انجمن گروه آشیانه - آموزش امنیت و راه های مقابله با هک
دوره آموزشی آشیانه آشیانه هاست، ارائه خدمات سرور و هاست امن
شبکه دیده بان رسانه
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: آموزش زبان قدرتمند سی شارپ از پایه

1. Top | #1

میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر شده 66 بار در 20 ارسال
    ميزان امتياز: 0Array

آموزش زبان قدرتمند سی شارپ از پایه

آموزش کامل زبان سی شارپ از پایه

با سلام خدمت بچه های گل آشیانه

در این تاپیک قصد دارم زبان سی شارپ رو به صورت کامل و با زبان ساده و روان آموزش بدم و البته بنده کوچکتر از اونی

هستم که بخوام چنین جسارتی رو در مقابل مدیران بخش و استادان عزیزم انجام بدم . تمام آموزش های انجمن رو

دیدم که همه و به صورت کامل به پایان نرسیدن حالا با اجازه مدیران این بخش می خوام در این بخش آموزش های خودم

رو بزارم اگر هم سوالی داریم تو پیغام خصصوصی بدین که ترتیب اموزش ها به هم نخورن ...!

انشالله بتونم آموزشی جامع و کامل رو در اختیارتون بزارم .
    ویرایش توسط ShaRe : 04-22-2013 در ساعت 12:22 AM

2. 8 کاربر مقابل از ShaRe عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3.  

4. تاریخ عضویت
    Nov 2012
    میانگین پست در روز
    0.06

اولین برنامه در سی شارپ

با سلام خدمت دوستان

خب در این آموزش به متغییر ها می پردازیم که اولین و مهترین بخش برنامه نویسی در هر زبانه :

در زبان برنامه یکسری کلمات کلیدی از پیش تعیین شده وجود داره که ما در خواست های خودمون رو با توجه به اون

کلمات کلیدی به برنامه میدیم و برنامه ما پاسخی صحیح به ما میده که صحیح بودن پاسخ به اطلاعاتی که ما بهش میدیم

ربط داره خب تا اینجا زیاد حرف زدیم برای اینکه به طور کامل با متغییر ها آشنا بشیم یک سورس ( نمونه کد ) ساده

با توضیحات میزارم که کامل به استایل کد نویسی در سی شارپ پی ببرین .

امیدوارم که حداقل آشنایی با برنامه ویژال استودیو داشته باشین جهت قرار دادن اشیاء روی فرم اگه هم نمی دونین

در این آموزش اول یک بار توضیح میدم و دیگه تو بقیه آموزش ها خودتون باید متوجه بشین موضوع از چه قراره

برنامه ویژال استودیو رو اجرا کنید بعد برید به آدرس رو به رو File < New < Project

و از سمت چپ #Visual C رو انتخاب کنید بعد در قسمت وسط بروی Windows Forms Application کلیک کنید در

قسمت Name نام برنامه رو تعیین کنید و بروی OK کلیک کنید خب الان وارد محیط برنامه نویسی ویژال شدیم الان

یک فرم خالی داریم به نام form1 که اون بیس اولیه شما واسه پروژه خودتون هست حالا شروع به کار می کنیم اول

به فرم خودتون یک lable اضافه میکنیم از بخش ToolsBox اگه نیست برین به قسمت View در بالا و گزینه ToolsBox رو

تیک بزنید . حالا از داخل ToolsBox بگریدین دنبال Lable و اونو به روی فرم بکشین . حالا بگردین دنبال Button و اونو

هم بکشین روی فرم خب این بخش طراحی دکمه ها و بقیه ابزار های مورد نیازی هستن که ما توی برنامه نوشتن به

اونا نیاز داریم حالا ما اگه الان این برنامه رو اجرا کنیم می بینم که هیچ کاری انجام نمیده یعنی وقتی روی Button

کلیک می کنیم هیچ اتفاقی نمی یوفته واسه این که برنامه رو اجرا کنید F5 رو بزنید تا برنامه اجرا بشه ..

خب حال نوبت میرسه به روح بخشیدن به برنامه واسه اینکه دکمه واسه کاره خاصی رو انجام بده باید به قسمت کد نویسی برنامه برین برای وارد شدن و روح بخشیدن به دکمه Button روی اون دوبار کلیک کنید تا وارد بخش کد نویسی بشین :
    کد:
    using System;
    using System.Collections.Generic;
    using System.ComponentModel;
    using System.Data;
    using System.Drawing;
    using System.Linq;
    using System.Text;
    using System.Windows.Forms;

namespace test1
    {
        public partial class Form1 : Form
        {
            public Form1()
            {
                InitializeComponent();
            }

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
            {
    در این بخش باید کد مربوط به دکمه رو بنویسیم 

int reza = 1;              
                int gholam = 2;
                int gholamReza; // جمع اعداد 
                gholamReza = reza + gholam;
                label1.Text = gholamReza.ToString();

}
        }
    }

خب حالا باید کد رو واستون ترجمه کنیم که با استایل اون آشنا بشین .

در قسمت using : در این قسمت خود برنامه به صورت خودکار کتابخانه هایی رو که مورد نیاز برنامه هستن روفراخوانی

میکنه که این کتابخانه ها هر کدام کاره خواصی را انجام میدن کتابخانه دات نت ( سی شارپ) حدودا به 3000 تا میرسه

خب که بعدا به اونا هم میرسیم حالا میریم به قسمتی که باید کد ها رو اونجا بنویسیم که دکمه بتونه درخواست مار رو عملی کنید شما وقتی یک کنترل از ToolsBox به روی فرم می کشین و روی اون دوبار کلیک می کنید برنامه به صورت خودکار کد دکمه رو خودش می نویسه و شما باید کد خودتون رو بین اون کدی که برنامه خودش ساخته بزارین
    کد:
            private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
            {
               اینجــــــــــــــــــــــــا
            }

اون قسمتی که با رنگ قرمز مشخص کردم نام کنترل رو نشون میده که از طریق _ جدا شده و رویداد Click بعد اون به

این مظوره که وقتی این دکمه کلیک شد کدهای شما رو اجرا کنه . حالا نوبت میرسه به تعریف متغییر که در نمونه کد

بالا گذاشتم اولین متغییر که با کلمه کلیدی Int هست که این کلمه کلیدی به معنی عدد صحیح در سی شارپ و بقیه

زبان های برنامه نویسی هم این معنی رو میده خب من در کد بالا سه تا متغییر تعریف کردم که هر سه از نوع Int

هستند اولین متغییر Int reza = 1 ; که در این متغییر من کلمه ی اخیتاری reza رو

انتخاب کردم که شما می تونید هر چیزه دیگه رو جای اون قرار بدین ولی اینم بگم هر چیزی هم نمیشه گذاشت مثل

کلمات کلیدی و یا کاراکتر هایی مثله *&^%$#@! اینا .. پس مراقب باشین خب حالا من

جلوی reza یه مساوی گذاشتم و مقدار عددیه 1 رو به اون دادم به این معنی که من عدد 1 رو در نام reza ذخیره کردم

و در پایان تمام دستورات سی شارپ به غیر از شرط ها حتما از ; باید استفاده کنید

متغییر بعدی هم مثله reza با نام gholam گذاشتم و عدد 2 رو به اون اختصاص دادم حالا من می خوام وقتی روی

دکمه کلیک کنم عدد 3 که جمع دو متغییر بالاست رو به من نشون بده که در کد زیر نشون دادم :

کد:
    gholamReza = reza + gholam;

اون متغییر gholamReza رو به این خاطر گذاشتم که وقتی reza رو با gholam جمع کرد توسط عملگر + مقدار این دو

متغییر رو داخل gholamReza بریزه بعد توسط کد زیر :

کد:

در داخل lable1 که از قسمت ToolsBox به داخل فرم کشیدیم نشون بده

خب حالا برنامه ما تموم شد و می تونید با کلید F5 برنامه رو اجرا کنید و روی دکمه کلیک کنید تا عدد 3 رو داخل lable1

نشون بده. خیلی تایپ کردم فعلا تا اینجا تمرین کنید تا در درس بعدی سراغ متغییر های اعداد اعشاری بریم
    ویرایش توسط ShaRe : 04-22-2013 در ساعت 10:31 AM

5. 5 کاربر مقابل از ShaRe عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #3

میانگین پست در روز
    0.06

اولین برنامه در سی شارپ

خب سلام خدمت شما دوستان با سری دوم از آموزش ها در خدمتتونم انشالله آموزش اول رو کامل خوندید و تمرین

کرده باشین . خب در این بخش میریم سراغ ایجاد متغییر از نوع اعشاری در این نوع متغییر ها اعداد با دقت بیشتری

نسبت به اعداد صحیح محاسبه می شوند و یه مزیت خوبی که نسبت به متغییر های اعداد صحیح داره اینه که اعداد

مثبت و منفی رو هم می پذیره . خب ما همون برنامه قبلی رو با متغیر های اعشاری ایجاد می کنیم .

خب ما دو نوع کلمه کلیدی با نام های :

Float: متغیر عدد اعشاری با خرده نمایی تک 32 بیتی

Double: متغیر عدد اعشاری با خرده نمایی دوبل 64 بیتی

خب حالا کد های زیر رو به جای کدهای بخش Int در آموزش اول بزارین

کد:
    double reza = 1.5;
    double gholam = 2.5;
    double gholamReza; // تقسیم اعداد 
    gholamReza = reza / gholam;

خب ما در اینجا به جای Int که بیانگر عدد صحیح است از کلمه کلیدی

double استفاده کردیم و برای امتحای مقدار متغییر ها رو به صورت اعشاری وارد کردیم

که نتیجه برای شما قابل درک باشه ...

خب حالا میریم سراغ یک متغییر دیگه که مربوط میشه به رشته ها که با کلمه کلیدی

String نشون داده میشه این متغییر وظیفه نگه داری رشته ها رو داره منظور از رشته اینه

که ما یه متغییر String با نام X ایجاد می کنم و مقدار اون برار با یک رشته یا همون ( نوشته ) میزاریم برای مثال به

نمونه کد مثال های قبل توجه کنید

کد:
    string X = "reza";
    string Y = "gholam";
    string gholamReza; // جمع رشته ها 
    gholamReza = Y + X;

خب در کد بالا ما از متغییر string استفاده کردیم و مقدار X رو یک رشته ( reza ) قرار دادیم و به این ترتیب مثال های

قبل برنامه رو تحلیل کنید و اجرا کنید و نتیجه ای که داخل کنترل lable1 مشاهده می کنید gholamreza هستش ..

.....
    ویرایش توسط ShaRe : 04-22-2013 در ساعت 04:04 PM

7. 3 کاربر مقابل از ShaRe عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.