درود

سلام. این اشتباه خیلی از کاربرای لب تاپ انجام میدن اصولش اینه که وقتی لب تاپ وصل به برق باتری رو لب تاپ

وصا نباشه آسیب میبینه هیچ کس رعایت نمی کنه بیشتر باتری ها این جوری خراب میشن در هی مصرف هی شارژ بارتی خالی و چون

به برق وصل لب تاب دوباره باتری پرو و خالی میشه خب معلومه باتری خراب میشه بهتره موقع استفاده در منزل یا

هر جایی که برق هست از وصل کردن باتری به لب تاپ خودداری کنید بله میخوای تو جاده پارکی جایی لب تاب استفاده

کنی باتری رو پر کن و بعدش هم تا 0 خالی کن باتری باید تا حداقل سه روز خالیش کنی

BatmaN vs joker
06-06-2014, 04:32 PM
و...
مرسی

سلام. داداش به مارک لب تاپ زیاد اهمیت نده مارک مهم نیست مهم خود سیستم که چی باشه وگرنه تو برو چین

بگو اسم خودت بزنه به لب تاپ فرقی نمیکنه میتونی با قیمت 1.900.000 صاحب یه لب تاپ بشی که واست کار کنه

رم 4
گرافیک 2
سی پی یو سه هسته ای

هارد هم 500 گیگ

(ببخشید دیگه لایتن ننوشتم):-s

از الان مبارک خخخخخ

greendel
06-07-2014, 01:07 AM
کسی نیست به ما کمک کنه؟

GNU Linux
06-07-2014, 09:40 PM
سلام

یه چند روز هست که وقتی تو نت انلاینم لب تابم بعد از 1 ساعت یا 2 ساعت صفحهش ابی میشه ....

تو نت یه چیزایی سرچ کردم و فهمیدم این نوع ارور هست dumping of physical memory دوستان اگه کسی کمک کنه بگه این ارور ماله چیه ممنون میشم

وقتی صفحش ابی میشه یه بار پاور اف کنم و دوباره روشن کنم دوباره سیستم سالم میشه ... وبعد از 1 ساعت...

کسی نیست به ما کمک کنه؟

با سلام به شما دوست عزیز./

دوست خوبم این ارور دلایل مختلفی می تونه داشته باشه و همیشه به خاطر یک مشکل نیست !

مشکلاتی که میتونه باع ایجاد صفحه ی Crash یا Blue Screen بشه عبارتند از : مشکلات تاخیر زمانی در حین استفاده از چندین RAM یا مشکلاتی از قبیل جایگذاری نامناسب RAM در اسلت های مخصوص خود ! گرم شدن بیش از حد قطعات مادربورد و ... ! مشکل در استفاده ی سخت افزار ها از یک IRC مشابه که باز هم مربوط به سخت افزار میشه ! مشکلات مادربورد و بایوس و آپدیت ها ! حجم اطلاعاتی نا متراکم و پراکنده در هارد دیسک و پر شدن اون و ویروس ها و مشکلات نرم افزاری عدیده میتونن از دلایل کرش باشه !

به هر حال اگر می خواهید دقیقا بدونید که مشکل از چیه بهتون توصیه می کنم از نرم افزار هایی که فایل های DUMP سیستم رو بررسی و نالیز می کنه استفاده کنید مثل : Bluescreenview یا WhoCrashed و ...

به هر حال دلایل مختلفی داره با ارور های مختلف ! باید بررسی بشه و از هر موردی باشه برطرف بشه البته استفاده از نرم افزار RegZooka رو برای Conflict های نرم افزاری بهتون توصیه می کنم ./

موفق و پیروز باشید ./

mmiladd
06-12-2014, 09:25 PM
سلام دوستان خسته نباشید من یه lp asus دارم

asus x552cl

بعد فلش رو نمی شناسه هارد استرنال هم زدم نمی شناسه

توی دیوایس منیجر نشون میده که درایور خورده unknown device

بعد دیورار پک رو برای نصب کذاشتم چیزی رو پیدا نکرد جز این که یه لینک برای دانلود داده

[Only registered and activated users can see links] V_0004%26SID_124D1043

ولی من نتونستم چیزی رو پیدا کنم برای دانلود ممنون میشم لینک بزارید دوستان مرسی

TESLA
06-12-2014, 11:44 PM

asus x552cl

بعد دیورار پک رو برای نصب کذاشتم چیزی رو پیدا نکرد جز این که یه لینک برای دانلود داده

درود///

Driverها و frimware های مربوط به USB رو از خود سایت ASUS دانلود و نصب کنید،مشکل شما حل میشه /

م.و.ف.ق باشید///

FlashOver
06-12-2014, 11:53 PM

asus x552cl

شما اول درایور مربوط به USB رو در قسمت Device Manager اپدیت کن اگر نشد مجدد نصب کن
میونید از Driver Pack Solution استفاده کنید
تشکر ویژه از علی ...

mmiladd
06-13-2014, 12:03 AM
دوستان یه محبت گنید لینک دانلود رو بزارید توی سایت هر چی گشتم نبود

TESLA
06-13-2014, 01:07 AM
دوستان یه محبت گنید لینک دانلود رو بزارید توی سایت هر چی گشتم نبود

درود///

از قسمتSelect Model Manually مدل رو انتخاب کنید/

م.و.ف.ق باشید///

mmiladd
06-13-2014, 10:02 AM
متاسفانه الان لپ تاپ پیشم نیست و همین مشخصات رو دارم ازش

یه لینک مستقیم نیست

GNU Linux
06-13-2014, 02:38 PM
متاسفانه الان لپ تاپ پیشم نیست و همین مشخصات رو دارم ازش

یه لینک مستقیم نیست

با سلام ./

لطفا اسپم ندید ! مراحل نصب درایور رو EviL ShaDoW عزیز گفتند ... دوست خوبم همیشه نمیشه لقمه ی آماده رو بگیری ! بهتره کمی سرچ کنی خودت میتونی با سرچ کردن مدل لپ تاب در همان سایت ASUS درایور های مربوط رو دانلود کنید یا از پکیج های درایور کمک بگیرید ./

موفق و پیروز باشید ./

mmiladd
06-18-2014, 09:17 PM
سلام

دوستان خسته نباشید

من درایور گرافیک dell n5110 می خواستم

دو تاس انگار

standard vga graphics adapter

یکی بالای نصبه اون یکی علامت تعجب خورده

یه گزینه دیگه هم هست unko\nown device

اینم علامت تعجب خورده

ممنون میشم این دو تا درایور رو بزارید برای دانلود

سایت خود دل اصلا برام بالا نمیاد لینک دانلودش

ممنون

GNU Linux
06-18-2014, 11:08 PM
سلام

دوستان خسته نباشید

من درایور گرافیک dell n5110 می خواستم

دو تاس انگار

standard vga graphics adapter

یکی بالای نصبه اون یکی علامت تعجب خورده

یه گزینه دیگه هم هست unko\nown device

اینم علامت تعجب خورده

ممنون میشم این دو تا درایور رو بزارید برای دانلود

سایت خود دل اصلا برام بالا نمیاد لینک دانلودش

ممنون

با سلام ...

لطفا سرچ کنید سایت Dell هیچ مشکلی ندارد فقط با V/P/N باز کنید !

بسته به نوع کانفیگ درایور مربوطه رو دانلود کنید ...

موفق و پیروز باشید ./

mmiladd
06-18-2014, 11:10 PM
دسترسی به v/p/n ندارم

نمیشه یه لینک دیگه بزارید ؟
ویندوز 7 64 بیتی

GNU Linux
06-18-2014, 11:19 PM
دسترسی به v/p/n ندارم

نمیشه یه لینک دیگه بزارید ؟
ویندوز 7 64 بیتی

با سلام مجدد ./

لطف کنید اگر براتون مقدوره از گوگل هم کمک بگیرید بد نیست برادر !

ممکنه بعضی از درایور ها موود نباشه و یا قدیمی باشه چون سایت اصلی به صورت مرتب آپدیت میشه و نه این سایت ولی یک چک کردم فکر کنم همه شون باشند./

موفق و پیروز باشید ./

m90
06-21-2014, 12:18 AM
با سلام خدمت همه دوستان

دو روز پیش لپ تاپم (acer aspire 5732ZG) رفت روی sleep از این حالت که درش اوردم نور صفحه نمایشم به شدت اومده پایین در حد سیاهی مطلق فقط یه تصویری محوی معلومه با دکمه fn هم درست نمیشه ولی وقتی وصلش میکنم به یه مانیتور دیگه اونجا درست نشون میده. لطفا نظرتون رو بگید

ممنون

m90
06-22-2014, 08:25 PM
با سلام خدمت همه دوستان

دو روز پیش لپ تاپم (acer aspire 5732ZG) رفت روی sleep از این حالت که درش اوردم نور صفحه نمایشم به شدت اومده پایین در حد سیاهی مطلق فقط یه تصویری محوی معلومه با دکمه fn هم درست نمیشه ولی وقتی وصلش میکنم به یه مانیتور دیگه اونجا درست نشون میده. لطفا نظرتون رو بگید

ممنون

با سلام قصد اسپم ندارم ولی کسی نمیخواد نظری بده چند روز گذشته

پیشاپیش ممنون

DeV1
06-22-2014, 09:10 PM
با سلام خدمت همه دوستان

ممنون

پیشاپیش ممنون

امکان داره از کارت گرافیکتون باشه ( واسه من هم همچین چیزی شده بود )
کارت گرافیک رو به همراه آخرین آپدیت دوباره نصب کنید
و یا شاید هم ممکنه لپ تاپ شما روی حالت پاور سیور باشه که توی استارت Power Options رو سرچ کنید و بازش کنید و توی وسط صفحه روبروی اون چیزی که دکمه*ش توپره Change plan settings رو بزنید و توی صفحه*ای که باز می*شه روبروی Adjust plan brightness اون دوتا رو هرچقدر که می*خواید صفحه روشن*تر باشه به سمت چپ ببرید.
(ممکنه منوی این باری شما فرق داشته باشه )

m90
06-22-2014, 11:28 PM
امکان داره از کارت گرافیکتون باشه ( واسه من هم همچین چیزی شده بود )
کارت گرافیک رو به همراه آخرین آپدیت دوباره نصب کنید
و یا شاید هم ممکنه لپ تاپ شما روی حالت پاور سیور باشه که توی استارت Power Options رو سرچ کنید و بازش کنید و توی وسط صفحه روبروی اون چیزی که دکمه*ش توپره Change plan settings رو بزنید و توی صفحه*ای که باز می*شه روبروی Adjust plan brightness اون دوتا رو هرچقدر که می*خواید صفحه روشن*تر باشه به سمت چپ ببرید.
(ممکنه منوی این باری شما فرق داشته باشه )

خیلی ممنون از جوابتون

قبلا تنظیمات Adjust plan brightness را دوباره ست کردم تغییری نکرده. لپ تاپ مو به یه مانیتور وصل کردم اونجا تصویرو درست نشون میده ولی صفحه نمایش لپ تاپ نه . امکان داره از گرافیکم باشه

GNU Linux
06-23-2014, 01:24 AM
با سلام خدمت همه دوستان

ممنون

پیشاپیش ممنون

خیلی ممنون از جوابتون

قبلا تنظیمات Adjust plan brightness را دوباره ست کردم تغییری نکرده. لپ تاپ مو به یه مانیتور وصل کردم اونجا تصویرو درست نشون میده ولی صفحه نمایش لپ تاپ نه . امکان داره از گرافیکم باشه

با سلام ./

آیا صفحه نمایش فقط در ویندوز کم نور است یا وقتی سیستم در حال بوت شدن نیز می باشد نیز همینطور است ؟!

اگر مشکلتون فقط در ویندوز است باید بگم مشکل همون درایور گرافیک و ... است!
ولی اگر به کل مشکل دارید حتما پیش گارانتی ببرید ! و اگر گارانتی تموم شده حتما به یک متخصص سخت افزار نشون بدید ! احتمالا باید یک خازن مشکل پیدا کرده باشه و احتمال بیشتر این که مشکل از Fluorescent صفحه LCD باشه که مشکل خیلی از دوستان می باشد! در کل باید بررسی بشه !

موفق و پیروز باشید ./

IrTrojan
06-23-2014, 11:30 AM
من باتری لپ تاپمو در آوردم توش 10 درصد شارژ مونده بود
این روش به سیستمم آسیبی نمی رسونه که؟؟

TESLA
06-27-2014, 02:34 PM
من باتری لپ تاپمو در آوردم توش 10 درصد شارژ مونده بود
این روش به سیستمم آسیبی نمی رسونه که؟؟

درود کاربر گرامی///

بار ها گفته شده که وقتی سوالی رو مطرح میکنید کامل و جامع باشه!!
منظور دقیق شما از این سوال چی هست ؟

لطفا مجددا سوال رو مطرح بفرمایید /

م.و.ف.ق باشید///

IrTrojan
06-27-2014, 02:38 PM
درود کاربر گرامی///

بار ها گفته شده که وقتی سوالی رو مطرح میکنید کامل و جامع باشه!!
منظور دقیق شما از این سوال چی هست ؟

لطفا مجددا سوال رو مطرح بفرمایید /

م.و.ف.ق باشید///
درود
بنده واسه اینکه باتری زود خراب نشه و ضعیف نشه اومدم باتری رو که 10 درصد شارژ داشت در آوردم و حالا دارم به صورت مستقیم ازش استفاده می کنم
این کار به باتری که 10 درصد شارژ داشت اسیب نمی زنه؟؟ و به سیستم؟؟

Mast3r 0mid
06-27-2014, 03:05 PM
درود
بنده واسه اینکه باتری زود خراب نشه و ضعیف نشه اومدم باتری رو که 10 درصد شارژ داشت در آوردم و حالا دارم به صورت مستقیم ازش استفاده می کنم

با اجازه دوستان :66:
اگر برای مدت طولانی (از 1 هفته بیشتر) نمیخواید از باطری استفاده کنید بهتره باطری رو با 45 تا 50 درصد شارژ کنار بگذارید
برای سیستم هم نه مشکلی نداره

TESLA
06-27-2014, 03:20 PM
درود

ببین دوست من باطری های لپ تاپ باید هر ۲ سال درمیون عوض بشن،عمر مفیدشون ۲ساله(ما ایرانی ها ازش ۸، ۱۰ سال استفاده می کنیم)/

اگر میخوایید به سیستمتون آسیبی نرسه هر ۲ سال باطری رو تعویض کنید، تا جریان ناقصی که باطری های Half life به قطعات می رسونند موجب آسیب رسیدن به دستگاه شما نشه/

ببنید باطری لپ تاپ میاد جریان رو در خودش ذخیره می کنه،وقتی که این مقدار ۱۰۰٪ شد باطری دیگه عملیات شارژ رو انجام نمیده و مثل یک رسانا عمل میکنه که موجب کاهش طول عمر باطری میشه!!
اما راه حل چیه؟
بهترین راه حل اینه که ما بیایم تا زمانی که به باطری احتیاج نداریم از باطری استفاده نکنیم و از برق مستقیم استفاده کنیم؛ باطری رو تا ۱۰۰٪ شارژ میکنید میزارید کنار تا زمانی که احتیاج داشتید،وقتی هم از باطری استفاده کردید میاد تا آخرین ٪ ازش استفاده میکنید/

باطری ها معمولا از جنس لیتیوم یا لیتیوم یونی هستند/

گریزی به شیمی میزنیم :

در زمان تخلیه یون های لیتیوم از الکترود منفی به سمت الکترود های مثبت و موقع شارژشون عکس همین عمل می کنن/
موقع دشارژ افت پتانسیل کمی دارند،به دورهBreak-in هم احتیاج ندارن،پس تو زمان که بخوایید میتونید اون رو شارژ و دشارژ کنید(بدون اینکه رو کارایش تاثیر بذاره)/

اما چون باطری های لیتیوم-یون دارای طول عمر شارژ/دشارژ ۳۰۰ تا ۵۰۰ Cycle هستند اگه این باطری ها رو زود به زود و قبل از تخلیه شارژ کنید عمرشون زودتر به پایان میرسه/

تا همین جا فکر میکنم کفایت میکنه و دیگه زیاد وارد جزئیات نمیشم، از حوصله پست خارجه/

م.و.ف.ق باشید///

IrTrojan
06-27-2014, 10:51 PM
اگر برای مدت طولانی (از 1 هفته بیشتر) نمیخواید از باطری استفاده کنید بهتره باطری رو با 45 تا 50 درصد شارژ کنار بگذارید

ببین دوست من باطری های لپ تاپ باید هر ۲ سال درمیون عوض بشن،عمر مفیدشون ۲ساله(ما ایرانی ها ازش ۸، ۱۰ سال استفاده می کنیم)/

اگر میخوایید به سیستمتون آسیبی نرسه هر ۲ سال باطری رو تعویض کنید، تا جریان ناقصی که باطری های Half life به قطعات می رسونند موجب آسیب رسیدن به دستگاه شما نشه/

ببنید باطری لپ تاپ میاد جریان رو در خودش ذخیره می کنه،وقتی که این مقدار ۱۰۰٪ شد باطری دیگه عملیات شارژ رو انجام نمیده و مثل یک رسانا عمل میکنه که موجب کاهش طول عمر باطری میشه!!
اما راه حل چیه؟
بهترین راه حل اینه که ما بیایم تا زمانی که به باطری احتیاج نداریم از باطری استفاده نکنیم و از برق مستقیم استفاده کنیم؛ باطری رو تا ۱۰۰٪ شارژ میکنید میزارید کنار تا زمانی که احتیاج داشتید،وقتی هم از باطری استفاده کردید میاد تا آخرین ٪ ازش استفاده میکنید/

گریزی به شیمی میزنیم :

در زمان تخلیه یون های لیتیوم از الکترود منفی به سمت الکترود های مثبت و موقع شارژشون عکس همین عمل می کنن/
موقع دشارژ افت پتانسیل کمی دارند،به دورهBreak-in هم احتیاج ندارن،پس تو زمان که بخوایید میتونید اون رو شارژ و دشارژ کنید(بدون اینکه رو کارایش تاثیر بذاره)/

اما چون باطری های لیتیوم-یون دارای طول عمر شارژ/دشارژ ۳۰۰ تا ۵۰۰ Cycle هستند اگه این باطری ها رو زود به زود و قبل از تخلیه شارژ کنید عمرشون زودتر به پایان میرسه/

تا همین جا فکر میکنم کفایت میکنه و دیگه زیاد وارد جزئیات نمیشم، از حوصله پست خارجه/

م.و.ف.ق باشید///

ممنون از دوستان خوب آشیانه اما اینکه حالا 10 درصد هست بهتره که بازم بزارم شارژ تا به 40 برسه؟؟ یا همین 10 درصد کفایت می کنه؟؟

J.O.K.E.R
06-27-2014, 10:56 PM
ممنون از دوستان خوب آشیانه اما اینکه حالا 10 درصد هست بهتره که بازم بزارم شارژ تا به 40 برسه؟؟ یا همین 10 درصد کفایت می کنه؟؟

سلام و دورود دوست عزیز
به نظر بنده اگر میخواهید واسه یه مدت حدودا طولانی مثلا یه هفته
استفاده ایی نداشته باشید بهتره بزارید تا 50% شارژ بشه
اون طوری بهتره دوست من

IrTrojan
06-27-2014, 11:06 PM
سلام و دورود دوست عزیز
اون طوری بهتره دوست من

نه واسه یه مدت خیلی طولانی می خوام این کارو کنم
تا چه اندازه مناسبه؟؟

هنوز که دانشگاه نیست می خوام 3ماه حدودا باشه

J.O.K.E.R
06-28-2014, 03:25 PM
نه واسه یه مدت خیلی طولانی می خوام این کارو کنم
تا چه اندازه مناسبه؟؟

هنوز که دانشگاه نیست می خوام 3ماه حدودا باشه

دورود والا دقیقا نمیدونم ولی همون طور که دوستان گفتن
فکر کنم باید بزاری 100% بشه پس ... باطری خالی نباشه بهتره پس

ramin9516
07-05-2014, 03:35 PM
سلام.من یه لپ تاپ لنووz510-dخریدم.فروشنده برام ویندوز8 ریخته.مشکلی که دارم اینه که موقع ری استارت و یا شات داون خیلی خیلی کند عمل میکنه.ری استارتش اینقدر کنده که مجبور میشم به صورت دستی خاموشش کنم.بعضی مواقع هم فلش یا هارد رو هیچ کدوم از پورتها نمیخونه.به نظرتون ویندوزم رو عوض کنم و 7 بریزم یا راه حل دیگه ای هست؟؟؟؟لطفا کمکم کنید.ممنون

mohammad ho3ein
07-05-2014, 03:39 PM
سلام.من یه لپ تاپ لنووz510-dخریدم.فروشنده برام ویندوز8 ریخته.مشکلی که دارم اینه که موقع ری استارت و یا شات داون خیلی خیلی کند عمل میکنه.ری استارتش اینقدر کنده که مجبور میشم به صورت دستی خاموشش کنم.بعضی مواقع هم فلش یا هارد رو هیچ کدوم از پورتها نمیخونه.به نظرتون ویندوزم رو عوض کنم و 7 بریزم یا راه حل دیگه ای هست؟؟؟؟لطفا کمکم کنید.ممنون
با یک optimizer امتحان کنید درست میشه

ramin9516
07-05-2014, 03:43 PM
با یک optimizer امتحان کنید درست میشه
میشه بیشتر توضیح بدین....

mohammad ho3ein
07-05-2014, 03:51 PM
یکسری نرم افزار هستند که اگر در گوگل سرچ کنید پیدا می کنید که مشکلات ویندوز رو رفع می کنه

J.O.K.E.R
07-05-2014, 03:56 PM

سلام و دورود دوست عزیز
ویندوزی که نصب کردن نسخه اصلی بود یا همون رایتی که همه ازش استفاده میکنند؟
نسخه 32 بیتی بود یا 64 بیتی ؟ این کاری که دوستمون پیشنهاد دادن رو انجام بدید اگه نشد
سعی کنید نسخه اصلی ویندوز رو براش نصب کنید

IrTrojan
07-05-2014, 06:08 PM
سلام و دورود دوست عزیز
اون طوری بهتره دوست من

اما راه حل چیه؟

گریزی به شیمی میزنیم :

م.و.ف.ق باشید///

خوب پس اقایون با این همه توضیح من می خوام بیشتر از 1ماه از باتری استفاده نکنم بهتره که اونو تا چه حد شارژ کنم؟
توضیح مفصل هم قابلا دادم

Hror
07-05-2014, 06:13 PM

از نرم افزای های زیر می تونید استفاده کنید( به ترتیب کارایی)

Yet another Cleaner - YAC
Registery machine
Registery mechanic

یه نرم افزار ایرانی هم هست به اسم پارسه 360 که کارایی نسبتا قابل قبولی داره.

GNU Linux
07-05-2014, 06:28 PM
خوب پس اقایون با این همه توضیح من می خوام بیشتر از 1ماه از باتری استفاده نکنم بهتره که اونو تا چه حد شارژ کنم؟
توضیح مفصل هم قابلا دادم

با سلام به شما ./

دوست خوبم برای یک ماه آنچنان که شما می فرمایید مضر نیست ! شما باتری رو رو 100% یا حداقل 70% تا 80% شارژ کنید و باتری رو دربیارید و تمام ! ( ان شالله در اسرع وقت یک مقاله در رابطه با مقدار شارژدهی و روش های ورودی ، استفاده و پردازش و توان باتری ها می نویسم ; ) )

موفق و پیروز باشید ./

IrTrojan
07-05-2014, 08:59 PM
با سلام به شما ./

دوست خوبم برای یک ماه آنچنان که شما می فرمایید مضر نیست ! شما باتری رو رو 100% یا حداقل 70% تا 80% شارژ کنید و باتری رو دربیارید و تمام ! ( ان شالله در اسرع وقت یک مقاله در رابطه با مقدار شارژدهی و روش های ورودی ، استفاده و پردازش و توان باتری ها می نویسم ; ) )

موفق و پیروز باشید ./

ممنون دوست گلم پس با این پاسختون باید هرچه قدر که مدت دوری باتری از لپ تاپ زیاد میشه مقدار شارژش هم زیاد باشه درسته؟؟

wanted2011
07-05-2014, 09:24 PM
ممنون دوست گلم پس با این پاسختون باید هرچه قدر که مدت دوری باتری از لپ تاپ زیاد میشه مقدار شارژش هم زیاد باشه درسته؟؟

سلام

هرچقدر باتری روی لبتاب نباشه عمر باتری زیاد میشه نه شارژ باتری !!!!

golnar
07-19-2014, 08:04 PM
با سلام به شما ./

موفق و پیروز باشید ./

من باتری لپ تاپم دیگه تا یک ساعتو نگه میداشت، دقیقاً به همین روش یه مدت باطری رو شارژ میکردم و از لپ تاپ جدا می کردم، فقط زمانی که به برق وصل نبود باطری رو استفاده می کردم(خیلی کم،شاید چند هفته ای یکبار)..حالا برا 10 دقیقه هم نگه نمیداره :|

wanted2011
07-19-2014, 08:13 PM
من باتری لپ تاپم دیگه تا یک ساعتو نگه میداشت، دقیقاً به همین روش یه مدت باطری رو شارژ میکردم و از لپ تاپ جدا می کردم، فقط زمانی که به برق وصل نبود باطری رو استفاده می کردم(خیلی کم،شاید چند هفته ای یکبار)..حالا برا 10 دقیقه هم نگه نمیداره :|

عزیز فکر یک باتری جدید باش !!!!

جریان ولتاژ کشی باتری را چک کن باید روی رنجی باشه که پشت باتری نوشته !

GNU Linux
07-20-2014, 01:03 AM

با سلام ./

اولا من حرفی رو بی منطق نمیزنم !

شما کافیه فقط در تصویر زیر ببینید :

که برای باتری های یون-لیتیوم تعداد سیکل های دشارژ برای حالت های مختلف دشارژ رو نشون میده ! خوب حالا اگر مقایسه کنید شاید تو نگاه اول بگید که بهتره 10 درصد خالی بشه بزنید تو شارژ ولی اگر در کل بخواید اون حالی بهتره که حاصل ضرب تعداد دفعات شارژ در درصدی از ظرفیت که استفاده شده بیشتر از همه باشه که مشاهده می کنید اونی بهتره که 50 درصد استفاده شده بعضی ها معتقد اند 40 درصد که رنج اون در اصل باید بین 40 تا 80 در نوسان باشه و برای هر ماه هم برای کالیبره شدن باتری های هوشمند بهتره یک بار کاملا شارژ و دشارژ کنید !

بیشتر از این بحث لازم نیست ! مشکل شما هم از خود باتری هست نه از این روش ! باتری که که سالمش یک ساعت بیشتر در حالت فول شارژ کار نکنه مشکل داره و باید تعویض بشه !

موفق و پیروز باشید ./

rezakia
08-14-2014, 11:43 PM
سلام دوستان،من میخواستم ویندوز لپ تاپمو عوض کنم وقتی میخواست بوت شه ی پسورد میومد....
پسوردو بلد نیستم
سرچ کردم واسه پاک کردنش نوشته بود تو قسمت تنظیمات ی گزینه هست که به تنظیمات اولیه برمیگرده
منم اونو زدم حالا تا میخواد روشن شه پسورد میخواد،همینجور موندم :(((((
دوستان اگه کسی بلده کمک کنه
مدلش 5110هست اون بالا حواسم نبود اشتباه زدم

eb051
08-21-2014, 08:47 PM
امروز بعد از حدود 9 ماه دوباره هاردم به مشکل خورده

یه هویی سیستم هنگ کرد و مجبوور به ریستش شدم!وفتی روشن کردم ارور میده!

حالا هم وقتی میخوام سیستم عامل نصب کنم امیگه هاردتون بد سکتور داره

wanted2011
08-21-2014, 09:26 PM
میتونید با نرم افزار هایی که تو اینترت هست بد سکتور را از بین ببرید !

اگر موقع نصب ویندوز هست که F3 میده میتونید با ویندوز پرتال درایو c را پاک کنید و بعد اقدام ب نصب ویندوز کنید

eb051
08-21-2014, 10:14 PM
میتونید با نرم افزار هایی که تو اینترت هست بد سکتور را از بین ببرید !

اگر موقع نصب ویندوز هست که F3 میده میتونید با ویندوز پرتال درایو c را پاک کنید و بعد اقدام ب نصب ویندوز کنید

میشه چند تا نرم افزار رو معرفی کنی؟؟

کلن دیگه هیچی روی هارد نصب نمیشه!!

wanted2011
08-21-2014, 10:24 PM
ببین نرم افزار زیاده ک بد سکتور را از بین ببره ! الان من معرفی کنم یکم مشکل کار کرد را داری اما سرچ ک کنی آموزش برنامه هم میتونی پیدا کنی !

معمولا باید تحت داس باشه ک قابلیت کار کرد برنامه را بالا ببره و همچنین سرعت کار را !
------
اجازه نصب برای برنامه های گرافیکی هستش
اگر اجازه نصب هم نداری هارد ب هارد کن و با برنامه گرافیگی کار کن !

برنامه ای که من کار میکنم تو پک گردو هست انشاء الله فردا از تو مغازه نگاه میکنم و اینجا میزارم

BLACKHATHACK3R
08-24-2014, 02:30 PM
سلام
من میخوام لپ تاب HP Probook 450 F7X62ES رو بخرم
از اعضا کسی هست این رو داشته باشه؟عیب و ایراد و خرابی داره؟

مشخصات:
مشخصات فیزیکی:ابعاد: 22.8 × 256 × 375 میلی*متر - وزن: 2.29 کیلوگرم
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 4702MQ 2.20GHz up to 3.20 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 8 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - نوع: هارد دیسک - مشخصات: 5400rpm SATA
پردازنده گرافیکی:AMD Radeon HD 8750M 2GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت 1366x768 - با روکش مات
امکانات:DVD-RW Webcam Fingerprint Scanner Card Reader Wi-Fi Bluetooth Ethernet Port VGA Port HDMI Port
سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - فاقد سیستم*عامل

از دیجیکالا

لطفا کمک کنید این مدل چطوره؟لطفا روی این مدل مانور بدید

Maziar
08-24-2014, 02:38 PM
با سلام...
واسه چه کاری میخواید؟
کانفیگش خوبه...
واسه کارای گرافیکی مثه بازی و برنامه های سنگین نسبتا خوبه...
ولی در کل مدل های hp یکم تو قطعات جانبی مثل کیبورد و اسپیکر بعد از چند وقت کم میارن، به خصوص مدل های probook...
سوالی چیزی بود تو تاپیک زیر مطرح کن:
مشاوره و راهنمایی برای خرید لپ تاپ ([Only registered and activated users can see links])
این تاپیکم ادامه ندید...
موفق باشید...
:)

wanted2011
08-24-2014, 02:44 PM
سلام
از لحاظ کانفیگ خوبه !

اما hp یک مشکل داره اینه ک زود داغ میکنه.
و مینش هم جزو گارانتی محسوب نمیشه ولی باز هم اینو سوال کنید از شرکت.

BLACKHATHACK3R
08-24-2014, 02:45 PM
در رابطه با HP Probook 450
من برای برنامه نویسی بیشتر میخوام
کارای سمگین زیاد باهاش میخوام بکنم برام بیشتر سخت افزار مهمه
میخوام حداقل 3 تا سیستم عامل روش بیارم بالا

میخوام خیلی خوب همه کارارو بکنه

نظرتون دربارش چیه؟

Maziar
08-24-2014, 02:48 PM
در رابطه با HP Probook 450
من برای برنامه نویسی بیشتر میخوام
کارای سمگین زیاد باهاش میخوام بکنم برام بیشتر سخت افزار مهمه
میخوام حداقل 3 تا سیستم عامل روش بیارم بالا

میخوام خیلی خوب همه کارارو بکنه

نظرتون دربارش چیه؟

عزیز بنده این تاپیک رو معرفی کردم... :48:
مشاوره و راهنمایی برای خرید لپ تاپ ([Only registered and activated users can see links])
چرا اسپم میدید؟ :46:
اگه قصدتون چیزیه که میگید لپتاپ های گیمینگ msi رو پیشنهاد میدم...
هر چیزی رو تو جای مناسبش بپرسید...
موفق باشید...

1254Eh3an
08-24-2014, 11:44 PM
سلام. من یک لپ تاپ HP ProBook 4540s دارم که پسورد بایوس رو یادم رفته. هرچند با فینگرپرینت میتونم وارد بشم. راه های متداول شکستن پسورد بایوس هم روی این مدل جواب نمیده. کسی راه ساده ای بلده که بتونه کمکم کنه؟

Shahab0nline
08-27-2014, 02:49 AM
سلام. من یک لپ تاپ HP ProBook 4540s دارم که پسورد بایوس رو یادم رفته. هرچند با فینگرپرینت میتونم وارد بشم. راه های متداول شکستن پسورد بایوس هم روی این مدل جواب نمیده. کسی راه ساده ای بلده که بتونه کمکم کنه؟

سلام

این آموزش رو تست کردید ؟

اگر تست نکردید لطفا تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید

MAJIDFSE
09-06-2014, 01:26 PM
دوستان سلام
اگه این سوالو اینجا میپرسم بدونین مجبور بودم
من ویندوزم 8.1 هست 64 بیتی اینترپرایزر .. لپ ناپ لنوو مدل e530c
من تنها مشکلم وبکم هست که کار نمیکنه .. درایورهاشو دانلود و نصب کردم کار نمیکنه .. ضربه هم نخورده بگم
چیزیش شده !
با نرم افزارهای پیدا کردن درایور دانلود و سرچ کرده پیدا و نصب هم کرده ولی بازم کار نمیکنه !! اینم بگم تو لیست نرمافزار های نصب شده از اون دایورها اثری نیست
من زیاد وب گم استفاده نمیکنم ولی بدحور مشکل شده که چرا کار نمیکنه
ممنون میشم راهنمایی کنین

Maziar
09-06-2014, 04:32 PM
دوستان سلام
اگه این سوالو اینجا میپرسم بدونین مجبور بودم
من ویندوزم 8.1 هست 64 بیتی اینترپرایزر .. لپ ناپ لنوو مدل e530c
من تنها مشکلم وبکم هست که کار نمیکنه .. درایورهاشو دانلود و نصب کردم کار نمیکنه .. ضربه هم نخورده بگم
چیزیش شده !
با نرم افزارهای پیدا کردن درایور دانلود و سرچ کرده پیدا و نصب هم کرده ولی بازم کار نمیکنه !! اینم بگم تو لیست نرمافزار های نصب شده از اون دایورها اثری نیست
من زیاد وب گم استفاده نمیکنم ولی بدحور مشکل شده که چرا کار نمیکنه
ممنون میشم راهنمایی کنین

با سلام...
ممکنه درایور مربوطه با سیستم عامل نصب شده روی سیستم هماهنگی نداشته باشه...
یا ممکنه سخت افزار مربوطه مشکل داشته باشه، از unplug شدن های اتصالات بگیرید تا سوختگی ها...
به نمایندگی ها و تعمیرکارهای متخصص این زمینه مراجعه کنید تا سیستم رو یه چک کاپ کامل کنند...
موفق باشید...

Saeid_9n
10-05-2014, 11:22 PM
با سلام

من یه لب تاب مدل dell دارم که الان حدود 4-5 سال کار کرده
در حال کار کردن ساده باهاش بودم که یه دفعه مشکل پیدا کرد و صفحه آبی به قوله مرگ رو نشون داد رستارت هم که کردم فایده نداشت
خلاصه میگم تا الان شاید 6-7 بار ویندوز عوض کردمه از ویندوز های قدیمی که شاید 2 سال بدون هیچ مشکلی با هاش کار می کردم تا ابونتو تا 2 نوع مختلف ویندوز 8.1 هیچ کدوم فایده نداشت

اینم بگم من اصلا شاید 1 سال باشه که دیگه خیلی مراقبش بودم و دیگه کار سنگین باهاش مثل بازی و... باهاش نمی کردم

الان نمی تونم دقیق نشونه خاصی رو بگم که مشکل از کجاست فقط اینو می دونم که disk بعضی وقت ها 100% usage میشه خوب رفتم دنبال ccleaner و از مشکل های دیگه ای که داره اینه که وقتی درایور کارت گرافیک رو نصب میکنم صفحه کلا سیاه میشه و دیگه هیچی رو نشون نمی ده تا اینکه خودش رستارت میکنه
ولی رو safe mode مشکلی نداره
startup ها هم همه disable هستن
اینم بگم کلا هارد رو فرمت کردمه الان تقریبا کل هارد خالی هست
لب تاب داغ هم نمی کنه
تا همین دیروز با نصب کارت گرافیک مشکلی نداشت و چک کردم دمای کارت گرافیک حدودا 55 بود میزان استفاده از cpu و ram هم خیلی نرمال و عادی هست

eb051
10-11-2014, 12:00 AM
سلام به همگی

دوسته من یه لب تاب با مشخصات زیر داره

dell
ram:2
cpu:i5
vga:2

دو سال از کار کردنش میگزره

چنده مدتی هستش که خیلی کنده

یعنی با چند تا تب مرورگر که باز میکنه خیلی هنگ میکنه

چندین بار ویندوز عوض شده

و همچنین کله هارد هم پاک شده

حالا مشکل کجاس؟؟؟

Regex
10-11-2014, 12:46 AM
یکسری از virus ها روی Ram ذخیره میشوند . شاید با Update کردن Bios این مشکل حل بشه .

اگــر امکان دارد یک Screan Shot بگیرید از Performance دز Task Manager .

وقتی Hang میکنه ، ارور خاصی میده ؟ یا Not Responding میشه ؟

eb051
10-11-2014, 01:16 AM
یکسری از virus ها روی Ram ذخیره میشوند . شاید با Update کردن Bios این مشکل حل بشه .

اگــر امکان دارد یک Screan Shot بگیرید از Performance دز Task Manager .

وقتی Hang میکنه ، ارور خاصی میده ؟ یا Not Responding میشه ؟

هیچ اروری نمیده..فقط هنگ میکنه...

بعد از چندین دقیقه از هنگ در میاد

Black_Sky
10-11-2014, 01:24 AM
هیچ اروری نمیده..فقط هنگ میکنه...
بعد از چندین دقیقه از هنگ در میاد

سعید جان اول اون تیک که show pro... all user بردار تا بفهمیم در این یوزر چه خبره
دوم اینکه شما باید نرم افزار هایی که در زمان استارت آپ فعال هستند و در شروع ویندوز چه آشکار و چه غیر آشغار هستند غیر فعال کنید
سوم این شمکل بیشتر به خاطر ورژن گوگل کروم و عدم فضا برای کش و کوکی ها و.... میباشد که کروم یک دفعه هنگ میکند
درضمن رم شما 2 هست و ببینید چه مقدار از رم در کجا استفاده شده است

arashazad80
10-21-2014, 09:28 PM
رم دو برا اجرای عالی ویندوز سون یکم کمه اونم با این همه مخلفاتی ک شما نصب کردی کنارش احتمال ۹۹٪ رم شما در اختیار گرافیکتون هست بعبارتی گرافیکتون دو واقعی نیس ی مقدار از رم بر میداره

slt8
11-11-2014, 12:54 AM
لپ تاپ من مدل acer هست و گاهی بلوتوثش کار میکنه گاهی نمیکنه . دلیلش چی میتونه باشه ؟

TESLA
11-14-2014, 10:57 PM
لپ تاپ من مدل acer هست و گاهی بلوتوثش کار میکنه گاهی نمیکنه . دلیلش چی میتونه باشه ؟

درود///

frimware رو به آخرین نسخه موجود آپگرید کنید، مشکل حل خواهد شد/

م.و.ف.ق باشید///

F.SQLi
12-16-2014, 04:00 PM
سلام به همه دوستان
اگه از جایی لپ تاپ خریده باشیم بعد بفهمیم که خیلی گرون حساب کرده برای شکایت به چه صنفی باید مراجعه کنیم؟

Maziar
12-16-2014, 08:03 PM
سلام به همه دوستان
اگه از جایی لپ تاپ خریده باشیم بعد بفهمیم که خیلی گرون حساب کرده برای شکایت به چه صنفی باید مراجعه کنیم؟

با سلام...
تو هر شهر و محله ای ممکنه اسمش فرق داشته باشه...!!!
ولی در کل یه صنفی به این نام وظیفه قیمت گذاری و فروش قطعات کامپیوتری رو به عهده داره:

اتحادیه صنف خدمات و فروش رایانه
موفق باشید...

hnmn
01-09-2015, 11:43 PM
سلام
من یه لپ تاپ دارم که وقتی روش گیم بازی میکنم هی گیر میکنه و ول میکنه در حالی که بازی زیاد سنگین نیست و کارت گرافیکم amd radeon 6600m and 6700m هستش.ایا مشکل از کارت گرافیک هست؟اگر خیر پس از چی میتونه باشه؟
درایوشم نصب کردم بروز رسانی هم کردم.
با نرم افزارهای تست سخت افزار هم تست کردم و مشکلی نشون نداد.
میتونه مشکل ناشی از رسیدن برق کم باشه؟

esmipour68
01-29-2015, 02:11 PM
سلام خسته نباشید من به تازگی یه لپ تاب مدل acer v5-561g گرفتم وقتی خاموشش میکنم فقط مانیتور لپ تاب خاموش میشه و بقیه مثل فن و هارد و LED های جلوی دستگاه خاموش نمیشه و در کل روشنه، از چند نفر پرسیدم گفتند بایوس لپ تاب رو آپدیت کن و ویندوزشم عوض کن درست میشه ولی درست نشد و هنوز این مشکل برای من وجود داره و حل نشده، لطفا راهنماییم کنین باید چیکار کنم یه را حل میخوام، با تشکر

4rm4n
01-29-2015, 02:19 PM
سلام خسته نباشید من به تازگی یه لپ تاب مدل acer v5-561g گرفتم وقتی خاموشش میکنم فقط مانیتور لپ تاب خاموش میشه و بقیه مثل فن و هارد و LED های جلوی دستگاه خاموش نمیشه و در کل روشنه، از چند نفر پرسیدم گفتند بایوس لپ تاب رو آپدیت کن و ویندوزشم عوض کن درست میشه ولی درست نشد و هنوز این مشکل برای من وجود داره و حل نشده، لطفا راهنماییم کنین باید چیکار کنم یه را حل میخوام، با تشکر

سلام

احتمال میدم Sleep داره میشه چون برای خودم این اتفاق افتاده بود !

برید توی Power Option بعد توی Choose what closing lid does برید بعد توی when i press the power button روی shut down بزارید .

منتظر نظر دوستان باشید .

موفق باشید :28:

esmipour68
01-29-2015, 03:02 PM
سلام

احتمال میدم Sleep داره میشه چون برای خودم این اتفاق افتاده بود !

برید توی Power Option بعد توی Choose what closing lid does برید بعد توی when i press the power button روی shut down بزارید .

منتظر نظر دوستان باشید .

موفق باشید :28:
این کارم کردم نشد باید چیکار کرد؟

esmipour68
01-29-2015, 07:26 PM
این کارم کردم نشد باید چیکار کرد؟

مشکل هنوز پا برجاست و حل نشده دیگه دارم دیوونه میشم یکی یه حرفی بزنه یه راهی نشونم بده، حالا این جدا یه مشکل دیگه ایی که هست وقتی لپ تاب رو به حالت sleep میبرم دیگه از حالت sleep خارج نمیشه و باید دکمه پاور رو نگه دارم تا خاموش بشه و بعد از اول روشنش کنم لطفا راهنماییم کنین برای این یکی باید چیکار کنم، کمککککککککککککککککککک؟؟؟

eb051
01-31-2015, 11:47 PM
سلام دوستان

یه لب تاب میخام بخرم

Del inspiron5110

رم:۴
هارد:۵۰۰

گرافیک :۱۶۰۰

دسته دو...دو سال کار....

چقد میرزه میخام بخرمش...

Regex
01-31-2015, 11:54 PM
سلام دوستان

یه لب تاب میخام بخرم

Del inspiron5110

رم:۴
هارد:۵۰۰

گرافیک :۱۶۰۰

دسته دو...دو سال کار....

چقد میرزه میخام بخرمش...

کمتر از 1 میلیون و 200 تومن . من فروشنده نیستم ، خریدار هم نیستم ، ولی از روی مشخصات و کار کرده بودنش همین حدودا باید قیمت داشته باشه .

6208443
02-01-2015, 06:26 PM
کمتر از 1 میلیون و 200 تومن . من فروشنده نیستم ، خریدار هم نیستم ، ولی از روی مشخصات و کار کرده بودنش همین حدودا باید قیمت داشته باشه .

سلام ببین عزیزم من دقیقا همین لپتابو نوع دیگشو که
ram=6gb
hdd=500
graphic=2 gb
i7
دست دو شو یه سال کارکرد تمیزشو 1300000 تومان گرفتم این لپتاب با این مشخصات 850-900 میرزه

تازه من 5 ماه پیش گرفتم.

Yashar
02-01-2015, 06:43 PM
دوستان چطوری میشه متوجه شد که لبتاب ساخت کجاست؟

مثلا کدی یا برنامه کم حجمی وجود داره که اینو نشون بده؟

TESLA
02-02-2015, 11:44 AM
دوستان چطوری میشه متوجه شد که لبتاب ساخت کجاست؟

مثلا کدی یا برنامه کم حجمی وجود داره که اینو نشون بده؟

درود دوست من ///

هر لپ تاپ یه سریال نامبر که داره، هر سریال نامبر نشان دهنده دقیق محل ساخت، تاریخ تولید و اطلاعاتی از این قبیله که باید در سایت سازنده لپ تاپ وارد بشید سریال نامبرش رو وارد کنید تا اطلاعات دقیق رو به شما نشون بده/

م.و.ف.ق باشید///

jocker619
02-05-2015, 05:11 AM
من لپ تاپم Lenovo G500 هست. ویندوزم 7ـــه، وقتی فایلی رو میخوام چاپ کنم هنگام فشردن دکمه پرینت ارور میده و هم اینکه بزرگترین مشکلمم اینه که برخی نرم افزار هارو نمیتونم نصب کنم، وقتی اجرا میکنم پنجره ای میاد که میگه خطا: چک کردن انلاین خطا.
دقیقاً 1سال شده که خریدمش و الان باندش یکم صدای خش میده وقتی اهنگ میزارم(البته روی صدای بلند) چطور برطرفش کنم؟
•••
شارژرم همیشه متصله به لپ تاپ حتی وقتی شارژش پره، ایرادی که نداره؟ یا بعدن مشکل ساز میشه برام؟

Maziar
02-05-2015, 09:34 AM
من لپ تاپم Lenovo G500 هست. ویندوزم 7ـــه، وقتی فایلی رو میخوام چاپ کنم هنگام فشردن دکمه پرینت ارور میده و هم اینکه بزرگترین مشکلمم اینه که برخی نرم افزار هارو نمیتونم نصب کنم، وقتی اجرا میکنم پنجره ای میاد که میگه خطا: چک کردن انلاین خطا.
دقیقاً 1سال شده که خریدمش و الان باندش یکم صدای خش میده وقتی اهنگ میزارم(البته روی صدای بلند) چطور برطرفش کنم؟
•••
شارژرم همیشه متصله به لپ تاپ حتی وقتی شارژش پره، ایرادی که نداره؟ یا بعدن مشکل ساز میشه برام؟

با سلام...

سوال اول:
چه اروری؟
سوال دوم:
ممکنه net framwork رو نصب داشته باشید، نصب کنید اگه بازم مشکل داشتید اسکرین شات از ارور بزارید...
سوال سوم:
تو صداهای بالا یکم خش خش طبیعیه، اونم بعد از یه سال کارکرد...
سوال چهارم:
نه، بهتره موقع اتصال لپتاپ به برق باتری رو دربیارید و مستقیما از برق شهر استفاده کنید، هر چند وقت یه بار مثلا ماهی یه بار هم به طور کامل بزارید باتری خالی شه ( بدون اتصال به برق ) بعد به صورت خاموش بزارید شارژ شه...
باتری ها لیتیومی جدید یکمی مقاوم ترن، ولی خوب تو دراز مدت دردسرساز میشن اگه باهاشون راه نیاید...

موفق باشید...

jocker619
02-05-2015, 11:47 PM
برای سوال اولم:
121917
برای سوال دومم:
121918
DotNet نصبه فقط آپدیت نکردم
اینم لینکی برای واضح تر کردن سوال دومم [Only registered and activated users can see links]
••••
خب اگه برق رفت چکار باید کرد وقتی که باتری تو لپ تاپ نباشه؟

jocker619
02-08-2015, 12:32 AM
اینم یکی دیگه (نصب نشدن برنامه)
121993
مشکل بزرگیه نصب نشدن برخی برنامه ها. واقعا اینه ویندوز 7 رو دوست ندارم (خیلی اذیت میکنه)

scearim
02-13-2015, 08:24 PM
سلام من یه لپتاپ dell 4030 دارم 2010 خریدمش خواستم رمشو افزایش بدم الان 3 میخوام 6 یا 8 بشه !! همچین چیزی ممکنه ؟؟

modiret
02-13-2015, 08:26 PM
سلام من یه لپتاپ dell 4030 دارم 2010 خریدمش خواستم رمشو افزایش بدم الان 3 میخوام 6 یا 8 بشه !! همچین چیزی ممکنه ؟؟

آره داداش میشه

scearim
02-13-2015, 09:27 PM
آره داداش میشه

من باید رم 4 بخرم جدا ؟؟
چی کار کنم که 8 بشه ؟؟ الان 3 هستش ؟!

Maziar
02-13-2015, 09:35 PM
من باید رم 4 بخرم جدا ؟؟
چی کار کنم که 8 بشه ؟؟ الان 3 هستش ؟!

ّبا سلام...
دوست من نمیتونید...
طبق گفته های خود شرکت dell تو سایت رسمیش مادربرد لپتاپ شما تا 4 گیگ بیشتر رم رو ساپورت نمیکنه... ([Only registered and activated users can see links])

If you multitask, for example, with many windows and programs open simultaneously, you'll need to upgrade your memory RAM to the maximum it allows, which for the Dell Inspiron 14 (N4030) laptop is upto 4GB. Upgrading RAM to the maximum will ensure that your laptop is able to offer optimal, speedy performance. Dell Inspiron 14 (N4030) has 2 (2 banks of 1) RAM expansion slots, where you may install new memory, either by removing the existing installed RAM or adding memory to the free slot available.
تنها راهی که میمونه اینه که مادربرد رو به طور کلی عوض کنید که از قیمت خود لپتاپ و خرید یه لپتاپ جدید بیشتر تو خرج میفتید...
موفق باشید...

scearim
02-13-2015, 11:26 PM
ّبا سلام...
دوست من نمیتونید...
طبق گفته های خود شرکت dell تو سایت رسمیش مادربرد لپتاپ شما تا 4 گیگ بیشتر رم رو ساپورت نمیکنه... ([Only registered and activated users can see links])

تنها راهی که میمونه اینه که مادربرد رو به طور کلی عوض کنید که از قیمت خود لپتاپ و خرید یه لپتاپ جدید بیشتر تو خرج میفتید...
موفق باشید...

یه سوال دیگه چرا رم 3 ؟ اصن رم 3 وجود نداره !

Regex
02-13-2015, 11:29 PM
یه سوال دیگه چرا رم 3 ؟ اصن رم 3 وجود نداره !

یک رم 2 گیگ + 1 گیگ

// چون اسلات های مادربورد شما و cpu و مادربورد قابلیت ساپورت رم بالای 4 گیگ رو ندارند .

jocker619
02-25-2015, 12:33 AM
یه ماهه منتظر جوابم. ینی کسی جوابگو نیست؟ بلد نیستین؟ من الان بین زمینو هوام... برنامه های ضروری دارم که نصب نمیشن، به لطف شما دوستان من الان دارم خاک میخورم
لطفا یه کمکی بکنین

Nicholson
03-13-2015, 03:02 PM
سلام
دیروز داشتم با لپ تاپم کار می کردم که دفعه همه usb پورت هام از کار افتاد باید چی کار کنم
من همه ی کار های مربوط به درایور رو انجام دادم ولی مشکل از اونا نیست!!

modiret
03-16-2015, 12:16 AM
با سلام یه لپ تاپ HP probook 4540s دارم.امروز بخاطر یه ضربه لولاها مشکل پیدا کردند و به تعمیرگاه بردم.
وبعد گفتن که لولا شکسته و گفت 300 هزارتومن خرجشه .یا میتونن چسب هم بزنن و من گفتم چسب بزنن.
ولی حالا مشکل یجا هست که درب کاملا بسته نمیشه خیلی فاصله داره.وقتی ازشون پرسیدم گفتن که هر لپ تاپی یبار باز بشه دیگه دربش اینطوری میشه چندتا عکسم ضمیه کردم.کسی میتونه راهنمایی کنه؟

124179
124180
124181

itcom
03-16-2015, 12:34 AM
با سلام یه لپ تاپ HP probook 4540s دارم.امروز بخاطر یه ضربه لولاها مشکل پیدا کردند و به تعمیرگاه بردم.
وبعد گفتن که لولا شکسته و گفت 300 هزارتومن خرجشه .یا میتونن چسب هم بزنن و من گفتم چسب بزنن.
ولی حالا مشکل یجا هست که درب کاملا بسته نمیشه خیلی فاصله داره.وقتی ازشون پرسیدم گفتن که هر لپ تاپی یبار باز بشه دیگه دربش اینطوری میشه چندتا عکسم ضمیه کردم.کسی میتونه راهنمایی کنه؟

124179
124180
124181

بلد نبودن درست کنن ببر جای دیگه اگه نمایندگیها باشن بهتره

itcom
03-16-2015, 12:35 AM
سلام
دیروز داشتم با لپ تاپم کار می کردم که دفعه همه usb پورت هام از کار افتاد باید چی کار کنم
من همه ی کار های مربوط به درایور رو انجام دادم ولی مشکل از اونا نیست!!

از مای کامپیوتر تو منیجیر بعد دویس برو ببین اونجا غیره فعال اگه شدن فعالشون کن

itcom
03-16-2015, 12:38 AM
اینم یکی دیگه (نصب نشدن برنامه)
121993
مشکل بزرگیه نصب نشدن برخی برنامه ها. واقعا اینه ویندوز 7 رو دوست ندارم (خیلی اذیت میکنه)

سعی کن آپدید سال و ماه ویندوزو نصب کنی بعد برنامها رو با راست کلیک و گزینه run administrator باز یا نصب کن

itcom
03-16-2015, 12:43 AM
برای سوال اولم:
121917
برای سوال دومم:
121918
DotNet نصبه فقط آپدیت نکردم
اینم لینکی برای واضح تر کردن سوال دومم [Only registered and activated users can see links]
••••
خب اگه برق رفت چکار باید کرد وقتی که باتری تو لپ تاپ نباشه؟

سوال اول به پرینترت ربط داره

سوال دو BlueStacks_modded by آخرین ورژنشو از آندروید کده بگیر نصب میشه تو گوگل سرچ کن

sharrhack
06-10-2015, 01:18 AM
میخوام یه لپ تاپ بخرم.حداکثر تا یک و نیم میخوام خرچ کنم.یه لپ تاپ خوب میخوام که از همه لحاظ تا حدودی خوب باشه.ممنون میشم راهنمایی کنید چی بخرم

player2020
06-10-2015, 02:07 AM
سلام من خودم از این دو برند hp - asusراضیم مشتریامم راضین
من این مدل هارو پیشنهاد میکنم با این مبلغی که هزینه میخای کنی
asus x554ld
cpu:Intel Core i3 4030U 1.90 GHz
ram: ddr3 4gb
HDD: 500g
VGA: NVIDIA GeForce GT 820M 1GB
LED: 15.5

ASUS X555LP
این هم مشخصات قبلی رو داره ولی هارد 1 ترابایت و گرافیک 2 داره

راستی مارک خاصی مد نظرته؟؟؟؟

sharrhack
06-10-2015, 02:19 AM
سلام من خودم از این دو برند hp - asusراضیم مشتریامم راضین
من این مدل هارو پیشنهاد میکنم با این مبلغی که هزینه میخای کنی
asus x554ld
cpu:Intel Core i3 4030U 1.90 GHz
ram: ddr3 4gb
HDD: 500g
VGA: NVIDIA GeForce GT 820M 1GB
LED: 15.5

ASUS X555LP
این هم مشخصات قبلی رو داره ولی هارد 1 ترابایت و گرافیک 2 داره

راستی مارک خاصی مد نظرته؟؟؟؟

اینا توی بازار تا یک و نیم قیمت دارن دقیقا؟ توی دیجیکالا که دیدم قیمتشون بیشتر بود.
میخوام از بین مارک های asus یا acer باشه.سونی هم که فکر نکنم بشه با این قیمت خرید.

player2020
06-10-2015, 09:47 AM
من بهت asusرو پیشنهاد میکنم و همین مدل هایی که بهت گفتم با این هزینه ای که گفتی بهترین انتخابه

sharrhack
06-10-2015, 01:24 PM
من بهت asusرو پیشنهاد میکنم و همین مدل هایی که بهت گفتم با این هزینه ای که گفتی بهترین انتخابه
مرسی
بقیه دوستان هم نظر بدن ممنون میشم

R4Z3R
06-10-2015, 01:35 PM
مرسی
بقیه دوستان هم نظر بدن ممنون میشم

دوست عزیز من استفاده نکردم ولی چون داداشم asus داره و خیلی بهتر از لپتاپ من یعنی DELL هستش من لپتاپ زیر رو پیشنهاد میدم ولی بازم خود دانی...

IrKeylogger
06-10-2015, 07:48 PM
سلام ببخشید لپ تاپ من 3روز هست که صفحش برفکی میشه و سیاه و سفید گاها هم یک خط سیاه میاد وسط صفحه مانیتور می افته دلیلش از چیه؟ چند همسایه بغلیمون داره جوشکاری می کنه می تونه از افت ولتاژ باشه؟ دیشب هم باز افت برق داشتیم صفحه مانیتور لپ تاپم تاریک شد و بعدش که دوباره روشن کردم احساس کردم صفحش کمی تار شده
مدل لپ تاپم asus a450cc
اساتید و بقیه کابران چی می فرماین؟؟بهتره که چیکار کنم و مشکل سیستمم چیه؟
و اینم بگم به صورت مستقیم لپ تاپ به برق وصله از باتری استفاده نمیکنم

behzad2012
06-12-2015, 03:43 AM
سلام
دوستان عزیز من یک عدد لبتاپ خریدم متاسفانه بایوس پسورد داره و طرف هم نمیدونه چنده مدل لبتاپ هم hp 8740w میباشد در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.

player2020
06-12-2015, 10:47 AM
سلام
دوستان عزیز من یک عدد لبتاپ خریدم متاسفانه بایوس پسورد داره و طرف هم نمیدونه چنده مدل لبتاپ هم hp 8740w میباشد در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.
سلام اینجارو دقیق مطالعه کن

Kaz3m
07-05-2015, 12:21 AM
سلام دوستان عزیز

آقا من یه مشکل خیلی عجیب و رو اعصاب با لپتاپم دارم ، اونم اینه که هروقت لپتاپم رو به برق میزنم ، تاچ پدش قاطی میکنه کار نمیکنه دیگه ، ولی وقتی رو پام میزارم مشکلش درست میشه :73: ( بقلی شده :D )

لپتاپم توشیبا satelite L655 هست .

ممنون میشم اگر کسی به این مشکل بر خورده راهنمایی کنه من رو .

با تشکر

Severos
07-20-2015, 10:04 PM
سلام دوستان
لب تاب Asus U36J دارم که رم DDR3 4 گیگ داره، میخواستم ببینم میتونم در کنارش یه رم 4 گیگ دیگه هم نصب کنم ؟

badhackerPFH
07-20-2015, 10:55 PM
سلام ببخشید من یه لپ تاپ میخوام که بتونم بازی هایی مثل watch dogs & gta v & gta iv و ... رو به راحتی باز کنه و بتونم تا حدی به کارهای روزانم بپردازم و لپ تاپ مورد نظر من اینه میشه راهنمایی کنید اگه لپ تاپ بهتری بود ؟ بودجمم حدود 3 و نیم میلیون هستش ممنون میشم.

2hamedanblack
07-20-2015, 11:09 PM
سلام دوستان عزیز

آقا من یه مشکل خیلی عجیب و رو اعصاب با لپتاپم دارم ، اونم اینه که هروقت لپتاپم رو به برق میزنم ، تاچ پدش قاطی میکنه کار نمیکنه دیگه ، ولی وقتی رو پام میزارم مشکلش درست میشه :73: ( بقلی شده :D )

لپتاپم توشیبا satelite L655 هست .

ممنون میشم اگر کسی به این مشکل بر خورده راهنمایی کنه من رو .

با تشکر

فکرکنم اتصالی داره

kenxinda
07-21-2015, 02:03 AM
عرض سلام و احترام خدمت اساتید
چندوقتی هست که روی چند مدل لپ تاپ که تقریبا از نظر قیمت و سخت افزار در یک سطح هستند تحقیق کردم ولی هنوز دقیق به نتیجه نرسیدم که واقعا کدوم یکی از این لپ تاپ ها از نظر کیفیت ساخت و همچنین کار زیاد مناسب هست
میخواستم اساتید مربوطه کمک کنن و بگن کدوم یکی از این مدلها رو پیشنهاد میدن بیشتر کیفیت ساخت برام مهمه و بقول معروف خرکار بودنش

asus k555ln-c
hp pavilion 15-p040ne
hp 15-p213 nia
acer aspire v3-572G-783f
lenovo

sinamajdd
07-21-2015, 12:03 PM
با سلام
لپ تاپ زیر 2.4 میلیون برای نرم افزارهای مهندسی و برنامه نویسی مثل hysys, matlabو...میخوام. بیشتر میخوام سرعت محاسباتش بالا باشه چون برنامه هایی که مینویسم و تست میکنم زمان هایی در حدود نیم تا یک ساعت لازم داره و میخوام تا حد امکا این زمان ها کاهش پیدا کنه.
چیزای دیگه مثل باتری برام مهم نیست دنبال گیم و اینجو رچیزها هم نیستم. لطفا ارزانترین و مناسب ترین لپ تاپی که میشه خرید که داغ نکنه و از پس کارهای مورد نظر بر بیاد و سخت افزار قوی و عمر مناسبی داشته باشه معرفی کنید.
با تشکر