انجمن گروه آشیانه - آموزش امنیت و راه های مقابله با هک
دوره آموزشی آشیانه آدرس رسمی کانال تلگرام گروه آشیانه
انجمن آموزشی لینوکس سیسکو ویپ استریسک الستیکس میکروتیک آشیانه هاست ارائه دهنده میزبانی وب امن؛ سرورهای اختصاصی و مجازی
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: شبکه ملی اطلاعات ... واقعیت چیه ؟

1. Top | #1

میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر شده 18 بار در 16 ارسال
    ميزان امتياز: 0Array

شبکه ملی اطلاعات ... واقعیت چیه ؟

سلام به همگی .

شبکه ملی اطلاعات دقیقاً چیه؟ واقعاً قراره چه اتفاقی بیفته؟!
    دیروز در شبکه خبر وزیر اطلاعات و رسانه و .. میگفت که دیگه فیلترینگ کارساز نیست و باید حتماً شبکه ملی اطلاعات رو زود راه بندازیم !
    تا جایی که من متوجه شدم(برداشت کردم از اوضاع) شبکه ملی اطلاعات میاد دسترسی تمام آی پی های داخلی رو به تمام آی پی های خارجی مسدود میکنه . این یعنی تمامی سایت ها بجز سایت هایی که آی پیشون ثبت شده فیلتر میشن یا مسنجر ها و بقیه ابزار اینترنتی ... حتی فک نکنم بشه به وی پی اس ها وصل شد !

آیا این امرواقعیت داره یا حقیقت مسئله اینترنت ملی یه چیز دیگست ؟

2.  

3. Top | #2

میانگین پست در روز
    0.88
    تشکر شده 11,844 بار در 2,082 ارسال
    ميزان امتياز: 26587Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط LaM3R نمایش پست ها
    سلام به همگی .

شبکه ملی اطلاعات دقیقاً چیه؟ واقعاً قراره چه اتفاقی بیفته؟!
    دیروز در شبکه خبر وزیر اطلاعات و رسانه و .. میگفت که دیگه فیلترینگ کارساز نیست و باید حتماً شبکه ملی اطلاعات رو زود راه بندازیم !
    تا جایی که من متوجه شدم(برداشت کردم از اوضاع) شبکه ملی اطلاعات میاد دسترسی تمام آی پی های داخلی رو به تمام آی پی های خارجی مسدود میکنه . این یعنی تمامی سایت ها بجز سایت هایی که آی پیشون ثبت شده فیلتر میشن یا مسنجر ها و بقیه ابزار اینترنتی ... حتی فک نکنم بشه به وی پی اس ها وصل شد !

آیا این امرواقعیت داره یا حقیقت مسئله اینترنت ملی یه چیز دیگست ؟
    یک شبکه داخلی متشکل از تمام امکاناتی که کاربران به آن نیازمند هستند./

بهبود زیرساخت شبکه ارتباطی کشور و بالا بردن سرعت دسترسی به محتوای قرار داده شده، استفاده از حجم نامحدود و امنیت نسبتا پایدار از ویژگی های این شبکه است./

قطع ارتباط با شبکه جهانی اینترنت به هیچ وجه مد نظر نبوده و درثانی امکان پذیر نیست!!

هموطنان ما برای کارهای روزمره و یا تحقیقاتی و پژوهشی از سایت ها و سرویس هایی استفاده می کنند که در داخل

موجود نیست! و فراهم اوردن این امکانات هم داخل کشور امکان پذیر نیست!!

اینگونه تصور کنید که بایستی سرور های Google , Yahoo Facebook و مراجع علمی مثل Wiki pedi و سایر پایگاه های اینترنتی باید در داخل کشور وجود داشته باشند!!

آیا این مورد امکان پذیر است؟

4. 10 کاربر مقابل از System_Failure عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.