PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنامه نویسی توسط Note Pad (خیلی ساده)

wit.dark
01-14-2011, 09:48 PM
باسلام
امروز دیدم بی ثمر نباشم گفتم یک آموزش کوچیک باتون بزارم
آموزش کار(برنامه نویسی) با Note Pad
خب ابتدای کار به آموزش حذف یک فایل توسط برنامه نویسی در نوت پد
خب ابتدای کار یک فایل NOTE PADایجاد کنید.
بعد فایل مورد نظر را انتخاب و مسیر آن را به طور زیر در Note Pad وارد نمائید.
Dell C:\WINDOWS\lo.sys
اخطار : مسیر بالا مربوط به یکی از فایل های اجرائئ ویندوز میباشد از کد بالا استفاده نکنید (کد بالا به عنوان یک مخرب استفاده میشود)
بعد Note Padرا بسته و فرمت آن را از .TXT به .BAT تغییر دهید.میبینید که آیکون نوت پد تغییر کرد. بعد از اعمال این تغییرات نوت پدی که تغییر کرده را یک با اجرا کنید .وبعد از Restart سیستم میبینید که فایل مورد نظر پاک شده است.
اخطار : در صورت استفاده از کد بالا سیستم بعد از Restart دیگر بالا نمی آید .
با تشکر
گ.س.س.ن.م

NightC0der
01-14-2011, 10:16 PM
شما يا معني برنامه نويسي رو نمي دوني يا نمي دوني Batchfile به چي ميگن !
دستور delete هم با يك L مي نويسن نه دو تا !

del C:\WINDOWS\lo.sys

rezaha
01-14-2011, 10:31 PM
چرا دادا به این نو کد نویسی هم میگن برنامه نویسی ولی فقط واسه سیستم های 8 بیتی و 16 بیتی هستن که روشون CMD یا به قول معروف داس هست استفاده میشن در واقع الان ایشون یک فایل اجرایی مانند فایل های اجرایی Exe برای سیستم عامل MS Dos نوشتن درست هالان دیگه اینا برنامه به حساب نمیان ولی برنامه هستن

dezchilds
01-14-2011, 11:06 PM
خوب برای شروع کار خوبه ولی این یه دستور به خط فرمانه . برنامه نویسی اینه که ... ولش کن حال ندارم :d

Elnaz.Etedali
01-15-2011, 11:00 AM
چرا دادا به این نو کد نویسی هم میگن برنامه نویسی ولی فقط واسه سیستم های 8 بیتی و 16 بیتی هستن که روشون CMD یا به قول معروف داس هست استفاده میشن در واقع الان ایشون یک فایل اجرایی مانند فایل های اجرایی Exe برای سیستم عامل MS Dos نوشتن درست هالان دیگه اینا برنامه به حساب نمیان ولی برنامه هستن

سلام سلام ، فقط مال سیستم های 8 بیتی و 16 بیتی هستن ؟!!!!! چرا آخه اینقدر با اطمینان در مورد چیزی که اطلاعات کامل ندارید نظر میدید ! همه میدونن که که توی سون هم میشه بچ فایل را اجرا کرد ، سیستم عامل داس به صورت شبیه ساز شده در ویندوز های xp و seven هم وجود داره ( همون cmd),

بچ فایل فقط این نیست که دستور های داس را اجرا کنید ...
من که کامل بچفایل ها را یاد ندارم هرکی کامل یاد داره بیاد وسط و ما را بی نصیب نذاره

The Lich King
01-15-2011, 11:14 AM
دوستان اکثر فایلهایی که میبینید سورس دارند مثل فایلهای HTML و PHP

روی این فایلها که با مرورگرها باز میشوند دابل کلیک کنید میبینید که یک صفحه منظم و زیبا
تحویل شما میدهند که با یک برنامه مثل دریمویور ساخته شده. اما با نوتپد هم می توان این
صفحه را بوجود آورد هم میتوان آن را ویرایش کرد. همان فایل html یا php را open with کنید
با نوتپد تا سورس را مشاهده کنید.

پس هر پسوندی HTML یا PHP یا ... بچ فایل فقط یک صفحه کد دارند که می تواند با نوتپد یا
هر برنامه ای نوشته شود.

اما اینکه به اینکار بگوییم برنامه نویسی:92: اشتباه است بهتر است بگوییم کدنویسی یا چه میدونم
دستور نویسی.

در ضمن در فایلهای بچ هر دستوری از CMD رو میشه جای داد.

rezaha
01-15-2011, 11:20 AM
الناز جان فکر کنم یه مشکلی پیش اومده خوب الان سیستم ها 32 و 64 بیتی هستن خوب معلومه که سیستم های 32 بیتی میتونن برنامه های 16 بیتی رو اجرا کنن این که گفتن نداشت که بعدشم همه میدونن که CMD یا همون Command Prompt یا به عبارتی شبیه ساز سیستم عامل داس که همین الان هم مبتدی ها اون رو داس میدونن تو ویندوز سون ویستا و ایکس پی هست حتی من برنامه ای دیدم که همین کد ها رو تحت سیستم عامل لینوکس گنو هم اجرا میکرد :ii

rezaha
01-15-2011, 11:25 AM
دوستان اکثر فایلهایی که میبینید سورس دارند مثل فایلهای html و php

روی این فایلها که با مرورگرها باز میشوند دابل کلیک کنید میبینید که یک صفحه منظم و زیبا
تحویل شما میدهند که با یک برنامه مثل دریمویور ساخته شده. اما با نوتپد هم می توان این
صفحه را بوجود آورد هم میتوان آن را ویرایش کرد. همان فایل html یا php را open with کنید
با نوتپد تا سورس را مشاهده کنید.

پس هر پسوندی html یا php یا ... بچ فایل فقط یک صفحه کد دارند که می تواند با نوتپد یا
هر برنامه ای نوشته شود.

اما اینکه به اینکار بگوییم برنامه نویسی:92: اشتباه است بهتر است بگوییم کدنویسی یا چه میدونم
دستور نویسی.

در ضمن در فایلهای بچ هر دستوری از cmd رو میشه جای داد.

دوست من نگو همه ی پسوند ها مثلا اگر شما فایل exe رو با نوت پد باز کنید چون کامپایل شده هست نمیتونید به سورس اصلی دست پیدا کنید مشکل این همه الان برنامه نویسان دنیا نمیتونن برنامه هاشون رو تحت وب بنویسن اینه چون سورس باز میشه و هر کسی بخواد میتونه برنامه هاسون رو بدزده و به نام خودش یک نسخه بده بیرون زمانی که کامپایل میشه دیگه سخن از ویرایش رو نمیتونیم به میان بیاریم و این نوع کد نویسی هم در زمان خودش یعنی زمان کامپیوتر های پنتیوم 3 یا یا حتی اوایل پنتیوم 4 هم نوعی برنامه نویسی بوده الان دیگه واسه ما عادی شده ولی اون زمان کمی سخت بوده این چنین فایل تولید کنید

Elnaz.Etedali
01-15-2011, 11:25 AM
از نوشته های شما اینجور برداشت میشه کرد که میخواین بگید بچفایل قدیمی شده و مخصوص داس بوده و الان کاربرد نداره (پست قبلی شما را میگم) من اون پست را زدم تا بگم هنوز هم بچ فایل ها واقعا مفید هستن و کاربردی

rezaha
01-15-2011, 11:34 AM
بله نظر شما متینه من خودم تو برنامه هایی که مینویسم خیلی از اینا استفاده میکنم شاید سوتفاهم شده نظرم ن این نبود من فقط خواستم بگمم این نوع کد نویسی هم یک نوع برنامه محسوب میشه :99:

Averna
01-15-2011, 01:05 PM
دوست من نگو همه ی پسوند ها مثلا اگر شما فایل exe رو با نوت پد باز کنید چون کامپایل شده هست نمیتونید به سورس اصلی دست پیدا کنید مشکل این همه الان برنامه نویسان دنیا نمیتونن برنامه هاشون رو تحت وب بنویسن اینه چون سورس باز میشه و هر کسی بخواد میتونه برنامه هاسون رو بدزده و به نام خودش یک نسخه بده بیرون زمانی که کامپایل میشه دیگه سخن از ویرایش رو نمیتونیم به میان بیاریم و این نوع کد نویسی هم در زمان خودش یعنی زمان کامپیوتر های پنتیوم 3 یا یا حتی اوایل پنتیوم 4 هم نوعی برنامه نویسی بوده الان دیگه واسه ما عادی شده ولی اون زمان کمی سخت بوده این چنین فایل تولید کنید

اگه با Olly Debuger برنامه رو باز کنی نظرت راجع به سورس و فی خالدونش عوض میشه.:دی

rezaha
01-15-2011, 01:17 PM
مهندسی معکوس هم این بلایا رو میاره دیگه نمیشه گفت که سورس باز هستن