انجمن گروه آشیانه - آموزش امنیت و راه های مقابله با هک
دوره آموزشی آشیانه طراحی سایت دارکوب
سیستم مانیتورینگ شبکه بینا شبکه دیده بان رسانه
صفحه 9 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 135 از 217

موضوع: تاپیک جامع [ Gmail ]

1. Top | #121

میانگین پست در روز
    0.48
    تشکر شده 3,562 بار در 690 ارسال
    ميزان امتياز: 12Array

Arrow دِسک اِس اِم اِس: دریافت کردن پیام های نوشتاری در Gmail و GTalk (برنامه ی آندروید)

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که نمی توانند دست از نوشتن بردارند، دسک اس ام اس برایتان راه حل جالبی دارد. بعد از این که این برنامه را روی گوشی آندرویدتان نصب کردید، تمامی پیام ها را به حساب کاربری Gmail، GTalk و یا حتی به توسعه ی گوگل کروم خواهد فرستاد. متعاقبا، این ابزار برای شما یک محیط کاربری وب ایجاد می کند که می توانید وارد آن شده، پیام هایتان را بخوانید.(بیوست 1)

ولی بهترین جای قضیه این است که می توانید به پیام موجود در هر کدام از این حساب های کاربری (Gmail، GTalk و مرورگر) پاسخ داده و گیرنده شماره ی تلفن شما را به جای شماره های مجازی یا آدرس ای میل خواهد دید. برنامه ی آندروید نوعی کنسول است و می توانید از آن استفاده کرده و تعیین کنید که پیام ها به کجا بروند. این یک برنامه ی عالی برای جلسات ملاقات تجاری و کلاس است که نمی توانید از تلفن همراهتان استفاده کنید و در عین حال مایل به فرستادن و گرفتن پیام متنی هستید.

قابلیت ها:

* از طریق گوشی آندروید می توانید پیام های متنی را در Gmail و GTalk بگیرید؛
    * می توانید به پیام متنی از ای میل یا وب جواب دهید؛
    * ببینید که چقدر متن ارسال شده است.
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید ]
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده

2. 3 کاربر مقابل از ™ ®Senato عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3.  

4. تاریخ عضویت
    Aug 2010
    میانگین پست در روز
    1.37
    تشکر شده 10,589 بار در 2,016 ارسال
    ميزان امتياز: 0Array

ظاهر Gmail تغییر کرد: جستجوی پیشرفته، ظاهر منظم تر

گوگل بار دیگر ظاهر Gmail را تغییر داد. در نسخه جدید سرویس پست الکترونیکی گوگل، کاربر کنترل بیشتری بر ظاهر رابط کاربری دارد و به راحتی می تواند قسمت های مختلف را تغییر سایز داده و یا آنها را جابجا کند. کاربر همچنین می تواند هر تصویری را که تمایل دارد در پس زمینه برنامه قرار دهد. گوگل جستجو در نامه ها را نیز بهبود بخشیده و کاربر امکانات بیشتری برای یافتن موارد مورد نظر خود دارد.

در ظاهر جدید جی میل کاربر می تواند فضای بین نامه ها را بیشتر کند تا خواناتر باشند و یا فاصله بین آنها را کاهش دهد تا نامه های بیشتری را در یک صفحه مشاهده کند. ( شما می توانید گزینه Comfortable را برای فضای زیاد، Cozy برای فضای میانه و Compact برای حداقل فاصله بین نامه را انتخاب کنید.)

در نسخه جدید Gmail نمایش مکالمه ها شکل بسیار بهتری به خود گرفته اند. کاربر در نسخه جدید به راحتی می تواند پیغام های ارسال شده و پاسخ های دریافت شده را مشاهده کند.

ظاهر جدید Gmail بصورت پیش فرض فعال نمی شود، برای فعال کردن آن می بایست برروی دکمه "Switch to New Look" که در گوشه پایین سمت راست تصویر قرار دارد کلیک کنید. گوگل اعلام کرده که رابط کاربری Gmail تا چند روز دیگر برای تمام کاربران در دسترس خواهد بود.

اگر شما هم از Gmail استفاده می کنید و به رابط کاربری جدید تغییر حالت داده اید نظر خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Gmail Blog

5. 8 کاربر مقابل از A.S.P.I.R.I.N عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #123

میانگین پست در روز
    0.48

Arrow اکنون spider گوگل میتواند نظرات ارسال شده در فیس بوک را نیز بخواند

گوگل که همیشه مانند یک عقاب اینترنت را زیر نظر دارد و چیزی از چشم آن پنهان نمیماند اعلام نمود که نظرات ارسال شده در شبکه اجتماعی فیس بوک را نیز ایندکس و در پایگاه اطلاعاتی خود ثبت میکند.این اقدام گوگل ممکن است برای بسیاری از کاربران خوشایند نباشد که چرا که تا قبل از این هر شخصی میتوانست بدون هیچ نگرانی در هرجای فیس بوک نظر خود را اعلام کند ولی اکنون کاربران باید کمی محتاطانه تر عمل کنند.

اکنون اگر شما حتی در یک وبسایتی که تنها از پلاگین نظرات فیس بوک استفاده میکند نظری ارسال کنید ،نظر شما توسط برنامه نویسی جدید spider گوگل پیدا و ایندکس خواهد شد،این حرکت از مجوعه ترفندهای دیگر گوگل تحت عنوان Googlebot است که از آن برای جامع تر شدن نتایج خود استفاده میکند.این تغییرات در الگوریتم جستوجوی گوگل باعث میشود که نتایج جستوجو به روزتر باشند و مطالب تازه تر در صفحات بالاتری قرار گیرند،همچنین گوگل اعلام نموده که ۳۵% درصد از نتایج جستوجو تحت تاثیر این تغییرات قرار خواهد گرفت.

dailymail
    anzalweb

موفق باشید...!
    ویرایش توسط ™ ®Senato : 11-06-2011 در ساعت 12:37 PM

7. 7 کاربر مقابل از ™ ®Senato عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #124

میانگین پست در روز
    0.48

Arrow با GplusPic برای پروفایل خود نماد گوگل پلاس بگذارید

هر روز به تعداد اعضای گوگل پلاس افزوده می شود. اگر شما هم از گوگل پلاس استفاده می کنید و می خواهید آن را در شبکه های اجتماعی دیگر هم نشان دهید، تنها چیزی که نیاز دارید یک تصویر نماد از گوگل پلاس است. این کار با استفاده از سایت GplusPic انجام می گیرد.

GplusPic یک سازنده نماد رایگان است که نمادی از گوگل پلاس برای شما می سازد. شما تصویری را آپلود کرده، یک ناحیه مربع شکل از آن را انتخاب کرده، مکان قرار گرفتن نماد گوگل پلاس را تعیین کرده و فایل نهایی را با فرمت JPG دانلود میکنید. همچنین می توانید عبارت ((من به گوگل پلاس رفته ام)) را نیز به تصویر خود بیافزایید.

می توانید از نمادهایی که ساخته اید برای حمایت از گوگل پلاس در سایر سایت ها استفاده کنید.

ویژگی ها

- یک ابزار وب کاربر پسند

- امکان ایجاد نمادهای گوگل پلاس

- امکان تعیین مکان نماد گوگل پلاس

- امکان افزودن عبارت ((من به گوگل پلاس رفته ام)) به نماد

- دانلود عکس ها در فرمت JPG

جهت ساخت آواتار گوگل پلاس خود به این آدرس مراجعه نمایید

کد:
    • نوع فایل: jpg 1.JPG (99.4 کیلو بایت, 2 نمايش)

9. 5 کاربر مقابل از ™ ®Senato عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #125

میانگین پست در روز
    0.48

Arrow چهره ی جدید جیمیل

پس از آنکه گوگل در این دوماه اخیر دستی به روی بعضی از سرویس هایش مثل بلاگر کشید و حتی سه سرویسش را نظیر Google Desktop را از رده خارج کرد.Google Buzz نیز که به زودی ازمیان خواهد رفت. به اصطلاح در کال خانه تکانی کرد،سرویس جیمیل نیز از این قاعده مستثنی نماند و اکنون محیط جیمیل کاربران رنگ و بوی تازه ای گرفت.[پیوست 1]

اگر جدیدا سری به محیط کاربریتان در جیمیل زده باشید،در گوشه ی سمت راست پایین آن عبارتی با عنوان Switch to new look را دیده اید.اگر هم که نه کمی صبر کنید چرا که این امکان درحال ارسال برای تمامی کاربران است،پس از این بابت نگران نباشید.برای فعال سازی محیط جدید باید روی آن کلیک کنید.[پیوست 2]

پیغامی ظاهر می شود که می گوید:”محیط کاربریتان به زودی تغییر خواهد کرد،اما اگر نمی خواهید برای محیط جدید صبر کنید،می توانید هم اکنون آن را فعال کنید.”

روی Switch to new look کلیک کنید.[پیوست 3]

در صفحه ی خوش آمدگویی فیلمی آورده شده تا شما با محیط جدید آشنا شوید همچنین لینک های دیگری برای اطلاعات بیشتر وجود دارد.متن زیرین به شما می گوید که می توانید استفاده از این محیط جدید را با استفاده از Setting به تاخیر بیندازید.

برای ادامه Continue to new look را بزنید.[پیوست 4]

اکنون محیط کاربریتان عوض خواهد شد.در گوشه ی سمت راست پایین صفحه نیز دو لینک وجود دارد.یکی برای فرستادن بازخورد و دیگری About new look.اگر میخواهید اطلاعات بیشتر کسب کنید،About new look را انتخاب کنید.[پیوست 5]

برای آگاهی از تغییرات جدید و کارکردن با این محیط به این [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید ]مراجعه کنید.

کد:
    منیع:فارسی آی تی
    • نوع فایل: png 1.png (167.9 کیلو بایت, 3 نمايش)
    • نوع فایل: png 2.png (42.0 کیلو بایت, 1 نمايش)
    • نوع فایل: png 3.png (174.2 کیلو بایت, 2 نمايش)
    • نوع فایل: png 4.png (164.9 کیلو بایت, 2 نمايش)
    • نوع فایل: png 5.png (57.0 کیلو بایت, 2 نمايش)
    ویرایش توسط ™ ®Senato : 11-15-2011 در ساعت 05:06 PM

'' Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer ''

Y!ID: [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید ]

11. 6 کاربر مقابل از ™ ®Senato عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #126

میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر شده 31 بار در 6 ارسال

مشکل با gmail

سلام من امروز هنگام ورود به اکانت جمیل به مشکل برخوردم همین که ی.زر پسوورد رو وارد میکنم .... صفحه زیر که عکسش رو گذاشتم میاد بالا و ازمن میخواد شماره تلفن وارد کنم

http://up8.iranblog.com/images/zfpgzox7rdmv2txcjnst.jpg

چور میتونم اکانت رو برگردونم ..... آقای asprin کمک کنید لطفا
    در ضمن من گاهی از وی پی ان برای اتصال استفاده میکنم ممکنه به اون علت باشه ؟؟
    راهنمایی کنید لطفا
    ویرایش توسط illiterate : 11-16-2011 در ساعت 12:07 PM

13. 3 کاربر مقابل از illiterate عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #127

میانگین پست در روز
    0.48

Arrow

نقل قول نوشته اصلی توسط illiterate نمایش پست ها
    سلام من امروز هنگام ورود به اکانت جمیل به مشکل برخوردم همین که ی.زر پسوورد رو وارد میکنم .... صفحه زیر که عکسش رو گذاشتم میاد بالا و ازمن میخواد شماره تلفن وارد کنم

http://up8.iranblog.com/images/zfpgzox7rdmv2txcjnst.jpg

چور میتونم اکانت رو برگردونم ..... آقای asprin کمک کنید لطفا
    در ضمن من گاهی از وی پی ان برای اتصال استفاده میکنم ممکنه به اون علت باشه ؟؟
    راهنمایی کنید لطفا
    توی این تاپیک جای سوال پرسیدن نیست اما جوابتو میدم

وقتیکه پسوردت رو یادت میره جیمیل یه کد فعال سازی به ایمیل یا سماره تلفنی (موبایل) که قبلا براش تعریف کردی میفرسته که با اون کد میتونی پسوردتو چنچ کنی

اگه پسوردت کار میکنه این صفحه برای این بالا میاد که شما شماره ای برای اکانتتون فعال کنین تا در صورت هک شدن یا فراموش کردن پسورد به راحتی به این صورت اکانتتون رو پس بگیرین

15. 4 کاربر مقابل از ™ ®Senato عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #128

میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر شده 31 بار در 6 ارسال
    ممنون از پاسخ ...میدونم که این صفحه برای چی میاد ... سوال من اینه که چطور دورش بزنم و وارد اکانتم بشم ؟؟؟
    ولی من نمیتونم وارد اکانتم بشم بعد از وارد کردن یوزر پسوورد این صفحه میاد و انگار باید حتما باید یه تلفن وارد کنم ولی من نمیوام تلفنم رو وارد کنم .....چرا گوگل این قدر مسخره است امنیت هر کس به خودش مربوطه نه به گو.گل
    ؟؟؟
    کمکم کنید چی کار کنتم

17. 3 کاربر مقابل از illiterate عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #129

میانگین پست در روز
    0.48

Arrow

نقل قول نوشته اصلی توسط illiterate نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ ...میدونم که این صفحه برای چی میاد ... سوال من اینه که چطور دورش بزنم و وارد اکانتم بشم ؟؟؟
    ولی من نمیتونم وارد اکانتم بشم بعد از وارد کردن یوزر پسوورد این صفحه میاد و انگار باید حتما باید یه تلفن وارد کنم ولی من نمیوام تلفنم رو وارد کنم .....چرا گوگل این قدر مسخره است امنیت هر کس به خودش مربوطه نه به گو.گل
    ؟؟؟
    کمکم کنید چی کار کنتم
    این کارها فقط برای امنیت کاربران جیمیل هست شما چه بخواین چه نخواین باید یه شماره یا یه ایمیل به جیمیل بدید

اگه سوال دیگهای بود تاپیک جداگانه باز کنید و اینجا ادامه ندید

19. 5 کاربر مقابل از ™ ®Senato عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #130

میانگین پست در روز
    0.48

Arrow دور زدن مشکل آپلود فایل های اجرایی (exe) در جیمیل

آیا تاکنون هنگام آپلود یک بازی یا برنامه و فایل اجرایی (با پسوندی شبیه exe یا مانند آن) در جیمیل با پیام زیر مواجه شده اید؟
    [پیوست 1]

این پیام می گوید که فایلی که شما آپلود کرده اید تا برای شخص دیگری ارسال کنید، به صورت بالقوه می تواند حاوی بدافزار یا دیگر انواع اطلاعات خطرناک باشد.

در صورتی که از سلامت فایلی که آپلود کرده اید اطمینان دارید و جیمیل اشتباها و تنها به دلیل پسوند اجرایی فایل، آن را خطرناک تشخیص داده، شما می توانید با انکریپ (رمزنگاری) کردن فایل، مشکل را برطرف کنید. نرم افزارهای متعددی قابلیت انکریپ فایل ها را دارند. با توجه به اینکه شما علاوه بر انکریپشن، تمایل دارید فایل آپلودی حجم کمتری داشته باشد، یکی از نرم افزارهای خوب برای این کار سون زیپ است.

روش کار نیز آسان است. شما فایل را با نرم افزار سون زیپ همانند هر برنامه فشرده ساز دیگری از جمله وین زیپ، فشرده می کنید. توجه داشته باشید باید حتما هنگام استفاده از سون زیپ برای فایل رمزی هم انتخاب کنید، تا جیمیل نتواند محتوای فایل را ببیند. در صورت عدم استفاده از رمز جیمیل فایل شما را باز کرده و خطای قبل را نمایش می دهد.[پیوست 2]

به همین راحتی شما از چنگ پیغام خطای گوگل جسته اید و فایل مورد نظر را برای دوست تان ارسال نموده اید. تنها یادتان باشد که در ایمیل به وی بگویید که برای باز کردن فایل از برنامه 7zip استفاده کند. همچنین فراموش نکنید که رمز فایل را هم برایش ارسال کنید. وگر نه فایل برای وی هم همانند جیمیل، رمزگذاری شده و نامفهوم باقی خواهند ماند.
    • نوع فایل: png 1.png (23.0 کیلو بایت, 4 نمايش)
    • نوع فایل: png 2.png (24.9 کیلو بایت, 3 نمايش)

21. 5 کاربر مقابل از ™ ®Senato عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

22. Top | #131

میانگین پست در روز
    0.48

Arrow چگونه یک صفحه اختصاصی در گوگل پلاس بسازیم؟

گوگل جند روز پیش از قابلیت ایجاد صفحه اختصاصی در شبکه اجتماعی خود رونمایی کرد. توسط این قابلیت می توانید همانند شبکه اجتماعی فیس بوک٬ یک Page یا صفحه اختصاصی برای شرکت٬ وب سایت یا برند خود تهیه کرده و از این طریق ارتباط بیشتری با هواداران و دنبال کنندگان خود داشته باشید.

در این آموزش قدم به قدم تا ایجاد یک صفحه اختصاصی در گوگل پلاس پیش خواهیم رفت. پس تا پایان با ما همراه باشید.

اگر قبلا از گوگل پلاس استفاده می کردید یا دارای اکانت جیمیل هستید٬ کار شما آسان تر خواهد بود. در غیر این صورت٬ ابتدا یک اکانت برای خود در گوگل درست کنید.

پس از آنکه با اکانت خود وارد شدید٬ [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید ] رفته و روی Create your Google+ Page کلیک کنید.

کد:
    در قدم بعد باید از بین طبقه بندی های سمت چپ صفحه٬ مناسب ترین گزینه ای که هدف شما را از ایجاد صفحه توصیف می کند٬ انتخاب نمایید.

Local Business or Place : مناسب برای هتل ها٬ رستوران ها٬ مغازه ها٬ خدماتی و...
    Product or Brand : مناسب برای محصولات و برندهایی همچون پوشاک٬ لوازم الکترونیک٬ خدمات مالی٬ وب سایت ها و...
    Company, Institution or Organization : مناسب برای شرکت ها٬ موسسات و سازمان ها و...
    Arts, Entertainments or Sports : مناسب برای فیلم ها٬ موسیقی ها٬ ورزشی و...
    Other : در صورتی که هیچ یک از موارد بالا توضیح خوبی از هدف شما برای ایجاد صفحه نمی دهد٬ این گزینه را انتخاب کنید.

پس از اینکه بخش مورد نظر را انتخاب نمودید٬ اطلاعات اولیه مورد نیاز را وارد کرده و برای ادامه روی دکمه Create کلیک کرده و منتظر بمانید.[پیوست 1]

در قدم بعد٬ لوگو یا عکس مورد نظر خود را آپلود کرده و در قسمت Tagline شعار شرکت یا برند خود را وارد کنید.[پیوست 2]

در این مرحله می توانید قبل از اینکه بر روی دکمه Finish کلیک کنید٬ با به اشتراک گذاشتن صفحه جدید خود در گوگل پلاس٬ دنبال کنندگان خود را از ایجاد آن آگاه سازید.[پیوست 3]

تا اینجای کار٬ صفحه ما به صورت اولیه تهیه شده است. اما همانطور که می دانید٬ لازمه داشتن یک صفحه خوب و تاثیرگذار٬ صرف کمی خلاقیت و سلیقه می باشد که می توانید با راهنمایی های گوگل پس از پایان مراحل و در صفحه خوش آمد گویی٬ صفحه خود را مورد بهینه سازی قرار دهید.[پیوست 4]

ضمنا می توانید با یک اکانت چندین صفحه مختلف برای محصولات یا سایت های مختلف خود ایجاد نموده و [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید ] آنها را مدیریت کنید.[پیوست 5]

منبع:آی تی ویژن
    موفق باشید...!
    • نوع فایل: jpg 1.jpg (49.4 کیلو بایت, 2 نمايش)
    • نوع فایل: jpg 2.jpg (31.3 کیلو بایت, 1 نمايش)
    • نوع فایل: jpg 3.jpg (28.7 کیلو بایت, 2 نمايش)
    • نوع فایل: jpg 4.jpg (71.1 کیلو بایت, 1 نمايش)
    • نوع فایل: jpg 5.jpg (21.9 کیلو بایت, 2 نمايش)

23. 3 کاربر مقابل از ™ ®Senato عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

24. Top | #132

میانگین پست در روز
    0.48

Arrow چگونه از داده های حساب گوگل خود نسخه ی پشتیبان بگیریم؟

همه ما از تعدادی از سرویس های گوگل مثل Gmail، Picasa، Adsense، Google+ و … استفاده می کنیم. حال اگر کسی اکانت گوگل شما را هک نموده و یا گوگل به هر دلیلی اقدام به بستن حساب کاربری شما کند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ دسترسی شما به همه داده های محرمانه تان همانند تماس ها، عکس ها، پیام ها و غیره قطع خواهد شد.

با استفاده از این روش ساده که در زیر توضیح داده شده، می توانید از همه یا تنها از یک یا چند سرویس خاص (مثلا فقط پیکاسا) نسخه ی پشتیبان تهیه کنید.

مرحله ی ۱٫ به حساب کاربری جی میل خود وارد شوید.

مرحله ی ۲٫ ابتدا روی Account و سپس روی Account Setting کلیک نمایید.[پیوست 1]

مرحله ی ۳٫ گزینه ی Data Liberation را از میان گزینه ها انتخاب کنید.[پیوست 2]

مرحله ی ۴٫ روی گزینه ی Download your Data کلیک کرده و مراحل را دنبال نمایید.[پیوست 3]

اگر می خواهید فقط از یک سرویس خاص پشتیبان گیری کنید می توانید فقط همان سرویس را انتخاب کنید.

• نوع فایل: png 1.png (10.1 کیلو بایت, 2 نمايش)
    • نوع فایل: png 2.png (5.3 کیلو بایت, 1 نمايش)
    • نوع فایل: png 3.png (46.2 کیلو بایت, 2 نمايش)

25. 4 کاربر مقابل از ™ ®Senato عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

26. Top | #133

میانگین پست در روز
    0.48

Arrow امنیت در Gmail

با استفاده از امکاناتی که جیمیل دراختیار شما قرار داده بدون داشتن تخصصی خاصی می توانید ارتباطی امن تر راتجربه کنید، جیمل به راحتی به شما می گوید که آیا شخص یا اشخاص دیگری بهرمز عبور شما دسترسی دارند یا نه، امکان قطع دسترسی دیگران را هم به شمامی دهید، این چند خط را بخوانید.
    حالا فرض کنیم کس دیگری با ای دی شما انلاینشده باشد، یا آن لاین بوده، در چنین مواقعی، به جای عبارت "This accountdoes not seem to be open in any other location." عبارت "This account isopen in one other lccation" نمایش داده می شود. در جدول زیر هم مشخصاتکسی که از سیستم دیگری روی ای دی شما انلاین شده را نشان میدهد. برای قطعدسترسی فرد دوم از کلید Sign out all other sessiors ـ که با نوار سبز درتصویر مشخص شده ـ استفاده کنید.

شاید شما هم یک روز اینها بدردتون بخوره و شاید همین الان! من فکرمیکردم همه این ها رو بلد هستند اما وقتی برای دو نفر از دوستام توضیحدادم و دیدم بلد نیستند، گفتم شاید اینجا بگذارم و بدرد شما هم بخوره،خواهش میکنم برای دیگران هم بفرستید تا اونها هم استفاده کنند.
    بی شک یکی از فجایعی که ممکنه برای کاربری پیش بیاد، هک شدن و لو رفتناطلاعات اون است. مخصوصا در شغل ما که تقریبا همیشه این تهدید برایمانوجود دارد.
    ما حجم زیادی از اطلاعات روزانه خودمون رو از طریق ایمیل و یا چت منتقلمی کنیم، بنابراین دسترسی شخص دیگری به ایمیل ما برابر رخدادن فاجعه است!
    قبل تر ها، معمولا از یاهو استفاده میکردیم، یاهو امنیت کمتری نسبت بهجیمیل داشت، اما یک خوبی داشت، اگر در ساعت ۱۰:۲۰ از یک سیستم وارد یاهومی شدید و در ساعت ۱۰:۲۱ با سیستمی دیگر وارد میشدید، سیتم اول به صورتخودکار قطع میشد، اما گوگل اینطور نیست.
    ممکنه شما در حال چت کردن باشید و چت شما عینا در سیستمی دیگر که جیمیلشما را باز کرده نمایش داده بشه؛ پس بهتره راهی برای اطمینان از این نکتهکه جیمیل شما در جای دیگری باز نشده پیدا کنیم!
    الف) خوشبختانه گوگل این امکان را به شما داده، برای این کار ساده و درعین حال حیاتی ابتدا وارد ایمیلتان شوید، در هر کدام از صفحات ایمیلباشید، در پاین ترین قسمت سمت چپ نوشته شده: “Last account activity: Nhours ago” که “N” در اینجا نشان دهنده زمان اخرین باری است که ای دی شماانلاین شده است.
    همچنان که در تصویر (قسمت ۱) مشاهده میکنید زیر همین قسمت عبارت“Details” قرار گرفته، روی آن کلیک کنید پنجره ای کچک نمایش داده می شود(قسمت ۲ و ۳) اگر در بالای این پنرجه نوشته شده بود: “This account doesnot seem to be open in any other location.” یعنی ای دی شما امن بوده واز جای دیگری باز نشده است. (قسمت ۲)
    همچنین در ردیف پایین ده مورد اخر انلاین شدن روی ای دی نمایش دادهمیشود. در این جدول در ستون “Location (IP address)” می توانید آخرین ایپی هایی که با آن روی ای دی خودتان ان لاین شدید را مشاهده کنید. اگرنمیدانید ای پی شما چیست، اولین ای پی ادرس در واقع ای پی آدرسی است که هماکنون از آن انلاین شدید بنابراین راحت هستید! همچنین در قسمت “Date/Time” هم میتوانید تاریخ و زمان انلاین شدن از هر ای پی را مشاهده کنید، پرواضح است که اگر تاریخ و زمان انلاین شدن ها برایتان مشکوک است، وقتبازبینی پسوردتان رسیده! (قسمت شماره ۳)[پیوست 1]

قسمت الف/ برای دیدن تصویر در ابعاد واقعی روی آن کلیک کنید

ب) آنچه در قسمت الف گفته شد برای وقت عادی است، حالا فرض کنیم کسدیگری با ای دی شما انلاین شده باشد، یا آن لاین بوده، در چنین مواقعی، بهجای عبارت “This account does not seem to be open in any otherlocation.” عبارت “This account is open in one other lccation” نمایشداده می شود. در جدول زیر هم مشخصات کسی که از سیستم دیگری روی ای دی شماانلاین شده را نشان میدهد. برای قطع دسترسی فرد دوم از کلید Sign out allother sessiors ـ که با نوار سبز در تصویر مشخص شده ـ استفاده کنید.البته اگر برای بار اول پنجره Activity on this account را باز کردیداحتمالا اخطار مشابهی میدهد که باز هم از همین کلید برای اطمینان استفادهکنید (قسمت چهار)[پیوست 2]

قسمت ب/ برای دیدن تصویر در ابعاد واقعی روی آن کلیک کنید[پیوست 3]

ج) اگر اخطاری از سوی جیمیل به شما داده شده، شاید بهتر باشد رمزعبورتان را عوض کنید. برای این کار در هر کدام از صفحات ایمیلتان به سراغروی اسمتان کلیک کنید(قسمت ۵) بعد روی عبارت “Account settings” کلیک کنید.
    قسمت ج/ برای دیدن تصویر در ابعاد واقعی روی آن کلیک کنید

د) وارد صفحه”Account overview”که شدید، روی گزینه”Change password”کلیک کنید. در صفحه جدید ابتدا پسورد قدیمی را در قسمت وارد کنید و بعدپسورد جدید را در قسمت بزنید، تکرار را هم طبیعتا وارد کنید. توضیح آنکهکمتر از ۸ کاراکتر اصولا برای پسورد قبول نمیشود(Too short) بین ۸ تا ۱۵کاراکتر امنیت معمولی است(Weak) با ۱۳ کاراکتر امنیت رمز عبورتان بهتر میشود(Fair) با ۲۰ کاراکتر پسورتان عالی می شود(Good) و با بیش از ۲۸کاراکتر پسورتان قدرتمند (Strong) می شود.[پیوست 4]

قسمت د/ برای دیدن تصویر در ابعاد واقعی روی آن کلیک کنید[پیوست 5]

قسمت د۲/ برای دیدن تصویر در ابعاد واقعی روی آن کلیک کنید

پی نوشت یک: سعی کنید در پسوردتان از فینگلیش استفاده نکنید، حتما ازعلامت ها به خصوص “@” استفاده کنید. یک راه برای ساختن رمز عبوری امن وغیر قابل حدس زدن روش زیر است.
    یک عبارت، جمله معروف، شعر یا ترانه را انتخاب کنید، مثلا: “زندگیدرپیش رو اثر رومن گاری”، حالا همین عبارت را ـ حتما ـ بدون فاصله درحالت زبان انگلیسی تایپ کنید و بین اثر و نام نویسنده از علامت “@”استفاده کنید. یعنی: “ckn’dnv\dav,hev@v,lk’hvd” این می تواند پسورد امن وقدرتمندی باشد. همچنین سعی کنید در پسوردتان و انتخاب عبارت، چیزی انتخابکنید که در آن کمتر کاراکترها تکرار شده باشند مثلا عبارتی شبیه “این نهمنم من نه من منم من” که در حالت فوق “hdkkilklkkilklkllk” می شود، زیادامن به نظر نمی رسد! اگر از اعداد هم در پسوردتان استفاده کنید که چه بهتر!
    پی نوشت دو: اگر دوست داشتید می توانید قسمت ”Account settings” را همفارسی کنید، برای این کار روی عبارت که در تصویر با رنگ سبز مشخص شدهکلیک کنید و بعد در منوی کشویی زبان فارسی را انتخاب کنید(شکل زیر)
    • نوع فایل: jpg 1.JPG (164.8 کیلو بایت, 3 نمايش)
    • نوع فایل: jpg 2.JPG (124.0 کیلو بایت, 2 نمايش)
    • نوع فایل: jpg 3.JPG (86.1 کیلو بایت, 2 نمايش)
    • نوع فایل: jpg 4.JPG (53.6 کیلو بایت, 3 نمايش)
    • نوع فایل: jpg 5.JPG (43.0 کیلو بایت, 3 نمايش)

27. 4 کاربر مقابل از ™ ®Senato عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

28. Top | #134

میانگین پست در روز
    0.48

Arrow چگونه یک مجموعه عکس به پروفایل گوگل پلاسمان بیفزاییم؟

بسیاری از کاربران اینترنت هستند که هنوز یک حساب کاربری در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر یا گوگل پلاس ندارند. همین مورد را می توان برای طراحان سایت های اینترنتی، وبلاگ نویسان و سازمان هایی که کم و بیش مجبور به داشتن حساب در این سایت ها هستند ذکر کرد. پیشرفت کردن با داشتن آن همه پروفایل بسیار مهم و حیاتی است. می توانید این کار را یا با بازاریابی گسترده و فعالیت مداوم، یا از طریق تغییر ظاهر صفحه پروفایل خود طوری که متفاوت تر به نظر رسد، انجام دهید. یکی از گزینه ها در اینجا، به اصطلاح بنر پروفایل است که می تواند به صفحه پروفایل گوگل پلاستان اضافه شود. این بنر متشکل از پنج عکس ۱۲۵ × ۱۲۵ پیکسل است که در سطر بالا نمایش داده می شود. ولی چرا پنج تصویر و نه فقط یکی؟ به این خاطر که گوگل مرز بین هر عکس را ۱۵پیکسل قرار داده است.

اگر دوست دارید با برنامه هایی مانند فتوشاپ، Gimp یا Paint.net کار کنید، می توانید از آنها برای ایجاد پنج عکس برای صفحه پروفایل کاربری استفاده کنید. یا اگر تجربه یا وقتی برای انجام این کار نداشته باشید، می توانید از خدمات یک سایت دیگر مانند Avatar Banner برای انجام این کار استفاده کنید.

اما نحوه ی کار با این سایت چگونه است؟ روی دکمه Upload your picture در صفحه اول سایت کلیک کرده و یک فایل تصویری نسبتا بزرگ را از روی کامپیوتر خود انتخاب می نمایید. نسبتا بزرگ بدین معنی است که باید حداقل ارتفاع تصویر ۱۲۵پیکسل و عرض آن ۷۰۰ پیکسل باشد.[بیوست 1]

پیش نمایش زنده ای در همان صفحه در زیر تصویر آپلود شده نمایش داده می شود. فقط کافی است به فضای قابل مشاهده در اطراف تصویر حرکت نمایید تا چگونگی نمایش آن را بر روی صفحه پروفایل کاربری گوگل ببینید. اگر از نمایش تصویر راضی بودید بر روی Render Images کلیک نمایید.

سپس همه تصاویر در صفحه بعد نمایش داده می شوند. همچنین در این صفحه می توان آنها را به کامپیوتر انتقال داد. سپس به صفحه پروفایل گوگل خود رفته و بر روی دکمه ویرایش پروفایل کلیک نمایید.

اطمینان حاصل کنید که پنج عکس آپلود شده شما در جهت درست از چپ به راست قرار گرفته اند.[بیوست 2]

بنر جدید پروفایل در تمام صفحات پروفایل نمایش داده می شود.

• نوع فایل: jpg 1.jpg (60.3 کیلو بایت, 1 نمايش)
    • نوع فایل: jpg 2.jpg (54.7 کیلو بایت, 2 نمايش)

29. 5 کاربر مقابل از ™ ®Senato عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

30. Top | #135

میانگین پست در روز
    0.48

Arrow مدیریت یکپارچه و جامع ایمیل های شما در جیمیل !!!

ارسال ایمیل های دریافت شده به سرویس های دیگر :

در این روش ایمیل های دریافت شده به صورت اتوماتیک به آدرس ایمیل مورد نظر شما ارسال میشوند و در واقع میتوان گفت که عمل Forwarding ایمیل انجام میگیرد . در ادامه به روش انجام این کار در دو سرویس یاد شده اشاره خواهیم کرد .

در اینجا میخواهیم ایمیل های ارسال شده برای جیمیل را به هاتمیل بفرستیم .

ابتدا از نوار مشکی رنگی که در بالای صفحه ی جیمیل قرار دارد ، روی آیکون چرخ دنده کلیک کرده و گزینه Mail Settings را انتخاب کنید .[بیوست 1]

هنگامی که وارد قسمت تنطیمات جیمیل شدید ، روی قسمت Forwarding and POP/IMAP کلیک کنید .[بیوست 2]

همان طور که در تصویر بالا مشاهده میکنید ، در اولین قسمت از بخش Forwarding and POP/IMAP ، قسمتی با نام Forwarding وجود دارد . دکمه ای هم با نام Add a forwarding address دیده میشود . به منظور اضافه کردن یک آدرس ایمیل جدید باید روی این دکمه کلیک کنید . پنجره ای باز خواهد شد و باید آدرس ایمیل مورد نظر خود را وارد کنید تا از این به بعد ، ایمیل های ارسال شده به آدرس جیمیل شما ، به ایمیل مورد نظر شما هم ارسال شوند .[بیوست 3]

روی دکمه Next کلیک کنید . پیغامی نمایش داده خواهد شد و اشاره میکند که یک ایمیل تاییدیه به آدرس هاتمیل شما ارسال شده است . همان لحظه ، یک ایمیل به آدرسی که تعیین کرده اید ، ارسال میشود . آن را باز کنید . یک لینک تقریبا بلند در وسط متن ایمیل دیده خواهد شد . روی آن کلیک کنید تا این عملیات توسط شما تایید شود .

حالا باید دوباره به قسمت Forwarding POP/IMAP در بخش تنظیمات جیمیل بروید . به صورت پیشفرض در قسمت Forwarding ، ارسال ایمیل ها به آدرسی ایمیل که شما تعیین کرده اید ، غیر فعال است . به منظور فعال کردن فورواردینگ ایمیل ها باید روی گزینه Forward a copy of incoming mail to را فعال کنید .[بیوست 4]

در پایان از قسمت پایین پنجره تنظیمات جیمیل روی دکمه Save Changes کلیک کنید .
    • نوع فایل: jpg 1.jpg (7.7 کیلو بایت, 4 نمايش)
    • نوع فایل: jpg 2.jpg (25.3 کیلو بایت, 2 نمايش)
    • نوع فایل: jpg 3.jpg (19.9 کیلو بایت, 2 نمايش)
    • نوع فایل: jpg 4.jpg (17.2 کیلو بایت, 2 نمايش)

31. 4 کاربر مقابل از ™ ®Senato عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 9 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین