انجمن گروه آشیانه - آموزش امنیت و راه های مقابله با هک
دوره آموزشی آشیانه آدرس رسمی کانال تلگرام گروه آشیانه
انجمن آموزشی لینوکس سیسکو ویپ استریسک الستیکس میکروتیک آشیانه هاست ارائه دهنده میزبانی وب امن؛ سرورهای اختصاصی و مجازی
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: درخواست ویروس لینوکس برای تست انتی ویروس

1. Top | #1

میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال
    ميزان امتياز: 0Array

Watching درخواست ویروس لینوکس برای تست انتی ویروس

درود.

چند وقتیه که میخوام لینوکی نصب کنم(xubuntu) و داخل اینترنت برای انتی ویروس مناسب خیلی گشتم.

(میدونم لینوکس به انتی ویروس خیلی نیاز نداره :| )

از شما درخواست دارم اگه ویروس واسه لینوکس دارین بزارین برام یا اگه ندارین پیدا کنین تا من یک تست خوب بگیرم که هم بدرد خودم میخوره و هم بدرد بقیه.

از اونجایی که افراد خیلی کمی از لینوکس استفاده میکنند تو اینترنت هم خیلی بهش توجه نشده و حتی سایت های معروفی هم مثل av-test بهش توجه نکردن و نتایج تاریخ گذشته ای دارند.به همین خاطر میخوام این کارو بکنم.

روی انتی ویروس های رایگان تستش میکنم:comodo-sophos-avgو...

با سپاس.

2.  

3. Top | #2

میانگین پست در روز
    0.04
    9
    تشکر شده 14 بار در 6 ارسال
    ميزان امتياز: 166Array
    درود دوست عزیز این گنو/لینوکس نیازی ب انتی ویروس نداره (نظر بنده این هست )

اگر شمااز ریپوزیتوری های معتبر دانلود هاتون انجام بدید مشکلی پیش نخواهد امد

اگر هم اسرار بر استفاده انتی ویروس دارید بنده پیشنهاد میکنم از :

AVAST

BitDefender

ClamAV

AVG

این آنتی ویروس ها که برای لینوکس طراحی شده اند در واقع برای شناسایی ویروس هایی که منجر به آلوده شدن کامپیوتر های ویندوزی می شوند، ساخته و ارائه شده اند.

موفق باشید/

4. کاربر مقابل از 5H4HRi4R عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

5. Top | #3

میانگین پست در روز
    1.73
    تشکر شده 5,667 بار در 1,153 ارسال
    ميزان امتياز: 35736Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sgh0933 نمایش پست ها
    درود.

چند وقتیه که میخوام لینوکی نصب کنم(xubuntu) و داخل اینترنت برای انتی ویروس مناسب خیلی گشتم.

(میدونم لینوکس به انتی ویروس خیلی نیاز نداره :| )

از شما درخواست دارم اگه ویروس واسه لینوکس دارین بزارین برام یا اگه ندارین پیدا کنین تا من یک تست خوب بگیرم که هم بدرد خودم میخوره و هم بدرد بقیه.

از اونجایی که افراد خیلی کمی از لینوکس استفاده میکنند تو اینترنت هم خیلی بهش توجه نشده و حتی سایت های معروفی هم مثل av-test بهش توجه نکردن و نتایج تاریخ گذشته ای دارند.به همین خاطر میخوام این کارو بکنم.

روی انتی ویروس های رایگان تستش میکنم:comodo-sophos-avgو...

با سپاس.
    سلام ...
    دوست عزیز همین الانشم سیستم عامل لینوکس بدون انتی ویروس هم تا حد قابل قبولی Secure هست و نیازی نیست ...

اما از آنجا که من به آنتی ویروس ها اعتقادی ندارم (ویندوز و لینوکس) برای همین یکسری نکاتی رو مطرح میکنم و میتونین راجبشون تحقیق کرده و رعایت کنین ...

لینوکس برخلاف ویندوز چون از لحاظ معماری هم متفاوت هست برای همین یکی از تفاوت هاشون در زمینه ویروسها اینه که در سیستم عامل لینوکس (برفرض مثال همین زوبونتو شما) ویروس به فضای محدودی دسترسی داره در حالیکه در ویندوز اینطور نیست و این یک نکته قوت بحساب میاد ...

بعنوان مثال کارهای زیر رو رعایت کنین به نظرم بهتر از آنتی ویروس هست :

1. مراقبت از بوت لودر

2. ریپوزیتوری ها رو همیشه از منبع اصلی دریافت کنین و پکیج هاتون رو همیشه از اون طریق آپدیت و یا نصب کنین

3. موقع دادن Permission به فایل ها و دایرکتوری هاتون دقت کنین

4. برای یوزر root پسورد قوی قرار بدین حتما

5. پکیج هایی که نصب کرده اید و احساس میکنید که نیازی بهشون ندارید رو از سیستم عامل remove کنین

و ...

درباره استفاده کردن یا نکردن از آنتی ویروس هم کاملا بستگی به خوده شخص داره و این حرف بنده یک نظر شخصی بود ...

موفق باشید.

6. 8 کاربر مقابل از 4TT4CK3R عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.